• 1 MARCA 2022r. PRZYGOTOWANIA DO DNIA ZIEMI

Dziś uczniowie klas ósmych z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do występu z okazji Dnia Ziemi w ramach projektu "Z Ekologią na Ty". Piosenka "Świat w naszych rękach" porusza ważne, bardzo istotne zagadnienia dotyczące ekologii. Uczy nas jak powinniśmy dbać o naszą planetę. Wspólne śpiewanie piosenki to nie tylko dobra zabawa ale przede wszystkim nauka jak dbać o przyrodę.

• 24 LUTEGO 2022r. TŁUSTY CZWARTEK

Dziś kalorii nikt nie liczy, wszędzie moc pysznych słodyczy.

W tłusty czwartek przez dzień cały słodkim królem pączek mały

Klasa 2b SSPdP świętując przygotowała oponki serowe.

• 22 LUTEGO 2022r. "TO LUBIĘ" - #ŻÓŁTYTALERZ

• W ramach realizowanego programu "Żółty talerz" nasi wspaniali uczniowie kl.Va  przygotowali pyszne, zdrowe śniadanie pod hasłem "To lubię". Za zadanie mieli wykonać twarożek ze szczypiorkiem i pietruszką. Jak widać po zadowolonych minkach śniadanie było przepyszne.

#żółtytalerz

• 14 LUTEGO 2022r. WALENTYNKI

Z okazji Walentynek uczniowie kl. I b i III b SSPdP wybrali się na spacer, aby na Rynku miasta obejrzeć walentynkowe dekoracje. Podobnie jak w ubiegłym roku, ostrowiecki Rynek został przystrojony w czerwone serca i inne motywy związane ze Świętem Zakochanych. Uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia na ławeczce specjalnie udekorowanej w walentynkowe motywy.

• 28 STYCZNIA 2022 r.

Rada Rodziców ZSS informuje, że od miesiąca lutego 2022r., cena

obiadów będzie wynosić 9,50 zł.

Zainteresowani rodzice proszeni o podpisywanie aneksów do umów z

firmą cateringową ,,Anielskie Jadło", w terminie - początek lutego.

• 17 STYCZNIA 2022r. KONKURS PLASTYCZNY "MOJE SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM"

• 17 stycznia 2022 w Zespole Szkół Specjalnych odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Moje spotkanie z Mikołajem”.  Na konkurs wpłynęło 218 prac uczniów klas I – III z terenu całego powiatu ostrowieckiego, ze wszystkich typów szkół podstawowych.

Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej, pobudzanie aktywności twórczej oraz wiary we własne siły.

Z przyjemnością oglądaliśmy kreatywne pomysły uczestników przelane na papier. Mamy nadzieję, że dzieci dalej będą rozwijać plastyczną twórczość. Takiej kreatywności możemy im tylko pozazdrościć!

Po długich naradach jury konkursowe wybrało po trzy zwycięskie prace w dwóch kategoriach nagród, dodatkowo wyróżniono 11 uczestników konkursu.

Oto lista nagrodzonych twórców:

Dwa równorzędne I miejsca:

Nina Bąk – Jedlikowska, Marcel Świercz

Dwa równorzędne II miejsca:

Olaf Rutkowski, Oliwier Gruszczyński

Dwa równorzędne III miejsca:

Olaf Kubiak, Alan Świstak

Wyróżnienia:

Oliwia Wróbel, Hanna Stępnik, Martyna Sala, Zuzanna Skwara, Leon Skuza, Oskar Zwoliński

Marcel Perkowski, Kornelia Domagalska, Marcel Rogaliński, Piotr Comber, Mateusz Charymski.

Odbiór nagród nastąpi po feriach w Zespole Szkół Specjalnych, wszyscy zwycięzcy oraz wyróżnieni zostaną poinformowani indywidualnie o terminie spotkania.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

• 13, 14 STYCZNIA 2022r. KARNAWAŁ

• Ze względu na trwającą pandemię, zabawa karnawałowa w ZSS odbyła się z poszanowaniem obowiązujących obostrzeń. Bawiliśmy się w małych grupach, ale za to przez trzy dni! Organizatorzy przygotowali słodycze, wystrój i muzykę dyskotekową, a dzieci, młodzież i rodzice - karnawałowe stroje. W czwartek bawili się uczniowie klas siódmych i ósmych, w piątek młodzież SPdP. Zabawa odbyła się z podziałem na grupy ale i tak uczniowie bawili się doskonale, co widać na załączonych zdjęciach.

• 27 -400 Ostrowiec Św. ul. Iłżecka 33 Poland