• 12 WRZEŚNIA 2023r. PRACE PORZĄDKOWE, BIUROWE

     •  

      Przysposobienie do pracy w kl.1bp, pierwsze dni nowego roku szkolnego upływają pod znakiem różnego rodzaju prac porządkowych i biurowych, takich jak: tematyczne rozdzielenie kart pracy potrzebnych do lekcji i układanie ich do teczek, kopiowanie i wkładanie kserokopii do koszulek, a na koniec wpinanie całości do segregatorów. Jest to praca wymagająca skupienia, cierpliwości i precyzji wykonania, i jak widać Paulina poradziła sobie z każdym zadaniem. Brawo dla niej!

       

     • 30 SIERPNIA 2023r. WAKACYJNY SUKCES JULII MAZURKIEWICZ

     •  

      W ostatnich dniach wakacji nasza uczennica wzięła udział w lokalnych zawodach biegowych z cyklu Gutwin Run na dystansie 5 km. Dla zawodniczki był to pierwszy start w tego typu zawodach. Pod koniec wiosny wzięła udział w zawodach lekkoatletycznych organizowanych przez Olimpiady Specjalne, a w ostatnich dniach rywalizowała ramię w ramię z uczestnikami biegu , którzy przyjechali do Ostrowca z różnych części naszego województwa. Julia wzbudziła podziw czołowych zawodników, na trasie otrzymywała wsparcie emocjonalne od swojego trenera jak również od innych innych uczestników zawodów, w tym kibiców. Warto wspomnieć, że na starcie Julia spotkała swoją koleżankę ze szkoły Martynę Seremak, która regularnie bierze udział w marszu Nordic Walking. Wzajemne wsparcie dodaje sił. Czyżby rosła nam zawodniczka na miarę naszych maratończyków? Czas pokaże, a teraz nie pozostaje nic innego jak serdecznie pogratulować Julii i jej trenerom osiągniętego sukcesu

     • 29 SIERPNIA 2023r. REALIZUJĄ CELE

     •  

      Każdy w swoim życiu realizuje cele. Ten sportowy, Kamila większości z nas jest znany. BMW Berlin Maraton zbliża się dużymi krokami. Większymi niż koniec wakacji. Wakacji podczas, których Kamil nie miał dużo czasu na odpoczynek. Dzięki jednak konsekwentnemu treningowi widoczny jest progres w przygotowaniu do tych niezwykle prestiżowych zawodów. Nasz zawodnik w towarzystwie koleżanki ze szkoły Julii Mazurkiewicz brał udział cztery razy tygodniowo w ciężkich treningach. Jednak zarówno Kamil jak i Julia potrafią przezwyciężyć swoje słabości i się nie poddają. Dzięki swej determinacji i postawie są przykładem nie tylko dla społeczności szkolnej.

      Trzymamy mocno kciuki za starty w zawodach i zdobycie upragnionych medali.

       

     • PÓŁKOLONIA W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH

     •  

      Wakacje powoli dobiegają końca. Jedni się cieszą inni mniej, ale na pewno są tacy co już się nie mogą doczekać nowego roku szkolnego. Zanim jednak rozpoczniemy naukę wspomnijmy, co ciekawego działo się w naszej szkole podczas półkolonii. Nasi uczniowie dwa razy w tygodniu regularnie brali udział w wakacyjnych zajęciach. Spontaniczna zabawa towarzyszyła starannie przygotowanym atrakcjom dla dzieci. Nasi uczniowie odwiedzili pizzerie "Primo", gdzie samodzielnie przygotowali pizze według własnego przepisu. Świetnie się też bawili między innymi podczas baloniady oraz quizów.

      Dziękujemy Pani Agnieszce Budek - Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Bezrobotnych za możliwość zorganizowania zajęć dla naszych uczniów.

      To były aktywne wakacje z mnóstwem dobrej zabawy.

       

     • 22 CZERWCA 2023r. SPOTKANIE Z MUZYKĄ.

     • Było z biglem!", "Tylko dwa razy byłam...", "A ja tylko jeden raz...""Miłe spotkanie po latach...", "Koncert piękny...", "Dynamiczny...", " Głębokie doznania...", "Chyba sobie kupię saksofon" To jedynie część z całej gamy pozytywnych komentarzy po wysłuchanym koncercie w Państwowej Szkole Myzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim Jesteśmy pod wrażeniem muzyki poważnej, interpretacji utworów filmowych i rozrywkowych a szczególnie umiejętności i pasji młodych Artystów. Dziękujemy Pani dyrektor Ewie Jurkowskiej - Siwiec za emocjonujące "Muzyczne Spotkanie" Podziękowania dla pedagogów: Barbary Wójcik, Jerzego Kłonicy, Zbigniewa Swata, Jana Dobrowolskiego - prowadzenie, akompaniament za przygotowanie uczniów oraz świetną atmosferę podczas koncertuTo było wspaniale zakończenie roku szkolnego. Życzymy udanego wypoczynku wakacyjnego i do zobaczenia.

     • 20 CZERWCA 2023r.

     • Zbliżające się wakacje skłoniły uczestników projektu Rehabilitacja 25PLUS do odwiedzenia niezwykłego miejsca, Słodkiej Dziurki. Młodzież odpoczywała, ale także karmiła króliki, obserwowała papużki i słodko leniuchowała.

     • 19 CZERWCA 2023r. SPOTKANIE INTEGRACYJNE.

     • Dnia 19 czerwca 2023r. uczniowie klas I i III a oraz klasy II b SSPdP, wybrali się do Parku Miejskiego na integracyjne spotkanie z uczniami klasy I a i I b PSP nr 3. Była to doskonała okazja do poznania się i wspólnej zabawy.

     • 13 CZERWCA 2023r. INTEGRACYJNY PIKNIK RODZINNY.

     • 13 czerwca 2023r w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Rodziny na corocznym Integracyjnym Pikniku Rodzinnym. Było mnóstwo atrakcji, nikt nie mógł się nudzić. Niespodzianką była wizyta Państwowej Straży Pożarnej z pokazem sprzętu. Wspólną zabawę rodziców i dzieci prowadziła animator zabawy. Nie zabrakło popcornu, zwierzątek z balonów i słodkiego poczęstunku ufundowanego przez Panią Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Bezrobotnych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zabawa była udana i jeszcze raz udowodniliśmy, że żadna pogoda nie jest nam straszna a najważniejsze są uśmiechy dzieci. Serdecznie Wszystkim dziękujemy za uatrakcyjnienie naszej imprezy, za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia za rok.

       

     • 12 CZERWCA 2023r. PRZYGOTOWANIA DO MARATONU.

     • Sukces składa się ze zrealizowanych drobnych celów. Kamil Podsiadło w pierwszych 2 miesiącach przygotowań do maratonu w Berlinie pracował dosłownie w pocie czoła. Dzięki wytrwałości i determinacji nasz zawodnik ma już na swoim koncie "drobne" cele. W ich osiągnięciu oprócz mamy i trenerów pomaga mu koleżanka ze szkoły Julia Mazurkiewicz, która towarzyszy naszemu doświadczonemu zawodnikowi w treningach. Trzymamy mocno kciuki za drobne i duże sukcesy obojga sportowców.
      P.s Kolejny trening we wtorek o 19.45 na Gutwinie. Zapraszamy chętne osoby do wspólnych treningów.
  • Kontakty

   • Zespół Szkół Specjalnych
   • sekretariat@zss.ostrowiec.pl ksiegowosc@zss.ostrowiec.pl dyrektor@zss.ostrowiec.pl wicedyrektor@zss.ostrowiec.pl
   • (41) 263 44 99
   • 27 -400 Ostrowiec Św. ul. Iłżecka 33 Poland
   • Kontakt do Inspektora Ochrony Danych w ZSS: iod@arx.net.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych