• 25 października 2016r.

     •  

      Wyjście  do  miejsc  pamięci  narodowej

      W dniu 25.10.2016r. uczniowie naszej szkoły wraz z młodzieżą z  zaprzyjaźnionego liceum – odwiedzili cmentarz ostrowiecki przy ulicy Denkowskiej.

      Uczniowie przeszli również pod pomnik przy ulicy Okólnej i w Rynku. Zapalili znicze, oddali hołd pomordowanym mieszkańcom Ostrowca.

      Takie wspólne wyjścia są organizowane corocznie w ramach realizowanego „Programu Integracji Społecznej uczniów ZSS z młodzieżą z III LO im. W. Broniewskiego”.

      Wyjście zorganizowali nauczyciele ZSS:  M. Łukasik i A. Wieczerzak oraz  nauczyciele III LO: B. Bocheńska, M. Turek i P. Kochański.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/322

       

     • 24 października 2016r.

     •  

      "NAJPIĘKNIEJSZY   RÓŻANIEC"

      W dniu 24 października 2016 r.  rozstrzygnięty został szkolny konkurs na   „Najpiękniejszy Różaniec”. W konkursie wzięły udział wszystkie klasy Zespołu Szkół Specjalnych. Pomysłowość uczniów zaskoczyła wszystkich, bowiem różańce wykonano z najróżniejszych materiałów (dary natury, koraliki, plastikowe odpady, folia spożywcza, chrupki, itd.).                                                

      Jury - miało niełatwy wybór. W każdej kategorii szkolnej wybrano pierwsze miejsca i wyróżnienia. Na rozdaniu nagród uczniowie dobrze się bawili przy śpiewie piosenek religijnych, do których akompaniowała  na gitarze s. Joanna. Uwieńczeniem spotkania był występ chóru szkolonego „ Salwierzanki”, który wykonał kilka pieśni maryjnych.Całość prowadziła katechetka Anna Adamska. Nagrody zasponsorował „dobry duszek” naszej szkoły ks.dziekan Jan Sarwa.                          

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/321

       

     • 14 października 2016r.

     •  

      DZIEŃ  EDUKACJI  NARODOWEJ

      Dzień Edukacji Narodowej to święto polskiej szkoły, nauczycieli, uczniów, pracowników administracyjno-obsługowych i tych co szkoły prowadzą i nadzorują  Z tej okazji w dniu 13 października w naszej placówce odbyła się uroczysta akademia, przygotowana pod kierunkiem Elżbiety Wypchło i Ewy Ciastek.

       Uroczystość  rozpoczęło Ślubowanie i Pasowanie na Ucznia dwóch nowych członków społeczności szkolnej: Kacpra Ciocha i Kamila Zimoląga. Nowi uczniowie oprócz gratulacji i serdecznych życzeń przyjęli z rąk pani dyrektor Elżbiety Ruteckiej pamiątkowe dyplomy i "rogi ofitości" wypełnione słodyczami.

      Ten szczególny dzień był również okazją do złożenia pedagogom podziękowań za przekazywaną wiedzę i umiejętności, za trud wkładany w kształtowanie serc i umysłów naszych uczniów przez panią dyrektor oraz Radę Rodziców. Nauczyciele wyróżniający się w pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz pracownicy administracyjno-obsługowi - sumiennie wykonujący swoje obowiązki otrzymali Nagrody Dyrektora.

      Uroczystość zakończył wspaniały występ uczniów ZSS.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/320

       

     • 30 września 2016r.

     •  

      Świętokrzyskie jakie piękne…

      Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych po raz kolejny postanowili poznać uroki naszego regionu.

      W dniu 30 września 2016 r. grupa uczniów szkoły podstawowej zwiedziła zamek w Chęcinach oraz obejrzała wystawę w Centrum Nauki da Vinci gdzie poprzez zabawę zgłębiali tajniki nauki.

      Pogoda i humory dopisały, dzień był niezwykle udany i już planowane są kolejne wycieczki po świętokrzyskim.

      Organizatorami wycieczki były pani Anna Wieczerzak i Ewa Lenart.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/318

       

     • 29 września 2016r.

     •  

      Bliższe i dalsze wyprawy...

      W czwartek 29 września 2016r. klasa VI była na wycieczce w Opatowie. Największą atrakcją było zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej. W myśl zasady,,coś dla ducha, coś dla ciała,, zjedliśmy pyszną pizzę w restauracji pod Bramą Warszawską.

      Pozostaną nam wspomnienia oraz słodkie, ale nietrwałe pamiątki - krówki opatowskie."

      Organizatorem wycieczki była mgr Agnieszka Wziątek-Dryjas.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/319

       

     • 23 września 2016r.

     •  

      PIKNIK RODZINNY "ŚMIGŁO 2016"

      W dniu 23.09.2016 r. Kamil Podsiadło oraz Dominik Ślusarz zawodnicy klubu OS "RYWAL" brali udział w charytatywnym pikniku rodzinnym pod hasłem "ŚMIGŁO 2016” w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

      Pierwszego dnia pobytu w CSP nasi dzielni Judocy mieli możliwość wspólnego treningu
      z pełnosprawnymi zawodnikami trenującymi na co dzień w Legionowie. Doświadczenie,
      jakie uzyskali w czasie dwuletnich treningów pod okiem trenera Waldemara Wiewióry pozwoliło im zaprezentowania się z jak najlepszej strony. Tuż po zakończeniu pokazu Judo, zawodnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji, jakie miały miejsce w czasie trwania pikniku.         

      Nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem wyjazdu czuwał mgr Ernest Krajewski.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/317