• 23 września 2017r.
     • 23 września 2017r.

     •  

      Rudnik  nad Sanem

      "Bieg  integracyjny"

      Rudnik nad Sanem jest nazywany Stolica Wikliny. Na jeden sobotni dzień 23 września 2017r., Rudnik śmiało można nazwać Stolicą Biegów. Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Poprowadź Mnie przez Świat’, zorganizowało V Piknik Rodzinny na którym uczestnicy mogli wziąć udział w wielu atrakcjach. Jedną z nich była możliwość wygrania przelotu balonem. Przyjemności nie mogły jednak odbyć się bez uprzedniego wysiłku . Czterech zawodników z Klubu RYWAL Patrycja Łojek, Rafał Bilewicz, Grzegorz Dwojak, Kamil Podsiadło, wraz z trenerami Elżbietą Wybranowską i Ernestem Krajewskim. Na linii startu "Biegu Integracyjnego" na dystansie 2 km. stanęło 120 zawodników. Wielką wygraną, z doskonałym czasem okazała się nasza Patrycja- 8:40,61. Patrycja Łojek zajęła 2 miejsce w kategorii K20 (kobiety 18-29 lat) i wygrała nagrodę pieniężną. Wszystkim którzy ukończyli bieg zostały wręczone medale. Nasz trener Ernest Krajewski zmierzył się również z dystansem 5 kilometrów. Organizatorzy przewidzieli również bieg na dystansie 10 km oraz bieg rodzinny na dystansie 1 km. Piknik na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, gry i zabawy umożliwiły wspólną integrację zawodników i trenerów. Wracaliśmy do domu z myślą powrotu do Rudnika za rok. Nad uczestnikami wyjazdy czuwała przewodnicząca Klubu Rywal Justyna Wołowiec. Dziękujemy Dyrektorowi SOSW w Ostrowcu za pomoc w organizacji wyjazdu.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/377

       

       

    • 23 września 2017r.
     • 23 września 2017r.

     •  

      Niecodzienne wydarzenie

       wernisaż Łukasza Pasternaka absolwenta ZSS 


      23 września 2017r. na Janiku mieliśmy okazję uczestniczyć w wernisażu oraz aukcji prac plastycznych naszego absolwenta Łukasza Pasternaka. Wystawę młodemu artyście pomogły zorganizować Pani Jadwiga Banasik członek Rady Gminy oraz Elżbieta Wypchło nauczycielka Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św.  pod patronatem Burmistrza Gminy Kunów Lecha Łodeja. Wylicytowany przez Panią Dyrektor Magdalenę Wykrotę - Skorę obraz będzie ozdobą naszej szkoły i przypominał o zdolnym absolwencie. Łukaszowi Pasternakowi dziękujemy za zaproszenie na ten wyjątkowy wernisaż.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/376

       

    • 22 września 2017r.
     • 22 września 2017r.

     •  

      WYCIECZKA  DO  KAZIMIERZA  DOLNEGO

      W dniu 22.09.2017 r uczniowie ZSS wzięli udział w wycieczce do Kazimierza Dolnego. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Sztuki Złotniczej. Uczniowie podziwiali przepiękne kolorowe obrazy współczesnego artysty malarza Tadeusza Chyły, następnie kolekcję wyrobów dawnego złotnictwa polskiego oraz biżuterię wykonaną przez polskich artystów-złotników. Piękne puzderka na biżuterię pod okiem pracowników muzeum i opiekunów wykonane zostały przez uczestników wycieczki podczas warsztatów plastycznych.

      Kolejną atrakcją pobytu w Kazimierzu było zwiedzanie miasteczka. Młodzież z zainteresowaniem słuchała informacji przekazywanych przez panią przewodnik, która opowiadała o mijanych kamienicach i ich mieszkańcach, Kościele Farnym, Wzgórzu Trzech Krzyży, zaprowadziła uczestników nad Wisłę, gdzie przy nabrzeżu cumowały statki wycieczkowe. Pyszny obiad przygotowała dla uczniów i opiekunów restauracja Kuchnia Ze Smakiem. Przed powrotem do domu uczestnicy dokonali obowiązkowego zakupu – kazimierskiego koguta upieczonego z drożdżowego ciasta maślanego.

      Wycieczka do Kazimierza Dolnego odbyła się dzięki osobistemu zaangażowaniu Pani Moniki Młynarczyk, kierownika w firmie PROVIDENT POLSKA S.A poprzez dofinansowanie wyjazdu  w ramach realizacji w naszej szkole programu charytatywnego TAK! Pomagam! Organizatorami były panie Elżbieta Wypchło i Ewa Ciastek.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/375

       

    • 22 września 2017r.
     • 22 września 2017r.

     • ŚWIĘTOKRZYSKI  MITYNG  WROTKARSKI  OLIMPIAD  SPECJALNYCH

      I ŚWIĘTOKRZYSKI TURNIEJ GOLFA OLIMPIAD SPECJALNYCH

      W SKARŻYSKU KAMIENNEJ

      Podczas Świętokrzyskiego Mityngu Wrotkarskiego Olimpiad Specjalnych i Świętokrzyskiego Turnie.Rju Golfa Olimpiad Specjalnych w Skarżysku Kamiennej, który odbył się 22.09.2017r.

      Klub Olimpiad Specjalnych RYWAL działający w naszej placówce reprezentowany był przez Wiktorię Wańdoch i Piotra Gieradę. Oboje startowali w dwóch dystansach Wiktoria- 100 i 200 m. a Piotr - 500 i 700 m.

      Wiktoria oba starty wygrała i otrzymała dwa złote medale. Piotr na dystansie 500 m. zajął 3 miejsce a na dystansie 700 m. zajął 4 miejsce.

      Gorące gratulacje dla zawodników za wyniki oraz godne reprezentowanie naszej placówki !!!

      GRATULUJEMY!!!

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/373

       

    • 15 - 17 września 2017r.
     • 15 - 17 września 2017r.

     •  

      DH NS„Ogniki” w Tokarni

      W dniach 15-17 września br. nasi harcerze z Drużyny Harcerskiej  Nieprzetartego szlaku„Ogniki” po raz pierwszy uczestniczyli w Zlocie ZHP  Chorągwi Kieleckiej pod hasłem „Powrót do korzeni”. Spotkanie odbyło się w miejscu szczególnym - Parku Etnograficznym w Tokarni - Muzeum Wsi Kieleckiej.

      Celem Zlotu było stworzenie możliwości do wymiany doświadczeń poprzez wspólną zabawę, integracja środowisk harcerskich oraz  promowanie aktywnych form wypoczynku, walorów turystycznych Gór Świętokrzyskich, dziedzictwa kulturowego Kielc i okolic.

      Atrakcji było wiele: harcerze brali udział w warsztatach plastycznych, w czasie których wykonywali dekoracje jesienne, aktywnie uczestniczyli w grach terenowych, w Harcerskiej Olimpiadzie Sportowej, ponadto  mieli możliwość  grania na instrumentach etnicznych – bębnach. Dużą atrakcją był koncert zespołu „Włosatki”, podczas którego śpiewali piosenki harcerskie.

       Dużym przeżyciem dla nas było spotkanie przy Ognisku Zlotowym, w czasie którego odbyło się uroczyste wręczenie odznak Chorągwianych „Jodła”. Nasi harcerze nawiązali nowe znajomość i przyjaźnie. Na pewno Zlot w Tokarni pozostanie na długo w naszej pamięci. Trochę zmarznięci, trochę przemoczeni i przemęczeni z nadzieją czekamy na następny zlot.

      Ta wspólna wyprawa zainspirowała nas do dalszej pracy harcerskiej, naładowaliśmy akumulatory i pełni wrażeń rozpoczynamy zbiórki harcerskie w nowym roku szkolnym.

      Opiekunami wyjazdu były dh Mariola Klusek, dh Agnieszka Wziątek-Dryjas i dh Małgorzata Dulnik-Różycka.

      CZUWAJ!

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/372

       

     • 19 września 2017r.

     •  

      WYCIECZKA  DO  OPATOWA

      W dniu dzisiejszym uczniowie szkoły podstawowej, klas IV, Vb, VI i VII wybrali się na wycieczkę do Opatowa gdzie uczestniczyli w warsztatach z technologii produkcji Krówek Opatowskich, które odbywają się w „Krówkarence” działającej przy OSM w Opatowie.

      Samodzielnie zapakowane słodycze zdecydowanie lepiej smakują.

      Po krótkim spacerze przez opatowski Rynek wycieczka zakończyła się rewelacyjną pizzą.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/371

       

       

     • 13 - 16 września 2017r.

     •  

      XVIII Ogólnopolski

      Turniej Piłki Nożnej Drużyn Żeńskich

      i Zunifikowanych Olimpiad Specjalnych

      w Bydgoszczy

      Od 13 do 16 września 2017 roku w Bydgoszczy odbywał się XVIII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Drużyn Żeńskich i Zunifikowanych. W trakcie turnieju można było zobaczyć rywalizację zespołów zenskich i tzw zunifikowanych, w których drużyny utworzone są z zawodników z niepełnosprawnością intelektualną oraz pełnosprawnych partnerów. Z oddziału Regionalnego Świętokrzyskie uczestniczyło 20 siedmioosobowych drużyn zenskich i zunifikowanych. Wśród zawodników, którzy rywalizowali ze sobą na obiektach Cywilno - Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz znaleźli się również przedstawiciele Klubu Olimpiad Specjalnych "RYWAL" z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim - Damian Adamczyk, Marcin Spyra i Krzysztof Swat. Po bardzo emocjonujacych spotkaniach naszym drużynom udało się wywalczyć dwa złote medale dla drużyny żeńskiej i męskiej. Pozostałe dwie drużyny męskie zajęły czwarte miejsca. Oprócz zawodów sportowych bogaty był także program turystyczny i rozrywkowy. Zawodnicy mogli też skorzystać z ofert programu Zdrowi Sportowcy. Gratulujemy Damianowi Adamczykow, który był zawodnikiem zwycięskiej drużyny.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/370

       

       

     • 12 września 2017r.

     •  

      "INTEGRACJA  PO  WAKACJACH"

             Wesołą wspólną zabawą pt. „Integracja po wakacjach” uczniowie starszych klas ZSS uczcili rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Dla zmęczonych zabawą, spragnionych i tych, którzy podczas tańców utracili wiele kalorii młodzież z klas przysposabiających do pracy przygotowała poczęstunek. Profesjonalnie i z zaangażowaniem  serwowali koleżankom i kolegom zimne napoje, słone i słodkie przekąski. Gośćmi imprezy integracyjnej byli podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Przystań”, a wśród nich wielu absolwentów naszej szkoły. Dyskotekę zorganizowali nauczyciele Elżbieta Wypchło, Justyna Buczałowska i Mariusz Chamera.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/374

       

                                                     

     • 4 września 2017r.

     •  

      UROCZYSTA  INAUGURACJA 

      ROKU  SZKOLNEGO  2017/2018

       

      4 września 2017r. rozpoczęliśmy rok szkolny 2017/2018. Obecna dyrektor - pani mgr Magdalena Wykrota - Skóra oraz wicedyrektor mgr Ernest Krajewski powitali uczniów, rodziców i pracowników szkoły oraz zapoznali z tegorocznym przydziałem do poszczególnych klas. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/369

       

       

     • 23 czerwca 2017r.

     •  

      UROCZYSTE  ZAKOŃCZENIE

      ROKU  SZKOLNEGO  2016/2017

      23 czerwca 2017r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Był to szczególny dzień dla siedmiu uczniów, którzy kończyli edukację w naszej placówce.
      Po krótkiej części artystycznej otrzymali oni pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

      Tegoroczną „absolwentką” jest także Pani Dyrektor Elżbieta Rutecka, która zakończyła swoją kadencję oraz pracę w ZSS.
      Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wzruszeń. Mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/368

       

     • 9 czerwca 2017r.

     •  

      IV  RAJD  INTEGRACYJNY

      UCZNIÓW, RODZICÓW I PRACOWNIKÓW

      ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH

      Tegoroczny rajd integracyjny odbył się 9 czerwca i tradycyjnie trasa rajdu przebiegała od budynku szkoły przy ul. Iłżeckiej 33 do leśniczówki Zwierzyniec na Gutwinie.

      W rajdzie uczestniczyli uczniowie, rodzice, członkowie rodzin naszych wychowanków oraz pracownicy szkoły.

      W miejscu docelowym czekały przygotowane przez nauczycieli konkurencje sportowe,  zabawy a po trudach rywalizacji oczywiście nagrody.

      Dzięki wsparciu Rady Rodziców wszyscy uczestnicy mogli liczyć na poczęstunek.

      Uczestnikom rajdu dopisywały nie tylko pogoda, ale również doskonałe humory.

      Nad przygotowaniem oraz sprawnym przebiegiem rajdu czuwała mgr Ewa Lenart.

      http://youtube.com/watch?v=xNMKee_Wj8w

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/367

       

     • 17 maja 2017r.

     •  

      Warsztaty  plastyczne  na  Dzień Mamy

      W środę 17.05.2017 roku grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych z okazji Dnia Matki, które odbyły się w Biurze Wystaw Artystycznych. Uczestnicy spotkania na wstępie obejrzeli wystawę „POMIĘDZY”, realizowaną w ramach projektu badawczego a w części drugiej uczestniczyli w warsztatach plastycznych, wykonując kolorowe, papierowe kwiaty, do których wplatali własnoręcznie pokolorowane serce. Uczniowie bardzo przykładali się do wykonywanej pracy, w razie potrzeby prosili o pomoc nauczyciela. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wykonanych prezentów, które wręczą swoim ukochanym mamom w dniu ich święta.

      Wyjście zorganizowały nauczycielki: Joanna Borowska i Beata Przydatek.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/365

       

       

     • 10 - 11 maja 2017r.

     •  

      DZIEŃ GODNOŚCI

      OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ W ZSS

      W tym roku po raz kolejny świętujemy z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Tegoroczne obchody zostały rozłożone na dwa dni. W środę 10.05.2017 roku odbyła się msza święta w Kolegiacie pod wezwaniem Św. Michała Archanioła, Po mszy uroczysty pochód przemaszerował do szkoły w asyście policji z towarzyszeniem Orkiestry Dętej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia.
      W czwartek 11.05.2017 roku na terenie ogrodu Zespołu Szkół Specjalnych odbył się piknik integracyjny. Na uroczystość zostali zaproszeni parlamentarzyści z naszego regionu oraz osoby, które od lat pomagają szkole, wójtowie i burmistrzowie z gmin oraz dyrektorzy placówek oświatowych, z którymi szkoła współpracuje. Wśród gości można było zauważyć m.in. senatora Jarosława Rusieckiego wicestarostę Eligiusza Micha, wójtów: z gminy Waśniów - Krzysztofa Gajewskiego, z gminy Bodzechów - Jerzego Murzyna, wiceburmistrza gm. Kunów p. Mariolę Grabowiecką oraz dyrektorów placówek oświatowych. W pikniku uczestniczyły dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 12.
      Wyjątkowym momentem było – wręczanie już po raz czwarty medali ,,Dobry duszek Zespołu Szkół Specjalnych”. W tym roku uhonorowani nimi zostali: pan Marek Zaręba – prezes zarządu Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, pani Elżbieta Potocka – właścicielka firmy cateringowej „Pieprz i sól” oraz pani Aneta Kamińska.

      Wszyscy mogli zjeść pyszne kiełbaski zasponsorowane przez firmy Kidem, Publima, firmę cateringową p. Elżbiety Potockiej oraz Radę Rodziców ZSS. Słodki poczęstunek ufundowała po raz kolejny piekarnia Skalski. Dzieci z ochotą pałaszowały watę cukrową przygotowaną przez panią Anetę Kamińską. 
      Koordynatorką Dnia Godności była nauczycielka ZSS – Marta Hapczyn.

      http://youtube.com/watch?v=2Gjwx5bPM1U

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/361

      http://youtube.com/watch?v=JgG7eW-PuMQ

      http://ostrowiecki.eu/aktualnosci/piekne-obchody-dnia-godnosci-osob-niepelnosprawnych/

       

     • 28 kwietnia 2017r.

     •  

      Szkoła  bez  przemocy

      28 kwietnia 2017r. odbyło się w naszej szkole spotkanie pod hasłem „Stop przemocy”. Podobnie jak w latach ubiegłych - zaprosiliśmy funkcjonariusza  Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. – p. Maję Słowik, która wygłosiła pogadankę na temat -„Stop przemocy”.

       Policjantka uświadamiała uczniom, że przemoc jest zjawiskiem negatywnym, które należy wyeliminować ze szkół i domów. Uczestnicy spotkania otrzymali także ważne informacje o zagrożeniach dotyczących przemocy rówieśniczej, przemocy domowej oraz o niebezpieczeństwach płynących z sieci.

      W drugiej części  spotkania zawitali do naszej szkoły policyjni przewodnicy: p. Sebastian Słowik i p. Rafał Orzechowski, którzy zaprezentowali pokaz tresury psa policyjnego.

      Spotkanie zorganizowały nauczycielki: K. Grabska, A. Bąk-Jaglińska, M. Mroczek-Skuza i M. Klusek.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/360

       

     • 23 kwietnia 2017r.

     •  

      Orlen  Warsaw Marathon 2017

      W dniu 23 kwietnia 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych uczestniczyli w zawodach z cyklu Orlen Warsaw Marathon. Z koronnym dystansem zmierzyli się zawodnicy: Natalia Śmieszek i Kamil Podsiadło wraz z trenerem Ernestem Krajewskim. W trudnych warunkach atmosferycznych zawodnicy pokonali dystans 42,195 km w czasie 5:02:30!!!

      W tym roku, w przygotowaniu do zawodów oraz w ich trakcie towarzyszyli im przyjaciele:  Elżbieta Wybranowska, Paulina Glegoła-Madetko, Krzysztof  Bieniek oraz Jarosław Stawczyk.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/359

      http://ostrowiecnews.pl/2017/05/04/nasi-startowali-maratonie/

       

     • 24 kwietnia 2017r.

     •  

      DZIEŃ  ZIEMI  W  ZSS

      24.04.2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole ,,Dzień Ziemi”. Z tej okazji uczniowie przedstawili  krótką inscenizację pt. „Co zagraża przyrodzie?”. Piękne i oryginalne stroje występujących zachwyciły widownię. Nie zabrakło również znanych i wspólnie śpiewanych piosenek ekologicznych.

      Gościem specjalnym spotkania  była p.Dominika Kamińska - pracownik Firmy Remondis, która w bardzo ciekawy sposób wyjaśniła dzieciom znaczenie słowa recykling. Uczniowie oglądając przygotowany przez p.Dominikę film dydaktyczny dowiedzieli się, jakie jest przeznaczenie specjalnych pojemników znajdujących się na naszych osiedlach, w jaki sposób należy z nich korzystać, jak zmniejszyć ilość śmieci w naszych domach oraz jak robić świadome zakupy. Spotkanie zakończyło się rozstrzygnięciem konkursu plastycznego „Ekologiczna lalka”, wręczeniem nagród i dyplomów oraz słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez firmę Remondis.

      Spotkanie zorganizowały nauczycielki: Beata Przydatek i Joanna Borowska.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/358

      http://ostrowiecnews.pl/2017/04/26/trosce-o-nasza-planete/

       

       

     • 11 kwietnia 2017r.

     •  

      MISTERIUM  MĘKI  PAŃSKIEJ 

       

      We wtorek 11.04.2014 r. w naszej szkole przedstawione zostało Misterium Męki Pańskiej, które w sugestywny sposób przedstawiło sceny z wielkiego czwartku, piątku i zmartwychwstania Jezusa. Główny akcent w przedstawieniu położony został na postać Barabasza, który pod wpływem Jezusa i jego ukrzyżowania przeszedł metamorfozę i zmienił się w lepszego człowieka.Wspaniale dobrana muzyka przeniosła nas w czasy ówczesnej Palestyny.

      Misterium przygotowane zostało przez nauczycieli katechetów: s. Joannę Kapustę i p. Annę Adamską.

      http://www.youtube.com/watch?v=6odzZjUDCUo&feature=share

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/353

       

       

     • 10 kwietnia 2017r.

     •  

      NAJCIEKAWSZA  OZDOBA  WIELKANOCNA

      Tradycyjnie z okazji Wielkanocy odbył się szkolny konkurs plastyczny ,, Najciekawsza Ozdoba Wielkanocna’’. Uczestnikami byli uczniowie z klas podstawowych. Prace zostały ocenione w dwóch kategoriach. Oto wyniki konkursu:

      Kategoria prac indywidualnych:

      I     miejsce Mateusz Frączek

      II    miejsce Natalia Frańczak

      III   miejsce  Magdalena Gajowik ,Marcin Nowak ,Jakub Dureczek

       

      Kategoria prac zbiorowych:

      I     miejsce klasa Vb

      II    miejsce klasa IVb oraz VI  

      III   miejsce klasa I

      Dzieci otrzymały nagrody rzeczowe i słodycze.

      Organizatorzy : Małgorzata Jankowska i Anna Kidzińska

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/356

       

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Specjalnych
   • zssostrowiec@wp.pl
   • (41) 263 44 99
   • 27 -400 Ostrowiec Św. ul. Iłżecka 33
   • INSPEKTOR OCHRONY DANYCH Jerzy Tofel iod@fts.com.pl
 • Galeria zdjęć

  • 6 GRUDNIA 2018R. - WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA
  • 5 GRUDNIA 2018R. - "MIKOŁAJKI Z BRONIEWSKIM"
  • 4 GRUDNIA 2018R. - PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ W JĘDRZEJOWIE
  • 3 GRUDNIA 2018R. - DZIEŃ GÓRNIKA - BARBÓRKA
  • 24 LISTOPADA 2018R. - IV ŚWIĘTOKRZYSKI TURNIEJ JUDO OLIMPIAD SPECJALNYCH
  • 23 LISTOPADA 2018R. - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
  • 21 LISTOPADA 2018R. - SMAKI...KOLORY...ZAPACHY... WYRAWNE GOFRY
  • 19 LISTOPADA 2018R. - ŚWIĄTECZNY KIERMASZ PRAC PLASTYCZNYCH 2018 W ZSS
  • 17 LISOPADA 2018R. - FESTIWAL UMIEJĘTNOŚCI W ZSS
  • 17 LISTOPADA 2018R. - "WSPÓLNIE WĘDRUJEMY"
  • 16 LISTOPADA 2018R. - HIPOTERAPIA - ZAJĘCIA 2
  • 13 LISTOPADA 2018R. - 100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI - OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI W ZSS