• 9 lutego 2016r.

     •  

      Harcerski  Bal  Karnawałowy

       09.02.2016r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kielcach odbył się Harcerski Bal Karnawałowy. Naszą placówkę reprezentowały dwie drużyny NS ,,Ogniki”, którzy pojechali do Kielc pod opieką nauczycieli: Małgorzaty Dulnik-Różyckiej, Agnieszki Wziątek-Dryjas oraz Marioli Klusek.                                       

       Harcerze z całego województwa świętokrzyskiego mieli okazję wzajemnego poznania się i zintegrowania podczas wspólnej zabawy przy muzyce. Wśród licznych atrakcji balu odbyły się zawody taneczne oraz różnorodne gry i zabawy przygotowane przez   nauczycieli.

      Para naszych harcerzy: Iza Śmigas i Kamil Podsiadło zdobyła nagrodę w zawodach tanecznych w kategorii ,,walc wiedeński”.

      Podczas zabawy nie zabrakło również miłego i smacznego akcentu w postaci  słodkiego poczęstunku. Na koniec wszyscy harcerze mieli przyjemność zjeść wspólny obiad. Wróciliśmy  do Ostrowca w świetnych nastrojach - z nadzieją na wspólną zabawę w przyszłym roku.   

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/286                                

     • 2 lutego 2016r.

     •  

      "KOLOROWO ZDROWO WESOŁO"

      BAL KARNAWAŁOWY

      2 lutego 2016r. uczniowie naszej placówki gościli w ODK przy ulicy Wspólnej na corocznym balu karnawałowym.Hasłem tegorocznego balu było „Kolorowo, zdrowo, wesoło”. Jak zwykle na uczestników czekało wiele konkursów oraz zabawa przy muzyce zespoły Riva Band.

      Koordynatorem imprezy była pani Anna Kidzińska.Ogromne podziękowania dla przyjaciół naszej placówki, bez których ta wspaniała zabawa nie odbyłaby się a na których pomoc zawsze możemy liczyć. Są to: Piekarnia Skalski, Zespół Riva Band, Stowarzyszenie Bank Żywności, Prezes OSM Marek Zaręba oraz Rada Rodziców.

      Dziękujemy.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/285

     • 11 stycznia 2016r.

     •  

      GRALIŚMY  Z  ORKIESTRĄ

      Już po raz czwarty uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych wzięli udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.
      W tym roku kwestowali następujący wolontariusze: Dominik Ślusarz, Marcin Spyra, Longina Lipka, Pamela Bruszewska, Małgorzata Górczyńska, Kamil Podsiadło, Izabela Śmigas, Łukasz Tyrała, Grzegorz Dwojak, Klaudia Janus, Łukasz Karbowniczek, Marta Polit. Pod opieką rodziców i nauczycieli, Joanny Gałki, Elżbiety Wypchło, Katarzyny Sobczyk, Marzeny Piotrowskiej, Małgorzaty Jankowskiej, Joanny Borowskiej i Małgorzaty Wasilewskiej.
      W akcji uczestniczyli także przedstawiciele naszej drużyny harcerskiej „Ogniki”- Katarzyna Kobus i Magdalena Gajowik pod opieką nauczycielek: Małgorzaty Dulnik i Agnieszki Wziątek-Dryjas.
      Mimo mrozu wolontariusze z uśmiechem zbierali pieniądze dla potrzebujących. W tym roku zebraliśmy rekordową kwotę 1335,56 zł.

      https://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/284

     • 21 grudnia 2015r.

     •  

        "NAJPIĘKNIEJSZA  KARTKA  BOŻONARODZENIOWA"

      (konkurs)

      21 grudnia 2015r., jak co roku w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas gimnazjalnych - na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową.

      Wpłynęło wiele prac,  z których jury wyłoniło zwycięzców:                                                                          

      I miejsce – Marta Polit,   kl. Ib gimnazjum;

      II  miejsce – Magdalena Grabowa,  kl. IIa gimnazjum;

      III miejsce – Izabela Śmigas,  kl.  II b gimnazjum                                                          

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/283

     • 18 grudnia 2015r.

     •  

      Jasełkowe przedstawienie

      - to już tradycja Zespołu Szkół Specjalnych

               Już po raz piąty - 18 grudnia 2015 roku   zaprosiliśmy przyjaciół szkoły i mieszkańców  miasta -  do kina Etiuda na przedstawienie jasełkowe  „Białe Boże Narodzenie”. Na scenie tradycyjnie zaprezentowali się uczniowie, pracownicy oraz  dyrekcja szkoły. Nie mogło oczywiście zabraknąć kolęd  i pastorałek, które usłyszeć można było w wykonaniu chóru ,,Salwierzanki”.

      Była modlitwa, łamanie się opłatkiem oraz wzajemne składanie życzeń. Jak zawsze sala kina wypełniona była po brzegi.                                                               

      Wszystko przebiegło sprawnie i zgodnie ze scenariuszem opracowanym przez  mgr Elżbietę Wybranowską i mgr Marzenę Piotrowską.

       

      Fotoreportaż w świątecznym wydaniu

      proszę kliknij w poniższy link:

      http://www.youtube.com/watch?v=hYNcT_5OLBo

       

      http://www.youtube.com/watch?v=rgMNso7RYKs

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/280

       

     • 16 grudnia 2015r.

     •  

      SPEKTAKL  PT. "KRÓLOWA ŚNIEGU"

      W RADOMSKIM TEATRZE 

      W dniu 16.12.2015r. grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w wycieczce do Radomia na spektakl ,,Królowa Śniegu", który wystawiany był na deskach Sceny Fraszka w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego.

      Celem wycieczki było rozbudzenie w młodych uczestnikach zainteresowań teatrem, bezpośrednie obcowanie ze sztuką, wywołanie pozytywnych emocji, rozwijanie wyobraźni, wrażliwości estetycznej, integracja w środowisku społecznym.

      Dynamicznie zmieniające się sceny, piękne stroje, dekoracje, muzyka, srebrny pył wyeksponowany światłem, imitujący śnieg – wprowadziły wszystkich w bajkowy nastrój zimowej aury.

      Na uczniach wielkie wrażenie zrobił również pobyt w nowoczesnym budynku teatru, który był pięknie i świątecznie udekorowany.

      Wycieczkę zorganizowała nauczycielka mgr Elżbieta Wypchło.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/282

       

     • 15 grudnia 2015r.

     •  

      Bożonarodzeniowe spotkanie

      w Zespole Szkół Specjalnych

      15 grudnia bieżącego roku zagościły w murach naszej szkoły - członkinie Koła Gospodyń Wiejskich  z Chmielowa. Niespodzianką było wystąpienie młodej wokalistki, uczennicy III LO  im. Wł. Broniewskiego Dominiki Wielgus.    

      Panie zaprezentowały swój dorobek kulturalny - śpiewając znane kolędy przekazywane z pokolenia na pokolenie.

      Do śpiewania włączyli się również nasi uczniowie i pracownicy szkoły.  Po zakończonym występie odbyły się warsztaty rękodzielnicze, w trakcie których powstał   kolorowy łańcuch jako ozdoba  szkolnej choinki .

      Spotkanie, które przygotowała p. Anna Lech i  p. Joanna Gałka   pozostanie na długo  w  pamięci naszych uczniów.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/281

           

       

     • 4 grudnia 2015r.

     •  

      "Mikołajki  z  Bronkiem"

      4.12. 2015 roku odbyło się wyczekiwane przez uczniów naszej szkoły - spotkanie mikołajkowe z młodzieżą licealną, której towarzyszyli nauczyciele: Beata Bocheńska, Małgorzata Osuch i Paweł Kochański.                

      Jak co roku młodzież przygotowała wspaniałe przedstawienie połączone ze śpiewem kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych - wprowadzając nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Mikołaj przyniósł dzieciom słodkie upominki. Na koniec wszyscy pozowali do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

      Takie spotkania odbywają się cyklicznie w ramach współpracy obu placówek realizując ,,Program Integracji Społecznej uczniów ZSS i młodzieży z III LO im. Wł. Broniewskiego”, którego autorkami są Małgorzata Łukasik i Anna Wieczerzak.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/278

     • 3 grudnia 2015r.

     •  

      Św. Mikołaj  w  ZSS

      „Pozdrawiamy Ciebie, święty Mikołaju

       Dziś prezentów dużo masz

      i za chwilę nam je dasz,

      bo ty dobre serce masz, Mikołaju!”

       

      W dniu 3 grudnia zawitał do naszej szkoły, z wielkim przejęciem wyczekiwany przez wszystkie dzieci gość - św. Mikołaj. Przyjechał z ogromnym workiem prezentów, które osobiście przygotował i rozdał  naszym uczniom.  Poświęcił swój cenny czas na rozmowy, wysłuchał piosenek i wierszyków przygotowanych specjalnie dla niego. Swoim przybyciem sprawił nam wiele radości.

                                                                                                                        DZIĘKUJEMY!

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/277

     • 11 listopada 2015r.

     •  

      RAJD GWIAŹDZISTY

      "ORŁY  DLA  NIEPODLEGŁOŚCI"

      W dniu 11 listopada 2015 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Rajdzie Gwiaździstym "Orły dla Niepodległej", zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe. Uczniowie nasi pokonali pieszo trasę: Denków - Rynek - Cmentarz Parafialny w Denkowie - Starostwo Powiatowe. Po drodze -  przed pomnikami, tablicami upamiętniającymi bohaterów, żołnierzy, powstańców styczniowych i mieszkańców, którzy walczyli oddając życie za wolną Polskę -  zapalano znicze.

      Następnie wszyscy uczestnicy Rajdu przeszli spod starostwa -  do Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego.

      Przed pomnikiem wystawiono wartę honorową składającą się z policjantów, strzelców, strażaków i harcerzy. Po krótkich przemówieniach odbyła się część artystyczna gdzie wszyscy zgromadzeni wspólnie z „Perłami” Ryszarda Góry śpiewali pieśni patriotyczne.

      Zapalono Ogień Niepodległości. Na zakończenie święta na niebie rozbłysły fajerwerki. 

      Dla naszych uczniów było to niesamowite, patriotyczne spotkanie.

      Udział w Rajdzie naszych uczniów zorganizowały: p. Katarzyna Sobczyk i p. Benita Machała

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/271

     • 28 października 2015r.

     •  

      H A L L O W E E N  2015

      Dnia 28 października 2015r. uczniowie naszej szkoły wybrali się do Bałtowa na obchody HALLOWEEN. Zanim spotkali się z przebywającymi tam straszydłami, poznali najpierw ich najbliższą okolicę.

      Po przekroczeniu bramy Sabatówki - przenieśli się do świata wiedźm i czarownic, w którym władają tajemne moce. Dzieci powitała zaprzyjaźniona czarownica Hogata i zaprosiła do wspólnej zabawy. Po zabawie zaprosiła do swej chaty na odpoczynek - można również było posmakować specjałów przygotowanych przez wiedźmy oraz stać się na chwilę straszydłami, czarownicami, przymierzając różne stroje. Na zakończenie wizyty w Sabatówce, czarownica Hogata wykonała chętnym uczniom halloweenowy makijaż.

      Wycieczkę zorganizowały p. Anna Kidzińska i p. Edyta Kopyś.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/269

       

       

     • 10 listopada 2015r.

     • ŚWIĘTO  NIEPODLEGŁOŚCI

      W dniu 10 listopada 2015r. w Zespole Szkół Specjalnych odbyły się obchody Święta Niepodległości. Starsi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali krótką inscenizację wzbogaconą muzyką Fryderyka Chopina. Młodzież z kl. II Gimnazjum, pod kierunkiem p. Alicji Major – Salwierz (fortepian), przy wsparciu p.Stanisława Sali (saksofon) oraz p. Agnieszki Wańdach (wokal), zaśpiewała kilka utworów patriotycznych. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły, przygotowani przez p. Annę Wieczerzak i Elżbietę Wybranowską, brawurowo wykonali piosenkę „Kocham Cię Polsko”.
      Specjalnymi gośćmi w naszej szkole tego dnia byli uczniowie Niepublicznego Technikum w Ostrowcu Św. z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach pod opieką p. Janusza Lasockiego, którzy przeprowadzili pokaz mundurów i broni z różnych epok.
      Całość uroczystości miała bardzo podniosły charakter, który wspaniale dopełniła niezwykle wymowna dekoracja autorstwa p. Anny Lech, Małgorzaty Czyż oraz Beaty Przydatek.
      Nad przebiegiem akademii czuwały p. Elżbieta Wybranowska i Marzena Piotrowska.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/272

     • 5 listopada 2015r.

     •  

                             WIZYTA W DRUKARNI ALFA                                    Dnia 05.11.2015 odbyła się wycieczka  do drukarni "Alfa" w Ostrowcu Św.
      Wycieczka zorganizowana była w ramach zajęć rewalidacyjnych "Bajkoterapia  z elementami biblioterapii".
      W wycieczce uczestniczyli uczniowie klasy Vb i VI.
           Właścicielka drukarni – p. Anna Szałapska zapoznała uczniów z działaniem urządzeń drukarskich oraz zaprezentowała produkty wykonywane w drukarni czyli dekoracyjne kubki, naprasowanki na koszulki oraz zdjęcia wydrukowane na płótnie. Uczniowie otrzymali prezenty: plakat przedstawiający uczniów klasy oraz firmowe długopisy i smycze, nie zabrakło też słodkości.
                                                                                                                    Bardzo dziękujemy.       

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/271                 

     • 22 października 2015r.

     •  

       

      KOLOROWE I PACHNĄCE

      WARSZTATY MYDLARSKIE

      W dniu 22.10.2015r.  uczniowie naszej placówki oraz chętni rodzice – uczestniczyli w niezwykłych warsztatach - warsztatach mydlarskich, które przeprowadziła pani Marta Andrzejewska  z Inowrocławia.

      Każdy z uczestników samodzielnie wykonywał swoje mydełka oraz zdobił według własnego pomysłu.  Własnoręcznie wykonane mydełko to całkiem ciekawy pomysł na  upominek dla najbliższych.

      Dzięki tego typu zajęciom uczniowie rozwijają wyobraźnię plastyczną oraz zdolności manualne, uczą się cierpliwości i skrupulatności. Cieszymy się, że zajęcia zainteresowały nie tylko uczniów ale i rodziców.

      Warsztaty na terenie ZSS zorganizowała mgr Ewa Lenart.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/265

     • 13 października 2015r.

     •  

      DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

      W dniu 13 października 2015 w naszej placówce odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

      W uznaniu zasług i osiągnięć w pracy dydaktyczno- wychowawczej oraz za sumienne wykonywanie swoich obowiązków -  dyrektor Elżbieta Rutecka wręczyła wyróżniającym  się nauczycielom oraz pracownikom administracyjno-obsługowym  Nagrody Dyrektora Szkoły życząc dalszych sukcesów.

      Trzech nauczycieli zostało wyróżnionych odznaczeniami  państwowymi i resortowymi: brązowy medal za długoletnią służbę otrzymała mgr Ewa Lenart, Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymały: mgr Anna Wieczerzak i mgr Elżbieta Wybranowska.

      Dopełnieniem całej uroczystości był wspaniały występ naszych uczniów, którzy w tym roku przygotowali wesołe scenki kabaretowe.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/262

     • 8 października 2015r.

     •  

      POŻEGNANIE LATA "POD LASEM" 

      W dniu 08.10.2015r odbył się piknik integracyjny "Pożegnanie lata"  z udziałem uczniów Zespołu Szkół Specjalnych na terenie gospodarstwa agroturystycznego "Pod lasem" w Dębowej Woli Starej.

      Uczestników powitał chłód jesiennego poranka, ale i słońce zapowiadające rześki, słoneczny dzień.

      Pierwszą atrakcją była przejażdżka wozem przez las. Młodzież obserowała zmiany zachodzące jesienią w lesie, pola zbuchtowane przez dziki, ambonę dla myśliwych oraz domek leśnej Baby Jagi. Na powracających uczniów czekały pyszne kiełbaski z grilla, a także ziemniaki pieczone

      w żarzącym się ognisku. Po posiłku młodzież poszła na pieszą wycieczkę do lasu, podczas której posadzone zostały sadzonki sosny pod fachowym okiem pana Jana Januchty, uczniowie rozpoznawali grzyby trujące i jadalne, zbierali skarby lasu: szyszki, żołędzie, mech, a grzybobranie przyniosło obfite zbiory. Imprezę zakończyła wesoła zabawa przy muzyce.

      Wycieczka została zorganizowana przez Elżbietę Wypchło, dzięki wsparciu finansowemu Firmy PROVIDENT POLSKA S.A w ramach realizacji na terenie szkoły Programu TAK! Pomagam!.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/263

     • 22 - 25 września 2015r.

     •  

      UCZNIOWIE NA WYCIECZCE W MALBORKU I SOPOCIE

      W RAMACH PROJEKTU THE GATEWAY AWARD

      W dniach 22-25 września 2015r.  grupa uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy, realizujących program The Gateway Award, uczestniczyła w wycieczce do Malborka i Sopotu. Wyprawę poprzedziły przygotowania: planowanie trasy, wyznaczanie na mapie, doskonalenie umiejętności pakowania oraz zapoznawanie się z zasadami bezpieczeństwa. Do celu wycieczki dotarli podróżując autobusami PKS oraz pociągami: SKM i Intercity. Szczególną atrakcją była jazda pociągiem Pendolino.

      W Malborku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu integracyjnym z uczniami SOSW. Przy herbatce i ciasteczkach wysłuchali opowieści Pani Kasi Chrobak o zabytkach miasta, które warto zobaczyć. Następnie zwiedzili Muzeum Zamkowe, gdzie spotkali „prawdziwego” Krzyżaka, obejrzeli wystawę bursztynów, zbroi i uzbrojenia, witrażu oraz komnaty dostojników zakonnych. Podczas wieczornego spaceru podziwiali pokazy muzyczne i świetlne iluminacje, odbywające się przy fontannie, jednej z największych atrakcji turystycznych miasta.                                                                

       W Sopocie spacerowali po Molo, płynęli statkiem pirackim, zwiedzili Latarnię Morską i zbierali muszelki na plaży. Spotkanie z morzem było niezapomnianym przeżyciem.

      Wycieczka została dofinansowana z 1% zbieranego przez Stowarzyszeni „Źródło” na realizację projektu The Gateway Award.

      Organizatorem wycieczki była mgr Małgorzata Stramowska.           

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/259                                                                                         

     • 25 września 2015r.

     •  

      WYCIECZKA DO ŻYWEGO MUZEUM PORCELANY

      W ĆMIELOWIE

      25 września 2015r. grupa uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. zwiedziła jedno z najciekawszych miejsc regionu świętokrzyskiego - Muzeum Porcelany w Ćmielowie.
      Po Muzeum grupę oprowadzała pani przewodnik, która bardzo ciekawie opowiadała o historii porcelany, o fabryce i jej wyrobach. W starym, oryginalnym 22 metrowym piecu, uczniowie obejrzeli film pt. „Nasz Ćmielów”, gdzie przedstawiony był proces produkcji porcelany od projektu po gotowy wyrób. Po zakończeniu zwiedzania wszyscy uczestnicy wycieczki podziwiali w sklepie firmowym przepiękne wyroby produkowane przez fabrykę.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/258