• 22 lutego 2016r.

     •  

      Potrafię - Pomogę

           spotkanie z ratownikami ostrowieckiej grupy PCK

       

                  W dniu 22.02.2016 roku - ostrowiecka Grupa PCK przeprowadziła w naszej szkole zajęcia pod hasłem "Potrafię - Pomogę", które miały na celu nauczyć dzieci, w jaki sposób należy opatrywać rany, jak przeprowadzić masaż serca czy sztuczne oddychanie.

      Panie: Beata Barska-Jagiełło i Aleksandra Guzik omówiły zasady oraz pokazały, jak prawidłowo należy wykonywać te czynności. Następnie do ćwiczeń przystąpiły dzieci wykorzystując przy tym specjalny manekin

      Na zakończenie uczniowie otrzymali "Osobiste Karty Pomocy", które powinni zawsze nosić przy sobie.

      Koordynatorem zajęć była pani mgr Katarzyna Sobczyk.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/287

     • 9 lutego 2016r.

     •  

      Harcerski  Bal  Karnawałowy

       09.02.2016r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kielcach odbył się Harcerski Bal Karnawałowy. Naszą placówkę reprezentowały dwie drużyny NS ,,Ogniki”, którzy pojechali do Kielc pod opieką nauczycieli: Małgorzaty Dulnik-Różyckiej, Agnieszki Wziątek-Dryjas oraz Marioli Klusek.                                       

       Harcerze z całego województwa świętokrzyskiego mieli okazję wzajemnego poznania się i zintegrowania podczas wspólnej zabawy przy muzyce. Wśród licznych atrakcji balu odbyły się zawody taneczne oraz różnorodne gry i zabawy przygotowane przez   nauczycieli.

      Para naszych harcerzy: Iza Śmigas i Kamil Podsiadło zdobyła nagrodę w zawodach tanecznych w kategorii ,,walc wiedeński”.

      Podczas zabawy nie zabrakło również miłego i smacznego akcentu w postaci  słodkiego poczęstunku. Na koniec wszyscy harcerze mieli przyjemność zjeść wspólny obiad. Wróciliśmy  do Ostrowca w świetnych nastrojach - z nadzieją na wspólną zabawę w przyszłym roku.   

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/286                                

     • 2 lutego 2016r.

     •  

      "KOLOROWO ZDROWO WESOŁO"

      BAL KARNAWAŁOWY

      2 lutego 2016r. uczniowie naszej placówki gościli w ODK przy ulicy Wspólnej na corocznym balu karnawałowym.Hasłem tegorocznego balu było „Kolorowo, zdrowo, wesoło”. Jak zwykle na uczestników czekało wiele konkursów oraz zabawa przy muzyce zespoły Riva Band.

      Koordynatorem imprezy była pani Anna Kidzińska.Ogromne podziękowania dla przyjaciół naszej placówki, bez których ta wspaniała zabawa nie odbyłaby się a na których pomoc zawsze możemy liczyć. Są to: Piekarnia Skalski, Zespół Riva Band, Stowarzyszenie Bank Żywności, Prezes OSM Marek Zaręba oraz Rada Rodziców.

      Dziękujemy.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/285