• 30 PAŹDZIERNIKA 2023r. PAMIĘTAMY

     •  

      30 października - w piękne, słoneczne przedpołudnie uczniowie ZSS wraz z młodzieżą z LO Nr III im. W. Broniewskiego odwiedzili Pomnik Pomordowanych Mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, Pomnik Jana Pawła II i Pomnik J. Piłsudskiego, złożyli wiazanki, zapalili znicze.

     • 29 PAŹDZIERNIKA 2023r. RACUCHY Z JABŁKAMI

     •  

      Uczniowie klas II bp i III bp przygotowali dziś pyszne racuszki z jabłkami. Podczas zajęć ćwiczyli umiejętność obierania i krojenia jabłek. Przygotowali ciasto na racuchy według przepisu i smażyli placki z zachowaniem zasad bhp. Brawo !!!

       

     • 25 PAŹDZIERNIKA 2023r. ŚWIĘTOKRZYSKI TURNIEJ BOWLINGOWY OLIMPIAD SPECJALNYCH

     •  

       

      Zawodnicy Klubu Rywal Paulina Spętkowska i Marcin Nowak pod opieką Trenerki Justyny Wołowiec uczestniczyli w Świętokrzyskim Turnieju Bowlingowym Olimpiad Specjalnych w Kielcach. Rozgrywki toczyły się w grupach sprawnościowych, w których nasi zawodnicy wywalczyli kolejno medale Paulina Spętkowska srebro, a Marcin Nowak brąz. Miłą atrakcją zawodów była wizyta w KFC i pamiątkowe puchary. Pełni pozytywnych wrażeń czekamy na kolejne zmagania sportowe.

       

     • 25 PAŹDZIERNIKA 2023r. BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

     •  

      W dniu 25 X 2023r., w naszej szkole odbył się wspaniały BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, na którym panowała niezwykła atmosfera. Wszystkich przybyłych gości powitała Pani Dyrektor ZSS, życząc wszystkim udanej zabawy. Przebrani za świętych, uczniowie ZSS wraz z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy "Przystań” bawili się w rytmach muzyki disco. Dla każdej przebranej osoby czekał drobny upominek. Nie brakowało słodkiego poczęstunku w postaci pysznych ciasteczek wykonanych przez kl. III ap, kl. III bp, kl. III cp oraz wyśmienitych pączków zasponsorowanych przez Pana Adriana Różalskiego z Zakładu Piekarniczo - Cukierniczego " Kami" za co dozgonnie dziękujemy.

     • 25 PAŹDZIERNIKA 2023r. "PRANIE" - SPEKTAKL TEATRU OBRZĘDÓW

     •  

      W dniu 25 października klasy IV a, IV b i VIII a, w ramach projektu Spotkania z Tradycją, obejrzały spektakl Teatru Obrzędów pod nazwą "Pranie". Uczniowie mieli okazję poznać sposoby prania, suszenia i maglowania ubrań metodą z dawnych lat. Mogli również podjąć próby prania na tarach i maglować za pomocą wałków. Spektakl przygotowały panie i panowie z Koła Gospodyń z Bodzechowa. Było to niezwykle i interesujące przedstawienie.

     • 22 PAŹDZIERNIKA 2023r. "IV DYNIOWY BIEG PO SZCZĘŚCIE"


     • JESTEŚMY WDZIĘCZNI

      Społeczność Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świetorzyskim składa serdeczne podziękowaniawszystkim uczestnikom "IV Dyniowego Biegu po Szczęście", który 22 października 2023r odbył się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego "Gutwin". Dzięki Państwu udało się zebrać ponad 10 000 zł na zajęcia korekcyjno - rehabilitacyjne na basenie dla uczniów i wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych

      Serdecznie Gratulujemy Zwycięzcom biegu na dystansie 5 km: Klaudia Szmigiel i Robert Majecki oraz marszu: Ewelina Zając i Paweł Herda

      Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli, bo dzięki Wam w minioną niedzielę odczuliśmy wielkie poruszenie ludzkich serc, eksplozję pozytywnej energii, radość ze spotkania i wspólnego działania ukierunkowanego na ważny cel

      Tak ogromny sukces zawdzięczamy również naszym Przyjaciołom, którzy współuczestniczyli w organizacji całego przedsięwzięcia @Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy "OstroBiec" DZIĘKUJEMY

      Dziękujemy za patronat honorowy i udział Artur Łakomiec - Wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Marzena Dębniak Starosta Ostrowiecki

      Dziękujemy wszystkim, którzy współtworzyli wydarzenie Fundacja Aktywnych Mam, Stowarzyszenie Morsy i Foczki Ostrowiec Świętokrzyski

      Dziękujemy: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski, Lasy Państwowe, za pomoc techniczną.

      Dziękujemy: Koło Wędkarskie, za miłe wsparcie

      Dziękujemy: ZHP Hufiec Ostrowiec i Harcerskie Centrum Pierwszej Pomocy w Ostrowcu Świętokrzyskim za opiekę medyczną

      Dziękujemy: Stowarzyszenie "Ostrowiecki Klub Amazonka" i Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ruchowo SARON za zupkę dyniową

      Dziękujemy ostrowieckim radnym: Agnieszka Rogalińska, Artur Zawadzki, Mariusz Pasternak, Joanna Pikus, Robert Rogala za obecność i smaczne niespodzianki

      Dziękujemy: @koło gospodyń wiejskich w Chocimowie "Chocimowianki"; @Koło Gospodyń Wiejskich w Borii; @Gospodarstwo Agroturystyczne "Pod Lasem Norbert Januchta; Miasto Kolorów Drukarnia; Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Bezrobotnych; @Fundacja Skalskich; Signal Meble; Gospodarstwo Ogrodnicze Sylwia i Janusz Majewscy; Oh My Cake - torty i pierniczki artystyczne; Kielce Świętokrzyski Bank Żywności w Ostrowcu, Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "Szansa".

      Dziękujemy: Mobilna Fotografia Maćka - MFM za wspaniałą fotorelację

      Gorąco dziękujemy wolontariuszom: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrowcu Św., Publiczna Szkoła Podstawowa w Waśniowie, Liceum Ogólnokształcące nr III im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu Św., Liceum Ogólnokształcące nr II im. J. Chreptowicza w Ostrowcu Św.

      Dziękujemy patronom medialnym: Radio Ostrowiec Lokalna.TV Echo Dnia Świętokrzyskie Gazeta Ostrowiecka Radio Rekord 100,9 FM - Ostrowiec Świętokrzyski Radio Kielce

      Do zobaczenia za rok

      Fotorelacja ZSS: D. Waliszewska, A. Gęsiarz

     • 16 PAŹDZIERNIKA 2023r. DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

     •  

      Z okazji dnia Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, na którą przybyli nauczyciele, dyrekcja, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie i rodzice.

      Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów oraz pasowanie ich na ucznia Zespołu Szkół Specjalnych.

      Następnie podczas części artystycznej uczniowie wierszem, śpiewem i tańcem wyrazili swoje uznanie dla pedagogów oraz opiekunów za ich codzienną pracę.

      Miłym akcentem na zakończenie uroczystości była słodka niespodzianka wręczona przez przedstawicieli Rady Rodziców.

       

     • 13 PAŹDZIERNIKA 2023r. PRZYGOTOWANIA DO BIEGU DYNIOWEGO

     •  

      Uczniowie kl. VI aktywnie włączyli się w przygotowanie do 4 Biegu Dyniowego po Szczęście. Przygotowują piękne torby, które będzie można pomalować podczas imprezy. Uczyliśmy się bezpiecznej obsługi żelazka, takie umiejętności rozwijają samodzielność.

       

     • 12 PAŹDZIERNIKA 2023r. BEZPIECZNA DROGA

     •  

      W naszej szkole gościły zaprzyjaźnione policjantki pani Maja Ćwik i pani Anna Wasilewska. Przypomniały nam o zasadach poruszania się po drodze. Takie spotkania stały się już tradycją w naszej szkole. Dzięki nim możemy czuć się bezpiecznie w każdej sytuacji.

       

     • 12 PAŹDZIERNIKA 2023r. ZAJĘCIA KULINARNE

     •  

      Przyjemnie i pożytecznie uczniowie kl. VI spędzili czas na zajęciach kulinarnych. Pieczenie ciasta i robienie deserów to okazja do uczenia się jak sporządzać listę zakupów, przeliczania miar, oraz jak łączymy produkty. Zajęcia kulinarne to doskonały sposób na utrwalanie zasad higieny i bezpieczeństwa. Zwieńczeniem zajęć były pyszne desery i ciasto.

       

     • 5 PAŹDZIERNIKA 2023r. PIKNIK BĄDŹ FIT

     •  

      W dniu 05.10.2023 r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych- 6 aktywnych zawodników Klubu Olimpiad Specjalnych RYWAL bawiło się na Pikniku Bądź Fit!!! w plenerze parku SOSW Jałowęsy. Mieliśmy okazję do wspólnej integracji środowiska zawodników OS z woj. świętokrzyskiego, łódzkiego, podkarpackiego, lubelskiego, mazowieckiego. Organizatorzy przygotowali zdrowy owocowo-warzywny poczęstunek. Po aktywnym uczestnictwie w kilkunastu ciekawych konkurencjach sportowych zadowoleni, w świetnych humorach powróciliśmy do domu.

      Dziękujemy SOSW Jałowęsy za zaproszenie.

      Do zobaczenia na arenach sportowych zawodów regionalnych i krajowych.

       

     • 11 PAŹDZIERNIKA 2023r. KULINARNA ŚRODA

     •  

      Kolejna kulinarna środa w klasach pierwszych SSPdP. Tym razem przygotowaliśmy jesienną zupę dyniową. Aromatyczne i rozgrzewające składniki, pyszne i chrupiące dodatki złożyły się w niepowtarzalną kompozycję smakową, która zaskoczyła samych młodych kucharzy Przepis trafi do ekologicznej książki kucharskiej. A na deser - koktajl z malin, jogurtu i miodu. Palce lizać!

       

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Specjalnych
   • sekretariat@zss.ostrowiec.pl ksiegowosc@zss.ostrowiec.pl dyrektor@zss.ostrowiec.pl wicedyrektor@zss.ostrowiec.pl
   • (41) 263 44 99
   • 27 -400 Ostrowiec Św. ul. Iłżecka 33 Poland
   • Kontakt do Inspektora Ochrony Danych w ZSS: iod@arx.net.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych