• 2 CZERWCA 2022r. "WITAMINKI ZAWSZE JEMY, WIĘC ZDROWI BĘDZIEMY"

• "Witaminki zawsze jemy, więc zdrowi będziemy" pod takim hasłem odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny promujący zdrowe odżywianie. Każda klasa miała za zadanie przygotować plakat o wybranej witaminie bądź mikroelemencie, ich wpływie na organizm oraz zawartości w produktach spożywczych. Dodatkowe punkty można było otrzymać za wykonanie piosenki o owocach i warzywach. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali prezentacji swoich kolegów i koleżanek oraz oglądali owoce i warzywa na szkolnej wystawce. Wielką popularnością cieszyły się zagadki sensoryczne. Uczniowie za pomocą zmysłu dotyku, węchu i smaku rozpoznawali owoce i warzywa. Na zakończenie konkursu wszystkie klasy otrzymały dyplomy, a zwycięzcy i wyróżnieni nagrody. Dodatkowo w ramach projektu "Żółty talerz" uczniowie dostali pyszne, świeże owoce. Organizacją i przygotowaniem konkursu zajęła się mgr Emilia Łupina we współpracy z mgr Anetą Stawczyk i mgr Sylwią Rosowską.

• 1 CZERWCA 2022r. RODZINNY PIKNIK INTEGRACYJNY

• W dniu 1 czerwca 2022r. w ZSS w Ostrowcu Św. odbył się „Rodzinny Piknik Integracyjny”. Tego dnia w szkole nie było zajęć edukacyjnych, zaś na dzieci i ich rodziców czekało wiele atrakcji. Były gry i zabawy sprawnościowe, malowanie twarzy i paznokci, robienie bransoletek z koralików, zwierzątka z baloników, kolorowe warkoczyki i wiele innych atrakcji. Jednak największą atrakcją był pokaz sokolnictwa, gdzie dzieci miały możliwość zobaczenia z bliska 2 jastrzębi i sowy. Odbył się również pokaz sprzętu strażackiego. Pan strażak pokazywał uczniom różne rodzaje narzędzi używane podczas interwencji straży pożarnej. Każda klasa otrzymała słodki poczęstunek, lody oraz soki i owoce z Programu „Żółty Talerz” Kulczyk Foundation.

• 31 MAJA 2022r. ZDROWE ODŻYWIANIE

• W ramach profilaktyki zdrowotnej odwiedziła naszą szkołę pani dietetyk Dominika Kaczor z Centrum Dietetycznego Natur House, która przeprowadziła z nami pogadankę na temat zdrowego odżywiania. Wszyscy dowiedzieli się, co należy jeść, aby być zdrowym. Aktywność fizyczna, nawodnienie organizmu oraz warzywa i owoce to podstawy piramidy żywieniowej.

• 29 MAJA 2022r. WARSZTATY TANECZNE

• W miniony piątek, na zakończenie udziału w warsztatach tanecznych w Popowie- Letnisku, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności w choreografii do: Jeziora Łabędziego Op. 20- Improwizacje Taneczne, Tańca w kręgu - Boginie oraz Tańca ludowego - Kujawiak, przygotowanych przez dr Bożenę Jakubczak, Ewę Budny- Orłowską i Berenikę Jakubczak - Rauze, specjalistki z dziedziny tańca. Radości z udanego występu oraz podziękowaniom za wspaniale spędzony czas na warsztatach zorganizowanych przez Stowarzyszenie "Artbale" nie było końca. Podczas finałowej gali miały również miejsce pokazy taneczne w wykonaniu Ewy Budny - Orłowskiej i nie tylko...artystce brawurowo partnerował uczeń naszej szkoły Marcin Spyra.

"Cieszymy się bardzo z udziału w warsztatach i mamy nadzieję na spotkanie w Popowie - Letnisku za rok" zgodnie mówią uczestnicy zgrupowania: Wiktoria Sięka, Joanna Mazurowska, Wiktoria Kisiel, Bianka Rzechowicz, Dominik Nowak, Marcin Spyra, Kamil Szczepański i Krzysztof Swat.

• 29 MAJA 2022r. ZŁOTY MEDAL

• Nasz uczeń, zawodnik Klubu Olimpiad Specjalnych Rywal - Krzysztof Swat stanął na podium podczas Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Brawo!

• 22 MAJA 2022r. DZIEŃ PRAW ZWIERZĄT

• W związku z obchodzonym 22 maja Dniem Praw Zwierząt Szkolne Koło Wolontariatu przygotowało akcję zbiórki karmy dla bezdomnych psów i kotów będących pod opieką Ostrowieckiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt "Animals". Uczniowie naszej szkoły hojnie odpowiedzieli na apel, bo kochają zwierzęta i są wrażliwi na ich los. Delegacja uczniów i wolontariuszy osobiście zaniosła i przekazała stowarzyszeniu smakołyki dla naszych czworonożnych przyjaciół.

• 19 MAJA 2022r. DYSKOTEKA

• W dniu 19.05.22 r. odbyla się dyskoteka integracyjna klasy 2a, 3a, 5a, 6a SPS. Bawiliśmy się razem z zaproszonymi gośćmi z ŚDS ,,Przystań". Wspólna zabawa dostarczyła wszystkim wiele radości

• 19 MAJA 2022r. FITNESS CLUB CENTRUM

• Uczniowie klas 3 SSPdP odwiedzili Fitness Club Centrum. Dzięki uprzejmości właściciela mieli możliwość obejrzeć siłownię, salę fitness oraz poćwiczyć na profesjonalnym sprzęcie. Pani trener pokazała, jak zadbać o zgrabną sylwetkę i wyrzeźbioną muskulaturę

• 18 MAJA 2022r. WARSZTATY Z DECUPAGE

• Uczestnicy Pilotażowego Projektu „Rehabilitacja 25 plus” uczestniczyli w warsztatach z decupage. Samodzielnie ozdabiali skrzyneczki, doniczki i drewniane serduszka kolorowymi serwetkami. Powstały przepiękne dzieła.

• 16 MAJA 2022r. WARSZTATY EDUKACYJNO - KULINARNE

Dzięki udziałowi W kolejnej edycji programu Żółty Talerz, uczniowie ZSS wzięli udział w warsztatach edukacyjno -kulinarnych w Warszawie. Pod kierunkiem pań z Pracowni Efektu Domina przygotowali makaron z indykiem i brokułem w stylu azjatyckim oraz deser banoffee czyli bananowy. Dziękujemy

• 13 MAJA 2022r. WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

• Ponieważ maj jest miesiącem ochrony przeciwpożarowej w dniach 11-12 maja 2022 roku uczniowie naszej szkoły wybrali się z odwiedzinami do ostrowieckich strażaków. Chcieli poznać ich pracę, zobaczyć sprzęt, strażnicę i porozmawiać o trudach ich służby. Był to mile i owocnie spędzony czas.

• 27 -400 Ostrowiec Św. ul. Iłżecka 33 Poland