• 12 MAJA 2024r. I KOMUNIA ŚWIĘTA

• W niedzielę 12 maja dwoje uczniów naszej szkoły przystąpiło do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w kolegiacie św. Michała Archanioła. Piękna pogoda, piękna uroczystość, radość w sercach dzieci i nas wszystkich.

• 10 MAJA 2024r. DZIEŃ W BAŁTOWSKIM KOMPLEKSIE TURYSTYCZNYM

Uczestnicy Rehabilitacji 25 Plus spędzili dzisiejszy dzień w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym. Zwiedzali JuraPark, Zwierzyniec Bałtowski (dolny+ górny Safari), Sabatówkę - Wioskę Czarownic, Kino Cinema 5D. Słoneczna pogoda sprzyjała spacerom. Cudownie spędzony czas.

• 10 MAJA 2024r. URODZINY

Oliwia z klasy IVb i Wiktor z klasy IVa obchodzili dzisiaj urodziny. Społeczność szkolna życzy im wszystkiego najlepszego.

• 9 MAJA 2024r. LEKCJA BIBLIOTECZNA

Zabawy literackie były głównym wątkiem lekcji bibliotecznej. Dowiedzieliśmy się jak można bawić się slowem pisząc limeryki. Zachęceni twórczością Wisławy Szymborskiej, uczniowie układali krótkie, dowcipne wierszyki.

• 9 MAJA 2024r. FESTIWAL PIOSENKI

"Z talentem nie da się walczyć" Takie słowa padły podczas XXXIII Festiwalu Piosenki Skarzysko- Kamienna 2024, w którym wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych Zespół "ISKIERKI" zaprezentował się w rytmie Italo Disco porywając publiczność do tańcaGratulujemy udanego występu.

• 9 MAJA 2024r. PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ

9 maja w odbył się "XIX Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży z Innymi Potrzebami Edukacyjnymi "W krainie uśmiechu", w którym wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół SpecjalnychTego dnia w Jędrzejowie młodzi artyści występami na deskach MCK wywołali uśmiech na wielu twarzach.

• 30 KWIETNIA 2024r. ŚWIĘTA MAJOWE

Dzień 30.04.2024r. w Zespole Szkół Specjalnych, w Ostrowcu Św. był dniem niezwykle uroczystym i podniosłym, gdyż pod hasłem WOLNOŚĆ, NARÓD, OJCZYZNA odbył się apel z okazji zbliżającej się 233 rocznicy Konstytucji 3-Maja oraz Święta Flagi. Uczniowie SPS oraz SSPdP w nastroju dumy i powagi, przygotowali wraz z nauczycielami krótki występ słowno - muzyczny upamiętniający to ważne wydarzenie historyczne. Uroczystość tą uświetnił swoją obecnością poczet sztandarowy oraz obecność Pani Dyrektor ZSS w Ostrowcu Św., która powitała serdecznie całą społeczność szkolną i nawiązała w swej wypowiedzi do zbliżających się świąt majowych. Pamiętajmy że naród, który nie zna swojej przeszłości - umiera.