• 25 CZERWCA 2020 MUZYCZNE SPOTKANIA - PODZIĘKOWANIA

• W roku szkolnym 2019/2020 w Zespole Szkół Specjalnych miały miejsce niezwykłe „Muzyczne Spotkania”. W ramach autorskiego programu, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Ostrowcu Św., na małych, domowych scenach, koncertowali dla naszych wychowanków. Nasi podopieczni wynieśli z tych spotkań wiele korzyści i wrażeń.

Dla Ani, Oli, Damiana, Bartosza, Piotra oraz Julii, Adama, Jakuba i Kacpra grali i śpiewali: Antonina Rakoczy, Julia Tłuczkiewicz, Tomasz Masternak, Michał Sienniak i Tymoteusz Smela.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Ewie Jurkowskiej – Siwiec oraz uczniom Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Ostrowcu Św. za udział w programie i owocną współpracę. Podziwiamy talent i wrażliwość młodzieży, doceniamy zaangażowanie a rodzicom uczniów gratulujemy wspaniałej postawy dzieci.

Życzymy dalszego, pięknego rozwoju talentu, sukcesów na wielkich scenach oraz bardzo udanych wakacji!

Dyrekcja,

wychowankowie i pedagodzy Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św.

oraz autorki programu: Katarzyna Grabska, Elżbieta Wybranowska

• 25 MAJA 2020 #gaszynchallenge

• Dziękujemy za nominację przekazaną nam przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Ostrowcu Świętokrzyskim ul. Żabia 31 oraz Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jędrzejowie.Wyzwanie przyjmujemy!!! Pomagamy Zosi.Zasady są̨ proste wystarczy wykonać 10 pompek lub 10 przysiadów, nagrać́ film i umieścić́ na Facebook’u. Jeżeli nominowani nie wykonają̨ zadania wpłacają̨ na konto chorej Zosi 10 zł, jeżeli zadanie zostanie wykonane 5️ zł 😉. Instytucje/osoby nominowane mają 4️8 godzin na wykonanie zadania i wskazanie kolejnych nominacji.Wpłat dokonujemy na skarbonkę̨ https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengezosiaDo wykonania zadania nominujemy:Środowiskowy Dom Samopomocy „Przystań” ul. Iłżecka 33Przedszkole Publiczne nr 12 z Oddziałami IntegracyjnymiStowarzyszenie OstroBiecZachęcamy do pomocy chorej Zosi.

• 19 CZERWCA 2020 AKTYWIZACJA ZAWODOWA

AKTYWIZACJA ZAWODOWA W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH

W dniu 17 czerwca 2020 roku uczeń Szkoły Przysposabiającej do Pracy

w Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim przystąpił do egzaminu sprawdzającego i otrzymał certyfikat zawodowy. Wraz z nim do egzaminu przystąpił również absolwent naszej szkoły .

Egzamin sprawdzający przeprowadziła Komisja Egzaminacyjna z Izby Rzemieślników

i Przedsiębiorców w Kielcach.

Uczeń Adam Krawczyk zdał egzamin w obrębie zawodu stolarz, a Damian Adamczyk absolwent naszej szkoły zdał egzamin w obrębie zawodu kucharz. Szkoła może pochwalić się już pięcioma absolwentami, którzy otrzymali certyfikaty w obrębie zawodu.

Szeroko zakrojone działania dotyczące aktywizacji zawodowej uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy podjęte przez panią Magdalenę Wykrotę-Skórę dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych, panią Małgorzatę Łukasik koordynatora Powiatowego Punktu Doradztwa Edukacyjno - Zawodowego, który działa w Zespole Szkół Specjalnych

i zaangażowaniu nauczycieli przynoszą widoczne efekty. Uczniowie uczą się zawodów podczas praktyk wspomaganych w zakładach pracy dzięki życzliwości lokalnych przedsiębiorców. Uczniowie odbyli praktyki w Hotelu Accademia jako pomoc hotelowa, a w tym roku rozpoczęli praktyki w zakładzie Medax w zawodzie ogrodnik.

Marzenia naszych uczniów o posiadaniu kwalifikacji zawodowych stały się faktem dzięki ogromnemu zaangażowaniu pana Piotra Prędoty – dyrektora Izby Rzemieślników

i Przedsiębiorców w Kielcach.

Nasi uczniowie opuszają szkolne mury posiadając certyfikat zawodowy w ręku. Zdobywając kwalifikacje zawodowe, młodzież ma większe możliwości zatrudnienia na wolnym rynku pracy. Naszym absolwentom życzymy powodzenia w znalezieniu pracy.

• 8 CZERWCA 2020 SZANOWNI PAŃSTWO

• Przypominamy,

że zgodnie z zarządzeniem Dyrektora ZSS z dnia 02.09.2019r.,

dzień 12 czerwca 2020r.

jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.