• 1 CZERWCA 2021r. DZIEŃ DZIECKA

• "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat."

Dzięki Wam ten dzień dla naszych Wychowanków był wyjątkowy.

Dziękujemy dyrektorowi Panu M. Michałowskiemu oraz Huta CELSA Ostrowiec za uśmiechy na ustach naszych dzieci. Po długim okresie pandemii i ograniczeniach cała szkolna społeczność mogła cieszyć się z ufundowanej niespodzianki. To był dla wszystkich wyjątkowy dzień.

DZIĘKUJEMY !!

• 1 CZERWCA 2021r. DZIEŃ DZIECKA

• Cudowną niespodziankę przygotowało dla uczniów naszej placówki Stowarzyszenie  Źródło. Wszyscy wybrali się do pizzerii Pizze Świata by smacznie i wesoło świętować.

Dziękujemy za wspaniały dzień.

• 25 MAJA 2021R. TRZECIA EDYCJA OGÓLNOPOLSKICH ZMAGAŃ O PUCHAR ROWEROWEJ STOLICY POLSKI

• Przed nami trzecia edycja ogólnopolskich zmagań o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Ostrowiec Świętokrzyski za zgodą Prezydenta Jarosława Górczyńskiego przystąpił po raz trzeci do tej zabawy. W pierwszej edycji w 2019 r. Ostrowiec Świętokrzyski zajął 6 miejsce, a we wspomnianym 2020 r. miejsce 10. Teraz możemy powalczyć o jeszcze lepszy wynik dla naszego miasta. Zachęcamy wszystkich rowerzystów indywidualnych jak i grupy nieformalne, szkoły, klasy, firmy, grupy sąsiedzkie etc. do wzięcia udziału w tegorocznej edycji. Wystarczy pobrać aplikację Aktywne Miasta na swój smartfon ze stosownego sklepu. Aplikacja jest całkowicie darmowa i bezpieczna. Szczegóły na stronie: https://www.aktywne.miasta.pl/.

Powalczmy razem o dobre miejsce dla Ostrowca Świętokrzyskiego. W celu zachęcenia do rywalizacji i zdobycia jeszcze większej liczby punktów Stowarzyszenie Ostrower wspólnie z Gminą Ostrowiec zorganizuje 20 czerwca rajd rowerowy, który z uwagi na sytuacje pandemiczną będzie miał nieco inny charakter niż dotychczasowe wydarzenia tego tupu. Podane zostaną przykładowe trasy do pokonania, a wspólne starty odbędą się z Rynku naszego miasta i Ostrowieckiego browaru Kultury. Metą rajdu będzie spotkanie przy wspólnym ognisku turystycznym. Szczegółowe informacje zostaną podane do wiadomości przed wydarzeniem.

• 24 MAJA 2021r. KONKURS PLASTYCZNY „112 – ZAWSZE W GOTOWOŚCI”

• Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych: Magda Gajowik, Joanna Mazurowska, Wiktoria Wańdoch, Izabela Śmigas, Marcin Spyra, Krzysztof Swat, Kamil Szczepański wzięli udział w konkursie plastycznym „112 – zawsze w gotowości” zorganizowanym przez Wojewodę Świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza w ramach obchodów Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112. Celem przedsięwzięcia jest rozpowszechnienie wiedzy na temat numeru alarmowego 112 oraz podkreślenie jego roli w ratowaniu życia, zdrowia, mienia i środowiska. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się, jak ważna rolę odgrywa numer alarmowy 112, w jakich sytuacjach należy na niego dzwonić, jak powinno wyglądać prawidłowe zgłoszenie i rozmowa z operatorem oraz odegrali przykładowe scenki, a następnie, pod okiem mgr Emilii Łupiny, przygotowali prace plastyczne na konkurs. Do konkursu wpłynęło niemal 2500 prac, dlatego dużym osiągnięciem jest wyróżnienie przyznane dla Krzysztofa Swata - ucznia klasy 8b. Pozostali uczestnicy utrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez mgr Emilię Łupinę. Pani dyrektor mgr Magdalena Wykrota-Skóra serdecznie pogratulowała wszystkim uczniom wiedzy i zaangażowania oraz życzyła im dalszych sukcesów na płaszczyźnie artystycznej.

• 20 MAJA 2021r.

INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW I WYCHOWANKÓW ZSS

Od dnia 24.05.2021 r. rozpoczną się prace termomodernizacyjne w budynku. Z użytkowania zostanie wyłączone I piętro. Zajęcia lekcyjne będą odbywały się bez żadnych zmian. Pracownicy firm remontowych nie będą mieli styczności z uczniamii pracownikami ZSS na terenie budynku ( mają do dyspozycji osobne wejście z boku budynku).

• 20 MAJA 2021r. #ŻÓŁTYTALERZ

• Dziś na śniadanie zdrowe pasty do pieczywa wykonane sprytnymi rączkami Natalii z klasy VI a. Pasta jajeczna, pasta ze szpinaku a do tego koktajl. Zdrowo, smacznie i kolorowo.