• ZAPROSZENIE

• W piątek 18 czerwca w kąciku ekologicznym na Gutwinie w godz. 9.00-13.00,

odbędzie się

Piknik Rodzinny połączony z Dniem Godności.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i wychowanków wraz z rodzicami.

Zapewniamy udaną zabawę, kiełbaski, napoje i owoce. W tym dniu obowiązuje zmiana

organizacji czasu pracy.

• 15 CZERWCA 2021r. ŚWIĘTOKRZYSKI MITYNG LEKKOATLETYCZNY OLIMPIAD SPECJALNYCH

Zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych RYWAL w składzie: Natalia Czuba, Wiktoria Mital, Kamil Podsiadło, Marcin Spyra oraz Krzysztof Swat  wzięli udział w Świętokrzyskim Mityngu Lekkoatletycznym Olimpiad Specjalnych w Sandomierzu. Nie zawiedli, jak zawsze, zdobywając medale.

Marcin Spyra zdobył złoty medal na dystansie 800m

Kamil Podsiadło zdobył srebrny medal na dystansie 800m

Natalia Czuba zdobyła srebrny medal na dystansie 100m

Gratulujemy !!

• 10 CZERWCA 2021r. ZAJĘCIA MANUALNE

Zajęcia manualne to nie tylko ćwiczenia dłoni i palców. To także fantastyczna zabawa i rozwój kreatywności, wyobraźni, samodzielności i odkrywania własnego potencjału twórczego. A przy tym fantastyczna zabawa wywołująca pozytywne emocje, uśmiech na twarzach i dumę z powstałych konstrukcji.

• 10 CZERWCA 2021r. KONKURS "MOJE SPOTKANIE Z FOLKLOREM"

Początek tego tygodnia dla naszej szkoły był bardzo owocny, jak nie paraolimpiada we współpracy z Liceum Broniewskiego, wycieczka do "JANA", praktyki wspomagane to jeszcze właśnie w tym tygodniu do naszej uczennicy Wiktorii Kisiel dotarła przesyłka z dyplomem i główną nagrodą w konkursie "Moje spotkanie z folklorem" organizowanym przez Zespół Edukacyjno-Artystyczny Przyroda w Rybniku. Wikusia jeszcze raz wielkie gratulacje!!!

• 9 CZERWCA 2021r. WYCIECZKA - RANCZO U JANA

Uczniowie klasy VIIb i VIIIa odwiedzili "Ranczo u Jana". Gospodarz pokazał nam swoje cudowne zwierzaki. Zobaczyliśmy króliki, gołębie, bażanty, lamy, jelonki, kozy, kucyka i wiele innych ciekawych zwierząt. Dużą atrakcją była możliwość pogłaskania, przytulenia i karmienia czworonogów. Spotkanie zakończyło się degustacją pysznego koziego sera. Do szkoły wróciliśmy pełni nowych wrażeń. Z pewnością odwiedzimy to urocze miejsce ponownie.

• 8 CZERWCA 2021r. XVIII PARAOLIMPIADA

• 8 czerwca 2021r. w Parku Miejskim spotkaliśmy się z nauczycielami i młodzieżą z zaprzyjaźnionego liceum- III LO im. W. Broniewskiego. Spotkanie odbyło się w ramach XVIII Wiosennej Para - Olimpiady, pod hasłem: ”Wiosenny maraton dla zdrowia”. W pięknych okolicznościach spacerowaliśmy, by zdobyć jak największą liczbę kroków dla naszego zdrowia. Udało się nam wspólnie zdobyć: 147217 kroków. BRAWO!!!!

• 7 CZERWCA 2021r. PRAKTYKI WSPOMAGANE

• W dniu 7 czerwca 2021 roku uczniowie SSPdP wzięli udział w szkoleniu BHP w firmie MEDAX. We wtorek pierwsza grupa uczniów przystąpiła do pracy w ramach praktyk wspomaganych.

• 7 CZERWCA 2021r. ŚWIĘTOKRZYSKI TURNIEJ BADMINTONA OLIMPIAD SPECJALNYCH W SUCHEDNIOWIE

7 czerwca odbył się Świętokrzyski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych w Suchedniowie. Zespół Szkół Specjalnych reprezentowali: Wiktoria Kisiel, Wiktoria Wańdoch, Krzysztof Swat, Marcin Spyra oraz Kamil Piec.

Zawodnicy walczyli do ostatnich sił, zmęczeni ale zadowoleni z medali:

Wiktoria Kisiel - brązowy medal

Wiktoria Wańdoch - srebrny medal

Krzysztof Swat -  brązowy medal

Marcin Spyra - srebrny medal

Kamil Piec - srebrny medal

Jesteśmy pełni podziwu  dla ich zaangażowania, chęci, energii, zapału do podejmowania wyzwań.

Gratulacje dla Nich i ogromne brawa !!

• MAJ, CZERWIEC 2021r. - MUZYCZNE SPOTKANIA

Maj i czerwiec 2021- to miesiące, w których odbyły się kolejne muzyczne spotkania uczniów ZSS oraz uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Św. Nasi uczniowie mieli przyjemność wysłuchania dedykowanych im mini koncertów w ramach indywidualnych zajęć rewalidacyjno – wychowawczych. Młodzi artyści: Tosia Rakoczy - saksofon, Julia Tłuczkiewicz – skrzypce i śpiew, Tomek Masternak – gitara, pianino i Michał Sienniak - saksofon, ponownie zauroczyli swoim wykonaniem, wrażliwością, nietuzinkową osobowością…Bardzo dziękujemy!

Zaprzyjaźnionym wolontariuszom: Tosi, Julii, Tomkowi, Michałowi, za możliwość uczestniczenia w tak niecodziennych koncertach, szczególnie dziękują: Ania, Ola, Damian i Piotr, nauczyciele prowadzący zajęcia, dyrekcja oraz autorki programu Muzyczne Spotkania.