• 12 MAJA 2022r. GRILL MAJÓWKOWY

     • Kto powiedział że nauka jest nudna?... klasy 6a i 2 ap w ramach zajęć zrobiły sałatkę warzywną z nowalijek, która świetnie komponowała się z potrawami z grilla podczas wspólnej klasowej majówki. Było naprawdę pysznie

     • 12 MAJA 2022r. WYCIECZKA DO BAŁTOWA

     • Uczestnicy Pilotażowego Projektu Rehabilitacja 25 plus w dniu 12 maja odwiedzili Kompleks turystyczny w Bałtowie.

      Podczas pięknej pogody spacerowali śladami dinozaurów , odwiedzili też dolny zwierzyniec, widzieli różne gatunki ptaków, daniele, lemury, osły. To był mile spędzony dzień.

     • 10 MAJA 2022r. JAK ZADBAĆ O ZDROWIE?

     • O zdrowie należy dbać, o tym dobrze wiedzą uczniowie klas 3 SSPdP, którzy w ramach profilaktyki zdrowotnej odwiedzili Centrum Dietetyczne Natur House w Ostrowcu Św. Pani dietetyk dokonała pomiarów wzrostu, wagi, zawartości tłuszczu i wody w organizmie oraz odpowiadała na pytania m.in. Jak zgubić kilka kilogramów po zimie oraz jak oczyścić organizm na wiosnę? Na zakończenie chętni otrzymali próbki oczyszczającego suplementu diety oraz czasopisma o zdrowiu

     • 5 MAJA 2022r. DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

     •  

      5 maja jest Dniem Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Uroczyste obchody tego dnia mają na celu zmianę stereotypów na temat osób niepełnosprawnych, a także pokazanie społeczeństwu, że są Oni wśród nas i mają takie same prawa. Uczniowie ZSS w Ostrowcu Św., w tym szczególnym dniu postanowili pokazać, że dzień ten jest dla Nich bardzo ważny. Wraz z zaproszonymi gośćmi, rodzicami, w asyście Policji i w towarzystwie Szkolnej Orkiestry Dętej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia pod kierownictwem Pana Jerzego Kłonicy przemaszerowali ulicami miasta ze szkoły przy ul. Iłżeckiej 33 do Kolegiaty św. Michała Archanioła, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta. Uczniowie podczas marszu rozdawali napotkanym Ostrowczanom 4-listne koniczynki – symbol szczęścia. Po uroczystej mszy wszyscy uczestnicy wraz z panią Starostą Marzeną Dębniak, Przewodniczącym Rady Powiatu panem Mariuszem Pasternakiem, Członkami Zarządu Powiatu; radnymi: panią Agnieszką Rogalińską, panem Łukaszem Dybcem, Naczelnikiem Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych panem Mariuszem Łatą, Radnym Miejskim panem Arturem Zawadzkim, z ramienia Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Dyrektorem ŚDS „Przystań” panią Joanną Gałczyńską wraz terapeutami i podopiecznymi, Dyrektor PCPR panią Joanną Pikus, Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim panią Ewą Jurkowską Siwiec, Kierownikiem WTZ na Pułankach panią Anną Kolasa wraz z terapeutami i podopiecznymi, Prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Osób Bezrobotnych panią Agnieszką Budek, Nauczycielami oraz z przedszkolakami z Przedszkola Publicznego nr 12 i innymi zaproszonymi gośćmi udali się na Rynek Miasta, gdzie pani Dyrektor ZSS Magdalena Wykrota - Skóra podziękowała wszystkim za udział i wsparcie w tak ważnym dniu dla naszych uczniów i zaprosiła do wspólnego tańca integracyjnego.

      Oprawę medialną uroczystej imprezy zapewniły jak zawsze: Gazeta Ostrowiecka i Echo Dnia.

     • 5 MAJA 2022r. ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ

     • Uczniowie klas 3 SSPdP na zajęciach rozwijających kreatywność wykonywali prace plastyczne techniką wydrapywanki. Nowa technika wszystkim się spodobała, o czym świadczą piękne prace i zadowolone buzie

     • 4 MAJA 2022r. ŚWIĘTA MAJOWE

     • Dnia 4 maja 2022 r. w Zespole Szkół Specjalnych odbyła się uroczysta akademia z okazji "Świąt Majowych". Klasy zaprezentowały się w znanych i mniej znanych utworach, które w swej treści nawiązywały do naszego kraju. Był to swoisty "spektakl" dla ciała i duszy, a niektórzy uczniowie mieli okazję odkryć w sobie skrywane dotąd talenty muzyczne i recytatorskie. Serdecznie zapraszamy do fotorelacji z występów.

     • 29 KWIETNIA 2022r. XIX WIOSENNA PARA-OLIMPIADA

     •  

      29 kwietnia 2022r. odbyła się XIX Wiosenna Para- Olimpiada, w której wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. i młodzież Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu. Tym razem gościliśmy naszych przyjaciół na placu przy naszej szkole, gdzie odbyły się gry i zabawy ruchowe. Było mnóstwo uśmiechów i radości, pogoda dopisała, pozwoliła cieszyć się ze słonecznych chwil na świeżym powietrzu.

     • 28 KWIETNIA 2022

     • ZAPROSZENIE

      W związku z obchodami Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną serdecznie zapraszamy rodziców/opiekunów do wzięcia udziału w uroczystym przemarszu w dniu 05.05.2022r. o godz. 9.30 sprzed budynku szkoły do Kolegiaty świętego Michała na Mszę Świętą. Serdecznie zapraszamy!

     • 27 KWIETNIA 2022r. "SZKOŁA BEZ PRZEMOCY"

     • 27 kwietnia odbyło się w naszej szkole spotkanie pod hasłem: ”Szkoła bez przemocy”.

      Tego dnia gościliśmy funkcjonariuszkę Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św., starszą aspirant panią Maję Ćwik, która opowiadała o przejawach agresji i sposobach radzenia sobie z nią w formie ciekawej prezentacji multimedialnej. Policjantka podkreślała, że wszyscy uczniowie i nauczyciele powinni czuć się bezpiecznie w szkole. Mówiła również o tym jakie działania należy podejmować w sytuacjach konfliktowych, do kogo zwrócić się o pomoc.

      Na zakończenie spotkania uczeń klasy Ia SSPdP Marcin Spyra w swoim krótkim wystąpieniu przypomniał zasady zachowania się obowiązujące w szkole i poza nią.

     • 26 KWIETNIA 2022r. V GALA SPORTU

     •  

      We wtorkowe popołudnie w Ostrowieckim Browarze Kultury nastąpiło rozstrzygnięcie plebiscytu Sportowiec Roku 2021, którego organizatorami byli Klub Olimpiad Specjalnych RYWAL, Olimpiady Specjalne Polska - Świętokrzyskie, Stowarzyszenie na Rzecz Uczniów i Wychowanków ZSS Źródło oraz Zespół Szkół Specjalnych W Ostrowcu Św . W wydarzeniu uczestniczył wicestarosta Andrzej Jabłoński, członkowie zarządu powiatu Agnieszka Rogalińska i Łukasz Dybiec oraz radny powiatowy Robert Rogala. Plebiscyt patronatem objęli starosta ostrowiecki, Marzena Dębniak oraz prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński.

      Uroczystość rozpoczął występ Martyny Seremak, po którym ogłoszono zwycięzców plebiscytu w trzech kategoriach. W kategorii Aktywni Sportowo 2021 – zwyciężyła Martyna Seremak, w kategorii Zawodniczka Roku 2021 - Wiktoria Kisiel, a w kategorii Zawodnik Roku 2021 laur pierwszeństwa przypadł Dominikowi Nowakowi

      Z okazji piątej, jubileuszowej gali, zarząd Klubu Olimpiad Specjalnych przyznał nagrodę specjalną dla zawodnika najaktywniejszego, reprezentującego Klub na zawodach regionalnych i ogólnopolskich. Nagrodę tę otrzymał Krzysztof Swat. Uczestnicy nie kryli emocji, było to dla nich niezmiernie wzruszające spotkanie, podczas którego otrzymali także nagrody ufundowane między innymi przez Starostę Ostrowieckiego, Prezydenta Miasta oraz radnych powiatowych Agnieszkę Rogalińską i Łukasza Dybca.

      Miłym akcentem kończącym V Galę Sportu okazała się niespodzianka w postaci piosenki przygotowanej przez trenerów, wolontariuszy i przyjaciół Klubu Rywal.

       

     • 13 KWIETNIA 2022r. WIELKANOC W ZSS

     •  

      Już wkrótce uroczyste bicie dzwonów i radosny śpiew Alleluja oznajmiają nam, że nadeszły największe dla wszystkich chrześcijan święta – Wielkanoc.

      Kościół świętuje Wielkanoc, czyli zmartwychwstanie Chrystusa, które jest zapowiedzią naszego przyszłego zmartwychwstania.

      Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy moc serdecznych życzeń Dyrekcji, uczniom, rodzicom oraz wszystkim pracownikom Zespołu Szkół Specjalnych.

       

     • 12 KWIETNIA 2022r. ZDOBIENIE PISANEK WOSKIEM

     •  

      Święta wielkanocne tuż, tuż Tradycyjnie pójdziemy do kościoła poświęcić pokarmy, wśród których ważne miejsce zajmują pisanki. Dawniej zgodnie z tradycją jajka malowano woskiem, teraz ten zwyczaj już prawie zanika. Są jednak osoby, które pieczołowicie pielęgnują tradycje zdobienia jajek woskiem i przekazują ją młodemu pokoleniu. Jedną z nich jest Pani Ania z gminy Kunów, która na zaproszenie Emilii Łupiny postanowiła odwiedzić naszą szkołę i przybliżyć uczniom technikę zdobienia pisanek woskiem oraz barwienia jajek naturalnymi metodami. Warsztaty wzbudziły wielkie zainteresowanie nie tylko wśród uczniów, ale również wśród nauczycieli. Każdy chciał spróbować swoich możliwości i malował swoją pisankę. Mamy nadzieję, że pasja Pani Ani znajdzie godnych naśladowców i rozkwitnie w naszym regionie. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i życzymy pięknych, radosnych świąt Wielkiej Nocy!

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Specjalnych
   • sekretariat@zss.ostrowiec.pl ksiegowosc@zss.ostrowiec.pl dyrektor@zss.ostrowiec.pl wicedyrektor@zss.ostrowiec.pl
   • (41) 263 44 99
   • 27 -400 Ostrowiec Św. ul. Iłżecka 33 Poland
   • Kontakt do Inspektora Ochrony Danych w ZSS: iod@arx.net.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych