• 22 CZERWCA 2023r. SPOTKANIE Z MUZYKĄ.

• Było z biglem!", "Tylko dwa razy byłam...", "A ja tylko jeden raz...""Miłe spotkanie po latach...", "Koncert piękny...", "Dynamiczny...", " Głębokie doznania...", "Chyba sobie kupię saksofon" To jedynie część z całej gamy pozytywnych komentarzy po wysłuchanym koncercie w Państwowej Szkole Myzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim Jesteśmy pod wrażeniem muzyki poważnej, interpretacji utworów filmowych i rozrywkowych a szczególnie umiejętności i pasji młodych Artystów. Dziękujemy Pani dyrektor Ewie Jurkowskiej - Siwiec za emocjonujące "Muzyczne Spotkanie" Podziękowania dla pedagogów: Barbary Wójcik, Jerzego Kłonicy, Zbigniewa Swata, Jana Dobrowolskiego - prowadzenie, akompaniament za przygotowanie uczniów oraz świetną atmosferę podczas koncertuTo było wspaniale zakończenie roku szkolnego. Życzymy udanego wypoczynku wakacyjnego i do zobaczenia.

• 20 CZERWCA 2023r.

• Zbliżające się wakacje skłoniły uczestników projektu Rehabilitacja 25PLUS do odwiedzenia niezwykłego miejsca, Słodkiej Dziurki. Młodzież odpoczywała, ale także karmiła króliki, obserwowała papużki i słodko leniuchowała.

• 19 CZERWCA 2023r. SPOTKANIE INTEGRACYJNE.

• Dnia 19 czerwca 2023r. uczniowie klas I i III a oraz klasy II b SSPdP, wybrali się do Parku Miejskiego na integracyjne spotkanie z uczniami klasy I a i I b PSP nr 3. Była to doskonała okazja do poznania się i wspólnej zabawy.

• 13 CZERWCA 2023r. INTEGRACYJNY PIKNIK RODZINNY.

• 13 czerwca 2023r w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Rodziny na corocznym Integracyjnym Pikniku Rodzinnym. Było mnóstwo atrakcji, nikt nie mógł się nudzić. Niespodzianką była wizyta Państwowej Straży Pożarnej z pokazem sprzętu. Wspólną zabawę rodziców i dzieci prowadziła animator zabawy. Nie zabrakło popcornu, zwierzątek z balonów i słodkiego poczęstunku ufundowanego przez Panią Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Bezrobotnych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zabawa była udana i jeszcze raz udowodniliśmy, że żadna pogoda nie jest nam straszna a najważniejsze są uśmiechy dzieci. Serdecznie Wszystkim dziękujemy za uatrakcyjnienie naszej imprezy, za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia za rok.

• 12 CZERWCA 2023r. PRZYGOTOWANIA DO MARATONU.

• Sukces składa się ze zrealizowanych drobnych celów. Kamil Podsiadło w pierwszych 2 miesiącach przygotowań do maratonu w Berlinie pracował dosłownie w pocie czoła. Dzięki wytrwałości i determinacji nasz zawodnik ma już na swoim koncie "drobne" cele. W ich osiągnięciu oprócz mamy i trenerów pomaga mu koleżanka ze szkoły Julia Mazurkiewicz, która towarzyszy naszemu doświadczonemu zawodnikowi w treningach. Trzymamy mocno kciuki za drobne i duże sukcesy obojga sportowców.
            P.s Kolejny trening we wtorek o 19.45 na Gutwinie. Zapraszamy chętne osoby do wspólnych treningów.
          • 12 CZERWCA 2023r. SPOTKANIE W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ.

• " Mój przyjaciel pies" to temat kolejnego spotkania w Miejskiej Biblitece Publicznej. Pani bibliotekarska prezentowała ciekawe książki i publikacje o tym jak zrozumieć zachowanie psa. Uczniowie chętnie opowiadali o swoich pupilach. Spotkanie było ostatnim w tym roku szkolnym z cyklu lekcji bibliotecznych. Serdecznie dziękujemy całemu zespołowi Miejskiej Biblioteki Publicznej za przeprowadzone interesujące zajęcia.

• 1 CZERWCA 2023r. DZIEŃ DZIECKA.

• Korzystając z pięknej, słonecznej pogody uczniowie naszej szkoły integrowali się przy muzyce w ogrodzie szkolnym, przy okazji świętując Dzień Dziecka.

• 30 MAJA 3023r. ŚWIĘTOKRZYSKI TURNIEJ BOCCE.

• W dniu 30.05.2023 zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych Rywal działający przy Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. wystartowali w Świętokrzyskim Turnieju Bocce Olimpiad Specjalnych w Skarżysku-Kamiennej. Deblowe rozgrywki w swoich grupach sprawnościowych ukończyli: Bianka Rzechowicz i Iwona Gajowik II miejsce, Dominik Nowak i Wiktor Pietruszka II miejsce, Wiktoria Sięka z naszego Klubu Rywal wystartowała z Kacprem Łodyga z Arki zajęli również II miejsce. Zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych dobrych startów.

• 26 MAJA 2023r. MUZYCZNE SPOTKANIE.

• Bardzo udane MUZYCZNE SPOTKANIE "po sąsiedzku". 26 maja uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych wysłuchali dedykowanego im koncertu w wykonaniu uczniów i pedagogów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dziękujemy Pani dyrektor Ewie Jurkowskiej- Siwiec oraz pedagogom Magdalenie Pałgan-Wróbel- skrzypce, Dariuszowi Wróbel- gitara oraz Andrzejowi Budzińskiemu- akompaniament, fortepian a przede uczniom PSM I stopnia w Ostrowcu Św. za piękne wykonania, które pozwoliły zapoznać się z brzmieniem instrumentów smyczkowych i strunowych: skrzypiec i gitary, wprowadziły słuchaczy w bajkowy nastrój i dały odprężenie. Całość programu dopełnił śpiew chóru "Świętokrzyskie Bemolki", który wystąpił pod kierunkiem Pani Ewy Jurkowskiej- Siwiec. Zauroczeni czekamy na następne zaproszenie