• 10 LISTOPADA 2022r. ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych uczcili odśpiewaniem czterech zwrotek Hymnu „Mazurka Dąbrowskiego”, tym samym dołączając do ogólnopolskiej akcji #szkoladohymnu.

Po hymnie szkolni artyści zaprezentowali utwory polskich poetów, a cała społeczność szkolna dołączyła do wspólnego śpiewania patriotycznych pieśni. Podniosły charakter uroczystości podkreślały wszechobecne symbole w polskich barwach narodowych. Po występie uczniowie i przybyli goście obejrzeli prezentację pt. „Polska - nasza ojczyzna” i doskonale poradzili sobie z zagadkami o tematyce polskiej. Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych swą postawą i wiedzą pokazali, że są prawdziwymi Polakami.

fot. Wojtek Różalski

• 7 LISTOPADA 2022r. "BEZPIECZNY DOM"

W dniu 07 listopada 2022 roku naszą szkołę odwiedzili ostrowieccy strażacy. W ramach tematu "Bezpieczny dom" opowiedzieli o zasadach przestrzegania bezpieczeństwa pożarowego w domu. Następnie strażacy przybliżyli nam aspekty zawodu strażaka. Dla uczniów najciekawszy był pokaz sprzętu strażackiego i możliwość przymierzenia ubrania specjalnego i hełmu. Serdecznie dziękujemy.

• 28 PAŹDZIERNIKA 2022r. INTENSYWNE PRÓBY

Cały czas trwają intensywne próby do występu z okazji Święta Niepodległości. Czasu zostało niewiele, ale artyści są zdyscyplinowani i na próby świetnie przygotowani. Zapowiada się, jak zawsze piękna uroczystość.

• 26 PAŹDZIERNIKA 2022r. ZBLIŻA SIĘ ŚWIĘTO ZMARŁYCH

26.10. 2022r uczniowie ZSS wraz z młodzieżą z zaprzyjaźnionego LO Nr III im. W. Broniewskiego odwiedzili ostrowiecki cmentarz, gdzie zapalili znicze i oddali hołd pomordowanym w czasie II wojny światowej mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego.

• 26 PAŹDZIERNIKA 2022r. WYSTAWA "I AM MY FAMILY" ORAZ "ZAAM"

W ramach realizacji projektu własnego i tworzenia pracy na konkurs historyczny "Tu się spotyka z zachodem wschod" organizowanym przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie,  uczniowie naszej szkoły, w środę 26 października zwiedzili wystawy: I AM MY FAMILY Rafaela Goldchaina oraz ZAAM Marka Cecuły. Tytuł wystawy to słowo z hebrajskiego oznaczający gniew Boga. Wzięli również udział w warsztatach "Opisz emocje" organizowanym przez Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nie bez przyczyny wybrali akurat te wystawy, obie bowiem dotyczą problemów jakie będą poruszane przez nich w opracowywanej pracy konkursowej,  czyli kultury i historii ludności żydowskiej związanej z miastem Ostrowiec Świętokrzyski oraz Holokauście i likwidacji getta ostrowieckiego. Dodatkowo mieli okazję uczestniczyć w wystawie p. Tadeusza Kurka podsumowującej 25-ciolecie jego działalności artystycznej.W ramach realizacji projektu własnego i tworzenia pracy na konkurs historyczny "Tu się spotyka z zachodem wschód" organizowanym przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie,  uczniowie naszej szkoły, w środę 26 października zwiedzili wystawy: I AM MY FAMILY Rafaela Goldchaina oraz ZAAM Marka Cecuły. Tytuł wystawy to słowo z hebrajskiego oznaczający gniew Boga. Wzięli również udział w warsztatach "Opisz emocje" organizowanym przez Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nie bez przyczyny wybrali akurat te wystawy, obie bowiem dotyczą problemów jakie będą poruszane przez nich w opracowywanej pracy konkursowej,  czyli kultury i historii ludności żydowskiej związanej z miastem Ostrowiec Świętokrzyski oraz Holokauście i likwidacji getta ostrowieckiego. Dodatkowo mieli okazję uczestniczyć w wystawie p. Tadeusza Kurka podsumowującej 25-ciolecie jego działalności artystycznej.

• 26 PAŹDZIERNIKA 2022r. PRAKTYKI WSPOMAGANE

Środa należy do uczennic SSPdP: Martyny, Natalii, Iwony oraz Asi. To dzień, w którym dziewczyny dzielnie i z zapałem przystępują do praktyk wspomaganych w Centrum Ogrodniczym "MEDAX". Słońce dopisało, humory wyśmienite to i praca była lekka i przyjemna.

• 26 PAŹDZIERNIKA 2022r. MIEJSCE PAMIĘCI NARODOWEJ

Piękna, słoneczna pogoda zachęciła dziś klasę Ibp do wspólnego wyjścia na ostrowiecki Rynek i zapalenia zniczy pod pomnikiem, miejscem pamięci narodowej. Tym samym dopełniliśmy tradycję upamiętnienia zmarłych i poległych przy okazji zbliżającego się Święta Zmarłych.

• 25 PAŹDZIERNIKA 2022r. DRUGIE ŚNIADANIE - ZAPIEKANKI

Nie macie pomysłu na drugie śniadanie? Uczennice klasy II c SSPdP proponują zapiekanki. Wystarczy kilka składników i mamy pyszne, sycące drugie śniadanie dla tych co nie liczą kalorii :) A jak wiadomo w dobrym towarzystwie lepiej smakuje, dlatego tak szybko zniknęły z talerzy. Polecamy!!

• 24 PAŹDZIERNIKA 2022r. PRAKTYKI WSPOMAGANE

We wtorek 25 października uczniowie klas drugich SSPdP podczas praktyk wspomaganych porządkowali teren szkółki w gospodarstwie ogrodniczym. Pogoda i humory dopisywały. Zadanie zostało wykonane świetnie.

• 27 -400 Ostrowiec Św. ul. Iłżecka 33 Poland