• 3 MARCA 2023r. HIPOTERAPIA

• Dzięki pozyskanym funduszom podczas „III Dyniowego Biegu Po Szczęście” nasi uczniowie u miniony piątek kolejny raz korzystali z zajęć hipoterapii w Gościńcu Baba Jagna w Chocimowie. Obok obcowania z koniem uczniowie poznali daniele , które nakarmili, oraz chętnie bawili się z psem i kotami.
            Kolejne zajęcia już w piątek.

• 1 MARCA 2023r. ZAJĘCIA SPORTOWE W "BUDOWLANCE"

• Jak co tydzień w środę grupa naszych uczniów uczestniczyła w zajęciach sportowych w "Budowlance". Tym razem oprócz dobrej zabawy postanowiliśmy wykonać kilka pozycji gimnastycznych. Słowo "wyzwanie" to nasza kolejna wewnętrzna motywacja.
            Jednocześnie informujemy, że były to ostatnie zajęcia w ramach projektu "Daj mi szansę". Nie oznacza to jednak tego, że kończymy zajęcia sportowe. Wręcz przeciwnie. Zapraszamy do wspólnej aktywności już w najbliższą środę o 15.30

• 1 MARCA 2023r. ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE

• Na kolejnych zajęciach bibliotecznych dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje ludzki mózg. Poznaliśmy wiele technik i sposobów usprawniających funkcję mózgu: metodę Dennisona, labirynty, łamigłówki.

• 28 LUTEGO 2023r. SPOTKANIE Z MUZYKĄ

• W ramach programu "Muzyczne Spotkania", w miniony wtorek, naszą szkołę odwiedził niezwykły gość Pan Marcin Walas - saksofonista, muzykoterapeuta, który swoim występem dostarczył naszym uczniom niesamowitych wrażeń. Poprzez zredukowanie stresu wśród zgromadzonych słuchaczy wpłynął na odprężenie, poprawę koncentracji, dostarczył mnóstwa pozytywnej energii. W spotkaniu uczestniczyli również zaprzyjaźnieni z naszą placówką podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy "Przystań" oraz uczestnicy Programu "Rehabilitacja 25 Plus". Bardzo dziękujemy Panu Marcinowi za dar serca, za poświęcony czas. Wierzymy, że gromkie brawa i okrzyki radości naszej widowni Pan Marcin uzna za miłe podziękowanie i kiedyś odwiedzi nas ponownie. Serdecznie dziękujemy.

• 28 LUTEGO 2023r. " Z EKOLOGIĄ NA TY "

• W ramach realizacji kolejnego zadania ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Z ekologią na Ty" uczniowie szkoły podstawowej wykonali pracę plastyczne zatytułowane "Papierowe dzieło".

• 24 LUTEGO 2023r. HIPOTERAPIA

• Kolejne zajęcia z hipoterapii za nami. Dostarczyły uczestnikom pozytywnego ładunku emocjonalnego i satysfakcji z obcowania z koniem. Następnie zajęcia już w piątek.

• 24 LUTEGO 2023r. ZAJĘCIA KULINARNE

• Piątek obfitował w same pyszności. Uczennice klasy II SSPdP, także przygotowały bardzo smaczną i sycącą przekąskę - paluchy serowe z szynką z ciasta francuskiego. Smakowały wyśmienicie, szybko zniknęły z talerz.

• 24 LUTEGO 20023r. WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE

• W piątek uczeń klasy III a SPS Wiktor Pietruszka odebrał wyróżnienie za pracę, wykonaną na konkurs plastyczny pt. „ Zimowy pejzaż”organizowany przez SOSW w Ostrowcu Świętokrzyskim. Gratulujemy!

• 21 LUTEGO 2023r. SPOTKANIE Z POLICJANTEM

• Dzisiaj uczniowie Szkoły Przysposabiajacej do Pracy i uczestnicy Re habilitacji 25 Plus spotkali się z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św., - aspirant sztab. Mają Ćwik i st. sierż. Wojciechem Gajowikiem. Głównym celem spotkania było uświadomienie uczniom zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu a także zapoznanie ich z zasadami bezpieczeństwa. Nasi uczniowie wysłuchali prelekcji z zainteresowaniem i z pewnością będą czujni na zagrożenia jakie mogą ich spotkać w wirtualnym świecie.

• 22 LUTEGO 2023r. ZAJĘCIA SPORTOWE W "BUDOWLANCE"

• Kolejny trening za nami. Jak co środę, spotkaliśmy się na treningu na hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 . Doskonaliliśmy umiejętności i świetnie się bawiliśmy. Trening zakończyliśmy Zumbą poprowadzoną przez Wiktorię. Do zobaczenia na następnym treningu.

• 17 LUTEGO 2023r. HIPOTERAPIA

• W miniony piątek odbyły się pierwsze zajęcia z hipoterapii w Gościńcu Baba Jagna w Chocimowie. Dzięki pozyskanym funduszom podczas III Dyniowego Biegu Po Szczęście nasi uczniowie mogli rozpocząć bezpłatnie cykl zajęć z tej formy rehabilitacji.

Pierwszym krokiem terapii było zapoznanie się z koniem na ziemi - uczestniczki mogły pogłaskać, przytulić się do niego, wyszczotkować. Kolejny krok to jazda na koniu spokojnym stępem z asekuracją terapeuty połączona z ćwiczeniami, które miały za zadanie zaangażować poszczególne grupy mięśni. Na zakończenie zajęć uczennice mogły nakarmić konia jabłkiem i marchewką.

Uczennicom towarzyszyły różne emocje jednak każda z nich wykazała się dużą odwagą i zaangażowaniem podczas zajęć z hipoterapii.

Kolejne zajęcia już za tydzień.

• SADZENIE CEBULI

• Uczniowie kl. I bp i III bp podczas zajęć z przysposobienia do pracy sadzili cebulę, aby później mieć własny szczypior do kanapek.

• PĄCZKI I PIERWSZE ZWIASTUNY WIOSNY

• Tradycji stało się zadość! Uczniowie klasy IIIb SPdP wybrali się na pyszne pączki. W drodze powrotnej podziwiali uroki otaczającej nas przyrody i szukali pierwszych zwiastunów wiosny.