• 21 LUTEGO CO WIEMY O LEKARSTWACH?

W piątek 21 lutego 2020r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez studentów kierunku pielęgniarstwa WSBiP, na temat lekarstw. Poznali podstawowe zasady bezpiecznego obchodzenia sie z lekami, właściwe sposoby przechowywania oraz zagrożenia wynikające z nieprawidłowego ich przyjmowania czy przechowywania.

• 19 LUTEGO 2020 BAL KARNAWAŁOWY

W dniu 19 lutego 2020 roku w Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Wspólnej odbył się Bal Karnawałowy zorganizowany przez  Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. oraz Stowarzyszenie „Źródło”. Uczestniczyli w nim uczniowie ZSS wraz z rodzicami oraz zaproszeni goście: przedstawiciele placówek z oddziałami integracyjnymi, Środowiskowego Domu Samopomocy „Przystań” oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej działających w naszym mieście.  Był to czas, pełen radości, zabawy                   i integracji.  Oprawę muzyczną charytatywnie zapewnił Zespół IRIS  a gościem specjalnym był  Bogdan Michalec, czyli Klaun Fred – wodzirej i komik – uczestnik 10. Edycji „Mam Talent” , który śmieszył, bawił i uczył układów tanecznych. Były również zagadki, konkursy i quizy, modelowanie balonów,                  a także mały salon piękności, czyli malowanie twarzy, paznokci i modelowanie włosów. Na uczestników balu czekał zdrowy poczęstunek, w postaci różnorodnych owoców oraz słodkie co nieco.

Organizacja Balu Karnawałowego dla tak dużej liczby uczestników byłaby nie możliwa bez ludzi              o otwartych sercach. Dziękujemy: Zespołowi IRIS, Prezesowi Osiedlowej Spółdzielni Mieszkaniowej- Panu Markowi Zarębie, Pani Kierownik Osiedlowego Domu Kultury, Świętokrzyskiemu Bankowi Żywności, Kulczyk Foundation, właścicielom firm „Cukiernia Ania” oraz Piekarnia i Cukiernia Skalski, opiekunom i uczniom CKZiU oraz tym, którzy nam pomogli, ale pragną pozostać anonimowi.

Wszystkim gorąco dziękujemy, bez Was by tego nie było!

• Serdecznie zapraszamy na zebranie z Dyrekcją ZSS,

które odbędzie się w poniedziałek 17 lutego 2020r.

o godzinie 14.00.