• 29 PAŹDZIERNIKA 2021r.

     •  

       

      Informujemy, że od wtorku 2 listopada 2021r.

      Szkoła Przysposabiająca do Pracy

      ma zajęcia w budynku przy ul. Iłżeckiej 33.

     • 28 PAŹDZIERNIK 2021r. BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

     • W czwartek 28 października 2021 roku w ZSS oraz CKU odbył się tegoroczny Bal Wszystkich Świętych. Ze względu na rozszerzającą się pandemię Covid, 19 bal został zorganizowany w zmienionej formie. Uczniowie szkoły podstawowej, a także klas przysposabiających do pracy bawili się w swoich klasach. Większość uczniów przygotowała dla siebie stroje świętych, za które otrzymali drobne upominki. Odbył się także konkurs wiedzy o żywotach świętych nagrodzony podarunkami dla poszczególnych klas Wszyscy bawili się znakomicie. Sponsorzy zapewnili poczęstunek oraz nagrody rzeczowe.

       

       

     • 27 PAŹDZIERNIKA 2021r. WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

     • W dniu 27 października 2021 roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili ostrowieckich strażaków. W ramach spotkania strażacy zapoznali młodzież ze sprzętem, którym dysponują. Każdy uczeń mógł sprawdzić czy potrafi podać wodę hydronetką. Dużo radości sprawiła dzieciom możliwość zobaczenia z bliska pojazdów jakimi dysponują strażacy. Wszyscy mogli do nich wejść i obejrzeć je z bliska. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem wysłuchali opowieści do czego służy dany sprzęt ratowniczy. Nasze spotkanie przebiegło w miłej atmosferze a zadowolone dzieci pożegnały strażaków z uśmiechem. Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu uczniowie wiedzą, że z ogniem nie ma żartów. Znają skutki niewłaściwego zachowania oraz potrafią zadzwonić do straży i zgłosić pożar.

      Spotkanie zorganizowały mgr Katarzyna Sobczyk, mgr Beata Przydatek.

     • 24 PAŹDZIERNIKA 2021r. II DYNIOWY BIEG PO SZCZĘŚCIE

     • II Charytatywny "Dyniowy Bieg po Szczęście" za nami. Dzięki licznym uczestnikom wydarzenia zebraliśmy niezbędne środki pieniężne, które umożliwią realizację terapii wspomagających rozwój i rewalidację osób z niepełnosprawnością intelektualną, podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych. Niedzielna akcja charytatywna stała się okazją do miłych spotkań, sprawdzenia samych siebie "na trasie" oraz integracji w urokliwej scenerii Gutwinu. Był taniec, ruch, pozytywna energia. Pokazaliśmy, że łącząc siły wielu środowisk lokalnych można zrealizować ważny cel. Dziękujemy

      Składamy serdeczne podziękowania Ostrowieckiemu Stowarzyszeniu Biegaczy "OstroBiec” za współorganizację tego ważnego dla nas wydarzenia. Dziękujemy Pani Marzenie Dębniak Staroście Powiatu Ostrowieckiego oraz Panu Jarosławowi Górczyńskiemu Prezydentowi Ostrowca Świętokrzyskiego za objęcie imprezy Patronatem Honorowym.

      Wielkie ukłony również dla: Eko Farma Świętokrzyska, Firma EUROSTAR, Fundacja Aktywnych Mam, Fundacja ", Fundacja Herbis, Fundacja "Pomocna Dłoń", Grupa Kavarito, Koło gospodyń wiejskich "Chocimowianki", Klub Seniora "Młodzi Duchem", Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim, Nadleśnictwo w Ostrowcu Świętokrzyskim - Lasy Państwowe, Piekarnia Cukiernia Skalski, Stowarzyszenie " Głowa do góry", Stowarzyszenie Świętokrzyski Bank Żywności, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Bezrobotnych, Szkoła Tańca Progres, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości, ZHP Hufiec Ostrowiec Świętokrzyski.

      Dziękujemy również naszym patronom medialnym: Radiu Ostrowiec, Radiu Rekord Świętokrzyskie 89, 6 FM, Lokalnej.TV, Radiu Kielce, Echu Dnia Świętokrzyskie.

      Dziękujemy za wsparcie wolontariuszom z LO Nr I im. St. Staszica, LO Nr II im. J. Chreptowicza, LO Nr III im. Wł. Broniewskiego.

      Nasze ukłony kierujemy także w stronę wszystkich osób, które z tak wielkim zaangażowaniem włączyły się w naszą akcję.

     • 23 PAŹDZIERNIKA 2021r. V ŚWIĘTOKRZYSKI TURNIEJ JUDO OLIMPIAD SPECJALNYCH

     • W sobotę 23 października odbył się V Świętokrzyski Turniej Judo Olimpiad Specjalnych, którego organizatorem był działający przy naszej placówce KOS Rywal oraz ZSS w Ostrowcu Św.

      Niezwykle emocjonujące spotkanie uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście oraz występ Gabrieli Klepacz.

      Wszyscy zawodnicy wykazali formę i kondycję na najwyższym poziomie co zaowocowało medalami.

      Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji, wszystkim przyjaciołom klubu Rywal, przyjaciołom placówki, wolontariuszom oraz gościom, którzy wspólnie z nami towarzyszyli zawodnikom.

      Turniej był współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego, który jest również patronem honorowym zawodów Olimpiad Specjalnych.

      Dziękujemy Stowarzyszenie "Źródło" działającemu na rzecz uczniów i Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych za wspieranie naszej działalności.

      Dziękujemy władzom Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za umożliwienie przeprowadzenia zawodów na tym obiekcie.

      Dziękujemy Judo UMKS Ostrowia za darmowe udostępnienie sprzętu.

      Dziękujemy CENTRUM REKLAMY I ZAOPATRZENIA FIRM OPTIMA

      firmie Mariwex oraz cukierni Moja domowa cukiernia , która wyczarowała wspaniałe ciastka.

     • 19 PAŹDZIERNIKA 2021r. PRAKTYKI ZAWODOWE W BIBLIOTECE

     • W dniach 27.09. – 11.10. 2021 Asia, Paulinka i Natalka, uczennice klasy III Szkoły Przyspasabiającej do Pracy, odbywały praktykę wspomaganą w Bibliotece Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św.

      Uczyły się obsługiwać kserograf, niszczarkę do papieru, podbijały dokumenty oraz wykonywały różnorodne prace porządkowe takie jak: ścieranie kurzu na półkach z czasopismami i książkami, wycieranie stolików w czytelni, rozpakowywanie kartonów z książkami.  Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Basi Bakalarz-Kowalskiej za otwartość, życzliwość i umożliwienie naszym uczennicom  doświadczenia „pracy” w naturalnych warunkach, na otwartym rynku pracy. Dzięki temu dziewczyny nabyły nowe kompetencje oraz sprawdziły już posiadane umiejętności poza szkołą.

     • 19 PAŹDZIERNIKA 2021r. DYNIA W OCCIE

     • W dniu dzisiejszym klasa VIII a, VIII b oraz VI a na zajęciach rozwijających kreatywność przygotowywały dynię w occie na kiermasz, który odbędzie się podczas "Biegu dyniowego". Uczniowie na początku zapoznali się z wyglądem zewnętrznym jak i wewnętrznym dyni, mogli poczuć jej zapach oraz oddzielić pestki od miąższu. Umytą, obraną i pokrojoną dynię wkładali do słoików. Wspólnie odmierzali proporcje na zalewę octową. W fazie końcowej przy wspólnej pomocy dekorowali słoiczki pomarańczowym materiałem i zawiązywali ozdobny sznurek. Wspólne zajęcia wywołały u uczniów uśmiechy, rozmowy między sobą a nawet żarty. Dowodem jaką pracę wykonali i jaką im to sprawiło radość przedstawiają zdjęcia.

     • 14 PAŹDZIERNIKA 2021r. DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

      Rada Rodziców ZSS, na ręce Pani Dyrektor,

      złożyła serdeczne życzenia dla wszystkich pracowników szkoły

      oraz wręczyła Pani Dyrektor bukiet kwiatów.

      Uczniowie  przekazali dla wszystkich słodki upominek.

     • 8 PAŹDZIERNIKA 2021R.

     • W dniu 8.10.2021r. uczniowie kl. III b i III c SSPdP, w ramach programu „Przygoda z pracą” odwiedzili Centrum Ogrodnicze „Florena” przy ul. Traugutta. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali różne rodzaje roślin  i krzewów, zapoznali się także z pozostałym asortymentem sklepu.

     • 7 PAŹDZIERNIKA 2021r. ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ

     • Tworzenie z masy solnej to nie tylko wspaniała rozrywka, ale i idealne ćwiczenie pobudzające kreatywność dziecka. Doskonale rozwija wyobraźnię przestrzenną, ćwiczy koordynację wzrokowo – ruchową. Proces wyrabiania masy oraz jej trwałość i plastyczność idealnie nadaje się do rozwijania zdolności manualnych. Jak widać na załączonych zdjęciach wyzwala pozytywną energię :)

     • 7 PAŹDZIERNIKA 2021

     • Spotkanie z funkcjonariuszką Komendy Powiatowej Policji

       

      7 października br. gościliśmy w naszej szkole funkcjonariuszkę Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św., starszą aspirant Panią Maję Ćwik. Podczas spotkania uczniowie Szkoły Podstawowej utrwalali zasady bezpieczeństwa na drodze. Policjantka omówiła zasady poruszania się po ulicy, chodniku
      i podczas jazdy rowerem. Pani Policjantka podkreślała, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy powinien posiadać. Ponadto zaprezentowała dzieciom postawę,
       jaką należy przyjąć w sytuacji ataku groźnego psa.

      Uczniowie, którzy wykazali się znajomością zasad bezpiecznego poruszania się po drodze otrzymali ciekawe materiały plastyczne związane z tematem spotkania.

       

     • 4 PAŹDZIERNIKA 2021r. SPRZĄTANIE ŚWIATA

     • W tym roku szkolnym klasy szkoły podstawowej biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym " Z EKOLOGIĄ NA TY". Głównym celem projektu jest doskonalenie umiejętności w zakresie rozumienia zależności pomiędzy składnikami środowiska przyrodniczego. W ramach realizacji zaplanowanych zadań pięć klas pozbierały śmieci w pobliskim parku oraz w okolicach szkoły.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Specjalnych
   • sekretariat@zss.ostrowiec.pl ksiegowosc@zss.ostrowiec.pl dyrektor@zss.ostrowiec.pl wicedyrektor@zss.ostrowiec.pl
   • (41) 263 44 99
   • 27 -400 Ostrowiec Św. ul. Iłżecka 33 Poland
   • Kontakt do Inspektora Ochrony Danych w ZSS: iod@arx.net.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych