• 29 LISTOPADA 2021r. ANDRZEJKI

• Wróżby andrzejkowe w naszej szkole.

Czary i magia, wróżki i tajemnica…wszystko to od lat niezmiennie kojarzy się z Andrzejkami. Każdy z naszych uczniów, wychowanków i pracowników mógł podczas wróżb andrzejkowych poznać swoją najbliższą przyszłość a niepewność i podekscytowanie malowały się na twarzach wszystkich.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych niezapomnianych i magicznych chwil.

• 25 LISTOPADA 2021r. DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• 25 listopada uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Wszyscy zostali zaproszeni do obejrzenia spektaklu kukiełkowego z serii „Teatr Cieni”, przygotowanego przez pracowników szkoły. Tematem przewodnim inscenizacji jak się domyślacie, było poznanie prawdziwej historii powstania tegoż święta oraz postaci misia Teddy Bear. Przedstawienie to poprzedzone i zwieńczone zostało występem artystycznym uczniów szkoły, którzy przebrani za postaci z bajek, wspólnie zatańczyli i zaśpiewali dwie piosenki: „Witajcie w naszej bajce” oraz „Przyjaciele z pluszakowa”. Uczestnictwo w obchodach tego święta wywołało wiele uśmiechów i radości, rozdany został również słodki, „misiowy” poczęstunek, który można powiedzieć „sam wpadał do brzuszka”.

Wszystkim naszym aktorom serdecznie gratulujemy występu.

• 19 LISTOPADA 2021r. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

• #tolerancjato

#SpecjalnyOśrodekSzkolnoWychowawczy

16 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. przyłączyli się również do akcji pod hasłem #tolerancjato.Dziękujemy za zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Ostrowcu Św.

• 16 LISTOPADA 2021r.

• Szanowni Rodzice oraz Opiekunowie,

Miło jest nam poinformować, że zostały zakupione nowe szafki na ubrania dla uczniów Szkoły Podstawowej dzięki uprzejmości Pani Starosty Marzeny Dębniak.

Dzieci mogą korzystać z szafek od 15.11.2021 r.

Dzięki temu zakupowi udało się unowocześnić i rozweselić korytarz szkolny.

• 11 LISTOPADA 2021r. BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

• W dniu 11.11.2021 r. miała miejsce kolejna edycja Ostrowieckiego Biegu Niepodległości. Podobnie jak w latach ubiegłych na starcie pojawili się uczniowie naszej szkoły wraz z trenerami
            i rodzinami. Największe uznanie należy się naszym uczniom, ale warto zwrócić uwagę na duży sukces Pani Moniki Seremak, która po raz pierwszy zmierzyła się z dystansem 10 km. Duży wkład w realizacje tego marzenia miała córka Pani Moniki, która regularnie bierze udział w treningach i zawodach regionalnych. Duże brawa dla Martyny Seremak za motywację swojej mamy i siostry, jak również za wzór, jaki prezentuje wśród rówieśników.

Naszą szkołę reprezentowali również Kamil Podsiadło i Marcin Spyra. Kamil jest obecnie najbardziej doświadczonym zawodnikiem naszej szkoły, który swoją postawą dodaje zawsze sił swoim kolegom
            i koleżankom. Marcin na swoim koncie ma już sporą kolekcję medali, a jego celem jest pokonanie królewskiego dystansu, czyli 42,195 km. Wierzymy, że Marcin pójdzie w ślady Kamila i innych uczniów naszej szkoły, którzy w przeszłości zmierzyli się z tym wyzwaniem i odnieśli sukces. Jest nam miło poinformować, że na starcie wyścigu było kilku innych pracowników naszej szkoły. Im również gratulujemy zdobycia medali. Dziękujemy wszystkim, którzy pojawili się przy trasie biegu i gorąco nas dopingowali. Wasza obecność i doping dodał nam sił i energii.

Trenerzy są bardzo dumni ze wszystkich uczestników biegu i dziękują za wspólne treningi. Oczywiście zapraszamy wszystkich do aktywności fizycznej. Wierzymy w każdego, że jest wstanie pokonać swoje słabości i osiągnąć sportowy sukces. Chętne osoby zapraszamy w czwartki o godz. 17.00 na spotkania Patyczaków, które odbywają się na Gutwinie.

Do zobaczenia – to TWOJA szansa na sukces.

Uczniów do zawodów przygotowywali Aneta Stawczyk, Elżbieta Wybranowska oraz Ernest Krajewski.

• 10 LISTOPADA 2021r. NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH

• W 103 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych wraz z grupą nauczycieli przygotowali uroczysty występ. Młodzież w odświętnych strojach i z patriotycznymi akcentami zaprezentowała się w słowno-muzycznym programie, podczas którego zaśpiewała kilka utworów związanych z Narodowym Świętem Niepodległości oraz wyrecytowała okolicznościowe wiersze.

O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji #SzkołaDoHymnu, by wspólnie odśpiewać 4 zwrotki Hymnu - „Mazurka Dąbrowskiego”.

Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem nauczycielek: D.Waliszewskiej-Kałki, S.Rosowskiej, E. Łupiny, M. Jankowskiej, B.Machały, M.Banach, S.Strzelec.

• #SZKOŁA PAMIĘTA

• Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”. Na zajęciach rozwijających kreatywność wykonali wiązanki z kwiatów, które następnie złożyli pod Pomnikiem Katyńskim oraz pomnikiem pomordowanych Ostrowczan. Zapalając znicze, chwilą ciszy uczcili pamięć tych, którzy zginęli w czasie wojny. Celem akcji było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o historycznych wydarzeniach związanych z Ostrowcem Świętokrzyskim.

• 29 PAŻDZIERNIKA 2021r. #SZKOŁA PAMIĘTA

• Uczniowie klasy II, III oraz klasy VIIIa i VIIIb SPS Zespołu Szkół Specjalnych wzięli udział w akcji MEiN "Szkoła Pamięta". W ramach akcji odwiedzili Pomnik upamiętniający ofiary tragicznej egzekucji na Rynku Ostrowca Świętokrzyskiego, złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze.