• 3 GRUDNIA 2021r. MUZYCZNE SPOTKANIA

     •  

       

      Czas rozpocząć Muzyczne Spotkania w ZSS

      W ramach programu pt. "Muzyczne Spotkania" w tym tygodniu nasi uczniowie ZSS mięli przyjemność odsłuchania wyjątkowej muzyki relaksacyjnej w wykonaniu głównego, wiodącego, instrumentu saksofonu, na którym wykonał utwór Pan Marcin Walas muzykotetapeuta. Dziękujemy pięknie Panu Marcinowi za jego zaangażowanie i chęć niesienia przyjemności ze słuchania tak pięknej muzyki.

       

       

       

     • 3 GRUDNIA 2021r. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

     • 3 grudnia w ZSS obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli przygotowali program artystyczny. Myślą przewodnią było pokazanie codziennego życia naszych podopiecznych. W kilku odsłonach młodzi artyści starali się przedstawić rolę nauczyciela w życiu ucznia, rozwijanie jego zdolności, życie uczuciowe i codziennie zmagania z trudnościami. Tematyka ta została przedstawia z wykorzystaniem znanych utworów muzycznych. Uwieńczeniem była, prezentacja zdjęć rodzinnych naszych uczniów, gdyż wiadomo, że rodzina to dla każdego najcenniejszych skarb. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa program został zaprezentowany on-line.

     • 29 LISTOPADA 2021r. ANDRZEJKI

     • Wróżby andrzejkowe w naszej szkole.

       

      Czary i magia, wróżki i tajemnica…wszystko to od lat niezmiennie kojarzy się z Andrzejkami. Każdy z naszych uczniów, wychowanków i pracowników mógł podczas wróżb andrzejkowych poznać swoją najbliższą przyszłość a niepewność i podekscytowanie malowały się na twarzach wszystkich.

      Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych niezapomnianych i magicznych chwil.

     • 25 LISTOPADA 2021r. DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     • 25 listopada uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Wszyscy zostali zaproszeni do obejrzenia spektaklu kukiełkowego z serii „Teatr Cieni”, przygotowanego przez pracowników szkoły. Tematem przewodnim inscenizacji jak się domyślacie, było poznanie prawdziwej historii powstania tegoż święta oraz postaci misia Teddy Bear. Przedstawienie to poprzedzone i zwieńczone zostało występem artystycznym uczniów szkoły, którzy przebrani za postaci z bajek, wspólnie zatańczyli i zaśpiewali dwie piosenki: „Witajcie w naszej bajce” oraz „Przyjaciele z pluszakowa”. Uczestnictwo w obchodach tego święta wywołało wiele uśmiechów i radości, rozdany został również słodki, „misiowy” poczęstunek, który można powiedzieć „sam wpadał do brzuszka”.

      Wszystkim naszym aktorom serdecznie gratulujemy występu.

     • 19 LISTOPADA 2021r. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

     • #tolerancjato

      #SpecjalnyOśrodekSzkolnoWychowawczy

      16 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. przyłączyli się również do akcji pod hasłem #tolerancjato.Dziękujemy za zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Ostrowcu Św. 

     • 16 LISTOPADA 2021r.

     • Szanowni Rodzice oraz Opiekunowie,

      Miło jest nam poinformować, że zostały zakupione nowe szafki na ubrania dla uczniów Szkoły Podstawowej dzięki uprzejmości Pani Starosty Marzeny Dębniak.

      Dzieci mogą korzystać z szafek od 15.11.2021 r.

      Dzięki temu zakupowi udało się unowocześnić i rozweselić korytarz szkolny. 

     • 11 LISTOPADA 2021r. BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

     • W dniu 11.11.2021 r. miała miejsce kolejna edycja Ostrowieckiego Biegu Niepodległości. Podobnie jak w latach ubiegłych na starcie pojawili się uczniowie naszej szkoły wraz z trenerami
      i rodzinami. Największe uznanie należy się naszym uczniom, ale warto zwrócić uwagę na duży sukces Pani Moniki Seremak, która po raz pierwszy zmierzyła się z dystansem 10 km. Duży wkład w realizacje tego marzenia miała córka Pani Moniki, która regularnie bierze udział w treningach i zawodach regionalnych. Duże brawa dla Martyny Seremak za motywację swojej mamy i siostry, jak również za wzór, jaki prezentuje wśród rówieśników.

      Naszą szkołę reprezentowali również Kamil Podsiadło i Marcin Spyra. Kamil jest obecnie najbardziej doświadczonym zawodnikiem naszej szkoły, który swoją postawą dodaje zawsze sił swoim kolegom
      i koleżankom. Marcin na swoim koncie ma już sporą kolekcję medali, a jego celem jest pokonanie królewskiego dystansu, czyli 42,195 km. Wierzymy, że Marcin pójdzie w ślady Kamila i innych uczniów naszej szkoły, którzy w przeszłości zmierzyli się z tym wyzwaniem i odnieśli sukces. Jest nam miło poinformować, że na starcie wyścigu było kilku innych pracowników naszej szkoły. Im również gratulujemy zdobycia medali. Dziękujemy wszystkim, którzy pojawili się przy trasie biegu i gorąco nas dopingowali. Wasza obecność i doping dodał nam sił i energii.

      Trenerzy są bardzo dumni ze wszystkich uczestników biegu i dziękują za wspólne treningi. Oczywiście zapraszamy wszystkich do aktywności fizycznej. Wierzymy w każdego, że jest wstanie pokonać swoje słabości i osiągnąć sportowy sukces. Chętne osoby zapraszamy w czwartki o godz. 17.00 na spotkania Patyczaków, które odbywają się na Gutwinie.

      Do zobaczenia – to TWOJA szansa na sukces.

      Uczniów do zawodów przygotowywali Aneta Stawczyk, Elżbieta Wybranowska oraz Ernest Krajewski.

     • 10 LISTOPADA 2021r. NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH

     • W 103 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych wraz z grupą nauczycieli przygotowali uroczysty występ. Młodzież w odświętnych strojach i z patriotycznymi akcentami zaprezentowała się w słowno-muzycznym programie, podczas którego zaśpiewała kilka utworów związanych z Narodowym Świętem Niepodległości oraz wyrecytowała okolicznościowe wiersze.

      O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji #SzkołaDoHymnu, by wspólnie odśpiewać 4 zwrotki Hymnu - „Mazurka Dąbrowskiego”.  

      Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem nauczycielek: D.Waliszewskiej-Kałki, S.Rosowskiej, E. Łupiny, M. Jankowskiej, B.Machały, M.Banach, S.Strzelec. 

     • #SZKOŁA PAMIĘTA

     • Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”. Na zajęciach rozwijających kreatywność wykonali wiązanki z kwiatów, które następnie złożyli pod Pomnikiem Katyńskim oraz pomnikiem pomordowanych Ostrowczan. Zapalając znicze, chwilą ciszy uczcili pamięć tych, którzy zginęli w czasie wojny. Celem akcji było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o historycznych wydarzeniach związanych z Ostrowcem Świętokrzyskim.

     • 29 PAŻDZIERNIKA 2021r. #SZKOŁA PAMIĘTA

     • Uczniowie klasy II, III oraz klasy VIIIa i VIIIb SPS Zespołu Szkół Specjalnych wzięli udział w akcji MEiN "Szkoła Pamięta". W ramach akcji odwiedzili Pomnik upamiętniający ofiary tragicznej egzekucji na Rynku Ostrowca Świętokrzyskiego, złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze.

     • 29 PAŹDZIERNIKA 2021r.

     •  

       

      Informujemy, że od wtorku 2 listopada 2021r.

      Szkoła Przysposabiająca do Pracy

      ma zajęcia w budynku przy ul. Iłżeckiej 33.

     • 28 PAŹDZIERNIK 2021r. BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

     • W czwartek 28 października 2021 roku w ZSS oraz CKU odbył się tegoroczny Bal Wszystkich Świętych. Ze względu na rozszerzającą się pandemię Covid, 19 bal został zorganizowany w zmienionej formie. Uczniowie szkoły podstawowej, a także klas przysposabiających do pracy bawili się w swoich klasach. Większość uczniów przygotowała dla siebie stroje świętych, za które otrzymali drobne upominki. Odbył się także konkurs wiedzy o żywotach świętych nagrodzony podarunkami dla poszczególnych klas Wszyscy bawili się znakomicie. Sponsorzy zapewnili poczęstunek oraz nagrody rzeczowe.

       

       

     • 27 PAŹDZIERNIKA 2021r. WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

     • W dniu 27 października 2021 roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili ostrowieckich strażaków. W ramach spotkania strażacy zapoznali młodzież ze sprzętem, którym dysponują. Każdy uczeń mógł sprawdzić czy potrafi podać wodę hydronetką. Dużo radości sprawiła dzieciom możliwość zobaczenia z bliska pojazdów jakimi dysponują strażacy. Wszyscy mogli do nich wejść i obejrzeć je z bliska. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem wysłuchali opowieści do czego służy dany sprzęt ratowniczy. Nasze spotkanie przebiegło w miłej atmosferze a zadowolone dzieci pożegnały strażaków z uśmiechem. Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu uczniowie wiedzą, że z ogniem nie ma żartów. Znają skutki niewłaściwego zachowania oraz potrafią zadzwonić do straży i zgłosić pożar.

      Spotkanie zorganizowały mgr Katarzyna Sobczyk, mgr Beata Przydatek.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Specjalnych
   • sekretariat@zss.ostrowiec.pl ksiegowosc@zss.ostrowiec.pl dyrektor@zss.ostrowiec.pl wicedyrektor@zss.ostrowiec.pl
   • (41) 263 44 99
   • 27 -400 Ostrowiec Św. ul. Iłżecka 33 Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych