• 8 WRZEŚNIA 2021r. ZAJĘCIA W OSTROWIECKIM BROWARZE KULTURY

Dnia 8 września 2021r. uczniowie klasy szóstej, uczniowie  klas siódmych oraz ósmych uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uczniowie mogli posłuchać ciekawej bajki, pograć na dywanie interaktywnym, uczestniczyć we wspólnym śniadaniu na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury. Niespodzianką dla naszych uczniów były zajęcia relaksacyjne oraz nietypowe kino bo kino z bajkami z kliszy, czytanymi przez Panią Beatę. Kolejną niespodzianką okazały się warsztaty doświadczalne. Każdy chętny uczestnik miał możliwość pomocy przy wykonywaniu eksperymentów. Zobaczyliśmy jak można domowymi sposobami zrobić wybuchowy wulkan, jak inaczej można nadmuchać balon oraz poznaliśmy ciecz nienewtonowską.

Zwieńczeniem zajęć i kolejną miłą niespodzianką okazała się wata cukrowa dla każdego.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Ostrowieckiego Browaru Kultury za dzień pełen wrażeń i niespodzianek dla uczniów ZSS.

Uczniowie klas najmłodszych w tym dniu bawili się w Fikolandzie, za co również dziękujemy.

• 09.09.2021 PREZENT OD FIRMY FIRST POLSKA Z WROCŁAWIA

• W dniu 09.09.2021r. Zespół Szkół Specjalnych otrzymał prezent niespodziankę w postaci mydła w płynie od firmy First Polska Sp. z o.o. Sp.K. z Wrocławia. Cała społeczność szkolna serdeczznie dziękuje darczyńcom.

• 7 WRZEŚNIA WYCIECZKA NA ŚW. KRZYŻ

•  "Wędrujemy, poznajemy, doświadczamy”- ciąg dalszy wędrówek po naszym regionie.
             7 września 2021 r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych  zdobyli symbol Gór Świętokrzyskich – Łysą Górę, na jej szczycie odwiedzili Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Mieli również okazję podziwiania panoramy Gór Świętokrzyskich z platformy widokowej.

• BEZPŁATNA INFOLINIA DLA DZIECI, MŁODZIEŻY, RODZICÓW I OPIEKUNÓW ORAZ NAUCZYCIELI

• Szanowni Państwo,

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

INFORMUJEMY,

ŻE ZEBRANIE DYREKCJI SZKOŁY Z RODZICAMI ODBĘDZIE SIĘ

10 WRZEŚNIA 2021R. O GODZINIE 12.30

W HOLU SZKOŁY NA I PIĘTRZE

ZSS UL.IŁŻECKA 33.

• 3 WRZEŚNIA 2021r. WYCIECZKA DO OPATOWA

• W ramach rozpoczętego projektu:” Wędrujemy, poznajemy, doświadczamy” uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w dniu 3 września 2021r. odwiedzili malownicze miasteczko w województwie świętokrzyskim- Opatów. Mieli możliwość obejrzenia miasta podczas przejazdu meleksem, zwiedzania trasy podziemnej. Na zakończenie uczestniczyli w „słodkich” warsztatach w „ Krówkarence”.

• 24 SIERPNIA 2021r. ŚWIĘTOKRZYSKI MITYNG W KOLARSTWIE OLIMPIAD SPECJALNYCH

• 24 sierpnia 2021r. na stadionie KSZO w Ostrowcu Św. odbyły się zawody kolarskie. Klub Olimpiad Specjalnych "RYWAL" reprezentowali: Wiktoria Wańdoch, Marcin Nowak, Krzysztof Kucharski, Marcin Spyra oraz Krzysztof Swat. Dzień deszczowy ale nasi zawodnicy godnie reprezentowali klub, zdobywając medale:

* Wiktoria Wańdoch na dystansie 1000 m zdobyła srebrny medal

* Marcin Nowak na dystansie  1000 m zdobył brązowy medal

* Krzysztof Kucharski na rowerze trójkołowym, na dystansie  500 m zdobył brązowy medal

* Marcin Spyra na dystansie 5000 m zdobył srebrny medal

* Krzysztof Swat na dystansie 5000 m zdobył złoty medal