• 31 MARCA 2023r. SPOTKANIE INTEGRACYJNE

31 marca 2023 roku uczniowie SPS klasy III a i III b wzięli udział w zajęciach integracyjnych z uczniami z zaprzyjaźnionej klasy V a PSP nr 4. Spotkanie poświęcone było zbliżającym się Świętom Wielkanocnym. Uczniowie dekorowali styropianowe jajka różnymi materiałami plastycznymi. Na koniec składali sobie życzenia i dzielili się jajkiem.

• 31 MARCA 2023r. WYCHOWANIE FIZYCZNE

Autouwalnianie powięziowo - mięśniowe w wykonaniu uczniów klas starszych. Na lekcjach wychowania fizycznego poszerzamy możliwości skutecznej i bezpiecznej rozgrzewki. Dla większości uczniów był to pierwszy kontakt z rolerem. Nie stanowiło to żadnego problemu do wykonania większości ćwiczeń. Nasi uczniowie zasłużyli na 6+.

• 30 MARCA 2023r. ZAJĘCIA KULINARNE

Uczniowie kl.IIIb p podczas zajęć z przysposobienia do pracy przygotowali twarożek z jajkiem i szczypiorkiem. Szczypiorek samodzielnie wyhodowali w mini ogródku na parapecie okna. Zrobili pyszne, wiosenne kanapki, a na deser galaretkę truskawkową.

• 29 MARCA 2023r. "MÓJ NAJPIĘKNIEJSZY STÓŁ WIELKANOCNY"

• Natalia Dugiel i Joanna Mazurowska uczestniczyły w międzyszkolnym konkursie: "Mój najpiękniejszy stół Wielkanocny", zorganizowanym przez Zespół Szkół i Placówek w Chwałowicach. Komisja oceniala: kreatywność, nawiązanie do tradycji wielkanocnych, wykorzystanie naturalnych elementów oraz poprawność ułożenia na stole elementów zastawy stołowej.
            Dziewczyny zdobyły III miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych. Serdecznie gratulujemy!

• 29 MARCA 2023r. "SZEWNIANECZKI" W ZSS

Dnia 29 marca naszą szkołę odwiedził dziecięcy zespół ,,Szewnianeczki" ze Szkoły Podstawowej w Szewnie. Zaprezentowali nam tańce i pieśni ludowe. A na sam koniec w ramach integracji społecznej wspólnie z naszymi wychowankami zatańczyli Poloneza.

• 28 MARCA 2023r. MUZYCZNE SPOTKANIE

W dniu 28 marca uczniowie ZSS uczestniczyli w koncercie realizowanym w ramach programu "Muzyczne Spotkania". Młodzi artyści Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim oczarowali słuchaczy muzyką gry na fortepianie oraz akordeonie zapewniając moc wrażeń, które pozostaną w pamięci na długo. To była pierwsza wizyta naszej społeczności szkolnej w murach zaprzyjaźnionej szkoły muzycznej w Ostrowcu Św. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie. Dziękujemy bardzo Pani Dyrektor Ewie Jurkowskiej-Siwiec, Pedagogom Pani Barbarze Wójcik i Panu Zbigniewowi Swatowi za serdeczne przyjęcie, niezwykłą atmosferę, a wykonawcom gratulujemy wspaniałego występu!

• 23 MARCA 2023r. DZIEŃ OTWARTY W ZSS

W czwartek w Zespole Szkół Specjalnych wiele się działo. Odwiedzili nas laureaci konkursu plastycznego
            i Dzieci z Rodzicami zainteresowani ofertą naszej placówki. Świetna zabawa dla Dzieci i Rodziców pod okiem fachowej kadry. Dzień Otwarty zakończyliśmy w wyśmienitych humorach. Kto nie mógł być a chciałby poznać naszą ofertę jest zawsze mile widziany. Zapraszamy.

• 23 MARZEC 2023r. ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU "FERIE BEZPIECZNE I BAJECZNE"

• W dniu 23.03.2023 roku w Zespole Szkół Specjalnych, podczas Dni Otwartych, odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom powiatowego konkursu plastycznego pt. Ferie bezpieczne i bajeczne - wspomnienia z ferii. Konkurs adresowany był do wszystkich przedszkolaków z terenu powiatu ostrowieckiego. Ogółem na konkurs wpłynęło ponad 100 prac spełniających konkursowe wymagania. Wyłonienie zwycięzców
            z tak dużej ilości okazało się być bardzo trudne. Ostatecznie wyłoniono 17 laureatów, po 4 z każdej kategorii wiekowej i jedna nagroda dla najmłodszego uczestnika. Podczas oceny zwrócono uwagę na samodzielność, aktywność twórczą, zagospodarowanie przestrzeni czy oryginalność ujęcia tematu.
            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i włożony wysilek
            w wykonanie pracy. W podziekowaniu dla każdego z nich przygotowano dyplomy i drobne upominki.
            Zapraszamy do uczestnictwa w naszych konkursach juz w przyszłym roku.

• 21MARZEC 2023r. XX WIOSENNA PARA-OLIMPIADA

• Wczorajszy dzień przyniósł naszym uczniom dużo radości i niezapomnianych wrażeń.W zaprzyjaźnionym LO Nr III im.Wł. Broniewskiego odbyła się XX Wiosenna Para-Olimpiada. Wspólnie z licealistami pokonywaliśmy trudne i wymagające tory przeszkód, a także uczyliśmy się tańców integracyjnych: Belgijki i Jerusalem.
            21 marca nie mogło zabraknąć akcentu - "Kolorowych skarpetek" związanego z Światowym Dniem Osób z zespołem Downa. Dziękujemy za fantastyczną zabawę. Do zobaczenia za rok.