• 11 MAJA 2021r. "BIEL I CZERWIEŃ - NASZE BARWY OJCZYSTE"

• 11 maja 2021r. odbył się marsz pod hasłem: „BIEL I CZERWIEŃ – NASZE BARWY OJCZYSTE”, w którym udział wzięli uczniowie oraz pracownicy Zespołu Szkół Specjalnych.

Marsz był zwieńczeniem kończących się uroczystości w naszej szkole z okazji Święta Flagi Narodowej i 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczestnicy marszu przynieśli ze sobą flagi, kotyliony oraz ubrani byli w barwy ojczyste, czyli: biel i czerwień.

Inicjatywa ta miała na celu wzmocnić więzi społeczne i patriotyczne, pokazać w jaki sposób można pielęgnować i szanować historię naszego kraju.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom ZSS za zaangażowanie!!

• 10 MAJA 2021r. PRACE W OGRODZIE

• Uczniowie SSPdP przygotowywali miejsce pod wysiew warzyw i sadzenia kwiatów. Pracy jest wiele ale zapał uczniów ogromny. Dodatkową motywacją są wysiane przez uczniów w lutym aksamitki, które pięknie urosły i czekają na parapecie w klasie.

• 5 MAJA 2021r. ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "BĘDĘ KIM ZECHCĘ"

W dniu 5 maja odbyło się rozstrzygnięcie konkursu z Doradztwa Zawodowego "Będę kim zechcę". Przy tej okazji laureaci mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach z zakresu Przysposobienia do Pracy przy wsparciu Doradcy Zawodowego  pani Małgorzaty Łukasik, nauczyciela Zespołu Szkół Specjalnych pana Mariusza Chamery oraz Trenera pracy panią Martę Mozal. Uczniowie mogli poznać i wykonać obrazki w technice String Art i wypalanie w drewnie.

• MAJOWE ŚWIĘTA NARODOWE

ŚWIĘTO FLAGI, ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Z okazji Święta Flagi Narodowej i 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole zorganizowano wystawę prac uczniowskich poświęconą tym rocznicom. Młodzież przygotowała flagi narodowe, kotyliony biało - czerwone, godła, medale Konstytucji 3 Maja, wysłuchali hymnu narodowego. Konstytucja 3.V.1791r. została uchwalona podczas obrad Sejmu Wielkiego za panowania ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego. Była to pierwsza Konstytucja w Europie i druga na świecie po amerykańskiej. Wprowadzała trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Znosiła liberum veto, ograniczała samowolę szlachty, dawała prawa mieszczanom, brała pod opiekę państwa chłopów. Twórcami Konstytucji byli min. Stanisław August Poniatowski - król Polski, marszałek Sejmu - Stanisław Małachowski, Hugo Kołłątaj, Stanisław Potocki.

• 26-28 KWIETNIA 2021r. "SZKOŁA BEZ PRZEMOCY"

W dniach od 26 kwietnia do 28 kwietnia  nasza szkoła obchodziła dni pod hasłem "SZKOŁA BEZ PRZEMOCY". Każda klasa wykonała kolaż o tematyce "W mojej przyjaznej szkole". W przyjaznej atmosferze, jak przystało na obchodzone dni, powstawały piękne prace, na których widać zaangażowanie, kreatywność i zdolności naszych uczniów.

Zobaczcie sami :)

• 25 KWIETNIA 2021r. MSZA ŚWIĘTA W KOLEGIACIE ŚW. MICHAŁA

• W niedzielę 25.04.2021r. odbyła się Msza Święta w kolegiacie św. Michała dla dzieci i osób niepełnosprawnych. We Mszy Świętej uczestniczyły dzieci z naszej szkoły, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej i bierzmowania. Celebracji Mszy Świętej towarzyszył chór pracowników ZSS pod kierunkiem s. Joanny Kapusty.

• 5 MARCA 2021r. IV GALA SPORTU

• IV GALA SPORTU już za nami.Impreza, która na stałe wpisała się w tradycję naszego klubu i ZSS w Ostrowcu Św. jak zwykle dostarczyła wiele wzruszeń.

Gala Sportu i Plebiscyt na Sportowca Roku organizowana jest przez działaczy, trenerów, sympatyków Klubu Rywal ale głosują wyłącznie uczniowie by wyłoni laureatów w następujących kategoriach:

- Zawodniczka KOS Rywal roku 2020

- Zawodnik KOS Rywal roku 2020

- Aktywna sportowo 2020

- Aktywny Sportowo 2020

Kategoria "Aktywny Sportowo" obejmowała uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli w treningach KOS Rywal, spotkaniach grupy "Patyczaki" lub rajdach pieszych. Wszystkie te aktywności organizowane były dla uczniów ZSS w Ostrowcu Św. pozalekcyjnie lub weekendowo.

Zwycięzcami zostali:

- Zawodniczka KOS Rywal roku 2020 - WIKTORIA WAŃDOCH

- Zawodnik KOS Rywal roku 2020 - MARCIN SPYRA

- Aktywna/Aktywny sportowo 2020 - wszyscy nominowani, czyli: MAGDALENA GAJOWIK, IWONA GAJOWIK, MARTYNA SEREMAK, NATALIA FRAŃCZAK, SANDRA KASPRZYK.

Gratulujemy wszystkim nominowanym. Jesteście inspiracją dla nas. Pokonujecie trudności z uśmiechem na ustach. Jesteście naszą dumą, wasze sukcesy to nieopisana radość dla nas wszystkich.

Po części oficjalnej była słodka niespodzianka dla wszystkich  uczniów. Gala Sportu to święto całej społeczności szkolnej. Uczniowie otrzymaliciastka z logo naszego klubu i owoce.

Nagrody dla naszych  zawodników ufundowali sponsorzy, między innymi: Starostwo Powiatu Ostrowiec, Radny Powiatu pan Robert Rogala, Firma Likon, "Moja domowa cukiernia", Stowarzyszenie Źródło.

Dziękujemy !!!