• 17 października 2018r.

     • GRUPA WSPARCIA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH
      “PATYCZAKI"


      Pierwsze zajęcia na Gutwinie odbyły się 17 października 2018r. w niezwykle pięknej, jesiennej scenerii. Aktywne spotkania grupy „ PATYCZAKI” odbywać się będą w roku szkolnym 2018/19 raz w tygodniu w środy w godzinach 17.00 - 18.30 na terenie Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji „ Gutwin”.

     • PAŻDZIERNIK 2018R.

     • SZANOWNI RODZICE

      CZWARTKOWE SPOTKANIE Z DIETETYKIEM ZOSTAŁO ODWOŁANE.

      O NOWYM TERMINIE SPOTKANIA POINFORMUJEMY. 

     • 15 października 2018r.

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ oraz ŚLUBOWANIE I PASOWANIENA NA UCZNIA

      Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. Z tej okazji od wielu lat uczniowie składają życzenia swoim nauczycielom. 
      W dniu dzisiejszym uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji połączony z bardzo ważnym wydarzeniem dla całej społeczności szkolnej - Ślubowaniem i Pasowaniem na Ucznia.
      Uroczystość przebiegała w podniosłej i uroczystej atmosferze. Mamy nadzieję, że ten ważny moment w życiu każdego ucznia pozostanie na długo w ich pamięci.
      Starsi uczniowie pod kierunkiem p. Marty Hapczyn przygotowali część artystyczną, w której wierszami dziękowali za trud i serce włożone w ich nauczanie i wychowanie.
      W imieniu rodziców życzenia złożyła przewodnicząca Rady Rodziców p. Ewelina Otolińska wraz z p. Edytą Śmieszek. Wręczyła pracownikom szkoły wielki tort i zaprosiła na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. 
      Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do nagrodzenia nauczycieli i pracowników oświaty. Po przedstawieniu dyrektor szkoły p. Magdalena Wykrota-Skóra wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi.

       

     • 8 -12 października 2018r.

     • PROJEKT "ARTBALE" - WARSZTATY TANECZNE

      W projekcie "Artbale", który odbył się w Popowie - Letnisku brali udział przedstawiciele Zespołu Szkół Specjalnych, podopieczni Stowarzyszenia Źródło: dziewięciu uczniów i dwóch opiekunów.

      Głównym celem projektu Artbale było wzmocnienie cech samodzielności i nauczenie osób niepełnosprawnych i ich opiekunów możliwości zastosowania nowych metod pracy. Poprzez wspólne uczestniczenie  w pięciodniowych warsztatach tanecznych z trzech technik tańca: taniec w kręgu, flamenco/latino, improwizacja/taniec polski zakończonych wspólną prezentacją, uczestnicy odkrywali swoje nowe możliwości ruchu i koordynacji ciała.        

      W ramach projektu zapewniono uczestnikom warsztaty taneczne z trzech technik tańca, noclegi wraz z wyżywieniem oraz bardzo ciekawy program.

     • 5 października 2018r.

     •    II TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DRUŻYN MĘSKICH 

      W dniu 5 października 2018r. na boisku przy Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. ul. Iłżecka 33 odbył się II Turniej Piłki Nożnej Drużyn Męskich 6-cio osobowych. W rozgrywkach uczestniczyły, tak jak w roku ubiegłym 3 drużyny:   Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św., SOSW w Jałowęsach oraz Ośrodek Edukacyjno-Terapeutyczny „Radość Życia” z Sandomierza. Rozegrano trzy mecze. I miejsce zajęła drużyna SOSW w Jałowęsach,  II miejsce - Ośrodek Edukacyjno-Terapeutyczny „Radość Życia” z Sandomierza, natomiast gospodarze – Zespół Szkół Specjalnych III miejsce. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale i upominki, a także pamiątkowe dyplomy i puchary. Następnie na holu szkoły odbyła się część integracyjna przy wspólnym posiłku. Były pieczone kiełbaski, owoce i ciasta. Podczas poczęstunku zawodnicy mogli poznać się bliżej 
      i porozmawiać o przeżyciach i emocjach towarzyszących rozgrywkom. Nad organizacją i sprawnym przebiegiem turnieju czuwali nauczyciele: Justyna Buczałowska i Mariusz Chamera oraz Marta Mozal i Małgorzata Wasilewska.                                                            

       

     • 4 października 2018r.

     • SPOTKANIE Z POLICJANTEM - BEZPIECZEŃSTWO W DRODZE DO SZKOŁY

      4 października 2018r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim – panem Rafałem Frańczakiem. Tematem spotkania było utrwalenie znajomości zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Pan policjant przypomniał również podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. 
      Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty pan wicedyrektor Ernest Krajewski wręczył panu policjantowi podziękowanie. Spotkanie przygotowały Mariola Klusek, Joanna Gałka, Iwona Rusinowicz.

     • 3 października 2018r.

     • POŻEGNANIE LATA W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM "POD LASEM"

      03.10.2018r. dzięki wsparciu Pani Moniki Młynarczyk, za sprawą funduszy pozyskanych w programie charytatywnym firmy PROVIDENT POLSKA S.A uczniowie ZSS wyruszyli, aby integrować się podczas pikniku 
      "Pożegnanie lata" w gospodarstwie agroturystycznym "Pod lasem".
      Dzieci i młodzież wesoło bawili się przy muzyce, pojechali wozami na przejażdżkę po lesie. Atrakcją był również basen z piłeczkami i odwiedziny wybiegu z królikiem, którego można było pogłaskać i nakarmić. Wilcze apetyty zaspokoiły gorące kiełbaski i ziemniaczki z grilla. Wycieczki zorganizowała nauczycielka Elżbieta Wypchło.

     • WRZESIEŃ 2018r.

     • "ŻÓŁTY TALERZ"

      Stowarzyszenie „Źródło” działające na rzecz uczniów i wychowanków ZSS otrzymało dotację w wysokości 32 000 zł z fundacji Kulczyk Foundation dzięki której, w bieżącym roku szkolnym będzie realizowany projekt „Żółty talerz”.
      "Żółty Talerz" to program, który wspiera system żywienia dzieci w Polsce. Program ma na celu wzbogacenie i rozszerzenie oferty żywieniowej dla dzieci i młodzieży.
      Grupa koordynatorów rozpoczęła pracę nad planem działań w ramach projektu, o których będziemy informować.

     • 27 września 2018r.

     • INTEGRACYJNA ZABAWA DYSKOTEKOWA - DZIEŃ CHŁOPAKA

      W dniu 27.09.2018r. w Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. odbyła się  integracyjna zabawa dyskotekowa dla uczniów klas gimnazjalnych i Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz uczestników zajęć Środowiskowego Domu Samopomocy „Przystań”. W tym dniu oczywiście nie mogło zabraknąć dedykacji dla naszych sympatycznych uczniów od ich koleżanek. Było głośno, radośnie i bardzo wesoło. Podczas przerwy, był czas także na słodki poczęstunek. Dyskotekę przygotowali nauczyciele: Justyna Buczałowska, Mariola Klusek i Mariusz Chamera.

     • 26 września 2018r.

     • "NASZE PODRÓŻE MAŁE I DUŻE - WARSZAWSKIE ZOO"


      Po raz kolejny dzięki wsparciu Pani Moniki Młynarczyk, za sprawą funduszy pozyskanych w programie charytatywnym firmy PROVIDENT POLSKA S.A uczniowie ZSS mogli uczestniczyć w dwóch ciekawych wyjazdach. 26.09.2018r. kilkudziesięcioosobowa grupa dzieci i młodzieży zwiedziła ZOO w Warszawie. Nasi uczniowie korzystając z ciepłych promieni jesiennego słońca przemierzyli liczne alejki ogrodu, obserwowali zwierzęta na wybiegach. Wielki zachwyt wzbudziło bajecznie kolorowe akwarium. Wycieczkę zorganizowała nauczycielka Elżbieta Wypchło.

     • 22 września 2018r.

     • II BIEG INTEGRACYJNY W RUDNIKU NAD SANEM


      W sobotę 22.09.2018 r. zawodnicy Klubu Rywal wzięli udział w zawodach biegowych odbywających się w Rudniku nad Sanem. W tym roku naszą szkołę reprezentowali Kamil Podsiadło oraz Adam Krawczyk. Warto zaznaczyć, że dla Adama były to pierwsze zawody w tej dyscyplinie. Nasi dzielni sportowcy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i osiągnęli wysokie lokaty.
      Obaj zawodnicy zmierzyli się z dystansem dwóch kilometrów. Kamil Podsiadło jak przystało na doświadczonego biegacza zajął wysokie, siódme miejsce w klasyfikacji generalnej, a w swojej kategorii wiekowej uplasował się na trzecim miejscu. Bardzo pozytywnie zaskoczył wszystkich nowicjusz w biegach, czyli Adam Krawczyk. Zawodnik pomimo dużego stresu, jaki mu towarzyszył przed startem, wykazał się charakterem prawdziwego sportowca. Potwierdził to również podczas wyścigu gdzie do ostatnich metrów trasy biegowej walczył z dużym zmęczeniem. Jego zaangażowanie i determinacja pozwoliła mu zająć bardzo wysokie miejsce. Spośród około osiemdziesięciu biegaczy, Adam uplasował się w granicach dwudziestego miejsca. Ilość startujących zawodników świadczy o tym jak popularne staje się bieganie. Wierzymy, że to nie ostatni sukces naszych sportowców. Obaj zawodnicy przywieźli z zawodów pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe.
      Do zawodów przygotowywali zawodników trenerzy Elżbieta Wybranowska i Ernest Krajewski.

     • 21 września 2018r.

     • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

      21 września 2018r. uczniowie naszej placówki przystąpili do ogólnopolskiej, jubileuszowej akcji Sprzątanie Świata, która w tym roku przebiegała pod hasłem: „AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”. Polska edycja owej akcji prowadzona jest od 25 lat.

      Celem tegorocznej edycji  jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. To bardzo  ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie odpadów oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody.

      Niemal wszyscy uczniowie uczestniczyli w Sprzątaniu Świata przez co przyczynili się do lepszego, czystszego wyglądy najbliższej okolicy.

       

     • 20 września 2018r.

     • WYSTAWA I WRSZTATY W BWA


      20.09.2018r. klasy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wybrały się do Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim, na wystawę poświęconą twórczości nieżyjącego już Mieczysława Izaka, artysty plastyka w dziedzinie tkaniny artystycznej. Mieliśmy możliwość obejrzenia wspaniałych gobelinów. Uczniowie praktycznie mogli dowiedzieć się w jaki sposób powstają tak piękne dzieła użytkowe. Na koniec pod okiem instruktora każdy wykonał swoją pracę z włóczki. Powstały piękne i niepowtarzalne zakładki do książek. Wyjście zorganizowały nauczycielki Joanna Gałka i Iwona Rusinowicz.

     • 19 września 2018r.

     • ZAJĘCIA Z ZAKRESU DOGOTERIAPII 2018/2019

      W nowym roku szkolnym 2018/2019 naszą szkołę znów odwiedza ulubieniec dzieci LORD. W pierwszych zajęciach brały udział dzieci z klasy I szkoły podstawowej wraz z wychowawczynią p. Joanną Zalewską oraz terapeutą z zakresu dogoterapii p. Dorotą Stoltz. Dzieci z radością przywitały czworonożnego przyjaciela.