• 20 GRUDNIA 2019 HEJ KOLĘDA,KOLĘDA...

     • HEJ KOLĘDA, KOLĘDA

      Takie hasło przyświecało świątecznemu spotkaniu uczniów, wychowanków i pracowników naszej placówki. Ze świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele pięknych tradycji. Jedna z nich – kolędowanie przy wigilijnym stole – została przywołana dzisiaj. O najbardziej charakterystycznych świątecznych zwyczajach opowiedział zgromadzonym ciepło przyjęty krótki występ artystyczny. Jednak największy entuzjazm wzbudziło wspólne śpiewanie. Na naszej scenie zaprezentowały się urocze aniołki, górale i królowie, a nawet zespół muzyczny, w którego składzie znaleźli się uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą. Dzięki kreatywności wychowawców i uczniów można było wysłuchać mniej popularnych pastorałek takich jak: „Aniołek maleńki jak wróbelek”, „Skrzypi wóz”, „Pastorałka od serca do ucha”. Niewątpliwie jednym ciekawszych momentów spotkania była kolęda „Dzisiaj w Betlejem” zaprezentowana przez nauczycieli przy użyciu języka migowego. Wspólne kolędowanie i biesiadowanie umocniło świąteczną atmosferę panującą w naszej placówce, wywołało liczne uśmiechy i zasiliło wszystkich ogromną dawką pozytywnej energii.

     • SZANOWNI RODZICE

     • Serdecznie zapraszamy na spotkanie w sprawie cateringu,

      które odbędzie się

      w poniedziałek 16 grudnia 2019r. o godz.13.30.

     • 11 GRUDNIA 2019 PIERNICZKI,PIERNICZKI...

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      W dniu 11.12.2019r. odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców i uczniów klasy III SPS w  kuchni terapeutycznej. Tematem zajęć było pieczenie i dekorowanie świątecznych pierniczków. Ugniatanie ciasta, wycinanie i dekorowanie było wielką frajdą zarówno dla dzieci jak i opiekunów. Po zakończeniu zajęć każda rodzina zabrała ze sobą własnoręcznie ozdobione słodkości. Zajęcia przeprowadziła wychowawczyni Joanna Zalewska wraz z Panią Wiolettą Kaczor.

     • 6 GRUDNIA 2019 MIKOŁAJKI

     • Wszyscy opowiadają o swoich mikołajkach więc i my to zrobimy.
      6 grudnia, jak do wszystkich grzecznych dzieci, tak i do nas przyszedł św. Mikołaj. Tym razem spotkaliśmy zię z nim w Ostrowieckim Browarze Kultury. Radości i wzruszeń było bardzo dużo i okazało się, że nawet te całkiem duże dzieci chcą przytulić się do Mikołaja https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/ta5/1.5/16/1f642.png:) 🎅
      Po spotkaniu z Mikołajem wszyscy otrzymaliśmy długo oczekiwany prezent- koncert zespołu Champion https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/ta5/1.5/16/1f642.png:)
      Koncert ten został wylicytowany jako jedna z atrakcji, podczas ubiegłorocznej akcji “Gwiazdki Moc”.
      Nie da się ukryć, że było to cudowne przeżycie dla wszystkich obecnych. Zespół stworzył wspaniałą atmosferę, pełną ciepła i radości przez co zachęcił do zabawy nawet najbardziej opornych https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/ta5/1.5/16/1f642.png:)
      To były niezapomniane mikołajki https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/ta5/1.5/16/1f642.png:)🎅

     • 4 GRUDNIA 2019 BARBÓRKA

     • W dniu dzisiejszym uczniowie oddziałów Ia i Ib Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz 8a Szkoły Podstawowej w ramach programu "Przygoda z pracą" obejrzeli prezentację na temat pracy górników. Poznali różne surowce mineralne, które wydobywa się z ziemi, a takze ich zastosowanie. Podczas wspólnych zajęć uczniowie malowali węglem i osobiście mogli się przekonać, że taka praca do najczyściejszych nie należy. W tym dniu odwiedził nas oczywiście górnik. Uczniowie mogli z bliska zobaczyć jak wygląda mundur galowy i przymierzyć górniczą czapkę. Zajęcia przygotowały nauczycielki: Justyna Buczalowska, Anna Wieczerzak i Małgorzata Łukasik.

     • #RazemNaŚwięta

     • #RazemNaŚwięta Okres przedświąteczny to najlepszy czas, aby okazać wsparcie starszym, chorym, samotnym, bezdomnym, potrzebującym pomocy. To także czas by przygotować się do świąt, zadbać o szczegóły, które stworzą wyjątkową atmosferę bożonarodzeniową. Czas Świąt Bożego Narodzenia jest przecież okresem szczególnym. Czekamy na niego z radością i podekscytowaniem niezależnie od wieku. Nasi uczniowie zawsze są otwarci na pomoc i to nie tylko w okresie przedświątecznym ale cały rok. Zawsze bardzo aktywnie angażują się w różne akcje charytatywne, mają otwarte serca i ogromną wrażliwość i na potrzeby innych. W dniach 29-30 listopada młodzież z ZSS uczestniczyła aż w dwóch ważnych wydarzeniach- ogólnopolskiej akcji Świąteczna zbiórka żywności oraz Paczka dla zwierzaczka- zbiórka karmy dla bezdomniaków, podopiecznych Ostrowieckiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierzat ANIMALS. W dniu 2 grudnia, wspólnie z Kołem Gospodyń z Wojnowic przygotowywaliśmy stroiki świąteczne, które wniosą akcent świąteczny do wielu domów. Zwłaszcza w takim dniu jak dzisiejszy- w Międzynarodowym Dniu osób niepełnosprawnych jesteśmy dumni z naszych uczniów. Każdy inny ale wszyscy równi- to hasło nabiera sensu, kiedy widzimy, że wszyscy możemy pomagać, bez względy na wiek, bez względu na sprawność. Cieszymy się, że mamy tak cudownych Wolontariuszy.

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Specjalnych
    • sekretariat@zss.ostrowiec.pl ksiegowosc@zss.ostrowiec.pl dyrektor@zss.ostrowiec.pl wicedyrektor@zss.ostrowiec.pl
    • (41) 263 44 99
    • 27 -400 Ostrowiec Św. ul. Iłżecka 33 Poland
    • Kontakt do Inspektora Ochrony Danych w ZSS: iod@arx.net.pl
  • Galeria zdjęć

    brak danych