• 8 MARCA 2022r. DZIEŃ KOBIET

8 marca- Międzynarodowy Dzień Kobiet- na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza ZSS. Z okazji tego wyjątkowego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet. W tym roku mieliśmy namiastkę akademii. W małych grupach oglądaliśmy wspólnie film z występami artystycznymi oraz sondą, w której nasi eksperci (uczniowie) odpowiadali na pytania dotyczące kobiet: tego co lubią kobiety, jakie są, gdzie pracują, czym się różnią i jak świętują swoje święto. Chłopcy zachowali się jak dżentelmeni, wręczyli kobietkom przygotowane prezenciki. Ten dzień od samego rana spędziliśmy wyjątkowo i radośnie.

• 8 MARCA 2022r. DZIEŃ KOBIET

• "Piękna kobieta podoba się oczom, dobra kobieta- sercu.

Pierwsza jest klejnotem, druga skarbem" /Napoleon Bonaparte/

A co o kobietach sądzą inni eksperci? Dla kobiet i o kobietach jest przygotowany przez naszych uczniów filmik.

Wszystkim kobietom w dniu dzisiejszym i na na co dzień- blasku w oczach, spełnienia marzeń, realizacji celów i samego dobra.

• 7 MARCA 2022r. POMOC DLA ZWIERZAKÓW

Uczennice klas III SPDP podczas zajęć z Przysposobienia do Pracy wykonały piękne prace, które postanowiły przekazać na Bazarek dla podopiecznych OSPZ Animals aby wspomóc bezdomne zwierzaki.

• 6 MARCA 2022r. KAZIUKI

W niedzielę 6 marca Zespół Szkół Specjalnych uczestniczył w Kaziukach zorganizowanych przez Parafię św. Kazimierza Królewicza w Ostrowcu Św. Zarówno stoisko z pracami uczniów, malowanie twarzy i kolorowanie obrazków cieszyły się dużym zainteresowaniem. Włączyliśmy się również w pomoc dla Ukrainy.

• 1 MARCA 2022r. PRZYGOTOWANIA DO DNIA ZIEMI

Dziś uczniowie klas ósmych z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do występu z okazji Dnia Ziemi w ramach projektu "Z Ekologią na Ty". Piosenka "Świat w naszych rękach" porusza ważne, bardzo istotne zagadnienia dotyczące ekologii. Uczy nas jak powinniśmy dbać o naszą planetę. Wspólne śpiewanie piosenki to nie tylko dobra zabawa ale przede wszystkim nauka jak dbać o przyrodę.