• ROK 2011/2012

Ogólnopolski Mityng Pływacki

Olimpiad Specjalnych Rybnik- Boguszowice 2012

Zawodnik Olimpiad Specjalnych Sekcji RYWAL działającej przy Zespole Szkół Specjalnych na ul. Iłżeckiej 31-  Szczepan Śliwka został zakwalifikowany do VII Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego  Olimpiad Specjalnych. Zawody odbywały się w Rybniku od 20 do 22 kwietnia. Szczepan uczestniczył w zawodach na szczeblu regionalnym w konkurencjach 15 i 25 m stylem dowolnym ze sprzętem pływającym uzyskując wyniki umożliwiające mu zakwalifikowanie się do ekipy pływaków z województwa świętokrzyskiego. Ekipa liczyła 6 zawodników. Opiekunem pływaków była Edyta Karbowniczek z Kielc. Szczepan Śliwka był jedynym zawodnikiem z Ostrowca Świętokrzyskiego. Wystartował w konkurencji 15m stylem dowolnym ze sprzętem pływackim wyzyskując IV miejsce oraz 25m stylem dowolnym ze sprzętem, tu uplasował się na V miejscu.

Sekcja RYWAL działa w Ostrowcu od 2009r, zawodnicy z tej Sekcji w zawodach ogólnopolskich biorą udział po raz drugi. Oprócz zmagań sportowych niepełnosprawni sportowcy mieli przyjemność uczestniczyć w koncercie zespołu „ŁZY”. Dużym powodzeniem cieszył się tez Program Zdrowi Sportowcy ( realizowane były podprogramy Sprawne Stopy, Zdrowy Uśmiech) oraz program Polskiego Towarzystwa Kynoterapeutycznego.

Autor: Justyna Wołowiec

W dniach 11- 12. 05.2012 uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych z ul. Iłżeckiej wzięli udział  w  Świętokrzyskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, który odbył się w Kałkowie. Reprezentowali oni sekcję Olimpiad Specjalnych RYWAL działającą w naszej placówce. Do turnieju nasi zawodnicy przygotowywali się na mini boisku, które wykonali własnymi siłami na terenie przyszkolnym pod okiem trenerów Ernesta Krajewskiego i Mariusza Chamery.  Sekcję RYWAL reprezentowała drużyna,  chłopców   w składzie: Tomasz Tekierka, Grzegorz Lewandowski, Łukasz Karbowniczek, Damian Przygoda,  Rafał Bilewicz, Marcin Wojton, Szczepan Śliwka, pod opieką nauczycieli ZSS  Justyny Wołowiec, Ernesta Krajewskiego  i Mariusza Chamery.

W zawodach brało udział dziesięć  drużyn męskich startujących w trzech grupach sprawnościowych oraz cztery  drużyny żeńskie startujących  w jednej grupie sprawnościowej. Drużyna chłopców w swojej grupie sprawnościowej zajęła trzecie miejsce zdobywając brązowe medale. Jest to niewątpliwie sukces naszych niepełnosprawnych sportowców, którzy trenują od niespełna dwóch lat i nie posiadają żadnej bazy sportowej, sali gimnastycznej czy boiska. Największym jednak sukcesem jest sam start niepełnosprawnych uczniów                         w zawodach   i zaangażowanie z jakim podchodzą do każdych zmagań sportowych. Zawody Olimpiad Specjalnych dają nie tylko możliwość wykazania się umiejętnościami sportowymi na tle kolegów i koleżanek z innych placówek województwa  i kraju ale także pozwalają na wyrabianie zdrowej  sportowej rywalizacji, zdobywania nowych doświadczeń, znajomości    i przyjaźni. Niepowtarzalne doświadczenia dają zawody ogólnopolskie, gdzie nasi sportowcy startowali dwukrotnie w Bydgoszczy oraz Rybniku. Teraz pod koniec maja Szczepan Śliwka i Rafał Bilewicz, wystartują w Koninie na  Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych.

Autor: Mariusz Chamera

**********************************************************************************************************************

Ostrowieccy zawodnicy Olimpiad Specjalnych

znowu pokazali się na arenie ogólnopolskiej

Zawodnicy i trenerzy Olimpiad Specjalnych Polska - Oddział Regionalny Świętokrzyskie w dniach 25-27 maja 2012 roku wybrali się do Konina na VI Ogólnopolski Turniej

Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych oraz IV Ogólnopolski Turniej Olimpiad Specjalnych. Województwo świętokrzyskie reprezentowało 5 zawodników, w tym aż 3

zawodników z Ostrowca Świętokrzyskiego (” i Sekcja „RYWAL”, Sekcja „SZANSA”)

Szczepan Śliwka i Rafał Bilewicz (obaj Sekcja „RYWAL”) Jacek Taborski (Sekcja „SZANSA”), dzięki zdobyciu złotego medalu w 2011 roku            w zawodach regionalnych

w Opatowie zakwalifikowali się do turnieju o randze ogólnopolskiej.

Do Ostrowca w grach indywidualnych przywieźli jeden złoty medal (Rafał Bilewicz) oraz dwa brązowe (Jacek Taborski i Szczepan Śliwka). Natomiast w deblu zawodnicy

RYWALA” wywalczyli srebrny medal.

W kadrze świętokrzyskiego byli także zawodnicy Sekcji „TORNADO” Skarżysko-Kamienna, którzy w grach pojedynczych zajęli drugie miejsce (Rafał Mróz) i czwarte

miejsce (Ernest Jasik), natomiast w deblu skarżyski debel zajął 1 miejsce.

Opiekę nad zawodnikami sprawowali trenerzy Agnieszka Czerwonka i Krzysztof Ocias ze Skarżyska-Kamiennej.