• 22 STYCZNIA 2020 ZAJĘCIA POZALEKCYJNE W HALI SPORTOWEJ

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

      W dniu 22 stycznia 2020 roku odbyły się w hali ZSnr 2 (Budowlance) kolejne zajęcia sportowe. Uczennica Natalia Frańczak przeprowadziła prawidłową i dynamiczną rozgrzewkę, która przygotowała uczniów do dalszych ćwiczeń. Następnie uczniowie zostali podzieleni na trzy zespoły i z wielkim zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia przygotowane przez nauczycieli. Gra w badmintona, wyrabianie umiejętności celnego strzału do bramki, tor przeszkód sprawiły, że uczniowie miło i efektywnie spędzili środowe popołudnie. Zajęcia przeprowadziły pani dyrektor Magdalena Wykrota-Skóra, Małgorzata Chojnacka, Urszula Sasak.

     • 22 STYCZNIA 2020 WARSZTATY W WSPiB

     •  Warsztaty w Centrum Symulacji Medycznej przy WSBiP

       

       Uczniowie klas: Ib, IIa i IIIa SSPdP mieli możliwość obejrzeć Centrum Symulacji Medycznej działające przy Wyższej Szkole Biznesu  i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św.  Na chwilę poczuli się jak w prawdziwym szpitalu, ponieważ korytarze i sale są wierną kopią tych prawdziwych, szpitalnych. Są łóżka, w których leżą „pacjenci”         i cały sprzęt potrzebny do opieki nad chorymi. To tu studenci pielęgniarstwa uczą się praktycznej nauki zawodu. Wyposażenie sal zrobiło na naszych uczniach duże wrażenie.  Szczególne zainteresowanie wzbudziły symulatory noworodka i dorosłego człowieka, którym biło serce, poruszały się i wydawały dźwięki.

      W drugiej części wizyty odbyły się warsztaty z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzone przez dr Monikę Borek i pielęgniarkę Olę Guzik. Celem warsztatów było oswojenie młodzieży z ideą pomagania oraz nabycie przez uczniów praktycznych umiejętności na temat tego, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Uczniowie mieli możliwość przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo- oddechowej z użyciem fantomów i przećwiczenia dokładnej sekwencji postępowania. Podsumowaniem spotkania była krótka dyskusja mająca na celu uświadomienie uczniom tego, jak ważna w dzisiejszych czasach jest szybka i prawidłowa interwencja w ratowaniu życia drugiego człowieka.

      Bardzo dziękujemy Pani Kierownik dr n. med. Katarzynie Kucharskiej za ciepłe przyjęcie,                       oprowadzenie nas po centrum i przybliżenie pracy pielęgniarki.

     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

     • Babci i Dziadka dzisiaj święto,
      więc Im życzenia złóżmy prędko!
      Dziś wierszyki im powiemy
      i laurki Im dajemy.
      Życzymy zdrowia Im dobrego
      i uśmiechu codziennego.
      By Im sił nie brakowało,
      a życie słodycz samą dawało.
      By nas ciągle tak kochali,
      choć będziemy dorastali.

     • SZANOWNI RODZICE

     •  

      Serdecznie zapraszamy na zebranie z Dyrekcją ZSS,

      które odbędzie się w czwartek 23 stycznia 2020r.

      o godzinie 14.00.

     • 15 STYCZNIA 2010 BYĆ JAK STRAŻAK

     • Szybkość, sprawność, wytrzymałość, gibkość i siła to cechy wyróżniające strażaków. Jeśli chcesz zostać strażakiem musisz przejść test sprawności fizycznej: podciąganie na drążku,  bieg po kopercie, próba wydolnościowa (Beep Test) .  I my dzisiaj 15.01.2020 na zajęciach sportowych na hali ZS nr 2 (Budowlanka)  po dobrej rozgrzewce wraz ze strażakami  Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św.  z asp. Robertem Zdonkiem  i st. str. Dominikiem Dębowskim  miedzy innymi: ćwiczyliśmy bieg po kopercie, bieg z wężami  gaśniczymi,  nauczyliśmy się zwijać  i rozwijać   węże dwoma  sposobami. Nie zabrakło  pogadanki na temat pracy strażaka został zaprezentowany nam podstawowy sprzęt i  ubiór  potrzebny w akcji . Na koniec były wspólne rzuty do kosza.  Zajęcia   odbyły  dzięki  zgodzie Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św.  st. bryg. mgr inż. Robertowi Grudniowi. Dziękujemy.

     • 12 STYCZNIA 2020 DO KOŃCA ŚWIATA I O JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ.....

     • Uczniowie ZSS jak co roku stawili się na Finał WOŚP. Celem zbiórki na WOŚP 2020 jest zakup urządzeń służących do ratowania życia i zdrowia dzieci wymagających specjalistycznych operacji. Czternastu naszych uczniów dzielnie kwestowało na ulicach Ostrowca Świętokrzyskiego, a wśród nich byli: Iwona Gajowik, Magda Gajowik, Natalia Śmieszek, Marcin Spyra, Marcin Nowak, Izabela Śmigas, Kamil Podsiadło, Wiktoria Sięka, Mateusz Frączek, Joanna Mazurowska, Paulina Spętkowska, Patrycja Łojek, Kamil Piec i Wiktoria Wańdoch, pod opieką nauczycieli: Joanny Gałki, Izabeli Sienniak, Katarzyny Sobczyk, Iwony Rusinowicz, Marty Banach, Magdaleny Kurek, Marzeny Piotrowskiej, Małgorzaty Dulnik-Różyckiej. W tym roku rekrdową kwotę w wysokości 1074,00 zebrał Mateusz Frączek i Marcin Nowak 659,49. Ogółem wszyscy wolontariusze z ZSS zebrali 4787,32. Wszystkim kwestującym wolontariuszom dziękujemy i zapraszamy za rok.

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Specjalnych
    • sekretariat@zss.ostrowiec.pl ksiegowosc@zss.ostrowiec.pl dyrektor@zss.ostrowiec.pl wicedyrektor@zss.ostrowiec.pl
    • (41) 263 44 99
    • 27 -400 Ostrowiec Św. ul. Iłżecka 33 Poland
    • Kontakt do Inspektora Ochrony Danych w ZSS: iod@arx.net.pl
  • Galeria zdjęć

    brak danych