• 23 marca 2018r.

     •  

      DNI OTWARTE W NASZEJ SZKOLE 

      23 marca 2018r. z inicjatywy p. dyrektor Magdaleny Wykroty-Skóry dobył się w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Iłżeckiej 33 Dzień Otwarty dla przyszłych uczniów i ich rodziców, którego współorganizatorem było Stowarzyszenie na Rzecz Wychowanków ZSS „Źródło”.  

      Na wstępie pani dyrektor Magdalena Wykrota-Skóra wraz z wicedyrektorem p. Ernestem Krajewskim powitała miłych gości i przedstawiła ofertę szkoły. Głównym celem naszej placówki jest wszechstronnie rozumiane dobro dziecka i jego rozwój. Uczniowie uczestniczą w licznych konkursach, przeglądach muzycznych, zabawach integracyjnych. Szkoła zapewnia wszechstronną opiekę psychologiczną, pedagogiczną, logopedyczną. Różnorodne formy i metody pracy dostosowane są do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów. Szkoła zapewnia także wieloprofilowe przysposobienie do pracy, uwzgledniające predyspozycje i zainteresowania uczniów, organizację zajęć rewalidacyjnych w zakresie: usprawniania technik szkolnych, stymulacji polisensorycznej, integracji sensorycznej, korekcji wad mowy,  terapii manualnej, uspołeczniania, plastykoterapii, muzykoterapii, bajkoterapii, a także dogoterapię, hipoterapię, wycieczki, zajęcia sportowe Klubu O.S. „Rywal” oraz zajęcia w ramach programów własnych nauczycieli.

      Po części oficjalnej, w której została przedstawiona prezentacja z działalności dydaktyczno-wychowawczej szkoły przyszli uczniowie i ich rodzice zostali oprowadzeni  po placówce przez nauczycielki: Justynę Buczałowską i Urszulę Sasak. Mieli oni możliwość obejrzeć sale lekcyjne, Salę Doświadczania Świata, Salę Integracji  Sensorycznej, gabinet logopedyczny i świetlicę szkolną. Czekało na nich także wiele niespodzianek.

      W  kuchni terapeutycznej pod okiem p. Iwony Rusinowicz i p. Elżbiety Wypchło dzieci  dekorowały ciasteczka, w pracowni stolarskiej u p. Mariusza Chamery nasi goście mogli zapoznać się z narzędziami stolarskimi i ich wykorzystaniem przy pracy w drewnie. Pani  Małgorzata Stramowska wraz z uczniami klasy I SSPdP zachęcała przyszłych uczniów do współpracy  przy ozdabianiu styropianowych jajek. Można było również zrelaksować się w basenie z piłeczkami w Sali integracji Sensorycznej pod opieką p. Edyty Kopyś, a także zagrać w tenisa stołowego z p. wicedyrektorem Ernestem Krajewskim i uczniami ZSS, jak również obejrzeć i wypróbować sprzęt sportowy na sali treningowo-rehabilitacyjnej  pod opieką p. dyrektor Magdaleny Wykroty-Skóry.   

      Ogromne zainteresowanie i ciekawość gości wzbudziły zajęcia w Sali Doświadczania Świata, które prowadziły panie Justyna Wołowiec i Agnieszka Bąk-Jaglińska, a także zajęcia logopedyczne prowadzone przez terapeutkę wad mowy-p. Elżbietę Wybranowską. Duży wkład i zaangażowanie w zorganizowanie Dnia Otwartego w ZSS włożyły także panie Ewa Grudniewska – prezes Stowarzyszenia „Źródło”, Małgorzata Chojnacka oraz p. Dorota Waliszewska-Kałka i p. Agnieszka Gęsiarz, które uwidoczniły wszystko na zdjęciach.

      Wszyscy goście otrzymali upominki w postaci kubków z logo placówki oraz zestaw folderów informacyjnych, promujących Zespół Szkół Specjalnych. Przybyli goście mieli także możliwość podziwiania i zakupu ozdób wielkanocnych na szkolnym kiermaszu, wykonanych przez uczniów ZSS.                                                                                       

     • 22 marca 2018r.

     • SPEŁNIAMY MARZENIA - "MARZYCIELSKA POCZTA"

      Okres przedświąteczny to czas kiedy myślimy o innych, szczególnie o tych, którzy nas potrzebują. Dlatego w tym roku zamiast konkursu na najpiękniejszą kartkę wielkanocną, uczniowie naszej szkoły wyczarowali piękne kartki, które nie będą tylko dekoracją na szkolnym korytarzu, ale przyniosą wiele uśmiechu chorym dzieciom. Postanowiliśmy, że zamiast konkursu nasza placówka przyłączy się do akcji „Marzycielska Poczta”.  Uczniowie zostali zapoznani z profilami dwójki dzieci: Julki i Krystianka. Dla nich właśnie zrobili prawie 100 kartek świątecznych. Do akcji przyłączyli się także uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy „Przystań”. Koordynatorkami akcji w ZSS są nauczycielki: Mariola Klusek i Justyna Buczałowska.

     • 19 marca 2018r.

     • ZOSTALIŚMY OBDAROWANI - OD DZIECI DLA DZIECI 

      W 19 marca 2018r. nasza placówka wzbogaciła się o nowe pomoce dydaktyczne. Tym razem jest to darowizna od dzieci dla dzieci.

      Dzięki nawiązanej współpracy ze Szkołą Podstawową w Ruścu, uczniowie tej placówki zorganizowali akcję charytatywną. Zbierali puzzle, gry dydaktyczne, odzież sportową, piłki. Jedna z uczennic podarowała nawet swój rower.

      Wszystkie zebrane rzeczy dotarły do nas dzięki uprzejmości pani Anny Wieczerzak.

      Inicjatorkami tej nowej przyjaźni między placówkami są panie: Agnieszka Wziątek-Dryjas i Ewa Lenart.

     • 17 marca 2018r.

     • WSPÓLNIE WĘDRUJEMY - "WZGÓRZA KUNOWSKIE"

      W dniu 17.03.2018r. w ramach programu zajęć pozalekcyjnych promujących turystykę pieszą: „Wspólnie wędrujemy”  przy współpracy PTTK o/ Świętokrzyski im. Stanisława  Jeżewskiego  w Ostrowcu Św.  odbył się rajd Poznajemy obszar Natura 2000 „Wzgórza Kunowskie”. Trasa  (12 km) prowadziła od Dołów Biskupich- przez Witulin-  Nietulisko-  do Kunowa.   Był to rajd dla prawdziwych twardzieli, którzy dzielnie  radzili sobie z pokonywaniem  wielu zasp śnieżnych i wspinaczką na śnieżne górki  w jarze. W wyprawie uczestniczyli  Wiktoria Wańdoch, Joanna Mazurowska,  Łukasz Tyrała pod opieką p. Edyty Kopyś.  Przybyły nam  kolejne punkty  do odznaki  OTP.  Zwiedziliśmy  ponad 100 letnią fabrykę tektury „Witulin” oraz kościół parafialny  pw. św. Władysława w Kunowie.  Rajd w zimowy dzień to idealna przechadzka dla małych i dużych, dobra na podreperowanie kondycji przed wiosną. Czekamy  na kolejne wyprawy.

     • 16 marca 2018r.

     •  

      WIELKANOCNE WARSZTATY Z KOŁEM GOSPODYŃ WIEJSKICH Z BODZECHOWA

      Tradycją w Zespole Szkół Specjalnych stały się coroczne przedświąteczne spotkania z Paniami z Kół Gospodyń Wiejskich.16 marca 2018r. naszą szkołę odwiedzilło KGW z Bodzechowa.
      Członkowie Koła rozpoczęli spotkanie wesołymi przyśpiewkami ludowymi przy akompaniamencie akordeonisty Pana Tadeusza Szwagierczaka. Następnie przewodnicząca koła Pani Lidia Dec opowiadała o zwyczajach i symbolice Świąt Wielkiej Nocy. Jednym ze zwyczajów świątecznych jest obrzęd święcenia palmy. I dlatego też uczniowie przy wsparciu Pań z KGW postanowili własnoręcznie je wykonać. 
      Ze zgromadzonych materiałów takich jak: bazie, bukszpan, kwiaty oraz wstążki, każdy z uczniów skomponował własną palemkę.Pracy towarzyszył wspólny śpiew znanych piosenek ludowych.  
      W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas gimnazjalnych oraz uczniowie klas podstawowych ZSS, a organizatorkami były nauczycielki: Joanna Gałka, Elżbieta Wypchło i Iwona Rusinowicz.

       

       

     • 13 marca 2018r.

     • SPOTKANIE DORADCÓW ZAWODOWYCH W ZSS

      W dniu 13.03.2018 r. w Powiatowym Punkcie Doradztwa Edukacyjno - Zawodowego dla wychowawców i rodziców uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w Zespole Szkół Specjalnych ul. Iłżecka 33 w Ostrowcu Św. odbyło się spotkanie Doradców Zawodowych. W spotkaniu uczestniczyły panie z SOSW w Jałowęsach.

      Celem spotkania było ustalenie lokalnej sieci współpracy, omówienie potrzeb, wypracowanie oczekiwań, uwag i wniosków do pracy na płaszczyźnie doradca- koordynator. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, wypracowane wnioski zostaną przesłane w sprawozdaniu do Kuratorium Oświaty w Kielcach.

      Organizatorką spotkania była mgr Małgorzata Łukasik – doradca zawodowy.

     • 13 marca 2018r.

     • DBAMY O NASZĄ SKÓRĘ I WYGLĄD - PORADY KOSMETOLOGA

      W dniu 13 marca 2018r., do Zespołu Szkół Specjalnych dla uczniów klas gimnazjalnych i przysposabiających do pracy, została zaproszona Pani kosmetolog Jolanta Malec - właścicielka Spa Med JM . Spotkanie odbyło się pod hasłem ,,Dbamy o naszą skórę i wygląd. Pani Jola przypomniała naszym uczniom podstawowe zasady dbania o higienę skóry i schludny, czysty wygląd. Opowiedziała o środkach i preparatach kosmetycznych do mycia ciała i twarzy, jak je dobierać do rodzaju cery i stosować. Zademonstrowała również na uczennicach prawidłowy sposób zmywania zanieczyszczonej skóry twarzy. Pani kosmetolog omówiła także sposoby dbania o skórę trądzikową i wykonała chętnym uczennicom dyskretny makijaż tuszujący niedoskonałości cery.

      Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem i zadawali mnóstwo pytań. Chętnie zgłaszali się również jako modele do zabiegów kosmetycznych. Celem spotkania było przybliżenie sylwetki zawodu kosmetolog, przypomnienie sposobów dbania o higienę ciała i czystość. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali próbki kosmetyków dostosowanych do ich rodzaju cery.

      Spotkanie zorganizowały panie Katarzyna Sobczyk, Joanna Borowska. Beata Przydatek.

     • 8 marca 2018r.

     •  

      DZIEŃ KOBIET DLA MAM UCZNIÓW ZSS 

      W dniu 8 marca 2018r. w Zespole Szkół Specjalnych  w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się spotkanie dla  Mam uczniów, z okazji Dnia Kobiet. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Magdalena Wykrota – Skóra oraz pan wicedyrektor Ernest Krajewski, który złożył wszystkim kobietom życzenia z okazji ich święta i wraz z nauczycielami Mariuszem Chamerą iTomaszem Kryjem wręczyli zebranym paniom drobne upominki.                                             

      W tym dniu wszystkie mamy mogły skorzystać z przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji. Najpierw swoją ofertę przedstawiła p.Agnieszka Podsiadło z Gabinetu Kosmetycznego „Metamorfoza” przy ul. Klimkiewiczowskiej 15, która wraz z p. Małgorzatą Basak, Regionalnym Przedstawicielem ds. Kosmetyki Profesjonalnej Bielenda Professional przekazała wszystkim obecnym paniom upominki – kremy z firmy Bielenda.

      Następnie odbyło się losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów:

      - zabiegu kosmetyczno-pielęgnacyjnego z Gabinetu Kosmetycznego, Gabriela Jenda;

      - 3 zaproszeń na kawę i ciastko  do cukierni „Słodki Zakątek”;

      - 2 zaproszeń na strzyżenie i modelowanie włosów do Salonów Fryzjerskich: „Beauty”przy ul. Sandomierskiej oraz „Monika” na Oś. Pułanki 11;

      - zestawów herbat ufundowanych przez Herbaciarnię Smak Orientu  przy ul. Polnej 15 oraz 12  suplementów witamin ufundowanych przez panią Justynę Rybinską.

      Mamy mogły również skorzystać z pilingu i masażu dłoni oraz dowiedzieć się jak pielęgnować paznokcie i samodzielnie robić domowe maseczki pielęgnacyjne, dzięki pani Monice Krycia, która zajmuje się na co dzień stylizacją paznokci. Porad dotyczących pielęgnacji urody oraz makijażu udzielała także p. Maryla Gilewska, przedstawicielka firmy AVON  z ul. Polnej 15.

      Na koniec wystąpiła p.Aneta Pierścińska-Maruszewska, dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu Św., która przedstawiła ofertę kursów organizowanych przez placówkę oraz 6 zaproszeń na modelowanie włosów. Koordynatorem spotkania była Justyna Buczałowska, a w organizacji spotkania pomagały nauczycielki Mariola Klusek i Urszula Sasak.

       

     • 8 marca 2018r.

     • KONCERT ŻYCZEŃ NA DZIEŃ KOBIET

      W dniu 8 marca  w naszej szkole zorganizowany został "Koncert życzeń”, który był dedykowanypracownikom, uczniom, rodzicom i wszystkim przyjaciołom szkoły płci pięknej.  W  programie przygotowanym przez panie Edytę Kopyś, Martę Hapczyn, Małgorzatę Łukasik, Annę Wieczerzak  uczniowie wcielili się  w postacie znanych wykonawców muzycznych. Był to niezwykły Koncert, który dzięki wspaniałym wykonawcom stał się również niezapomnianą przygodą z muzyką. Koncert poprowadzili uczniowie: Adam Krawczyk oraz Łukasz Tyrała. Po występach i gromkich brawach były życzenia  dla wszystkich kobiet i kobietek złożone na ręce Pani Dyrektor Magdaleny Wykroty-Skóra przez Pana Vice-dyrektora  Ernesta Krajewskiego. Na koniec nie zabrakło też słodkiego akcentu w postaci  serduszkowych ciasteczek. Tegoroczny  8 marca na pewno długo pozostanie w naszych wspomnieniach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z „Koncertu życzeń”.

       

     • 1 marca 2018r.

     • KONCERT "MOJA NIEPODLEGŁA" W KIELECKIM CENTRUM KULTURY  

      1 marca 2018 r. uczniowie oddziałów Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz  z nauczycielkami Justyną Buczałowską, Ewą Grudniewska i Mariolą Klusek wzięli udział w koncercie pt. „Moja Niepodległa” w Kieleckim Centrum Kultury, którego organizatorem była Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach we współpracy ze Stowarzyszeniem PASSIONART.

      Koncert był doskonałą propozycją uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pozwolił w ciekawy i przystępny sposób przyswoić wiedzę o bohaterach  i ważnych wydarzeniach. Dzięki nawiązaniu do takich wydarzeń jak Konfederacja Barska, Legiony Polskie, Powstania Listopadowe i Styczniowe, I i II Wojna Światowa, ukazał fenomen Armii Krajowej i Żołnierzy Niezłomnych oraz Solidarności. Uczniowie  mieli możliwość odbyć muzyczną podróż przez blisko 250 lat nieprzerwanych polskich zmagań prowadzonych w imię odzyskania wolności i niepodległości Polski.

      W koncercie wzięli udział finaliści II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej im. Henryka Rasiewicza „KIMA” z terenu województwa świętokrzyskiego.

       

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Specjalnych
    • zssostrowiec@wp.pl
    • (41) 263 44 99
    • 27 -400 Ostrowiec Św. ul. Iłżecka 33
    • INSPEKTOR OCHRONY DANYCH Jerzy Tofel iod@fts.com.pl
  • Galeria zdjęć

   • 6 GRUDNIA 2018R. - WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA
   • 5 GRUDNIA 2018R. - "MIKOŁAJKI Z BRONIEWSKIM"
   • 4 GRUDNIA 2018R. - PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ W JĘDRZEJOWIE
   • 3 GRUDNIA 2018R. - DZIEŃ GÓRNIKA - BARBÓRKA
   • 24 LISTOPADA 2018R. - IV ŚWIĘTOKRZYSKI TURNIEJ JUDO OLIMPIAD SPECJALNYCH
   • 23 LISTOPADA 2018R. - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
   • 21 LISTOPADA 2018R. - SMAKI...KOLORY...ZAPACHY... WYRAWNE GOFRY
   • 19 LISTOPADA 2018R. - ŚWIĄTECZNY KIERMASZ PRAC PLASTYCZNYCH 2018 W ZSS
   • 17 LISOPADA 2018R. - FESTIWAL UMIEJĘTNOŚCI W ZSS
   • 17 LISTOPADA 2018R. - "WSPÓLNIE WĘDRUJEMY"
   • 16 LISTOPADA 2018R. - HIPOTERAPIA - ZAJĘCIA 2
   • 13 LISTOPADA 2018R. - 100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI - OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI W ZSS