• 13 KWIETNIA 2022r. WIELKANOC W ZSS

Już wkrótce uroczyste bicie dzwonów i radosny śpiew Alleluja oznajmiają nam, że nadeszły największe dla wszystkich chrześcijan święta – Wielkanoc.

Kościół świętuje Wielkanoc, czyli zmartwychwstanie Chrystusa, które jest zapowiedzią naszego przyszłego zmartwychwstania.

Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy moc serdecznych życzeń Dyrekcji, uczniom, rodzicom oraz wszystkim pracownikom Zespołu Szkół Specjalnych.

• 12 KWIETNIA 2022r. ZDOBIENIE PISANEK WOSKIEM

Święta wielkanocne tuż, tuż Tradycyjnie pójdziemy do kościoła poświęcić pokarmy, wśród których ważne miejsce zajmują pisanki. Dawniej zgodnie z tradycją jajka malowano woskiem, teraz ten zwyczaj już prawie zanika. Są jednak osoby, które pieczołowicie pielęgnują tradycje zdobienia jajek woskiem i przekazują ją młodemu pokoleniu. Jedną z nich jest Pani Ania z gminy Kunów, która na zaproszenie Emilii Łupiny postanowiła odwiedzić naszą szkołę i przybliżyć uczniom technikę zdobienia pisanek woskiem oraz barwienia jajek naturalnymi metodami. Warsztaty wzbudziły wielkie zainteresowanie nie tylko wśród uczniów, ale również wśród nauczycieli. Każdy chciał spróbować swoich możliwości i malował swoją pisankę. Mamy nadzieję, że pasja Pani Ani znajdzie godnych naśladowców i rozkwitnie w naszym regionie. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i życzymy pięknych, radosnych świąt Wielkiej Nocy!

• 12 KWIETNIA 2022r. ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "BAJKOWY ŚWIAT MOICH RODZICÓW"

Milo nam poinformować, iż w dniu 12.04.2022 roku nastąpiło rozstrzygnięcie powiatowego konkursu plastycznego "Bajkowy świat moich rodziców". Spośród przysłanych i dostarczonych osobiście do ZSS prac wyłoniono 14 laureatów:

Natalia Szumlak

Kalina Jankowska

Eryk Szczepański

Nikola Wielgus

Alan Majewski

Kacper Snopek

Aniela Cecot

Jan Nowak

Julia Opala

Nikodem Ścibór

Gabriel Rokoszny

Jakub Grudzień

Bartłomiej Mochola

Iga Pietruszka

Gratulujemy!!!

O terminie odbioru nagród, laureatów poinformujemy osobiście.

• 11 KWIETNIA 2022r. "JAJKO POKOJU"

• Uczennica Marta Polit z kl. III b SSPdP wzięła udział w konkursie na „Jajko Pokoju” zorganizowanym przez Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Św. Podczas zajęć z przysposobienia do pracy wykonała pisankę na styropianowym jajku. Motywem przewodnim prac był pokój na świecie. Martusia zajęła 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej i otrzymała nagrodę z rąk pana prezydenta Jarosława Górczyńskiego. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

• 11 KWIETNIA 2022r. WARSZTATY Z NAWIĄZANIEM DO SZTUKI LUDOWEJ

• W ramach kultywowania tradycji i zwyczajów ludowych oraz integracji międzypokoleniowej panie z KGW " Szewnianki" odwiedziły uczniów naszej szkoły, aby przybliżyć tajniki wykonania tradycyjnej palmy wielkanocnej z naturalnych materiałów. Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali, jak powstają piękne palemki, a potem sami robili podobne na zajęciach rozwijających kreatywność. W podziękowaniu za ciekawe zajęcia uczennice podarowały Paniom własnoręcznie wykonanego aniołka. Jeszcze raz gorąco dziękujemy Pani Uli i Zosi za poprowadzenie wspaniałych warsztatów z nawiązaniem do sztuki ludowej

• 11 KWIETNIA 2022r. III MIEJSCE W KONKURSIE NA PALMĘ WIELKANOCNĄ

Uczniowie kl.IIIB SSPdP przyłączyli się do konkursu na palmę wielkanocną organizowanego przez Kolegiatę Św.Michała w Ostrowcu Św. Z wielką przyjemnością informujemy, że zajęliśmy III miejsce. Uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom oraz Bon podarunkowy do pizzerii Focaccia & Fit na kwotę 100zł.

• 11 KWIETNIA 2022r. OGRÓDEK KLASOWY

• Uczniowie kl. III b SSPdP podczas zajęć z przysposobienia do pracy samodzielnie przygotowali ogródek na parapecie szkolnym. Zasadzili cebulę, pietruszkę, wysiali także nasiona aksamitki.

• 10 KWIETNIA 2022r. NIEDZIELA PALMOWA

• W Niedzielę Palmową delegacja rodziców i uczniów Zespołu Szkół Specjalnych uczestniczyła w uroczystym przemarszu z palmami i mszy świętej pod przewodnictwem ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Na zakończenie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Spośród 70 zgłoszonych prac jury wyłoniło zwycięzców. Otrzymane wyróżnienie za wykonaną palmę i ułożony wiersz jest powodem do chluby dla naszej szkoły. Uczniowie klasy 3a i 3c SSPdP, którzy przygotowywali palmę do konkursu otrzymali pamiątkowy dyplom i książeczki oraz słodycze.

• 8 KWIETNIA 2022r. MSZA ŚW. Z PROCESJĄ

• Dzień intensywnej pracy i druga palma wielkanocna na konkurs gotowa. W przygotowaniu palmy wzięli udział uczniowie klasy 3ap, 3bp, 3cp wraz z siostrą Joanną Kapustą, Justyną Buczałowską i Emilią Łupiną. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami na uroczystą Mszę Św. z procesją o godzinie 12 w niedzielę 10 kwietnia do Kolegiaty Świętego Michała w Ostrowcu Świętokrzyskim.

• 7 KWIETNIA 2022r. DZIEŃ SŁUŻBY ZDROWIA

• Z okazji Dnia Służby Zdrowia chcemy podziękować naszej Pani Pielęgniarce za jej codzienną pracę.

To dzięki Pani czujemy się w szkole bezpiecznie. Wiemy, że zawsze możemy liczyć na fachową, profesjonalną opiekę.

Życzymy, aby nigdy nie zabrakło Pani sił i cierpliwości, a każdy dzień był dniem pełnym radości i satysfakcji z wykonywanej prac.

Aby podziękować za codzienną troskę i opiekę nasi uczniowie z pełnym zaangażowaniem wykonali portrety Pani Pielęgniarki, które dołączamy do życzeń.

• 5 KWIETNIA 2022r. V PLEBISCYT SPORTOWIEC ROKU 2021 KLUBU RYWAL

• W dniu dzisiejszym nastąpiło oficjalne, komisyjne obklejenie - zabezpieczenie urny wyborczej. Ubiegłoroczni zwycięzcy są członkami komisji i aktywnie pomagają podczas trwania plebiscytu.

Od dziś uczniowie ZSS głosują na najlepszego sportowca.