• EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

     •  

       

       

             W dniach 24-26 września 2019 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św.,  ul. Iłżecka 33 obchodzony był Europejski Tydzień Sportu.

          Wtorek obfitował w wydarzenia sportowe. Szkołę odwiedziły Ola, Wiktoria i Gabrysia z Klubu Sportowego Black and White. Ola Kępa opowiedziała o swojej karierze sportowej i pokazała, jak na mistrzynię przystało, fantastyczną kolekcję medali. Dziewczęta zaprezentowały swoje umiejętności gimnastyczne i zostały nagrodzone gromkimi oklaskami.

                  Następnie uczniowie szkoły wzięli udział w rozgrywkach sportowych przygotowanych przez trenerów z KOS „Rywal”. Zwycięzcy zostali nagrodzeni.  Na zakończenie odbył się mecz piłki nożnej - uczniowie kontra nauczyciele i rodzice. Pasjonująca rozgrywka zakończyła się zwycięstwem uczniów 5 do 4.

      Obchody Europejskiego Tygodnia Sportu w środę rozpoczęły się od wystąpienia pani dietetyk Emilii Żelazowskiej, która w przystępny i humorystyczny sposób przedstawiła zasady właściwego odżywiania się. Następnie uczniowie szkoły zaprezentowali wartości odżywcze owoców i warzyw oraz ich wpływ na nasze zdrowie i wygląd. Pani Elżbieta Wybranowska i Monika Seremak opowiedziały o grupie wsparcia dla rodziców - Patyczaki oraz zachęciły do brania udziału w spotkaniach odbywających się w czwartki o godzinie 18.00 na terenie ośrodka wypoczynkowego Gutwin. Wiele emocji dostarczyły zdjęcia prezentujące rodziny uczniów            i przyjaciół grupy podczas treningów. Kolejnym punktem było wystąpienie v-ce dyrektora Ernesta Krajewskiego, który opowiedział o znaczeniu ruchu w rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał do degustacji świeżo wyciśnięty sok owocowo - warzywny. W godzinach popołudniowych odbył się na trening Klubu Olimpiad Specjalnych RYWAL w sali gimnastycznej przy Budowlance.

      W czwartek uczniowie szkoły wzięli udział w Świętokrzyskim Mityngu w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych i spotkaniu Patyczaków na terenie ośrodka wypoczynkowego Gutwin.

      Koordynatorami Europejskiego Tygodnia Sportu w Zespole Szkół Specjalnych były nauczycielki Marta Hapczyn i Aneta Stawczyk.

     • 21 WRZEŚNIA 2019 BIEG INTEGRACYJNY

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 21 WRZEŚNIA 2019 BIEG INTEGRACYJNY .

      Uczniowie z naszej szkoły - Natalia Śmieszek, Kamil Podsiadło i Marcin Spyra wraz  z opiekunami panią Elżbietą Wybranowską oraz panem wicedyrektorem Ernestem Krajewskim, w sobotę 21 września 2019r., wzięli udział w Biegu Integracyjnym ,,Spełniać marzenia"  w Rudniku nad Sanem. Po raz pierwszy biegła także Natalia Czuba z klasy V. Pojechali, pobiegli i wrócili z medalami, zajmując czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych - Marcin I miejsce, Natalia i Kamil III miejsca. GRATULUJEMY!

     • Piknik Rodzinny

     •  

      Dnia 21 września  2019 roku w godzinach  10.00 – 13.00 dzięki uprzejmości dyrektora  ŚDS „ Przystań” Pani Jolanty Sienniak przed budynkiem szkolnym ZSS przy ulicy Iłżeckiej 33 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Piknik Rodzinny. 

      Rodzinnemu świętowaniu  towarzyszyło mnóstwo atrakcji dla Uczniów  i Rodziców: malowanie  paznokci ; bańki mydlane; rodzinne gry planszowe;   zwierzątka z balonów;  trampoliny; kącik plastyczny; malowanie kredą; zabawy z chustą .  Można było również zrobić sobie imienną tabliczkę, wykonaną na nowoczesnym ploterze – sprzęcie zakupionym dzięki akcji „Gwiazdki Moc” , zorganizowanej przez Radio Ostrowiec  na rzecz uczniów ZSS , która miała miejsce w grudniu 2018 roku.

      Ciepły  poczęstunek w postaci kiełbasek , tacki, sztućce,  kubki na ciepłe i zimne napoje zasponsorowała  Rada Rodziców ZSS. Za co serdecznie podziękowała Pani Dyrektor Magdalena Wykrota – Skóra.

      Kawa , herbata, zimne napoje;  owoce i możliwość odpoczynku na leżaku a także wszystkie rozrywki zapewniły dobry humor i niezwykle udany dzień rodzinnego świętowania Dzieciom i Rodzicom.

      Pani Dyrektor ZSS – mgr Magdalena Wykrota – Skóra , koordynatorzy : Małgorzata Chojnacka, Aneta Stawczyk dziekują  Wszystkim pracownikom ZSS biorącym udział w przygotowaniach  do  Pikniku Rodzinnego  .

       

       

       

       

     • Pożegnanie wakacji

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pożegnanie wakacji.

       

       

       

       

       

       

       

      W czwartek, 12 września 2019r. w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Iłżeckiej 33 odbyła się dyskoteka integracyjna pod hasłem „Pożegnanie wakacji”. Wzięli w niej udział uczniowie oddziałów Szkoły Przysposabiającej do Pracy, a także 8 Szkoły Podstawowej oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy „Przystań” wraz z opiekunami. Wszyscy radośnie się bawili. Mamy nadzieję, że taki  radosny humor będzie towarzyszył wszystkim przez cały rok szkolny. Oczywiście był także słodki poczęstunek, przygotowany przez oddział IIIa SSPdP. Oprawę muzyczna przygotowali chłop  z oddziału 8 b, a dekorację uczniowie  I b SSPdP. Organizatorami dyskoteki byli nauczyciele: Mariusz Chamera, Justyna Buczałowska i Urszula Sasak.

       

     • Wakacyjne festyny

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wakacyjne festyny.

       

       

       

       

       

       

      Ostatni weekend wakacji był niezwykle pracowity dla nauczycieli  ZSS, którzy bardzo chętnie włączają się do różnych akcji charytatywnych na terenie naszego miasta. I tak,  w sobotę 31 sierpnia reprezentacja pań z ZSS pobiegła w Biegu Charytatywnym dla Oskarka. Panie Emilia Łupina, Joanna Gałka  i Elżbieta Wybranowska postanowiły sobotnie popołudnie spędzić w Chmielowie, aby  w ten sposób wesprzeć Oskarka i jego rodziców. Pakiety startowe na bieg wykupiło Stowarzyszenie na Rzecz Wychowanków ZSS   w Ostrowcu Św. „Źródło”.

        Natomiast w niedzielę 1 września duże grono nauczycieli wraz z Dyrekcją Zespołu Szkół Specjalnych  bawiło się wraz z dziećmi na „VII Jadwiżańskim Pikniku” na zakończenie wakacji, który odbył się przy parafii Św. Jadwigi Królowej na osiedlu Stawki w Ostrowcu Św. To już drugi rok z rzędu, kiedy nauczyciele ZSS brali udział w pikniku i bawili się wspólnie  z dziećmi. W tym roku przygotowali mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, były plansze edukacyjne, konkursy plastyczne z nagrodami, zwierzątka z balonów  i wiele różnych gier  i zabaw.

     • UWAGA RODZICE !!!

     •  

      Rada Rodziców zaprasza na spotkanie

         w poniedziałek 16 września 2019r o godz. 13.00

         w sprawie wyboru firmy cateringowej

      dostarczającej obiady dla dzieci.

     • UWAGA RODZICE !!!

     •  

      9 września 2019r.(poniedziałek)o godz. 13.00

      odbędzie się spotkanie Dyrektora z Rodzicami

      połączone z wyborem trójek klasowych

      oraz członków Rady Rodziców na rok szkolny 2019/2020

      Serdecznie zapraszamy! 

       

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Specjalnych
    • sekretariat@zss.ostrowiec.pl ksiegowosc@zss.ostrowiec.pl dyrektor@zss.ostrowiec.pl wicedyrektor@zss.ostrowiec.pl
    • (41) 263 44 99
    • 27 -400 Ostrowiec Św. ul. Iłżecka 33
    • Kontakt do Inspektora Ochrony Danych w ZSS: iod@arx.net.pl
  • Galeria zdjęć

    brak danych