• 7 grudnia 2018r.

     • ZAJĘCIA INTEGRACYJNE W JANIKU

      Szerząc ideę integracji społecznej dzieci niepełnosprawnych intelektualnie ze swoimi zdrowymi rówieśnikami odwiedziliśmy dziś Zespół Szkolno - Przedszkolny w Janiku. Celem spotkania była wspólna praca nad bombkami wykonanymi techniką decoupage. Uczniowie klasy 4 wraz z wychowawczynią Panią Magdaleną Piwnik i wsparciem P. dyr. Anny Buczkowskiej w bardzo miłej atmosferze pełnej akceptacji i zaangażowania wykonali wspólnie z naszymi dziećmi piękne bombki, które ozdobią szkolną choinkę. Po zakończonej pracy uczniowie ZSS zwiedzili szkołę i wspólnie z rówieśnikami zjedli pyszne pączki. Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Annie Buczkowskiej za wspaniałe przyjęcie, a Panu Burmistrzowi Lechowi Łodejowi za wsparcie logistyczne.

     • 6 grudnia 2018r.

     • WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

      6 grudnia - to jeden z najbardziej oczekiwanych dni przez wszystkie dzieci, również przez uczniów naszej szkoły. Przed południem, pojawił się w naszych progach wyjątkowy gość - św. Mikołaj z mnóstwem podarków. Najpierw wysłuchał piosenek i wierszy przygotowanych przez uczniów, a później pomimo zapracowania, znalazł czas, by z każdym porozmawiać i wręczyć prezenty. Wszyscy uczniowie przyrzekli Mikołajowi, że będą grzeczni w szkole i w domu (mamy na to świadków). Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia. Szkoda, że ten wspaniały Gość odwiedza nas tylko raz w roku.
      Dziękujemy św. Mikołaju! 

     • 5 grudnia 2018r.

     • MIKOŁAJKI W "FIKOLANDZIE"

      W ramach niespodzianki mikołajkowej 5.12.2018r. uczniowie klas I i III wraz z opiekunami: J. Gałką, J. Zalewską, W. Kaczor i M. Różalską bawili się w parku zabaw „Fikoland” na os. Ogrody. Zabawa w labiryntach, basenie z kulkami, trampolinach i drabinkach to doskonała terapia dla naszych uczniów, stymulująca ich rozwój.

      Radość i uśmiech naszych dzieci były najlepszym podziękowanie dla właścicieli „Fikolandu”. Dziękujemy!
       

     • 5 grudnia 2018r.

     • "MIKOŁAJKI Z BRONIEWSKIM"

      Naszą  szkołę odwiedzili  niezwykli Goście - koledzy i koleżanki z zaprzyjaźnionej szkoły - III LO im. W. Broniewskiego. Jak co roku przyszli do Nas z Mikołajkową Niespodzianką. Przygotowali bardzo ciekawy i radosny program artystyczny. Pomogli rozdać naszym uczniom mikołajkowe prezenty sponsorowane przez sklep Kaufland. Były tez pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem i jego reniferami. Spotkanie odbyło się w ramach  realizowanego przez szkołę " Programu Integracji Społecznej uczniów ZSS z młodzieżą III LO im. W Broniewskiego”.

      Serdeczne podziękowanie dla wspaniałej młodzieży  i opiekunów:  M. Turek , P. Kochańskiego.

      Nad spotkaniem czuwały”  M. Łukasik i  A. Wieczerzak

     • 4 grudnia 2018r.

     • PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ W JĘDRZEJOWIE

      4.12.18 r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 16 Przeglądzie Twórczości Artystycznej w Jędrzejowie, zorganizowanym przez SOSW im. M. Grzegorzewskiej w Jędrzejowie oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Razem". W ramach przeglądu uczniowie: Marta Polit i Grzegorz Zugaj wzięli udział w wojewódzkim konkursie plastycznym: " A to Polska właśnie". Prace plastyczne zostaly przygotowane pod kierunkiem: Anny Wieczerzak oraz Ewy Grudniewskiej. Podczas scenicznych występów artystycznych zespół "Iskierki" brawurowo zaprezentował się z utworem "Letnia noc" z musicalu "Grease". Nad przygotowaniami zespołu czuwały: A. Stawczyk, A. Wieczerzak, E. Wybranowska.

     • 3 grudnia 2018r.

     • DZIEŃ GÓRNIKA - BARBÓRKA

      W dniu 3.12.2018r. uczniowie kl. VIIa i VIIIa  oraz II b SSPdP  wraz  z nauczycielkami: Anną Wieczerzak, Justyną Buczałowską i Małgorzatą Łukasik  w ramach zajęć programu  „Przygoda z pracą”, poznali na czym polega praca górników. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat pracy górników, a także wydobywanych surowców mineralnych i ich wykorzystywania w przemyśle. Zapoznali się z obchodzonym 4 grudnia świętem górników „Barbórką”.  Dowiedzieli się m. in. jak wygląda mundur galowy i dlaczego przy czapkach górniczych są różne kolory piór. Oczywiście podczas zajęć nie mogło zabraknąć niespodzianki, a był nią pan v-ce dyr Ernest Krajewski, który przyszedł  na lekcje w mundurze galowym górnika. Odbyła się pamiątkowa sesja zdjęciowa. Na koniec zajęć wszyscy uczniowie kolorowali  i wycinali z papieru czapki górnicze.

       

     • 1 grudnia 2018r. - HIPOTERAPIA - ZAJĘCIA 4

     • HIPOTERAPIA - ZAJĘCIA 4

      Minusowa temperatura spotkała nas w ten sobotni poranek pierwszego grudnia. Niezależnie jednak od warunków pogodowych uczestnicy hipoterapii nigdy nie tracą humoru i energii. Z zapałem przystąpili do zajęć w Ośrodku Hipoterapii i Rekreacji Konnej „Lolek i Bolek”. Jak zawsze na wszystkich czekało moc smakołyków i atrakcji, które urozmaicają nam pobyt. Ponadto każdy z nas miał okazję zobaczyć jak wygląda profesjonalne jeździeckie szkolenie.  

                                          

     • ZEBRANIE!

     • Rada Rodziców zaprasza wszystkich Rodziców

      w poniedziałek 3 grudnia 2018r. o godz. 11.30, na hol I piętra,

      na rozmowę w sprawie żywienia - cateringu "Pieprz i Sól" z p. Potocką.

     • ZAPRASZAMY NA ŚWIĄTECZNY KIERMASZ PRAC PLASTYCZNYCH DO NASZEJ SZKOŁY, PRZY UL. IŁŻECKIEJ 33 (godz. 8.00 - 14.00)

     • ŚWIĄTECZNY KIERMASZ PRAC PLASTYCZNYCH 2018 W ZSS WYSTARTOWAŁ !!!

      Od dziś tj. 19 listopada 2018r. serdecznie zapraszmy do naszej szkoły, przy ul Iłżeckiej 33, na Świąteczny Kiermasz Prac Plastycznych. Mamy ogromony wybór ozdób bożonarodzeniowych: stroiki, choinki, bombki... i wiele innych. Każdy znajdzie coś dla siebie i na prezent dla swoich najbliższych. Czekamy na Ciebie... Przyjdż do nas codziennie w godz. 8.00 - 14.00...

     • 24 listopada 2018r.

     • ŚWIĘTOKRZYSKI TURNIEJ JUDO OLIMPIAD SPECJALNYCH

      W dniu 24 listopada 2018 r odbył się IV Świętokrzyski Turniej Judo Olimpiad Specjalnych, których organizatorem był Klub Olimpiad Specjalnych Rywal działający przy Zespole Szkół Specjalnych. Współorganizatorami imprezy byli: Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska-Świętokrzyskie,  Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św., Stowarzyszenie na Rzecz Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. „ Źródło”, Uczniowski Klub Sportowy „ AIMATTE” w Ostrowcu Św.

      Mimo, że to już czwarty turniej to dla naszego klubu był to pierwszy samodzielnie organizowany. Wyzwanie było duże ale z pomocą wielu osób udało się go zrealizować.

      Serdecznie podziękowania należą się przedszkolakom z Publicznego Przedszkola nr 12, niezwykłym dziewczynom z Blacke&White oraz naszym Iskierkom za uświetnienie imprezy. Ogromnym wsparciem były wolontariuszki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego.

      Dziękujemy gościom, sponsorom, rodzicom i oczywiście zawodnikom- dostarczyliście nam niezapomnianych emocji.

      Bardzo, bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które wspomogły organizację zawodów-wolontariusze, działacze, trenerzy KOS Rywal-jesteście cudowni.

     • 23 listopada 2018r.- HIPOTERAPIA - ZAJĘCIA 3

     • HIPOTERAPIA - ZAJĘCIA 3

      Zimowa aura przywitała nas w to piątkowe, mroźne popołudnie 23 listopada w Ośrodku Hipoterapii i Rekreacji Konnej „Lolek i Bolek” w Śródborzu 3. Niezrażeni mało sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi z zapałem przystąpiliśmy do kolejnych, bo już trzecich zajęć z hipoterapii.

      Hipoterapia to młoda forma rehabilitacji i terapii, stosowana zarówno wobec dzieci jak i dorosłych. Wykorzystuje o­na konia - jego obecność i stwarzane przez niego możliwości terapeutyczne. To zarówno rehabilitacja poprzez jazdę konną jak i terapia poprzez sam kontakt z koniem, kiedy najważniejszy jest kontakt emocjonalny z tym wspaniałym zwierzęciem i związana z obecnością konia sytuacja terapeutyczna.

      Dzisiejsze zajęcia odbywały się zarówno na świeżym powietrzu w miejscu zwanym czworobokiem jak również pod zadaszeniem. Oczekując na swoją kolej jazdy konnej, uczestnicy projektu wspólnie bawili się przy muzyce, układali puzzle oraz rysowali. Tradycyjnie w tym dniu nie mogło zabraknąć pysznej kiełbaski z grilla…

      Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia a te już 1 grudnia.

       

     • 23 listopada 2018r.

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

      23 listopada 2018r. w  Zespole  Szkół Specjalnych, ul. Iłżecka 33 odbyła się zabawa dyskotekowa dla uczniów szkoły podstawowej z okazji Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu na naszych uczniów czekało wiele atrakcji. Oprócz zabaw przy muzyce i słodkiego poczęstunku, każde dziecko otrzymało pluszową zabawkę. Wiadomo,
      że w tym dniu najważniejszą rolę pełni pluszowy miś, niestety w swoje święto był bardzo zabiegany i do naszej placówki wysłał swojego przyjaciela. Dzięki uprzejmości Firmy TBM Sp. Z O.O. w Kunowie naszych uczniów odwiedził Tygrysek, jeden z wielu przyjaciół Kubusia Puchatka.  Oczywiście, nie obyło się bez sesji zdjęciowej. Dzień ten był pełen wrażeń i uśmiechów. Zabawę przygotowali nauczyciele: J. Buczałowska, M. Chojnacka, A. Przybysławska, M. Mozal, J. Zalewska i E. Krajewski.

     • 21 listopada 2018r.

     • SMAKI…KOLORY…ZAPACHY… ZAJĘCIA KULINARNE – WYTRAWNE GOFRY

      Jak "przemycić" warzywa, których uczeń nie lubi?
      Można na przykład schować je w gofrach. 
      Kolejne zajęcia kulinarne w ramach programu "Smaki, kolory, zapachy" to gofry wytrawne z brokułami.
      Wszystkim smakowały https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/ta5/1.5/16/1f642.png

       

     • 17 listopada 2018r.

     • FESTIWAL UMIEJĘTNOŚCI

      W Zespole Szkół Specjalnych, ul. Iłżecka 33, 17 listopada 2018r. odbył się Festiwal Umiejętności zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. „Źródło”, podczas którego wychowankowie placówki prowadzili warsztaty artystyczne :

      1. wyszywanie haftem matematycznym,
      2. wykonywanie biżuterii z koralików,
      3. wypalanie w drewnie
      4. ozdabianie metodą Decupage
      5. wykonywanie stroików świątecznych,
      6. warsztaty kulinarne.

      Warsztaty prowadzili uczniowie i wychowankowie ZSS pod opieką nauczycieli. W spotkaniu wzięli udział uczniowie I LO, III LO wraz z opiekunami, przedstawiciele MOPS-u, PCPR, ARL, PPP, przedsiębiorcy z terenu powiatu ostrowieckiego, przyjaciele i sojusznicy placówki.

      Po zakończeniu pracy artystycznej nastąpiła degustacja potraw przygotowanych przez grupę kulinarną. Był to czas, kiedy wszyscy uczestnicy Festiwalu Umiejętności mogli porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, lepiej się poznać.

      Festiwal ten był realizowany ze środków Starostwa Powiatowego, a jego celami były:

      1.Aktywizacja społeczna uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. poprzez organizowanie warsztatów o zasięgu lokalnym dla grupy rówieśniczej ze szkół ogólnodostępnych powiatu ostrowieckiego i osób dorosłych pracowników samorządowych zajmujących się na co dzień sprawami niepełnosprawnych.

      2. Kształtowanie pozytywnego obrazu samego siebie, wzrost samooceny, poczucia własnej wartości poprzez dzielenie się wiedzą i umiejętnościami podczas warsztatów artystycznych. Nawiązanie nowych znajomości, kształtowanie umiejętności inicjowania i podtrzymywania relacji, rozwijanie sprawności komunikacyjnych.

      3. Zmiana wizerunku osób niepełnosprawnych intelektualnie wśród grup rówieśniczych, osób dorosłych zajmujących się w pracy zawodowej problemami niepełnosprawnych. Umożliwienie bezpośredniego kontaktu, możliwości współpracy podczas wykonywania konkretnych artystycznych czynności. Zwrócenie uwagi na sposób funkcjonowania naszych uczniów, podkreślanie ich mocnych stron, talentów, predyspozycji. Podkreślenie pozytywnych zachowań, ciepła emocjonalnego, empatii, szczerości w kontaktach.

      Po zakończonych warsztatach zorganizowana zostanie wystawa przedmiotów wykonanych podczas realizacji projektu . W ten sposób zaprezentujemy efekty projektu i pokażemy szerszej grupie odbiorców, ze współpraca i współdziałanie z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie jest możliwe, a efekty mogą zachwycać estetyką, dokładnością, starannością wykonania.

       

     • 17 listopada 2018r.

     • "WSPÓLNIE WĘDRUJEMY"

      W dniu 17.11.2018r. w ramach programu zajęć pozalekcyjnych promujących turystykę pieszą: „Wspólnie wędrujemy”  przy współpracy PTTK o/ Świętokrzyski im. Stanisława  Jeżewskiego  w Ostrowcu Św.  odbył się XXXVII Złaz Jesienny Szlakiem Majora Ponurego- Szczytniak 2018r. Zanim trafiliśmy na szlak zwiedzaliśmy Kościół  w Piórkowie  . Trasa  (11 km)   prowadziła z Piórkowa przez Przełęcz Jeleniewską na szczyt Góry Szczytniak, gdzie znajduje się miejsce pamięci narodowej- Krzyż na Szczytniku- miejscu ostatniej koncentracji Zgrupowania AK „Ponury-Nurt” w  dn. 11 listopada 1943r. Ze Szczytniaka  schodziliśmy gołoborzem, które udało nam się pokonać. Rajd zakończył się rajdowym ogniskiem z konkursem.  Był to niezapomniany jeden z trudniejszych rajdów. Nasi piechurzy zdobyli kolejne punkty do odznaki turystyki pieszej. Czekamy na kolejne wyprawy.

       

     • 16 listopada 2018r.- HIPOTERAPIA - ZAJĘCIA 2

     • HIPOTERAPIA - ZAJĘCIA 2

      W piątkowe popołudnie, 16 listopada 2018 roku nikt z nas nie próżnował, a wręcz przeciwnie…odbyły się drugie zajęcia hipoterapii w Ośrodku Hipoterapii i Rekreacji Konnej „Lolek i Bolek”.

      Jazda konna stanowi dla wszystkich uczestników projektu największą atrakcję a ponadto ma szereg walorów terapeutycznych, w tym: normalizacja napięcia mięśniowego, kodowanie w mózgu prawidłowego wzorca ruchu miednicy podczas chodu, hamowanie odruchów patologicznych, doskonalenie równowagi i koordynacji wzrokowo- ruchowej, a także orientacji w przestrzeni, stymulacja i normalizacja czucia powierzchniowego, zwiększenie poczucia własnej wartości oraz rozwijanie pozytywnych kontaktów emocjonalnych.

      Pomimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych humory jak zawsze nam dopisywały a nogi same rwały się do tańca przy największych hitach disco polo. Wolontariuszki przygotowały pyszne kiełbaski z grilla, kanapki i rozgrzewającą herbatkę. Tradycyjnie zadbaliśmy o wszystkie zwierzęta znajdujące się w Ośrodku, dokarmiając je świeżą marchewką i innymi smakołykami. Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd
      i atrakcje...

     • 11 LISTOPADA 2018R.

     • "BIEGIEM DLA NIEPODLEGŁEJ"

      W niedzielę 11 listopada 2018r. nasi dzielni uczniowie Natalia Śmieszek i Kamil Podsiadło wraz z przyjaciółmi uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości w sportowy sposób. Już po raz kolejny wzięli udział w Ostrowieckim Biegu Niepodległości zmagając się z dystansem 10 km. Dla większości uczestników wyścigu liczy się przede wszystkim sam udział w nim oraz zdobycie pamiątkowego medalu. Nasi uczniowie pokazali nie tylko sportowy charakter dzielnie pokonując trasę, ale również potwierdzili swój patriotyzm. W tym wyjątkowym roku ich medale są dedykowane ku pamięci osób, które poświęciły życie w walce o odzyskanie wolności dla narodu polskiego.

      Jesteśmy dumni z Natalii i Kamila, trzymamy kciuki za kolejne zdobyte medale...

      Dziękujemy naszym, niezawodnym kibicom, którzy jak zawsze mocno nas wspierali. Wśród nich byli nie tylko uczniowie i pracownicy szkoły, ale również absolwenci wraz z rodzicami. Z Was również jesteśmy dumni, bez Waszego wsparcia każde zawody byłyby jeszcze trudniejszym wyzwaniem. Dziękujemy!!!

     • 10 listopada 2018r. - HIPOTERAPIA - ZAJĘCIA 1

     • HIPOTERAPIA  (zdjęcia 1)


      Po raz drugi Stowarzyszenie Na Rzecz Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim „Źródło” pozyskało środki finansowe na organizację zajęć z hipoterapii. Projekt realizowany jest przy wsparciu Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.
      10 listopada 2018 roku odbył się pierwszy z sześciu zaplanowanych wyjazdów do Ośrodka Hipoterapii i Rekreacji Konnej „Lolek i Bolek”, Śródborze 3.
      Hipoterapia stała się dla nas wyjątkową i niepowtarzalną metodą usprawniania dzięki obecności konia – współterapeuty. Koń i jego ruch dały zupełnie nowe i niespotykane w innych metodach terapeutycznych możliwości.
      Dzięki sprzyjającej aurze, dzisiejsze zajęcia odbywały się na świeżym powietrzu. Ponadto uczestnicy poznali najbliższe otoczenie Ośrodka, dokarmiali tamtejsze zwierzęta oraz uczestniczyli w zabawach ruchowych. Wolontariuszki zadbały o uśmiechy na twarzach i pełne brzuchy. Przygotowane zostały pyszne kanapki, gorąca kiełbaski a na deser mnóstwo słodkości. Wszystkich nas rozgrzewała herbata i gorąca atmosfera.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Specjalnych
   • zssostrowiec@wp.pl
   • (41) 263 44 99
   • 27 -400 Ostrowiec Św. ul. Iłżecka 33
   • INSPEKTOR OCHRONY DANYCH Jerzy Tofel iod@fts.com.pl
 • Galeria zdjęć

  • 7 GRUDNIA 2018R. - ZAJĘCIA INTEGRACYJNE W JANIKU
  • 6 GRUDNIA 2018R. - WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA
  • 5 GRUDNIA 2018R. - MIKOŁAJKI W "FIKOLANDZIE"
  • 5 GRUDNIA 2018R. - "MIKOŁAJKI Z BRONIEWSKIM"
  • 4 GRUDNIA 2018R. - PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ W JĘDRZEJOWIE
  • 3 GRUDNIA 2018R. - DZIEŃ GÓRNIKA - BARBÓRKA
  • 1 GRUDNIA 2018R. - HIPOTERAPIA - ZAJĘCIA 4
  • 24 LISTOPADA 2018R. - IV ŚWIĘTOKRZYSKI TURNIEJ JUDO OLIMPIAD SPECJALNYCH
  • 23 LISTOPADA 2018R. - HIPOTERAPIA - ZAJĘCIA 3
  • 23 LISTOPADA 2018R. - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
  • 21 LISTOPADA 2018R. - SMAKI...KOLORY...ZAPACHY... WYRAWNE GOFRY
  • 19 LISTOPADA 2018R. - ŚWIĄTECZNY KIERMASZ PRAC PLASTYCZNYCH 2018 W ZSS