• 25 maja 2016r.

     •  

      "Dzielny kogut Maniek"

      Multikino HELIOS w Radomiu 

      W dniu 25.05.2016r. grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w wycieczce do Radomia do multikina Helios na film pt . "Dzielny kogut Maniek". Seans filmowy poprzedzony był prezentacją, dzięki której uczniowie utrwalili wiedzę o tym, jak wyglądała wieś dawniej, a jak wygląda teraz, rozpoznawali zwierzęta hodowlane, utrwalili nazwy prac wykonywanych o różnych porach roku.

      Celem wycieczki było rozbudzenie w młodych uczestnikach zainteresowań kinem,wywołanie pozytywnych emocji, rozwijanie wyobraźni, wrażliwości estetycznej, relaks oraz wspólne spędzenie czasu.

      Atrakcyjny wyjazd uczniów ZSS odbył się dzięki finansowemu wsparciu firmy Provident Polska S.A i osobistemu zaangażowaniu p. Moniki Młynarczyk, która w naszej szkole realizuje program charytatywny Tak! Pomagam!

      Wycieczkę zorganizowała nauczycielka mgr Elżbieta Wypchło.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/307

       

     • 23 maja 2016r.

     •  

      "Ostrowiecki Klub Amazonki" 

      W dniu 23.05.2016r. z okazji nadchodzącego Dnia Matki odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Zarządu Stowarzyszenia "Ostrowiecki Klub Amazonki". Prezes - Danuta Ogórek i wiceprezes - Elżbieta Adamska: wygłosiły prelekcję na temat metod wykrywania u kobiet zmian w gruczole piersiowym.

      Ciekawym dopełnieniem informacji przekazanych przez ostrowieckie amazonki był film, z którego wszyscy zebrani dowiedzieli się, jak prawidłowo przeprowadzać samobadanie piersi, co zrobić, kiedy zostaną zauważone choćby najmniejsze zmiany.

      Na koniec spotkania panie odpowiadały na liczne pytania zadawane przez mamy uczniów naszej szkoły.

      Spotkane z Ostrowieckimi Amazonkami zorganizowała p. Elżbieta Wypchło.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/304

       

     • 22 maja 2016r.

     •  

      Konkurs plastyczny

      "Piękno wokół mnie"

      22 maja 2016r. podczas Pikniku Rodzinnego "Dla każdego coś dobrego", na terenie II LO im. Joachima Chreptowicza, rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod hasłem: "Piękno wokół mnie". Prace trzech uczniów naszej szkoły zostały wyróżnione dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Oliwier Fornalczyk zajął III miejsce, a Piotr Gierada i Dominik Nowak otrzymali wyrożnienia.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/305

     • 12 -13 maja 2016r.

     •  

      Byliśmy w Krakowie

      W dniach 12-13 maja 2016 r. uczniowie Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy, realizujący program The Gateway Award, - przebywali w Krakowie pod opieką mgr Małgorzaty Stramowskiej.

       Głównym celem wyjazdu był udział w pikniku integracyjnym, zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 3 -   z okazji 15- lecia realizacji angielskiego programu The Gateway Award., który w naszej szkole  realizowany jest od 2007 roku.

       Piknik był doskonałą okazją do spotkania  z rówieśnikami, koordynatorem TGA  w Polsce – p. Ewą Nałęcz-Kłos oraz przedstawicielami ze strony MENCAPU –  Robertem Nixonem i Dolly Greyem. W wolnym czasie uczniowie zwiedzili Wawel, spacerowali po Starym Mieście i Kazimierzu.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/303

     • 2 maja 2016r.

     •  

      Łączy nas bieganie

      02.05.2016 roku na zaproszenie burmistrza miasta i gminy  Kunów – Lecha Łodeja uczestniczyliśmy w biegu ulicznym pod hasłem: ,,Łączy nas bieganie”.

      Naszą szkołę reprezentowali zawodnicy: Natalia Śmieszek, Aldona Gadomska i  Kamil Podsiadło wraz z opiekunami.

      Cieszymy się bardzo, że mogliśmy uczestniczyć w tej imprezie.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/301

     • 29 kwietnia 2016r.

     •  

      Bezpieczna szkoła - „Szkoła  bez  przemocy”

      W dniu 29.04.2016r.odbyło się w naszej szkole spotkanie z zakresu profilaktyki pod hasłem „Szkoła bez przemocy”.

      Tego dnia gościliśmy funkcjonariuszkę Policji Powiatowej w Ostrowcu Św. -  p. Maję Słowik, która zaprezentowała uczniom pogadankę   na temat: „Sposób na przemoc w szkole”– opowiadała, jak radzić sobie w sytuacjach trudnych i jakie są konsekwencje złych zachowań wobec rówieśników. Uświadamiała uczniom, iż przezywanie, straszenie, poniżanie kogoś - także w  internecie czy  przy użyciu telefonu -  to przestępstwo.

      Z dużym zainteresowaniem uczestnicy spotkania wysłuchali także prezentacji multimedialnej na temat: „Kodeks szkoły bez przemocy.” Uczniowie rozpoznawali  i nazywali  prawidłowe  i nieprawidłowe zachowania wobec rówieśników. Następnie uczestnicy imprezy aktywnie przystąpili do quizu  z nagrodami na temat zapobiegania agresji wśród uczniów.

      Podsumowaniem spotkania, którego organizatorem była mgr Mariola Klusek - był występ artystyczny uczniów, którzy wykonali piosenkę pt. ,,Czemu mam się ciebie bać”.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/300

       

     • 25 kwietnia 2016r.

     •  

      "XIV Wiosenna Para-Olimpiada w Bronku"

      Wiosenna Para-Olimpiada to cykliczna impreza z udziałem uczniów Zespołu Szkół Specjalnych i młodzieży III LO im. W. Broniewskiego, która odbywa się w ramach realizacji „Programu integracji społecznej dla uczniów ZSS i młodzieży III LO im. W. Broniewskiego w Ostrowcu Św.
      Młodzież z LO przygotowała pokaz Zumby, uczniowie ZSS włączyli się czynnie naśladując ruchy tańca, co było świetną rozgrzewką do dalszych ćwiczeń.
      W tym roku dzięki uprzejmości gospodarzy - uczniowie naszej szkoły zmierzyli się w rywalizacji z kolegami w przygotowanych stacjach sportowych. Chętnie pokonywali różnorodne przeszkody, rzucali do celu, rywalizowali w grach zręcznościowych. Jak co roku odbył się fantastyczny mecz uczniowie ZSS kontra młodzież LO.

      Na zakończenie wszyscy wspólnie tańczyli, a przygrywał im młodzieżowy zespół muzyczny.Wręczenie słodkich upominków i wspólne zdjęcia zakończyły XIV Para-Olimpiadę, nad której prawidłowym przebiegiem czuwały nauczycielki: mgr Małgorzata Łukasik i mgr Anna Wieczerzak.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/299

      http://ostrowiecnews.pl/2016/04/29/integracyjna-olimpiada/

      http://echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/ostrowiec-swietokrzyski/a/wiosenna-para-olimpiada-w-ostrowcu,9940680/

     • 26 kwietnia 2016r.

     •  

         I  Przeglądu  Teatrów  Amatorskich

         Podczas I Przeglądu Teatrów Amatorskich w dniu 26.04.2016r.szerokiej ostrowieckiej publiczności zaprezentował się teatrzyk szkolny ,,Baju Baj”.

      Teatrzyk działa w naszej szkole od 2008 roku pod kierunkiem mgr Marzeny Piotrowskiej.  Jego członkami są uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkoły przysposabiającej do pracy.

             We wtorkowe przedpołudnie widzowie zebrani w kinie ETIUDA obejrzeli przedstawienie zatytułowane „Pan Twardowski”. Młodzi aktorzy brawurowo wcielili się w swoje role. Wart podkreślenia jest fakt, iż niezwykle istotne miejsce odgrywały w bajce – mimika i gest. Uczniowie, z tak trudnymi środkami wyrazu, poradzili sobie znakomicie. Widzowie oklaskiwali tytułowego Pana Twardowskiego, którego zagrał Kamil Szczygieł oraz diabolicznego Asmodeusza – w tej roli wystąpiła Małgorzata Górczyńska. Niezwykle sugestywnie rolę chorej księżnej zagrała Karolina Malicka. Legendę pięknie czytała Kamila Hamera. W przedstawieniu wystąpili także: Anna Mochol, Magdalena i Iwona Gajowik, Grzegorz Zugaj, Jan Ozdoba i Mateusz Frączek.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/298

     • 24 kwietnia 2016r.

     •  

      ORLEN  WARSAW  MARATHON

       

      Zawodnicy Klubu Sportowego Rywal - 24 kwietnia 2016 pobiegli w Orlen Warsaw Marathon

      Orlen Warsaw Marathon –Narodowe Święto Biegania przyciąga coraz więcej uczestników pasjonujących się biegami długodystansowymi. Biegacze chcą sprawdzić swą wytrzymałość i zmierzyć się ze swymi słabościami. Na linii startu na dystansie 10 km stanęli w tym roku z Klubu Sportowego Rywal zawodnicy: Natalia Śmieszek i Kamil Podsiadło pod opieką trenerów: Ernesta Krajewskiego i Elżbiety Wybranowskiej. Zachmurzone niebo i chłód nie zniechęciło wspaniałych kibiców naszych biegaczy, którzy dzielnie czekali na linii mety na swoich przyjaciół. 

      Dziękujemy serdecznie firmie Provident za sfinansowanie wyjazdu. Dzięki programowi „Tak Pomagam” marzenia Natalii i Kamila mogły się spełnić.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/297

     • 22 kwietnia 2016r.

     •  

      D Z I E Ń   Z I E M I

      Posprzątajmy Ziemię, posprzątajmy Świat”- pod takim hasłem 22 kwietnia br. obchodziliśmy w naszej szkole -  Dzień Ziemi. Uczniowie wzięli udział w spotkaniu, podczas którego mieli okazję obejrzeć przedstawienie pod tytułem „Jak rozweselić Ziemię?”. Myślą przewodnią  inscenizacji była nauka prawidłowego segregowania odpadów.

       W ramach obchodów tego święta uczniowie zaprezentowali wykonane przez siebie zielone rekwizyty - symbole czystego środowiska, recytowali  rymowanki ekologiczne, rozwiązywali zagadki oraz przygotowywali plakaty na temat ochrony środowiska. Młodzież         z klas przysposabiających do pracy  obejrzała prezentację multimedialną na temat                 „Woda- źródło życia”.

       Obchody Dnia Ziemi przygotowały nauczycielki: Joanna Borowska, Beata Przydatek i Sylwia Strzelec.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/296

       

     • 15 kwietnia 2016r.

     •  

      ZDROWO JEM...  ZDROWO ŻYJĘ...

      W dniu 15.04.2016r. odbyło się spotkanie uczniów klas przysposabiających do pracy z p.Dominiką Krakowiak – dietetykiem, specjalistą do spraw żywienia z firmy NATURE HOUSE.

      Pani Dominika przygotowała dla młodzieży bardzo ciekawą prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się, że w najnowszej piramidzie zdrowego żywienia najważniejszy jest ruch, spożywanie dużej ilości świeżych warzyw i owoców, białka, a w ograniczonym stopniu tłuszczy  i węglowodanów. Dietetyk zwróciła również uwagę na to, że w ciągu dnia należy spożywać odpowiednią ilość posiłków, zwracać uwagę na ich kaloryczność, zróżnicowanie, dobór składników diety do wieku, stanu zdrowia, a właściwe nawyki żywieniowe kształtować od dzieciństwa. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat zdrowego stylu życia, właściwie rozpoznali warzywa, owoce, kasze, nasiona roślin strączkowych wyeksponowane na specjalnym "straganie". Zajęcia zakończyło przygotowanie pysznego, świeżego i zdrowego soku z soczystych jabłek  i marchewek.

      Nad sprawnym przebiegiem spotkania czuwała mgr Elżbieta Wypchło.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/295

     • 1 kwietnia 2016r.

     •  

      BAJKA

      O

       RYBAKU  i  ZŁOTEJ  RYBCE

      Jak zaskoczyć w Prima Aprilis?

      W dniu 01.04.2016 w Zespole Szkół Specjalnych - tradycji stało się zadość.

      Rodzice uczniów postanowili zrobić swoim pociechom i pracownikom ZSS psikusa - wcielając się w postaci z bajki A. Puszkina „ O Rybaku i Złotej Rybce”.

      Pod szyldem krakowskiego teatru „Groteska” brawurowo zagrały panie U. Janus, U. Zugaj,  E. Otolińska, H. Ozdoba, J. Frańczak, M. Seremak, E. Śmieszek oraz jedyny w tym przedstawieniu pan – R. Rzechowicz.

       Całość uzupełniła piękna muzyka  P. Czajkowskiego.

       Spektakl udał się.

       Pracownicy i uczniowie byli ogromnie zaskoczeni zarówno obsadą jak i niezwykle sugestywną grą aktorską.

      Nad sprawnym przebiegiem spektaklu czuwały nauczycielki: Elżbieta Wybranowska i Marzena Piotrowska.

       

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/294

      http://youtu.be/n-TfhIFBtS0

     •  

      "NAJPIĘKNIEJSZA  KARTKA WIELKANOCNA"

       

      22 marca 2016 r. rozstrzygnięty został szkolny konkurs plastyczny - „Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna”.

      Wpłynęło wiele ciekawych prac wykonanych przez gimnazjalistów ZSS.

      Wyniki konkursu są następujące:

      I  miejsce - Marta Polit

      II miejsce - Tomasz Tekierka

      III miejsce - Natalia Śmieszek

      Dodatkowo wyróżniono 6 uczniów.

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody w postaci słodkich upominków, które zapewniły organizatorki konkursu: p. Mariola Klusek i p.Justyna Buczałowska.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/293

       

     • 16 marca 2016r.

     •  

      Wielkanocne spotkanie

                                         z Kołem Gospodyń Wiejskich z Chmielowa                                   

      w Zespole Szkól Specjalnych  w Ostrowcu św

                   W środę  16 marca 2016 r. odbyło się wielkanocne spotkanie z członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich   z Chmielowa.

      Na podium prezentowały się panie w ludowym repertuarze,  którym towarzyszył instruktor - akordeonista p. Jan Nowocień . Były to ludowe, rytmiczne przyśpiewki o wiośnie, przyjaźni i radości. Po prezentacji - tradycyjnie odbyły się warsztaty rękodzielnicze z wykorzystaniem materiałów przyrodniczych i kolorowych kwiatów z bibuły. Każdy uczeń przy wsparciu osoby dorosłej wykonał piękną, kolorową palmę wielkanocną.                                                                                                                                          

      O świąteczny nastrój zadbały panie Joanna Kosińska–Major, Agnieszka Wańdoch  i Alicja Major-Salwierz przygotowując gościom stół z wielkanocnym poczęstunkiem. Były drożdżowe baby, zajączki i smaczne jaja.

      Nie zabrakło również  życzeń świątecznych, które złożyła dyrektor ZSS – Elżbieta Rutecka.                                     

      Spotkanie zorganizowały nauczycielki:  Anna Lech i Joanna Gałka.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/291

     • 10 marca 2016r.

     •  

      WIEM, CO JEM - E

      W naszej szkole nie ma miejsca na nudę.

      Jeszcze nie opadły emocje po jednej imprezie a tu już kolejna.

      „Wiem, co jem-owoce” to konkurs dla uczniów szkoły podstawowej. Zadanie konkursowe polegało na zebraniu wiadomości na temat wybranych owoców, potraw, jakie można z nich przygotować oraz wartości odżywczych. Na zebranie informacji uczniowie mieli miesiąc.

      Uczniowie zaprezentowali zebrane wiadomości oraz owocowe dania.

      Ilość przygotowanych potraw przerósł oczekiwania organizatorów.

      Jury, które oceniało i degustowało wybrało najlepsze klasy, którymi okazały się:

      - klasa IV a i IVb wyróżnienie za najpiękniejsze i najsmaczniejsze potrawy

      - klasa VI wyróżnienie za najwspanialszą prezentację

      Jednak nikt nie wyszedł z pustymi rękami, każdy otrzymał drobny upominek oraz oczywiście owoce. Mamy nadzieję, że od dziś wszyscy wiedzą, który owoc poprawi nasz wzrok a który da odporność w walce z wirusami.

      Działania konkursowe umilał występ zespołu „Iskierki”.

      Organizatorami konkursu były nauczycielki Malwina Mroczek-Skuza oraz Ewa Lenart.

      Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w organizacji konkursu.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/290

     • 8 marca 2016r.

     •  

      "BABĘ  ZESŁAŁ  BÓG"

      CZYLI 

      DZIEŃ  KOBIET  W  ZSS

      Jak co roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji obchodów Święta Kobiet. Myślą przewodnią były skecze o płci pięknej, które przedstawiali uczniowie płci męskiej. Całość dopełniły piosenki o kobietach z repertuaru różnych wykonawców. Było mnóstwo zabawy, śmiechu i radosnych przeżyć, gdyż nas uczniowie inscenizowali swoje role z ogromnym sercem i wdziękiem.                                                              Każda kobieta w tym dniu została obdarowana słodkim upominkiem. Płeć męska na ręce dyrekcji szkoły - wręczyła kwiaty wraz z najserdeczniejszymi życzeniami.

      Nad całością niepowtarzalnej uroczystości czuwała mgr Edyta Kopyś.

      http://www.youtube.com/watch?v=kSqlZ628RpA&feature=youtu.be

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/289

     • 29 lutego - 2 marca 2016r.

     •  

      R E K O L E K C J E   2016

      W dniach 29.02 – 02.03.16 w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne.  Nauki dla dzieci i młodzieży prowadził diakon Łukasz z parafii Św.Michała Archanioła.

      Nad częścią muzyczną czuwała p.Alicja Major-Salwierz z chórem „Salwierzanki.

      Trzeciego dnia uczniowie mieli możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej udzielonej przez kapłanów z parafii Św. Michała.

      Nad całością czuwali katecheci: s.Teresa Opydo i Anna Adamska. Duchowo o rekolekcje w naszej szkole zadbał proboszcz parafii Św. Michała Jan Sarwa.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/288

     • 22 lutego 2016r.

     •  

      Potrafię - Pomogę

           spotkanie z ratownikami ostrowieckiej grupy PCK

       

                  W dniu 22.02.2016 roku - ostrowiecka Grupa PCK przeprowadziła w naszej szkole zajęcia pod hasłem "Potrafię - Pomogę", które miały na celu nauczyć dzieci, w jaki sposób należy opatrywać rany, jak przeprowadzić masaż serca czy sztuczne oddychanie.

      Panie: Beata Barska-Jagiełło i Aleksandra Guzik omówiły zasady oraz pokazały, jak prawidłowo należy wykonywać te czynności. Następnie do ćwiczeń przystąpiły dzieci wykorzystując przy tym specjalny manekin

      Na zakończenie uczniowie otrzymali "Osobiste Karty Pomocy", które powinni zawsze nosić przy sobie.

      Koordynatorem zajęć była pani mgr Katarzyna Sobczyk.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/287