• 16 PAŹDZIERNIKA 2023r. DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji dnia Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, na którą przybyli nauczyciele, dyrekcja, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie i rodzice.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów oraz pasowanie ich na ucznia Zespołu Szkół Specjalnych.

Następnie podczas części artystycznej uczniowie wierszem, śpiewem i tańcem wyrazili swoje uznanie dla pedagogów oraz opiekunów za ich codzienną pracę.

Miłym akcentem na zakończenie uroczystości była słodka niespodzianka wręczona przez przedstawicieli Rady Rodziców.

• 13 PAŹDZIERNIKA 2023r. PRZYGOTOWANIA DO BIEGU DYNIOWEGO

Uczniowie kl. VI aktywnie włączyli się w przygotowanie do 4 Biegu Dyniowego po Szczęście. Przygotowują piękne torby, które będzie można pomalować podczas imprezy. Uczyliśmy się bezpiecznej obsługi żelazka, takie umiejętności rozwijają samodzielność.

• 12 PAŹDZIERNIKA 2023r. BEZPIECZNA DROGA

W naszej szkole gościły zaprzyjaźnione policjantki pani Maja Ćwik i pani Anna Wasilewska. Przypomniały nam o zasadach poruszania się po drodze. Takie spotkania stały się już tradycją w naszej szkole. Dzięki nim możemy czuć się bezpiecznie w każdej sytuacji.

• 12 PAŹDZIERNIKA 2023r. ZAJĘCIA KULINARNE

Przyjemnie i pożytecznie uczniowie kl. VI spędzili czas na zajęciach kulinarnych. Pieczenie ciasta i robienie deserów to okazja do uczenia się jak sporządzać listę zakupów, przeliczania miar, oraz jak łączymy produkty. Zajęcia kulinarne to doskonały sposób na utrwalanie zasad higieny i bezpieczeństwa. Zwieńczeniem zajęć były pyszne desery i ciasto.

• 5 PAŹDZIERNIKA 2023r. PIKNIK BĄDŹ FIT

W dniu 05.10.2023 r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych- 6 aktywnych zawodników Klubu Olimpiad Specjalnych RYWAL bawiło się na Pikniku Bądź Fit!!! w plenerze parku SOSW Jałowęsy. Mieliśmy okazję do wspólnej integracji środowiska zawodników OS z woj. świętokrzyskiego, łódzkiego, podkarpackiego, lubelskiego, mazowieckiego. Organizatorzy przygotowali zdrowy owocowo-warzywny poczęstunek. Po aktywnym uczestnictwie w kilkunastu ciekawych konkurencjach sportowych zadowoleni, w świetnych humorach powróciliśmy do domu.

Dziękujemy SOSW Jałowęsy za zaproszenie.

Do zobaczenia na arenach sportowych zawodów regionalnych i krajowych.

• 11 PAŹDZIERNIKA 2023r. KULINARNA ŚRODA

Kolejna kulinarna środa w klasach pierwszych SSPdP. Tym razem przygotowaliśmy jesienną zupę dyniową. Aromatyczne i rozgrzewające składniki, pyszne i chrupiące dodatki złożyły się w niepowtarzalną kompozycję smakową, która zaskoczyła samych młodych kucharzy Przepis trafi do ekologicznej książki kucharskiej. A na deser - koktajl z malin, jogurtu i miodu. Palce lizać!

• 5 PAŹDZIERNIKA 2023r. WARSZTATY BIBLIOTECZNE - "UŚMIECH DLA ŻABKI"

05.10.2023 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach bibliotecznych zorganizowanych przez Panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tematem warsztatów był Dzień Uśmiechu. Nasi uczniowie wysłuchali opowiadania Przemysława Wechterowicza "Uśmiech dla żabki" i własnoręcznie wykonali kolorowe uśmiechy.

• 4 PAŹDZIERNIKA 2023r. PRAKTYKI WSPOMAGANE

Uczniowie SSPdP rozpoczęli praktyki w firmie Subtille specjalizującej się w szyciu bielizny damskiej. Jest to kontynuacja współpracy z ubiegłego roku co potwierdza że nasi uczniowie potrafią poradzić sobie z wykonywaniem zleconych zadań w zakładzie pracy.