• 24 LUTEGO 20023r. WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE

• W piątek uczeń klasy III a SPS Wiktor Pietruszka odebrał wyróżnienie za pracę, wykonaną na konkurs plastyczny pt. „ Zimowy pejzaż”organizowany przez SOSW w Ostrowcu Świętokrzyskim. Gratulujemy!

• 21 LUTEGO 2023r. SPOTKANIE Z POLICJANTEM

• Dzisiaj uczniowie Szkoły Przysposabiajacej do Pracy i uczestnicy Re habilitacji 25 Plus spotkali się z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św., - aspirant sztab. Mają Ćwik i st. sierż. Wojciechem Gajowikiem. Głównym celem spotkania było uświadomienie uczniom zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu a także zapoznanie ich z zasadami bezpieczeństwa. Nasi uczniowie wysłuchali prelekcji z zainteresowaniem i z pewnością będą czujni na zagrożenia jakie mogą ich spotkać w wirtualnym świecie.

• 22 LUTEGO 2023r. ZAJĘCIA SPORTOWE W "BUDOWLANCE"

• Kolejny trening za nami. Jak co środę, spotkaliśmy się na treningu na hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 . Doskonaliliśmy umiejętności i świetnie się bawiliśmy. Trening zakończyliśmy Zumbą poprowadzoną przez Wiktorię. Do zobaczenia na następnym treningu.

• 17 LUTEGO 2023r. HIPOTERAPIA

• W miniony piątek odbyły się pierwsze zajęcia z hipoterapii w Gościńcu Baba Jagna w Chocimowie. Dzięki pozyskanym funduszom podczas III Dyniowego Biegu Po Szczęście nasi uczniowie mogli rozpocząć bezpłatnie cykl zajęć z tej formy rehabilitacji.

Pierwszym krokiem terapii było zapoznanie się z koniem na ziemi - uczestniczki mogły pogłaskać, przytulić się do niego, wyszczotkować. Kolejny krok to jazda na koniu spokojnym stępem z asekuracją terapeuty połączona z ćwiczeniami, które miały za zadanie zaangażować poszczególne grupy mięśni. Na zakończenie zajęć uczennice mogły nakarmić konia jabłkiem i marchewką.

Uczennicom towarzyszyły różne emocje jednak każda z nich wykazała się dużą odwagą i zaangażowaniem podczas zajęć z hipoterapii.

Kolejne zajęcia już za tydzień.

• SADZENIE CUBULI

• Uczniowie kl. I bp i III bp podczas zajęć z przysposobienia do pracy sadzili cebulę, aby później mieć własny szczypior do kanapek.

• PĄCZKI I PIERWSZE ZWIASTUNY WIOSNY

• Tradycji stało się zadość! Uczniowie klasy IIIb SPdP wybrali się na pyszne pączki. W drodze powrotnej podziwiali uroki otaczającej nas przyrody i szukali pierwszych zwiastunów wiosny.

• 15 LUTEGO 2023r. LEKCJA BIBLIOTECZNA W BROWARZE KULTURY

• W ramach cyklu lekcji bibliotecznych, w środę 15.02.2023 odbyły się warsztaty językowe na temat " Język ojczysty - wcale nie taki oczywisty".

Podczas zajęć uczestnicy wyjaśniali znaczenie polskich powiedzeń oraz rozwiązywali zagadki językowe.

• WALENTYNKOWY SPACER

• Na walentynkowy spacer udali się dziś uczniowie z kl.1bp. Ładna pogoda i okolicznościowy nastrój zachęcił do wspólnych zdjęć na ostrowieckim Rynku. W drodze powrotnej do szkoły, uczniowie wstąpili na zakupy do pobliskiego sklepu. Zakupione produkty zamienią się w pyszną, zdrową sałatkę na jutrzejszych zajęciach kulinarnych.

• POCZTA WALENTYNKOWA

• Walentynki to świetna okazja,, by okazać swoją sympatię innym, ofiarowując np. samodzielnie przygotowaną kartkę. Poczta Walentynkowa w naszej szkole miała masę pracy.

• 15 LUTEGO 2023r. ZAJĘCIA SPORTOWE W "BUDOWLANCE"

• "Nie zaniżaj swoich sportowych celów do swoich możliwości. Zamiast tego podwyższaj swoje możliwości do swoich celów".

Na kolejnym treningu w Budowlance oraz w ramach projektu "Daj mi szansę" uczniowie naszej szkoły podwyższało swoje fizyczne możliwości. W atmosferze rywalizacji i zabawy rozwijaliśmy między innymi precyzję rzutu frisbee.

Kolejna szansa do dobrej zabawy przy umiarkowanym wysiłku już w kolejną środę. Nie szukaj wymówek, widzimy się za tydzień

• 15 LUTEGO 2023r. WALENTYNKI

• Dziś Walentynki. Nie zapomniała o nich młodzież z Rehabilitacji 25Plus. Rano, tuż po śniadaniu, przystąpili do pracy i upiekli pyszne babeczki. A potem była już tylko wspaniała zabawa przy dźwiękach muzyki. Wszystkim było tym bardziej miło, że odwiedzili nas uczniowie z klas pani Anetki Stawczyk i pani Marty Hapczyn.

• 9 LUTEGO 2023r. "UPOMINKI NA WALENTYNKI"

"Upominki na walentynki" pod takim hasłem odbyły się ostatnie feryjne zajęcia w naszej szkole. Zbliżające się Święto Zakochanych było doskonałą okazją do ciekawych zajęć plastycznych i logopedycznych. Uczniowie wykonali cudowne serduszka z bibuły i piękne kartki walentynkowe. Wszystkie obdarowane osoby na pewno ucieszą się z podarunków wykonanych z wielką pasją i zaangażowaniem.

• 8 LUTEGO 2023r. SENSOZABAWY

Kolejny dzień ferii za nami. Uczestniczyliśmy w zabawach sensorycznych. Zrobiliśmy lampkę z oleju, mieszaliśmy mąkę z różnymi substancjami. Wąchaliśmy, smakowaliśmy, dotykaliśmy - pracowały nasze dłonie i stopy. Towarzyszył nam taniec i mnóstwo śmiechu. Żeby wieczorem pamiętać o wspólnych zabawach, każdy robił torebkę sensoryczną, którą zabrał ze sobą do domu.

• 7 LUTEGO 2023r. BAŚNIOTERAPIA

• W każdym z nas drzemie odrobina dziecka. Lubimy wracać wspomnieniami do tamtych beztroskich lat. Uczestnicy programu Rehabilitacji 25PLUS wybrali się dziś do Ostrowieckiego Centrum Kultury by wysłuchać baśni braci Grimm w znakomitej interpretacji pani Dominiki Ostałowskiej. Wszyscy słuchali z ogromnym zainteresowaniem przygód Czerwonego Kapturka, Śpiącej Królewny, Jasia i Małgosi. I choć każde z nas wiedziało jak zakończą się te opowieści, słuchaliśmy jak urzeczeni. To była ogromna gratka zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Uwieńczeniem spotkania było wspólne zdjęcie z panią Ostałowską i autografy z dedykacjami.

• 27 -400 Ostrowiec Św. ul. Iłżecka 33 Poland