• 5 MAJA 2022r. DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

5 maja jest Dniem Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Uroczyste obchody tego dnia mają na celu zmianę stereotypów na temat osób niepełnosprawnych, a także pokazanie społeczeństwu, że są Oni wśród nas i mają takie same prawa. Uczniowie ZSS w Ostrowcu Św., w tym szczególnym dniu postanowili pokazać, że dzień ten jest dla Nich bardzo ważny. Wraz z zaproszonymi gośćmi, rodzicami, w asyście Policji i w towarzystwie Szkolnej Orkiestry Dętej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia pod kierownictwem Pana Jerzego Kłonicy przemaszerowali ulicami miasta ze szkoły przy ul. Iłżeckiej 33 do Kolegiaty św. Michała Archanioła, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta. Uczniowie podczas marszu rozdawali napotkanym Ostrowczanom 4-listne koniczynki – symbol szczęścia. Po uroczystej mszy wszyscy uczestnicy wraz z panią Starostą Marzeną Dębniak, Przewodniczącym Rady Powiatu panem Mariuszem Pasternakiem, Członkami Zarządu Powiatu; radnymi: panią Agnieszką Rogalińską, panem Łukaszem Dybcem, Naczelnikiem Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych panem Mariuszem Łatą, Radnym Miejskim panem Arturem Zawadzkim, z ramienia Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Dyrektorem ŚDS „Przystań” panią Joanną Gałczyńską wraz terapeutami i podopiecznymi, Dyrektor PCPR panią Joanną Pikus, Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim panią Ewą Jurkowską Siwiec, Kierownikiem WTZ na Pułankach panią Anną Kolasa wraz z terapeutami i podopiecznymi, Prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Osób Bezrobotnych panią Agnieszką Budek, Nauczycielami oraz z przedszkolakami z Przedszkola Publicznego nr 12 i innymi zaproszonymi gośćmi udali się na Rynek Miasta, gdzie pani Dyrektor ZSS Magdalena Wykrota - Skóra podziękowała wszystkim za udział i wsparcie w tak ważnym dniu dla naszych uczniów i zaprosiła do wspólnego tańca integracyjnego.

Oprawę medialną uroczystej imprezy zapewniły jak zawsze: Gazeta Ostrowiecka i Echo Dnia.

• 5 MAJA 2022r. ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ

• Uczniowie klas 3 SSPdP na zajęciach rozwijających kreatywność wykonywali prace plastyczne techniką wydrapywanki. Nowa technika wszystkim się spodobała, o czym świadczą piękne prace i zadowolone buzie

• 4 MAJA 2022r. ŚWIĘTA MAJOWE

• Dnia 4 maja 2022 r. w Zespole Szkół Specjalnych odbyła się uroczysta akademia z okazji "Świąt Majowych". Klasy zaprezentowały się w znanych i mniej znanych utworach, które w swej treści nawiązywały do naszego kraju. Był to swoisty "spektakl" dla ciała i duszy, a niektórzy uczniowie mieli okazję odkryć w sobie skrywane dotąd talenty muzyczne i recytatorskie. Serdecznie zapraszamy do fotorelacji z występów.

• 29 KWIETNIA 2022r. XIX WIOSENNA PARA-OLIMPIADA

29 kwietnia 2022r. odbyła się XIX Wiosenna Para- Olimpiada, w której wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. i młodzież Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu. Tym razem gościliśmy naszych przyjaciół na placu przy naszej szkole, gdzie odbyły się gry i zabawy ruchowe. Było mnóstwo uśmiechów i radości, pogoda dopisała, pozwoliła cieszyć się ze słonecznych chwil na świeżym powietrzu.