• WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Uczniowie ZSS po raz kolejny grają z WOŚP. 29 stycznia 2023 roku 14 wolontariuszy będzie zbierać datki do puszek. Tegoroczny, 31-szy Finał prowadzony jest pod hasłem, "Chcemy wygrać z sepsa! Gramy dla wszystkich- małych i dużych!.” Liczymy na PAŃSTWA WIELKIE SERDUCHA. SIEMA!!!

• 26 STYCZNIA 2023r. DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W ramach integracji międzypokoleniowej uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Ostrowcu Św. na osiedlu Słonecznym. Dzieci zaprezentowały seniorom program  wokalno - taneczny, złożyły życzenia i wręczyły kwiaty z okazji dnia Babci i Dziadka. Miłe spotkanie było nie tylko okazją do wspólnego śpiewu i tańca, ale również było wstępem do nawiązania przyjaźni między uczniami i osobami starszymi w duchu wzajemnej tolerancji, szacunku i współpracy.

• 25 STYCZNIA 2023r. ZAJĘCIA SPORTOWE W "BUDOWLANCE"

Precyzja, zręczność, równowaga. To główne cechy, nad którymi zawodnicy Klubu "Rywal" pracowali w czasie dzisiejszych zajęć sportowych w "Budowlance" oraz w ramach realizacji projektu "Daj mi Szansę". Oprócz konkretnych dyscyplin lekkoatletycznych jaką jest między innymi rzut oszczepem nasi uczniowie mieli okazję utrwalić umiejętność chwytu, marszu po ławeczce czy też rzutu do celu. Nie mogło zabraknąć oczywiście lekcji fitnessu, o którą zadbała jedna z naszych uzdolnionych uczennic.

Na kolejnych zajęciach sportowych w "Budowlance" widzimy się po feriach, ale pamiętajcie, że w najbliższy wtorek w naszej szkole również czekają na Was sportowe zmagania. Zapraszamy.

• 25 STYCZNIA 2023r. BAL KARNAWAŁOWY

Zbliżają się ferie zimowe. Uczniowie ZSS postanowili powitać je Balem Karnawałowy. Na parkiecie pojawiły się między innymi wróżki, biedronki i królewicze. Piękne stroje nie były przypadkowe. Podczas Balu wybierano bowiem Królową, Króla, a także Najpiękniej Tańczącą Parę. Kapituła w składzie: pani dyrektor A. Wziątek - Dryjas, pani wicedyrektor A. Wańdoch oraz pan Ernest Krajewski mieli twardy orzech do zgryzienia. Po długich dyskusjach dokonali wyboru. Królową Balu została Bianka Rzechowicz, Królem - Wiktor Pietruszka. Serca jurorów pięknym tańcem podbiły Marysia Duda i Madzia Góra. Ten bal różnił się nieco od dotychczasowych. Bawiliśmy się w naszej szkole, gdzie czujemy się najlepiej na świecie. I to uczniowie sami, własnoręcznie przygotowali słodki poczęstunek. Wszyscy nie bacząc na kalorie objadali się pysznymi, zdrowymi przekąskami. Były więc ciasteczka owsiane, szarlotki, kruche ciasteczka. Nie mogło zabraknąć owoców - bananów, mandarynek, pomarańczy. Wszystko pięknie udekorowane i pyszne. Pokazaliśmy, że słodkie przekąski mogą być zdrowe. Przepisy na frykasy zostały spisane i trafią do naszej własnej Książki Kucharskiej. Moglibyśmy jeszcze dużo pisać o wczorajszym Balu, ale powiemy tylko - "Do zobaczenia za rok". Bo jak powszechnie wiadomo - BEZ NASZEJ SZKOŁY NIE MA SENSU!

• 23 STYCZNIA 2023r. WARSZTATY KULINARNE ONLINE

W ramach Programu Żółty Talerz Kulczyk Foundation, uczniowie SSPdP wzięli udział w warsztatach kulinarnych online prowadzonych przez panią dietetyk w Pracowni Efektu Domina w Warszawie. Zdobytą wiedzę uczniowie będą mogli wykorzystać podczas zajęć kulinarnych w szkole.

• 18 STYCZNIA 2023r. "PSZCZOŁY - NASI MALI PRZYJACIELE"

W środę odwiedziła naszą szkołę pani Ela ze swoimi „przyjaciółmi”, czyli pszczołami. Uczniowie dzięki specjalnie przygotowanemu i bezpiecznego dla nas wszystkich ulikowi mogli przyjrzeć się pszczołom i ich królowej. Pani Ela opowiedziała nam jak wygląda praca w pasiece, jakie narzędzia się stosuje oraz jak wygląda strój pszczelarza. Ponadto mieliśmy okazję poznać podstawowe produkty pochodzenia pszczelego oraz ich niesamowity wpływ na organizm człowieka. Wizyta zakończyła się nie tylko pamiątkowym zdjęciem ale także wspólnym robieniem świec z węzy pszczelej. Każdy uczestnik spotkania otrzymał Dyplom Młodego Pszczelarza, a dorośli odznakę.

• 18 STYCZNIA 2023r. TRENING KOS RYWAL

Jak w każdą środę i dziś odbył się trening KOS Rywal. Uczestniczą w nim zawodnicy oraz osoby, które chcą aktywnie spędzić środowe popołudnie Tych, którzy nie byli - zapraszamy za tydzień.

• 11 STYCZNIA 2023r. LEKCJA BIBLIOTECZNA

Na wczorajszej lekcji bibliotecznej przypomnieliśmy sobie nasze ulubione baśnie z dzieciństwa autorstwa Charles'a Perrault: Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Kot w butach, Tomcio Paluch, Śpiąca Królewna.

• 10 STYCZNIA 2023r. WYRÓŻNIENIE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNO - TECHNICZNYM "ANIOŁY BRUNA"

Spieszymy z informacją, że uczennice kl. IIIa

SSPdP: Natalia Dugiel, Joanna Mazurowska,

Paulina Mroczkowska, otrzymały wyróżnienie w

Ogólnopolskim konkursie

plastyczno - technicznym "ANIOŁY BRUNA".

Dodatkowo wsparły leczenie chorego na

nowotwór chłopca, ponieważ przedmioty

wykonane na konkurs zostały przekazane na

kiermasz w celu pozyskania środków na jego