• 21 września 2018r.

     • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

      21 września 2018r. uczniowie naszej placówki przystąpili do ogólnopolskiej, jubileuszowej akcji Sprzątanie Świata, która w tym roku przebiegała pod hasłem: „AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”. Polska edycja owej akcji prowadzona jest od 25 lat.

      Celem tegorocznej edycji  jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. To bardzo  ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie odpadów oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody.

      Niemal wszyscy uczniowie uczestniczyli w Sprzątaniu Świata przez co przyczynili się do lepszego, czystszego wyglądy najbliższej okolicy.

       

     • 9 września 2018r.

     •        PIKNIK RODZINNY - POMAGAMY IGORKOWI

      W dniu 9 września 2018r. (niedziela) przy parafii św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się piknik rodzinny, podczas którego zbierano pieniądze na leczenie Igorka Jeża, chłopca z tamtejszej parafii. Była wata cukrowa, pyszne ciasta, kiełbaski z ogniska, grochówka i atrakcje dla dzieci. Nie mogło również zabraknąć dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych Magdaleny Wykroty-Skóry oraz nauczycieli, którzy chętnie przystąpili do zbierania pieniążków dla chorego chłopca. Nasi nauczyciele zrobili zbiórkę w szkole, a podczas kiermaszu sprzedawali rzeczy wykonane przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych i zebrali na rzecz Igorka 430 zł. Oczywiście, jak też przystało na nauczycieli chętnie bawili się z dziećmi. Były zabawy ruchowe, zabawy z chustą Klanza oraz zwierzątka z baloników. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc w tak szczytnym celu.

     • I Wojewódzki Przegląd Twórczości Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

     • DODATKOWE DNI WOLNE OD NAUKI W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

     • 2 listopada 2018r.

      2 stycznia 2019r.

      29 kwietnia 2019r

      30 kwietnia 2019r.

      2 maja 2019r.

      31 maja 2019r.

     • SPOTKANIE Z RODZICAMI

     • 13 września 2018r. (czwartek)

      o godz. 13.00 

      odbędzie się spotkanie

      Dyrektora ZSS z Rodzicami

      w nowym roku szkolnym 2018/2019

                                                   

     • 20 sierpnia 2018r.

     • RADA PEDAGOGICZNA PLENARNA

      odbędzie się

      27 sierpnia 2018r. (poniedziałek)

      o godz. 13.30 

       

     • 10 sierpnia 2018r.

     •                 Serdecznie dziękujemy firmie  Kavarito Sp. z o.o. Sp. k za bezinteresowną pomoc i wspieranie działań promocyjnych Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św., w formie ulotek informacyjno-reklamowych prezentujących coraz bogatszą ofertę naszej szkoły.                                               

     • 10 sierpnia 2018r.

     • TERAPIA BIOFEEDBACK 

      Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim „Źródło” planuje zakup sprzętu do terapii BIOFEDBACK. Zachęcamy wszystkich rodziców, uczniów, pracowników i sojuszników szkoły do udostępniania na portalach społecznościowych, wśród znajomych naszej akcji, którą można znaleźć klikając na link https://zrzutka.pl/k2wrpa

      Chcemy  dać szansę dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie na optymalny i wszechstronny rozwój psychofizyczny.

      Trening EEG biofeedback polega na uczeniu się samodzielnej regulacji wybranych fal mózgowych. Zwiększa się generację fal, których jest za mało i jednocześnie tłumi się fale niepotrzebne, których jest za dużo. Przywraca to w efekcie zaburzoną równowagę psychiczną i fizyczną do normy, a tym samym pozbywa się różnych dolegliwości związanych z nieprawidłowymi wzorcami fal mózgowych. Trening działa na zasadzie uczenia się i zdobywania nowych umiejętności.

                                                                                          

     • 22 czerwca 2018r.

     • ZAKOŃCZYLIŚMY ROK SZKOLNY

      I stało się-rok szkolny 2017/2018 stał się wspomnieniem.
      22 czerwca 2018r. uroczyście powitaliśmy wakacje. Radość z wolnych dni przeplatała się ze smutkiem, ponieważ mury naszej szkoły opuścili nasi kolejni  absolwenci. Bardzo trudno rozstawać po tylu latach wspólnych przeżyć dlatego łzy wzruszenia towarzyszyły zarówno uczniom jak i pracownikom szkoły.
      Naszym absolwentom życzymy samych sukcesów w dalszym dorosłym życiu. Nie zapominajcie o nas, drzwi szkoły są zawsze dla Was otwarte. Odwiedzajcie nas i opowiadajcie o swoich sukcesach.  
      Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy - udanych i bezpiecznych wakacji.

       

     • 21 czerwca 2018r.

     • 25 LAT MINĘŁO...

          21 czerwca 2018r. w Hotelu RED odbyło się niezwykle uroczyste spotkanie z okazji obchodów 25-lecia istnienia Zespołu Szkół Specjalnych, ul. Iłżecka 33 w Ostrowcu Św. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście, którzy przyczynili się do powstania placówki: wszyscy dyrektorzy, rodzice, uczniowie, pracownicy ZSS oraz Pan Paweł Walesic przedstawiciel PCPR.  Po serdecznym powitaniu, Pani dyrektor ZSS Magdalena Wykrota - Skóra zaprosiła wszystkich do obejrzenia prezentacji multimedialnej. Film opowiadający o 25 -letniej historii powstania szkoły, a także o jej dniach dzisiejszych. Po prezentacji swoimi wspomnieniami dotyczącymi pierwszych lat istnienia, tworzenia szkoły, modernizacji i rozbudowy budynku podzieliła się Pani dyrektor Bożena Semeniuk. Następnie wszyscy, goście otrzymali kolorowe bukiety kwiatów tj.: p. Jan Jurasz - założyciel i długoletni prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, dzięki którego wrażliwości, inicjatywie, sile przebicia wszystko się zaczęło, p. Renata Szmyd - dyrektor Zakładu Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego na ul. Żabiej w latach 1991 do XII 1993, P.  Bożena Semeniuk dyrektor w latach od 08.12. 1993 do 2001r. powołanej Szkoły Specjalnej przy Zakładzie Opiekuńczo - Rehabilitacyjnym, gdzie pełniła funkcję dyrektora obu placówek, P. Zofia Piętowska dyrektor ZSS 2001-2007,  P. Małgorzata Czyż dyrektor ZSS 2007-2012, P. Elżbieta Rutecka dyrektor ZSS 2012-2017, P. Magdalena Wykrota - Skóra dyrektor ZSS od września 2017 r.

          Po uroczystym obiedzie i smakowitym torcie odbyła się wspólna zabawa taneczna. Do tańca grał zespół Master Team, cieszący się w mieście i wśród naszych wychowanków dużą popularnością. Zabawa była przednia o czym świadczą zdjęcia.

     • 15 czerwca 2018r.

     • WYCIECZKA DO KRAKOWA

      W dniu 15 czerwca 2018r. grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką Marioli Klusek i Teresy Kosek wyruszyła na wycieczkę do Krakowa.

      Dla niektórych uczestników wyjazdu dużą atrakcją  była już podróż pociągiem, gdyż dotychczas nie mieli oni okazji poruszać się takim środkiem transportu. Po 4-godzinnej podróży dotarliśmy do Krakowa, który powitał nas piękną pogodą. Rozpoczęliśmy zwiedzanie tego uroczego miasta od Wzgórza Wawelskiego, gdzie podziwialiśmy wnętrza Katedry Wawelskiej. Odwiedziliśmy   także Groby oraz Krypty Królewskie i Zasłużonych Polaków, a także Kryptę Pary Prezydenckiej.  Udaliśmy się także na wieżę Zygmuntowską, gdzie na ostatniej kondygnacji wisi Dzwon Zygmunta. Zamek Królewski zrobił na nas bardzo duże wrażenie. Po spacerze po dziedzińcu wawelskim i  podziwianiu widoków ze wzgórza, udaliśmy się do Smoczej Jamy. Następnie „Drogą Królewską” przeszliśmy na Rynek Krakowski. W stylowych kramach Sukiennic zakupiliśmy pamiątki z Krakowa, wysłuchaliśmy także hejnału z Wieży Mariackiej.

      Wycieczka była bardzo udana. Do Ostrowca wróciliśmy późnym wieczorem zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.

     • LAUREATKA MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

     • Uczennica klasy II B Publicznego Gimnazjum Specjalnego nr 3 Marta Polit  została laureatką IX edycji Międzynarodowego konkursu Plastycznego ,,Bł. Bolesława – wychowawczyni na nasze czasy”. Marta zajęła III miejsce w grupie placówek specjalnych.

      Wykonała pracę techniką kolażu  inspirowaną działalnością wychowawczą s. B. Lament.

      Tegorocznej edycji przyświecało hasło ,, Bądźmy więc dobrymi , bardzo dobrymi względem wszystkich dusz bez wyjątku’’.

      Zarówno Marta, jak i opiekun plastyczny Małgorzata Jankowska zostały nagrodzone pamiątkowymi książkami.