• WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      28 października 2019 r. uczniowie ZSS wraz z uczniami III LO udali się na cmentarz przy u. Denkowskiej. Wyjście odbyło się w ramach Programu Integracji Społecznej Uczniów ZSS i młodzieży III LO im. w. Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

     • 25 PAŹDZIERNIKA 2019 TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

     •  

      W dniu 25.10.2019 uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych z ul. Iłżeckiej wzięli udział  w  Świętokrzyskim Mityngu Olimpiad Specjalnych w tenisie stołowym, który odbył się w Opatowie. Reprezentowali oni klub Olimpiad Specjalnych RYWAL działającą w naszej placówce. Marcin Spyra i Krzysztof Swat do turnieju  przygotowywali się pod kierunkiem Magdaleny Wykroty-Skóry. Opiekunem na zawodach był Mariusz Chamera. Nasi uczniowie zdobyli odpowiednio: w grze pojedynczej, Marcin Spyra złoty medal Krzysztof Swat brązowy medal. W grze podwójnej, tworząc zgraną parę zdobyli złoty medal.  Największym jednak sukcesem jest sam start niepełnosprawnych uczniów w zawodach i zaangażowanie z jakim podchodzą do każdych zmagań sportowych. Zawody Olimpiad Specjalnych dają nie tylko możliwość wykazania się umiejętnościami sportowymi na tle kolegów i koleżanek z innych placówek województwa ale także pozwalają na wyrabianie zdrowej  sportowej rywalizacji, zdobywania nowych doświadczeń, znajomości i przyjaźni. Naszym uczniom życzymy dalszych sukcesów w rywalizacjach sportowych.

     • 25 PAŹDZIERNIKA 2019 # SZKOŁA PAMIĘTA

     • #SzkołaPamięta

      25 października 2019 r. uczniowie oddziału I b SSPdP  Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św.  w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” wysłuchali pogadankę na temat pomnika straconych na Rynku w Ostrowcu Św. Dwa dni wcześniej odwiedzili miejsce pochówku  na cmentarzu przy ul. Denkowskiej. Uczniowie posprzątali opadłe liście, zapalili znicze, a w dniu dzisiejszym zapoznali się z sylwetką jednej z ofiar tego tragicznego dnia. Obejrzeli zdjęcia i wysłuchali pogadankę na temat Stanisława Liburskiego, nauczyciela Publicznej Szkoły Powszechnej w Czajęcicach w latach 1937 – 1939, który dnia 30 września 1942 roku wraz z Z. Madejskim został dołączony do grupy zakładników aresztowanych wcześniej w odwet za akcję partyzantów – wysadzenie mostu kolejowego na rzece Kamiennej w Romanowie. Wszystkich razem stracono     na Rynku w Ostrowcu Św. przez powieszenie.

     • 25 PAŹDZIERNIKA 2019 # SZKOŁA PAMIĘTA

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      25 października 2019 r. grupa uczniów Zespołu Szkól Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” odwiedziła lokalne miejsca pamięci .

      Uczniowie klas  VII b SPS, II a SSPdP, III a SSPdP oraz III b SSPdP  zapalili znicze w parku miejskim przy pomniku Józefa Piłsudskiego. Następnie udali się pod  Maszt Niepodległości-  symbol upamiętniający 100 rocznicę  odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wysłuchali krótkiej pogadanki na temat ważnych dla Polski wydarzeń upamiętnionych w tym miejscu. Podczas spacer uczniowie zapalili również  znicze pod pomnikiem Jana Pawła II. Ważnym miejscem wędrówki był Rynek. Tam uczniowie oddali hołd  trzydziestu mieszkańcom  Ostrowca Świętokrzyskiego zamordowanym przez hitlerowców w 1942 roku.

     • 25 PAŹDZIERNIKA 2019 # SZKOŁA PAMIĘTA

     • W dniu 25.10.2019r., klasy I i III SPS wraz z wychowawcami: Joanną Zalewską i Małgorzatą Chojnacką brały udział w akcji MEN ,,Szkoła pamięta". Uczniowie odwiedzili lokalne miejsce pamięci narodowej, zgłębili jego  historię  i uczcili pamięć poległych minutą ciszy oraz zapaleniem zniczy.

     • 23 PAŹDZIERNIKA 2019 # SZKOŁA PAMIĘTA

     •  

       

      Wczoraj uczniowie oddziałów  Ib, IIa i IIIa SSPdP z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. wraz                   z nauczycielami Justyną Buczałowską  i Urszulą  Sasak sprzątali kwatery wojenne z okresu I i II wojny światowej znajdujące się na cmentarzu przy ul. Denkowskiej oraz pomnik powieszonych na Rynku, 29 mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. Uczniowie postanowili przyłączyć się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej #SzkołaPamięta.

     • 22 PAŹDZIERNIKA 2019 ŚWIĘTOKRZYSKIE JAKIE CUDNE

     • 22 października 2019r. o godzinie 10.00 w sali widowiskowej kina Etiuda pojawili się młodzi artyści i zaproszeni goście. Rozpoczął się II Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Świętokrzyskie jakie cudne” Ostrowiec Świętokrzyski 2019. Pomysłodawcą i organizatorem tego wydarzenia jest Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Stowarzyszenie na Rzecz Uczniów i Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim „Źródło”.

      Uczestnikami przeglądu byli dzieci, młodzież i osoby dorosłe z placówek dla osób z niepełnosprawnością intelektualną z terenu województwa świętokrzyskiego. Gościliśmy zespoły ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Przystań” w Ostrowcu Świętokrzyskim, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Niemienicach, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jałowęsach, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulejowie, Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Staszowie, Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Kielcach, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 2 w Kielcach, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Dębnie, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim.

                  Większość artystów odwiedziła nas po raz drugi, co niezmiernie nas cieszy, ponieważ świadczy o tym, że ubiegłoroczna impreza była udana.

      Uczestnicy zaprezentowali różne formy wyrazu artystycznego: taniec, śpiew, ruch sceniczny. Wzruszające i zabawne występy dostarczyły widowni niezapomnianych wrażeń.

      Fantastyczne nagrody i pyszny poczęstunek zapewnili sponsorzy Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Gminy Bałtów, Bodzechów, Ćmielów, Kunów i Waśniów, państwo Magdalena i Paweł Komorniczak z firmy LaserExpert, pan Jarosław Kuba prezes stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg”. Współorganizatorem jest również Miejskie Centrum Kultury, które udostępniło na potrzeby przeglądu salę w Kinie Etiuda.

      Celem przedsięwzięcia jest oprócz prezentacji twórczości osób z niepełnosprawnością także propagowanie wiedzy o województwie Świętokrzyskim. W tym roku zaproszone zespoły zachęcały do odwiedzenia muzeów z terenu naszego województwa. Zdjęcia muzeów znalazły się w kalendarzu na rok 2020, który został rozdany uczestnikom i zaproszonym gościom. Nasza szkoła zachęca do odwiedzenia Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki. Jak wynika z przesłanych do nas informacji warto odwiedzić także Muzeum Wsi Skansen w Maruszowie, Muzeum Narodowe oraz Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, Pałac w Kurozwękach, Dwór w Śmiłowie oraz Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie.

      Wszyscy uczestnicy na zakończenie mogli poszaleć przy muzyce zespołu Master Team, który po raz drugi charytatywnie wystąpił na przeglądzie.

      Regionalnymi przysmakami częstowały Koła Gospodyń Wiejskich Chocimowianki, Magonianki, SABAT z Wojnowic, z Gminy Bałtów oraz z Gminy Waśniów.

                  Przegląd został objęty patronatem honorowym Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego oraz Starosty Powiatu Ostrowieckiego Marzeny Dębniak.

                  Patronat medialny zapewniły: Lokalna TV, Radio Ostrowiec, Gazeta Ostrowiecka, Echo Dnia, Naostro.info oraz OstrowiecNews.pl.

                             

       

     • 17 października 2019 ŚWIĘTY KRZYŻ

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      II Przegląd Twórczości Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną "Świętokrzyskie jakie cudne" tuż, tuż, uczniowie klasy VIIb SPS i IIa SPdP postanowili to sprawdzić na własne oczy. I faktycznie Góry Świętokrzyskie w jesiennej szacie wyglądają cudownie. Widoki podczas pieszej wędrówki z Nowej Słupi na Święty Krzyż zapierały dech w piersiach i ten szelest liści pod nogami… To był dzień pełen atrakcji i wrażeń: wejście Traktem Królewskim, zwiedzanie Klasztoru, Wystawy Misyjnej MOMN z pamiątkami z całego świata, Muzeum Przyrodniczego ŚPN, którego wystawa jest spektaklem światła, dźwięku                   i odgłosów przyrody, spacer ścieżką przyrodniczą: „Śladem czarownic, pogańskich kultów         i powstańczych kryjówek”. Świętokrzyskie jest cudne.

     • SZANOWNI RODZICE

     • W dniu jutrzejszym - 22.10.2019 r., ze względu na

      II Wojewódzki Przegląd Twórczości Osób

      z Niepełnosprawnością Intelektualną, nastąpi zmiana

      organizacji czasu pracy w ZSS. Serdecznie zapraszamy

      Rodziców  wraz z dziećmi   na godz. 10.00 do kina Etiuda.

      Przewidywane zakończenie występów o godz. 13.          ZAPRASZAMY

     • WARSZTATY TANECZNE POPOWO LETNISKO

     • W tym roku po raz drugi uczestniczyliśmy w warsztatach tanecznych,,W kręgu tańca" organizowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki ARTBALE.        W turnusie brało udział siedem osób z ZSS - uczniów i uczennic pod opieką Anny Wieczerzak      i Elżbiety Wybranowskiej. Poznaliśmy różne techniki tańca: Flamenco/ Latino, improwizacje taneczne, elementy Poloneza, Tańce w kręgu. Zgrupowanie trwało pięć dni. Wieczorami uczestniczyliśmy w spotkaniach, animacjach i pokazach przy muzyce. Program był bardzo napięty. Dodatkowo spędzaliśmy aktywnie dużo czasu na świeżym powietrzu wsród lasów miejscowości Popowo Letnisko.

     • 17 PAŹDZIERNIKA WIZYTA W BWA

     • 17 października uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy zwiedzili wystawę zorganizowaną w ramach uroczystego otwarcia Ostrowieckiego Browaru Kultury, zatytułowaną „Artyści z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie”. Oglądali prace wybitnych artystów, między innymi: J. Matejki, A. Grottgera,  J. Fałata, L. Wyczółkowskiego. Uczestniczyli również w warsztatach plastycznych z monotypii. Poznali technikę graficzną, polegającą na malowaniu na niehigroskopijnej płycie farbą i ręcznym wykonaniu odbitki na zwilżonym papierze. Monotypię od innych technik graficznych odróżnia jej unikalność – z matrycy istnieje możliwość  uzyskania tylko jednej odbitki. Dziękujemy         dr Arturowi Bartkiewiczowi za oprowadzenie po wystawie oraz przybliżenie techniki monotypii.  

     • UWAGA RODZICE!!!

     • 24 października 2019r. o godz. 13.00

      odbędzie się spotkanie dla rodziców z radcą prawnym, na bieżące tematy  związane        ze zmianami w prawie, dotyczącymi osób            z niepełnosprawnościami.

       

      Serdecznie zapraszamy!!!

       

       

       

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w naszej szkole,  odbyła się uroczysta akademia połączona z pasowaniem na ucznia. W akademii wzięli udział uczniowie Angelika Lepiarz , Kamil Szczepański, Iwona Gajowik i  Bianka Rzechowicz. Gościem specjalnym była Aleksandra Wiączek – uczennica I LO im. S.Staszica, która swoim talentem wokalnym uświetniła naszą uroczystość. Nauczyciele przyjęli życzenia i podziękowania od pani dyrektor ZSS Magdaleny Wykroty-Skóry, od pani dyrektor ŚDPS ,,Przystań” Jolanty Sienniak oraz od przedstawicielki Rady Rodziców ZSS pani Edyty Śmieszek. Dziękujemy!!!

     • 11 PAŹDZIERNIKA 2019 TURNIEJ BADMINTONA

     • 11 października trzech zawodników z naszego klubu OS RYWAL: Marcin Spyra, Krzysztof Swat i Kamil Piec wzięło udział w Świętokrzyskim Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych w Suchedniowie.

                W turnieju uczestniczyło 90 zawodników z 30 klubów. Zawodnicy po grach obserwowanych zostali zakwalifikowani do dwóch grup sprawnościowych. Gra była bardzo zacięta i emocjonująca. Wymagała od zawodników skupienia, koncentracji i dobrej kondycji fizycznej. Nasi zawodnicy dali z siebie wszystko. Podczas sportowych zmagań wywalczyli trzy medale: złoty, srebrny i brązowy

                Zawody miały na celu m.in. stworzenie warunków do rywalizacji i sprawdzenia poziomu możliwości zawodników województwa świętokrzyskiego w badmintonie, popularyzację tej dyscypliny sportu oraz integrację ze środowiskiem.

                Uczestnictwo w zawodach i rywalizacja sportowa jeszcze bardziej zmotywowały chłopców do podniesienia swoich umiejętności w tej dyscyplinie sportowej. Zawody umożliwiły nawiązywanie nowych znajomości oraz podniesienie własnej samooceny.

     • UWAGA RODZICE!!!

     •  

      17 października w czwartek o godz.13.30

      odbędzie się zebranie

      Dyrekcji ZSS z Rodzicami.

      Serdecznie zapraszamy.

     • 02.102019 ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

     •  

       

      2 października 2019r. w Zespole Szkół Specjalnych  odbyło się  uroczyste podsumowanie Szkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Odpoczywaj na wsi”                                                              

        Konkurs plastyczny odbył się w 2 etapach. W etapie pierwszym, który był odpowiedzią   na konkurs ogłoszony  przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi,  uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej mieli przygotować prace plastyczne dowolną techniką, w formacie A3. Spośród zgłoszonych prac, Szkolna Komisja Konkursowa wyłoniła  4 prace plastyczne spełniające wymogi regulaminu przygotowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które zakwalifikowały się i zostały przesłane  do  etapu wojewódzkiego. Naszą szkołę reprezentowały prace:  Bianki Rzechowicz, Grzegorza Zugaja, Iwony Gajowik oraz  Jakuba Żelazowskiego.  W drugim etapie konkursu uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły.                                                                                                                                                        Szkolna Komisja Konkursowa dokonała oceny 10 prac plastycznych, które wpłynęły na konkurs i wyłoniła zwycięzców w następujących kategoriach wiekowych:

      • klasy I – VIII Szkoły Podstawowej Specjalnej:

      I miejsce – Wiktoria Kisiel

      II miejsce – Mateusz Frączek

      III miejsce - Magda Gajowik

      • klasy I – III Specjalnej Szkoły Przysposabiającej do Pracy:

      I miejsce – Marta Polit

      II miejsce – klasa I SSPdP  wych. M. Łukasik

      III miejsce – Joanna Mazurowska

      Wyróżnienia otrzymały prace plastyczne wykonane przez: Karola Płatka, Piotra Foremniaka oraz Iwonę Gajowik.

        Wspaniałe, kolorowe prace, wykonane różnorodnymi technikami, ukazujące najpiękniejsze momenty wypoczynku dzieci na łonie polskiej natury zostały zaprezentowane na szkolnej wystawce.

        Na zaproszenie pani dyrektor ZSS Magdaleny Wykroty – Skóry oraz organizatorki konkursu Emilii Łupiny  do szkoły przybyli pracownicy Placówki Terenowej  KRUS w Ostrowcu Św.                   pod kierownictwem pani dyrektor Doroty Pietrzkiewicz, którzy przygotowali dla uczniów niespodziankę  w postaci przedstawienia „Krusikowo”.

      Wszyscy zebrani z uwagą oglądali przedstawienie, poruszające temat  zagrożeń występujących podczas prac w gospodarstwach rolnych. Następnie pracownicy KRUS przeprowadzili z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku dzieci na wsi.

        Na zakończenie wręczono nagrody wszystkim uczestnikom konkursu. Uczniowie otrzymali puzzle i kolorowanki przekazane przez Placówkę Terenową KRUS w Ostrowcu Św. oraz puzzle, książeczki, artykuły szkolne ufundowane przez Emilię Łupinę i Świętokrzyskie Stowarzyszenie Ludzi z Inicjatywą.

        Organizator pragnie serdecznie podziękować sponsorom, nauczycielom przygotowującym dzieci do konkursu, członkom Szkolnej Komisji Konkursowej oraz p. Agnieszce Wańdoch  za wykonanie dekoracji .

       

     • 03.10.2019 DZIEŃ CHŁOPAKA

     •    

      3 października 2019r. w Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. odbyła się dla wszystkich uczniów dyskoteka z okazji „Dnia Chłopaka”. Trochę z małym opóźnieniem                      ze względu na akcję „Sprzątania Świata”, ale to nie znaczy, że zapomnieliśmy o naszych chłopakach. Z okazji ich święta, życzymy Im uśmiechu na twarzach i żeby zawsze byli szczęśliwi jak w dniu dzisiejszym. Zabawa w Zespole Szkół Specjalnych jak zawsze była udana. Oczywiście nie mogło zabraknąć naszych przyjaciół ze ŚDS „Przystań”. O oprawę muzyczną  zadbali chłopcy z oddziału 8b. Organizatorami dyskoteki byli nauczyciele:                       M. Chamera, J. Buczałowska i A. Przybysławska. 

     • 02.10.2019 TRENING KLUBU RYWAL

     • W dniu 02.10.2019 r.   zajęcia  sportowe klubu Rywal  w hali „ budowlanki” przeprowadziła pani Barbara  Romanowska - polska siatkarka grająca na pozycji przyjmującej. Pani Barbara to była zawodniczka   AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Razem z KSZO , wcześniej z Legionovią  wywalczyła awans  do  siatkarskiej ekstraklasy. Nasz Gość Specjalny zapoznał nas z  kolejną dyscypliną sportową jaką jest piłka siatkowa. Zajęcia w formie gier i zabaw  wszystkim się podobały . Mimo zmęczenia i nie tak łatwych ćwiczeń daliśmy radę.   Nawet najtrudniejsze zadania  nie zniechęciły nas  do większego wysiłku i poświęcenia. Dziękujemy i prosimy o więcej.

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Specjalnych
    • sekretariat@zss.ostrowiec.pl ksiegowosc@zss.ostrowiec.pl dyrektor@zss.ostrowiec.pl wicedyrektor@zss.ostrowiec.pl
    • (41) 263 44 99
    • 27 -400 Ostrowiec Św. ul. Iłżecka 33
    • Kontakt do Inspektora Ochrony Danych w ZSS: iod@arx.net.pl
  • Galeria zdjęć

    brak danych