• 12 MAJA 2021r. LEKCJA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

• Uczniowie klasy VIIc na lekcji wychowania fizycznego chętnie podejmują nowe działania.

Jazda na rowerze trójkołowym to doskonała aktywność wzmacniająca mięśnie i poprawia kondycję. To także dodatkowa okazja do uprawiania sportu na świeżym powietrzu.

• 11 MAJA 2021r. "BIEL I CZERWIEŃ - NASZE BARWY OJCZYSTE"

• 11 maja 2021r. odbył się marsz pod hasłem: „BIEL I CZERWIEŃ – NASZE BARWY OJCZYSTE”, w którym udział wzięli uczniowie oraz pracownicy Zespołu Szkół Specjalnych.

Marsz był zwieńczeniem kończących się uroczystości w naszej szkole z okazji Święta Flagi Narodowej i 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczestnicy marszu przynieśli ze sobą flagi, kotyliony oraz ubrani byli w barwy ojczyste, czyli: biel i czerwień.

Inicjatywa ta miała na celu wzmocnić więzi społeczne i patriotyczne, pokazać w jaki sposób można pielęgnować i szanować historię naszego kraju.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom ZSS za zaangażowanie!!

• 10 MAJA 2021r. PRACE W OGRODZIE

• Uczniowie SSPdP przygotowywali miejsce pod wysiew warzyw i sadzenia kwiatów. Pracy jest wiele ale zapał uczniów ogromny. Dodatkową motywacją są wysiane przez uczniów w lutym aksamitki, które pięknie urosły i czekają na parapecie w klasie.

• 5 MAJA 2021r. ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "BĘDĘ KIM ZECHCĘ"

W dniu 5 maja odbyło się rozstrzygnięcie konkursu z Doradztwa Zawodowego "Będę kim zechcę". Przy tej okazji laureaci mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach z zakresu Przysposobienia do Pracy przy wsparciu Doradcy Zawodowego  pani Małgorzaty Łukasik, nauczyciela Zespołu Szkół Specjalnych pana Mariusza Chamery oraz Trenera pracy panią Martę Mozal. Uczniowie mogli poznać i wykonać obrazki w technice String Art i wypalanie w drewnie.

• MAJOWE ŚWIĘTA NARODOWE

ŚWIĘTO FLAGI, ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Z okazji Święta Flagi Narodowej i 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole zorganizowano wystawę prac uczniowskich poświęconą tym rocznicom. Młodzież przygotowała flagi narodowe, kotyliony biało - czerwone, godła, medale Konstytucji 3 Maja, wysłuchali hymnu narodowego. Konstytucja 3.V.1791r. została uchwalona podczas obrad Sejmu Wielkiego za panowania ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego. Była to pierwsza Konstytucja w Europie i druga na świecie po amerykańskiej. Wprowadzała trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Znosiła liberum veto, ograniczała samowolę szlachty, dawała prawa mieszczanom, brała pod opiekę państwa chłopów. Twórcami Konstytucji byli min. Stanisław August Poniatowski - król Polski, marszałek Sejmu - Stanisław Małachowski, Hugo Kołłątaj, Stanisław Potocki.

• 26-28 KWIETNIA 2021r. "SZKOŁA BEZ PRZEMOCY"

W dniach od 26 kwietnia do 28 kwietnia  nasza szkoła obchodziła dni pod hasłem "SZKOŁA BEZ PRZEMOCY". Każda klasa wykonała kolaż o tematyce "W mojej przyjaznej szkole". W przyjaznej atmosferze, jak przystało na obchodzone dni, powstawały piękne prace, na których widać zaangażowanie, kreatywność i zdolności naszych uczniów.

Zobaczcie sami :)

• 25 KWIETNIA 2021r. MSZA ŚWIĘTA W KOLEGIACIE ŚW. MICHAŁA

• W niedzielę 25.04.2021r. odbyła się Msza Święta w kolegiacie św. Michała dla dzieci i osób niepełnosprawnych. We Mszy Świętej uczestniczyły dzieci z naszej szkoły, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej i bierzmowania. Celebracji Mszy Świętej towarzyszył chór pracowników ZSS pod kierunkiem s. Joanny Kapusty.

• 23 KWIETNIA 2021R. DZIEŃ ZIEMI

• "Kolory Ziemi"- pod takim hasłem obchodziliśmy Dzień Ziemi w naszej szkole. Z tej okazji każda klasa wykonała plakat ekologiczny pokazujący piękno naszej planety, jak również zagrażające jej niebezpieczeństwa. Wszyscy obejrzeli film o tematyce ekologicznej zrealizowany z udziałem uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Uczniowie przypomnieli sobie zasady segregowania odpadów oraz utrwalili takie pojęcia jak ekologia, recykling i utylizacja. W celu pogłębienia wiedzy z tej dziedziny każda klasa otrzymała książkę o tematyce ekologicznej wraz z kartami pracy.