• 09.09.2021 PREZENT OD FIRMY FIRST POLSKA Z WROCŁAWIA

• W dniu 09.09.2021r. Zespół Szkół Specjalnych otrzymał prezent niespodziankę w postaci mydła w płynie od firmy First Polska Sp. z o.o. Sp.K. z Wrocławia. Cała społeczność szkolna serdeczznie dziękuje darczyńcom.

• 7 WRZEŚNIA WYCIECZKA NA ŚW. KRZYŻ

•  "Wędrujemy, poznajemy, doświadczamy”- ciąg dalszy wędrówek po naszym regionie.
             7 września 2021 r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych  zdobyli symbol Gór Świętokrzyskich – Łysą Górę, na jej szczycie odwiedzili Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Mieli również okazję podziwiania panoramy Gór Świętokrzyskich z platformy widokowej.

• BEZPŁATNA INFOLINIA DLA DZIECI, MŁODZIEŻY, RODZICÓW I OPIEKUNÓW ORAZ NAUCZYCIELI

• Szanowni Państwo,

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

INFORMUJEMY,

ŻE ZEBRANIE DYREKCJI SZKOŁY Z RODZICAMI ODBĘDZIE SIĘ

10 WRZEŚNIA 2021R. O GODZINIE 12.30

W HOLU SZKOŁY NA I PIĘTRZE

ZSS UL.IŁŻECKA 33.

• 3 WRZEŚNIA 2021r. WYCIECZKA DO OPATOWA

• W ramach rozpoczętego projektu:” Wędrujemy, poznajemy, doświadczamy” uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w dniu 3 września 2021r. odwiedzili malownicze miasteczko w województwie świętokrzyskim- Opatów. Mieli możliwość obejrzenia miasta podczas przejazdu meleksem, zwiedzania trasy podziemnej. Na zakończenie uczestniczyli w „słodkich” warsztatach w „ Krówkarence”.

• 24 SIERPNIA 2021r. ŚWIĘTOKRZYSKI MITYNG W KOLARSTWIE OLIMPIAD SPECJALNYCH

• 24 sierpnia 2021r. na stadionie KSZO w Ostrowcu Św. odbyły się zawody kolarskie. Klub Olimpiad Specjalnych "RYWAL" reprezentowali: Wiktoria Wańdoch, Marcin Nowak, Krzysztof Kucharski, Marcin Spyra oraz Krzysztof Swat. Dzień deszczowy ale nasi zawodnicy godnie reprezentowali klub, zdobywając medale:

* Wiktoria Wańdoch na dystansie 1000 m zdobyła srebrny medal

* Marcin Nowak na dystansie  1000 m zdobył brązowy medal

* Krzysztof Kucharski na rowerze trójkołowym, na dystansie  500 m zdobył brązowy medal

* Marcin Spyra na dystansie 5000 m zdobył srebrny medal

* Krzysztof Swat na dystansie 5000 m zdobył złoty medal

• SERDECZNIE ZAPRASZAMY

• Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się

w piątek 25 czerwca 2021r.

w salach lekcyjnych poszczególnych klas.

Uczniów i absolwentów wraz z rodzicami zapraszamy na godzinę:

9.00 szkoła podstawowa

10.00 szkoła przysposabiająca do pracy

• 24 CZERWCA 2021r. WYCIECZKA DO SANDOMIERZA

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy na wycieczce w Sandomierzu. To był bardzo dobry czas: śniadanie na Starym Mieście, podziwianie panoramy z Bramy Opatowskiej, zwiedzanie Wystawy Świat Ojca Mateusza, lody, rejs po Wiśle i odpoczynek.

• WYCIECZKA- RANCZO U JANA

• Nowa galeria WYCIECZKA- RANCZO U JANA została dodana do albumu fotograficznego

Tym razem klasa II z wychowawczynią panią Małgorzatą Chojnacką oraz z panią dyrektor Magdaleną Wykrotą -Skórą odwiedziła Farmę u Jana w Kolonii Mychów. Wrażenia z wycieczki oraz ogólne zadowolenie, jak widać na zdjęciach, bezcenne...

• 22 CZERWCA 2021r. TURNIEJ "8 SKACZĄCYCH ŻABEK NA CZAS"

W dniu 22.06.2021r. nastąpiło rozstrzygnięcie turnieju „8 skaczących żabek na czas”, który odbył się w ramach zajęć rewalidacyjnych w zakresie Integracji Sensorycznej dla wszystkich 40 uczestników. Skaczące żabki to wspaniała gra zręcznościowa nie tylko dla dzieci ale i dorosłych. Wystarczy tylko przycisnąć żabkę, tak aby wskoczyła do wiaderka. Zadaniem było w jak najszybszym tempie trafić 8 żabek do wiaderka. Rywalizacja odbywała się w sześciu grupach sprawnościowych. Zwycięzcy: Wiktoria Kisiel, Natalia Czuba, Katarzyna Kobus, Oliwia Sady, Julia Mazurkiewicz, Jakub Sobczyk Wyróżnienie: Natalia Dugiel, Natalia Chlebowska, Iwona Gajowik, Dominik Nowak

Najlepszy osiągnięty czas to: 00:22.66 Spróbujcie pobić ten czas. Powodzenia.

• 18 CZERWCA 2021r. PIKNIK RODZINNY - DNI GODNOŚCI

• Po długiej przerwie wreszcie się spotkaliśmy :)

Po długiej przerwie uczniowie, rodzice i pracownicy ZSS spotkali się na pikniku w Leśniczówce Zwierzyniec. Organizatorzy zapewnili zabawy przy muzyce, gry terenowe w poszukiwaniu zabaw z czasów PRL-u, zabawy ruchowe. Skakanie w gumę chyba przywołało wspomnienia z dzieciństwa ponieważ Rodzice okazali się mistrzami w tej konkurencji. Niezwykle atrakcyjnym okazało się plecenie łańcuszka z włóczki bez użycia szydełka

Oprócz zabaw z czasów PRL-u można było miło spędzić czas w kąciku plastycznym czy tworząc bańki mydlane a to wszystko przy muzyce, o którą zadbali nasi didżeje

Oczywistym jest, że impreza była atrakcyjna dzięki naszym sponsorom.

Rada Rodziców ufundowała dla wszystkich kiełbaski, które nasze cudowne kuchareczki przyrządziły dla wszystkich.

Miłą niespodzianką były lody ufundowane przez Hurtownię Almex A. Belusiak ze Staszowa. Słodkości zapewnili także: Cukiernia "U Ani" Anny Corso, Piekarnia "Tartaruga" Małgorzata i Grzegorz Mucha, Skalski Piekarnia & Cukiernia.

DZIĘKUJEMY !!!

Dziękujemy wszystkim obecnym za dobry humor i chęci do wspólnej zabawy.