• 28 KWIETNIA 2022

     • ZAPROSZENIE

      W związku z obchodami Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną serdecznie zapraszamy rodziców/opiekunów do wzięcia udziału w uroczystym przemarszu w dniu 05.05.2022r. o godz. 9.30 sprzed budynku szkoły do Kolegiaty świętego Michała na Mszę Świętą. Serdecznie zapraszamy!

     • 27 KWIETNIA 2022r. "SZKOŁA BEZ PRZEMOCY"

     • 27 kwietnia odbyło się w naszej szkole spotkanie pod hasłem: ”Szkoła bez przemocy”.

      Tego dnia gościliśmy funkcjonariuszkę Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św., starszą aspirant panią Maję Ćwik, która opowiadała o przejawach agresji i sposobach radzenia sobie z nią w formie ciekawej prezentacji multimedialnej. Policjantka podkreślała, że wszyscy uczniowie i nauczyciele powinni czuć się bezpiecznie w szkole. Mówiła również o tym jakie działania należy podejmować w sytuacjach konfliktowych, do kogo zwrócić się o pomoc.

      Na zakończenie spotkania uczeń klasy Ia SSPdP Marcin Spyra w swoim krótkim wystąpieniu przypomniał zasady zachowania się obowiązujące w szkole i poza nią.

     • 26 KWIETNIA 2022r. V GALA SPORTU

     •  

      We wtorkowe popołudnie w Ostrowieckim Browarze Kultury nastąpiło rozstrzygnięcie plebiscytu Sportowiec Roku 2021, którego organizatorami byli Klub Olimpiad Specjalnych RYWAL, Olimpiady Specjalne Polska - Świętokrzyskie, Stowarzyszenie na Rzecz Uczniów i Wychowanków ZSS Źródło oraz Zespół Szkół Specjalnych W Ostrowcu Św . W wydarzeniu uczestniczył wicestarosta Andrzej Jabłoński, członkowie zarządu powiatu Agnieszka Rogalińska i Łukasz Dybiec oraz radny powiatowy Robert Rogala. Plebiscyt patronatem objęli starosta ostrowiecki, Marzena Dębniak oraz prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński.

      Uroczystość rozpoczął występ Martyny Seremak, po którym ogłoszono zwycięzców plebiscytu w trzech kategoriach. W kategorii Aktywni Sportowo 2021 – zwyciężyła Martyna Seremak, w kategorii Zawodniczka Roku 2021 - Wiktoria Kisiel, a w kategorii Zawodnik Roku 2021 laur pierwszeństwa przypadł Dominikowi Nowakowi

      Z okazji piątej, jubileuszowej gali, zarząd Klubu Olimpiad Specjalnych przyznał nagrodę specjalną dla zawodnika najaktywniejszego, reprezentującego Klub na zawodach regionalnych i ogólnopolskich. Nagrodę tę otrzymał Krzysztof Swat. Uczestnicy nie kryli emocji, było to dla nich niezmiernie wzruszające spotkanie, podczas którego otrzymali także nagrody ufundowane między innymi przez Starostę Ostrowieckiego, Prezydenta Miasta oraz radnych powiatowych Agnieszkę Rogalińską i Łukasza Dybca.

      Miłym akcentem kończącym V Galę Sportu okazała się niespodzianka w postaci piosenki przygotowanej przez trenerów, wolontariuszy i przyjaciół Klubu Rywal.

       

     • 13 KWIETNIA 2022r. WIELKANOC W ZSS

     •  

      Już wkrótce uroczyste bicie dzwonów i radosny śpiew Alleluja oznajmiają nam, że nadeszły największe dla wszystkich chrześcijan święta – Wielkanoc.

      Kościół świętuje Wielkanoc, czyli zmartwychwstanie Chrystusa, które jest zapowiedzią naszego przyszłego zmartwychwstania.

      Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy moc serdecznych życzeń Dyrekcji, uczniom, rodzicom oraz wszystkim pracownikom Zespołu Szkół Specjalnych.

       

     • 12 KWIETNIA 2022r. ZDOBIENIE PISANEK WOSKIEM

     •  

      Święta wielkanocne tuż, tuż Tradycyjnie pójdziemy do kościoła poświęcić pokarmy, wśród których ważne miejsce zajmują pisanki. Dawniej zgodnie z tradycją jajka malowano woskiem, teraz ten zwyczaj już prawie zanika. Są jednak osoby, które pieczołowicie pielęgnują tradycje zdobienia jajek woskiem i przekazują ją młodemu pokoleniu. Jedną z nich jest Pani Ania z gminy Kunów, która na zaproszenie Emilii Łupiny postanowiła odwiedzić naszą szkołę i przybliżyć uczniom technikę zdobienia pisanek woskiem oraz barwienia jajek naturalnymi metodami. Warsztaty wzbudziły wielkie zainteresowanie nie tylko wśród uczniów, ale również wśród nauczycieli. Każdy chciał spróbować swoich możliwości i malował swoją pisankę. Mamy nadzieję, że pasja Pani Ani znajdzie godnych naśladowców i rozkwitnie w naszym regionie. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i życzymy pięknych, radosnych świąt Wielkiej Nocy!

     • 12 KWIETNIA 2022r. ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "BAJKOWY ŚWIAT MOICH RODZICÓW"

     •  

       

      Milo nam poinformować, iż w dniu 12.04.2022 roku nastąpiło rozstrzygnięcie powiatowego konkursu plastycznego "Bajkowy świat moich rodziców". Spośród przysłanych i dostarczonych osobiście do ZSS prac wyłoniono 14 laureatów:

      Natalia Szumlak

      Kalina Jankowska

      Eryk Szczepański

      Nikola Wielgus

      Alan Majewski

      Kacper Snopek

      Aniela Cecot

      Jan Nowak

      Julia Opala

      Nikodem Ścibór

      Gabriel Rokoszny

      Jakub Grudzień

      Bartłomiej Mochola

      Iga Pietruszka

      Gratulujemy!!!

      O terminie odbioru nagród, laureatów poinformujemy osobiście.

     • 11 KWIETNIA 2022r. "JAJKO POKOJU"

     • Uczennica Marta Polit z kl. III b SSPdP wzięła udział w konkursie na „Jajko Pokoju” zorganizowanym przez Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Św. Podczas zajęć z przysposobienia do pracy wykonała pisankę na styropianowym jajku. Motywem przewodnim prac był pokój na świecie. Martusia zajęła 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej i otrzymała nagrodę z rąk pana prezydenta Jarosława Górczyńskiego. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

     • 11 KWIETNIA 2022r. WARSZTATY Z NAWIĄZANIEM DO SZTUKI LUDOWEJ

     • W ramach kultywowania tradycji i zwyczajów ludowych oraz integracji międzypokoleniowej panie z KGW " Szewnianki" odwiedziły uczniów naszej szkoły, aby przybliżyć tajniki wykonania tradycyjnej palmy wielkanocnej z naturalnych materiałów. Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali, jak powstają piękne palemki, a potem sami robili podobne na zajęciach rozwijających kreatywność. W podziękowaniu za ciekawe zajęcia uczennice podarowały Paniom własnoręcznie wykonanego aniołka. Jeszcze raz gorąco dziękujemy Pani Uli i Zosi za poprowadzenie wspaniałych warsztatów z nawiązaniem do sztuki ludowej

     • 11 KWIETNIA 2022r. III MIEJSCE W KONKURSIE NA PALMĘ WIELKANOCNĄ

     •  

      Uczniowie kl.IIIB SSPdP przyłączyli się do konkursu na palmę wielkanocną organizowanego przez Kolegiatę Św.Michała w Ostrowcu Św. Z wielką przyjemnością informujemy, że zajęliśmy III miejsce. Uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom oraz Bon podarunkowy do pizzerii Focaccia & Fit na kwotę 100zł.

     • 11 KWIETNIA 2022r. OGRÓDEK KLASOWY

     • Uczniowie kl. III b SSPdP podczas zajęć z przysposobienia do pracy samodzielnie przygotowali ogródek na parapecie szkolnym. Zasadzili cebulę, pietruszkę, wysiali także nasiona aksamitki.

     • 10 KWIETNIA 2022r. NIEDZIELA PALMOWA

     • W Niedzielę Palmową delegacja rodziców i uczniów Zespołu Szkół Specjalnych uczestniczyła w uroczystym przemarszu z palmami i mszy świętej pod przewodnictwem ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Na zakończenie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Spośród 70 zgłoszonych prac jury wyłoniło zwycięzców. Otrzymane wyróżnienie za wykonaną palmę i ułożony wiersz jest powodem do chluby dla naszej szkoły. Uczniowie klasy 3a i 3c SSPdP, którzy przygotowywali palmę do konkursu otrzymali pamiątkowy dyplom i książeczki oraz słodycze.

     • 8 KWIETNIA 2022r. MSZA ŚW. Z PROCESJĄ

     • Dzień intensywnej pracy i druga palma wielkanocna na konkurs gotowa. W przygotowaniu palmy wzięli udział uczniowie klasy 3ap, 3bp, 3cp wraz z siostrą Joanną Kapustą, Justyną Buczałowską i Emilią Łupiną. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami na uroczystą Mszę Św. z procesją o godzinie 12 w niedzielę 10 kwietnia do Kolegiaty Świętego Michała w Ostrowcu Świętokrzyskim.

     • 7 KWIETNIA 2022r. DZIEŃ SŁUŻBY ZDROWIA

     • Z okazji Dnia Służby Zdrowia chcemy podziękować naszej Pani Pielęgniarce za jej codzienną pracę.

      To dzięki Pani czujemy się w szkole bezpiecznie. Wiemy, że zawsze możemy liczyć na fachową, profesjonalną opiekę.

      Życzymy, aby nigdy nie zabrakło Pani sił i cierpliwości, a każdy dzień był dniem pełnym radości i satysfakcji z wykonywanej prac.

      Aby podziękować za codzienną troskę i opiekę nasi uczniowie z pełnym zaangażowaniem wykonali portrety Pani Pielęgniarki, które dołączamy do życzeń.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Specjalnych
   • sekretariat@zss.ostrowiec.pl ksiegowosc@zss.ostrowiec.pl dyrektor@zss.ostrowiec.pl wicedyrektor@zss.ostrowiec.pl
   • (41) 263 44 99
   • 27 -400 Ostrowiec Św. ul. Iłżecka 33 Poland
   • Kontakt do Inspektora Ochrony Danych w ZSS: iod@arx.net.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych