• 26 LISTOPADA 2019 DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     •  

      W dniu 26.11.2019r. w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Iłżeckiej 33 odbyła się zabawa dla uczniów oddziałów Szkoły Podstawowej z okazji Dnia Pluszowego Misia. Oprócz zabawy dyskotekowej i słodkiego poczęstunku na uczniów czekały także liczne niespodzianki. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali maskotki. W tym dniu odwiedził nas również Tygrysek, który przyjechał w zastępstwie swojego przyjaciela - Kubusia Puchatka.

     • 21 LISTOPADA 2019 DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

     • " Ten świat potrzebuje nowego rodzaju armii - armii życzliwości. " ~ Cleveland Amory

      W dniu dzisiejszym uczniowie i pracownicy naszej placówki połączyli się w taką optymistyczną, żółtą armię życzliwych ludzi.
      Z okazji Dnia Życzliwości uczniowie przygotowali kartki z pozytywnymi, optymistycznymi pozdrowieniami dla swoich kolegów, nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły.
      Kolor żółty dominował i rozjaśniał ponury, listopadowy dzień.
      O życzliwości pamiętamy codziennie a przypominamy od kilku dni https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/ta5/1.5/16/1f642.png:) Najpierw pojawiły się żółte słoneczka w różnych miejscach naszej szkoły a potem nastapiło przygotowanie kartek i pozdrowień. Pozdrowienia zostały także przesłane do kolegów z innego miasta https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/ta5/1.5/16/1f642.png:)
      Uczniowie klasy VI i VIII a przygotowali specjalne pocztówki dla kolegów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego Uśnica a w dniu wczorajszym otrzymaliśmy od nich cudną kartkę.

      Marzy nam się by wszyscy pamiętali o życzliwości nie tylko w dniu dzisiejszym ale w każdym następnym. Zdecydowanie poprawi to jakość naszego życia. Zwłaszcza, że miły gest, ciepły uśmiech nic nie kosztuje https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/ta5/1.5/16/1f642.png:)

      "Życzliwość trudno oddać, ponieważ zawsze wraca. " ~ Marcel Proust

     • 20 LISTOPADA BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

     • 20 listopada 2019 r. w sali Michael przy parafii św. Michała, odbył się już po raz trzeci Bal Wszystkich Świętych. W czasie przerwy od tańców i zabawy, pani dyrektor Magdalena Wykrota -Skóra wręczyła nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego,, Święci kochają modlitwę różańcową". Wyróżniono i nagrodzono również uczniów, którzy wystąpili w przebraniach świętych. Wszyscy obecni dobrze się bawili. Szcególne podziękowania kierujemy dla ks. proboszcza Jana Sarwy, który udostępnił nam salę oraz był sponsorem nagród.DZIĘKUJEMY

     • 19 LISTOPADA 2019 MAJSTERKOWO W CASTORAMIE

     • W dniu dzisiejszym uczniowie oddziałów Szkoły Przysposabiającej do Pracy wzięli udział w warsztatach Majsterkowo w Castoramie. Uczniowie wykonali skrzynkę na narzędzia, skarbonkę oraz bombkę tkaną na własnoręcznie przygotowanym stalażu. Wszyscy z zapałem uczestniczyli w warsztatach, z dużym zaangażowaniem wbijali gwoździe, a potem z dumą prezentowali swoje prace. Wyjście na warsztaty zorganizowały nauczycielki Urszula Sasak i Justyna Buczałowska.

     • 16 LISTOPADA 2019 II FESTIWAL UMIEJĘTNOŚCI

     • W sobotę  16 listopada,  odbył się kolejny już- II Festiwal Umiejętności.
      Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych „Źródło” a sfinalizowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrowcu i miało charakter warsztatowy.
      Podczas warsztatów nasi uczniowie prezentowali swoje umiejętności oraz wspólnie z zaproszonymi gośćmi podejmowali  działania artystyczne  w zakresie:
      a)obsługi plotera i wypalarki
      b)tworzenia kartek świątecznych metoda tradycyjną i haftem matematycznym
      c)wykonywania ozdób świątecznych /zimna porcelana/
      d)ozdabiania metodą decupage
      e)wykonywania stroików świątecznych
      Odbyły się także warsztaty kulinarne oraz dekorowanie pierniczków.
      Wśród zaproszonych gości pojawili się przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, dyrektorzy szkół, a także grupy rówieśnicze- młodzież z I L.O im. Stanisława Staszica oraz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego.
      Wszyscy mogli podziwiać nowy układ taneczny w wykonaniu naszego szkolnego zespołu  „Iskierki” .
      Podsumowaniem spotkania była prezentacja wykonanych prac oraz degustacja przygotowanych potraw.
      Dziękujemy wszystkim za obecność oraz twórcze i kreatywne spędzenie soboty w Zespole Szkół Specjalnych.

     • 14 LISTOPADA 2019 MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

     • W dniu 13.11.2019 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w  konkursie plastycznym pt. „Moją ulubioną postacią z bajki jest…”. Konkurs ten adresowany do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych z  Ostrowca Świętokrzyskiego, został objęty patronatem przez dyrektora ZSS panią Magdalenę Wykrotę-Skórę. Konkurs zorganizowali   nauczyciele przysposobienia do pracy, panie: Marta Hapczyn i  Agnieszka Wańdoch. W skład komisji konkursowej weszli uczniowie klas trzecich SSPdP, którzy oceniali prace pod względem artystycznym i estetycznym oraz przyznali nagrody zwycięzcom. Spośród 63 prac jury przyznało 6 wyróżnień, 2 miejsca III, 2 miejsca II oraz 2 miejsca I. Na laureatów i uczestników czekały dyplomy i atrakcyjne nagrody. Głównym celem konkursu było  wprowadzanie  młodzieży naszej szkoły do życia w społeczeństwie i do pełnienia określonych ról oraz  podejmowania samodzielnych, niekiedy  trudnych decyzji. Sam konkurs cieszył się wśród dzieci edukacji wczesnoszkolnej dużym powodzeniem i przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Łącznie do konkursu przystąpiło 10 szkół z terenu miasta i gminy Ostrowca Świętokrzyskiego. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • 11 LISTOPADA 2019 OSTROWIECKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

     • Już po raz kolejny uczniowie wraz z pracownikami Zespołu Szkół Specjalnych wzięli udział w Ostrowieckim Biegu Niepodległości. Na starcie biegu pojawili się: Natalia Śmieszek, Marcin Spyra, i Kamil Podsiadło. Zmiany w trasie jakie nastąpiły w tym roku w ogóle nie przeszkodziły naszym dzielnym zawodnikom w osiągnięciu sukcesu jakim niewątpliwie  jest sam udział w zawodach.

      Start pozwala udowodnić nie tylko sobie ale i społeczeństwu że osoby z niepełnosprawnościami są w stanie osiągnąć wysoko postawione przez siebie cele Dotyczy to oczywiście nie tylko sfery sportowej. Dla naszych uczniów zawody były również lekcją historii, z której dowiedzieli się kilku ciekawych informacji na temat odzyskania przez nasz kraj Niepodległości. Uczniów do zawodów przygotowali trenerzy Elżbieta Wybranowska, Ernest Krajewski, którzy wraz z Wiolettą Myśliwiec i Joanną Gałką uczestniczyli w tej niezwykłej imprezie przez co  uczcili 101 rocznicę odzyskania Niepodległości .

     • 13 LISTOPADA 2019 ZAJĘCIA STYMULACJI POLISENSORYCZNEJ

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Podczas dzisiejszych zajęć stymulacji polisensorycznej usprawnialiśmy zmysły: smaku, węchu, wzroku i dotyku. To była bardzo smaczna zabawa. Poznawaliśmy dotykiem galaretkę truskawkową, kisiel wiśniowy, budyń waniliowy, jogurt naturalny i płatki kukurydziane. Dotykanie, mieszanie dłonią składników, robienie własnych kompozycji i smakowanie, dostarczyło wszystkim dużo pozytywnych emocji. Oczywiście pamiętaliśmy wcześniej o odpowiednim przygotowaniu i wszyscy umyli dłonie.

     • 12 LISTOPADA 2019 PRZYGOTOWANIA DO FESTIWALU UMIEJĘTNOŚCI

     • Dnia 12 listopada 2019r. uczniowie oddziału I SPS i oddziału I b i III a SSPdP wraz z nauczycielami panią Małgorzatą Chojnacką i panią Urszulą Sasak piekli pierniki, które będą dekorowane w dniu 16 .11.2019r. na II Festiwalu Umiejętności, organizowanym w ZSS.

     • 5 LISTOPADA OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

     •  

        

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      5 listopada 2019r. dyrektor Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach nagrodził laureatów wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Odpoczywaj na wsi” ogłoszonego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem konkursu było promowanie wypoczynku na polskiej wsi oraz kreowanie wizerunku obszarów wiejskich jako turystycznego rynku oferującego zróżnicowane i całoroczne atrakcje. Wśród zwycięzców znalazł się uczeń Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. - Jakub Żelazowski, który zajął II miejsce w kategorii wiekowej: klasy 0–III. Chłopiec, który jest uczniem klasy III Szkoły Podstawowej Specjalnej, pod okiem swojej wychowawczyni mgr Joanny Zalewskiej przygotował piękną pracę plastyczną, która zachwyciła jury oryginalną techniką wykonania z użyciem naturalnych materiałów roślinnych takich jak: trawy, zioła, kłosy zbóż. Wiadomość o wygranej w konkursie była dla Kuby dużym zaskoczeniem. Po chwilach niedowierzania na buzi chłopca zagościły uśmiech i radość. Kuba ucieszył się, że został doceniony jego wysiłek włożony w wykonanie pracy, bo jak sam mówi: „Bardzo lubi odpoczywać na wsi, bo tam jest najfajniej”. Uczeń często jeździ do babci, z którą chodzi na spacery do lasu i nad rzekę, obserwuje zwierzęta gospodarskie oraz prace polowe. Organizatorka Szkolnego Konkursu Plastycznego „Odpoczywaj na wsi” - mgr Emilia Łupina podkreśliła, że wspaniała nagroda ufundowana przez ŚODR z pewnością pomoże chłopcu w edukacji oraz będzie zachętą do udziału w kolejnych konkursach plastycznych.Dyrektor ZSS -mgr Magdalena Wykrota-Skóra gratulując uczniowi życzyła mu zwycięstwa w ogólnokrajowym etapie konkursu.

     • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     • W ZSS uroczyście obchodziliśmy kolejną- 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
      Uczniowie w galowych strojach, w podniosłym nastroju o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewali wspólnie hymn- Mazurek Dąbrowskiego.
      Część artystyczna to recytatorskie występy uczniów. Każdy fragment wiersza przeplatał się z pieśnią legionową.
      Krótka prezentacja o polskich symbolach narodowych utrwaliła uczniom wiedzę na temat historii naszej Ojczyzny.

     • LISTOPAD - PRZYGODA Z PRACĄ

     •  

       

       

       

       

       

       

      Uczniowie oddziałów Ia i Ib SSPdP, w ramach programu  „Przygoda z pracą” postanowili przygotować na kiermasz bożonarodzeniowy słoiki z marynowaną dynią. W ramach zajęć uczniowie obierali, drążyli i kroili dynię, którą później gotowali w zalewie octowej z odrobiną goździków. Do zajęć przyłączyli się także uczniowie z oddziału 8a, którzy chętnie pomagali w kuchni i myli słoiki na weki. Widać, że wspólna praca przyniosła efekty, czego przykładem jest kilkanaście słoików marynowanej dyni.

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Specjalnych
    • sekretariat@zss.ostrowiec.pl ksiegowosc@zss.ostrowiec.pl dyrektor@zss.ostrowiec.pl wicedyrektor@zss.ostrowiec.pl
    • (41) 263 44 99
    • 27 -400 Ostrowiec Św. ul. Iłżecka 33 Poland
    • Kontakt do Inspektora Ochrony Danych w ZSS: iod@arx.net.pl
  • Galeria zdjęć

    brak danych