• ROK 2015

    •  

     STOWARZYSZNIE "ŹRÓDŁO"

     NA KONFERENCJI 

     W CENTRUM KSZTAŁECNIA USTAWICZNEGO

     W dniu 12 listopada 2015r. o godz. 1500 -   w Centrum Kształcenia Ustawicznego  w Ostrowcu Św.,  odbyła się konferencja  „Aktywizacja osób  z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin  w przestrzeni powiatu ostrowieckiego”- zorganizowana przez ZSS, Stowarzyszenie ,, Źródło” oraz CKU.

     Była ona podsumowaniem projektu „Uczymy się siebie nawzajem”, który  finansowany  był ze środków Wojewody Świętokrzyskiego i Stowarzyszenia ,,Źródło”.

      Serdeczne podziękowania kierujemy do przedstawicieli PCPR, Warsztatu Terapii Zajęciowej, Agencji Rozwoju Lokalnego - za przedstawienie informacji o stosowanych formach aktywizowania osób niepełnosprawnych.

     Dziękujemy wszystkim osobom uczestniczącym w konferencji.

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/273

     http://lokalnatelewizja.pl/wiadomosci/10495,projekt-uczymy-sie-siebie-nawzajem-dobiegl-konca

      

     *************

      

            26 i 27 października 2015 r. odbyły się już ostatnie, ósme zajęcia plastyczne metodą Decoupage dla dwóch grup z projektu „UCZYMY SIĘ SIEBIE NAWZAJEM- warsztaty informatyczne, plastyczne i florystyczne dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodziców.

          W czasie ostatnich zajęć uczestnicy dekorowali metalowe puszki bądź własne przedmioty, tj. miseczki, słoiki, itp. Korzystając ze zdobytego doświadczenia, podobnie jak w poprzednich zajęciach uczestnicy projektu wybierali motywy z serwetek i układali własne kompozycje.  Jedni malowali przedmioty, inni pokrywali je farbą o specjalnej strukturze, niektórzy dekorowali powstałe rysunki farbami konturowymi. Wszystkie prace były bardzo oryginalne chociaż każda inna, zrobiona według osobistych gustów uczestników zajęć.

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/268

      

     *************

      

      

            19 i 20 października 2015 r. odbyły się już siódme zajęcia plastyczne metodą Decoupage dla dwóch grup z projektu „UCZYMY SIĘ SIEBIE NAWZAJEM- warsztaty informatyczne, plastyczne i florystyczne dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodziców.

            Podczas zajęć uczestnicy dekorowali i malowali ozdobne, drewniane deseczki. Podobnie jak w poprzednich zajęciach wybierali motywy z serwetek i układali kompozycje, które następnie naklejali na drewno. Niektórzy malowali tło, bądź wykańczali motywy farbami konturowymi. Niektórzy uczestnicy dodatkowo przynieśli własne miseczki czy butelki  i korzystając ze zdobytej wiedzy i umiejętności dekorowali je według własnego pomysłu. Powstały bardzo ciekawe prace.

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/266

      

     *************

      

            12 i 13 października 2015 r. odbyły się szóste zajęcia plastyczne metodą Decoupage dla dwóch grup z projektu „UCZYMY SIĘ SIEBIE NAWZAJEM- warsztaty informatyczne, plastyczne i florystyczne dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodziców.

          Temat warsztatów: „Na szkle malowane - obrazek”.   Podczas zajęć uczestnicy wybierali motywy z serwetek i układali kompozycje, które następnie naklejali na szkło.
     Później malowali przyklejone elementy białą farbą i zaznaczali kontury specjalna farbką konturową. Całość wypełniali wybranym przez siebie tłem. Po wyschnięciu obrazków oprawiali je w antyramy. Powstały bardzo piękne obrazy.

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/264

      

     *************

      

      

            05 i 06 października 2015 r. odbyły się piąte zajęcia plastyczne metodą Decoupage dla dwóch grup z projektu „UCZYMY SIĘ SIEBIE NAWZAJEM- warsztaty informatyczne, plastyczne i florystyczne dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodziców.

         Podczas warsztatów uczestnicy kontynuowali prace dekoracyjne wcześniej przygotowanych elementów – styropianowe jajka. Wybierali wzory z serwetek, dopasowywali je do kształtu jajek, przyklejali, lakierowali i malowali według własnych pomysłów. Następnie wybierali wstążki, którymi dekorowali gotowe prace. Uczyli się jak poprawnie wiązać kokardy. Gotowe prace przymocowywali na specjalnych styropianowych krążkach. Powstały piękne, kolorowe pisanki, które będą wspaniałą dekoracją wielkanocnego stołu, a nasi uczestnicy będą mieli satysfakcję z tego, że sami potrafią stworzyć tak wspaniałe stroiki.

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/261

      

     *************

      

     28 i 29 września 2015 r. odbyły się czwarte zajęcia plastyczne metodą Decoupage dla dwóch grup z projektu „UCZYMY SIĘ SIEBIE NAWZAJEM- warsztaty informatyczne, plastyczne i florystyczne dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodziców.

     Temat zajęć: „Ozdabianie wzorami z serwetek przedmiotów ze styropianu – bombka na Boże Narodzenie”. Podczas warsztatów uczestnicy wybierali wzory z serwetek, dopasowywali je do kształtu bombki, przyklejali, lakierowali i malowali według własnych pomysłów. Każda była inna, stworzona według indywidualnych pomysłów osób wykonujących. Powstały bardzo oryginalne i piękne ozdoby, które podczas świąt Bożego Narodzenia będą przypominały naszym uczniom i ich rodzicom miło spędzone chwile podczas warsztatów projektowych.

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/260

      

     *************

      

            21 i 22 września 2015 r. odbyły się trzecie zajęcia plastyczne metodą Decoupage dla dwóch grup z projektu „UCZYMY SIĘ SIEBIE NAWZAJEM- warsztaty informatyczne, plastyczne i florystyczne dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodziców.

           Uczestnicy zajęć specjalną farbą o strukturze piasku malowali elementy dekoracyjne – styropianowe jaja, bombki, krążki, które będą dekorowane na kolejnych zajęciach. Wybierali także papierowe serwetki, z których będą wycinali później motywy do ozdabiania przygotowanych wcześniej elementów.

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/257

      

     *************

      

            14 i 15 września 2015 r. odbyły się drugie zajęcia plastyczne metodą Decoupage dla dwóch grup z projektu „UCZYMY SIĘ SIEBIE NAWZAJEM- warsztaty informatyczne, plastyczne i florystyczne dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodziców.

           Uczestnicy zajęć malowali ceramiczne doniczki i wycinali kolorowe wzory z serwetek. Następnie układali kompozycje, które przyklejali na doniczki. Niektórzy z uczestników, dodatkowo malowali kontury specjalną farba konturową, bądź pokrywali całość klejem z brokatem. Wszyscy pracowali w wielkim skupieniu, a wykonane doniczki były na bardzo wysokim poziomie. Dużym powodzeniem cieszył się wzór z lawendą, były też cytryny i doniczka z truskawkami.

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/256

      

     *************

      

     8 września 2015 r. odbyły się pierwsze warsztatowe zajęcia plastyczne metodą Decoupage dla drugiej grupy uczniów ZSS oraz ich rodziców, w ramach kontynuacji projektu „UCZYMY SIĘ SIEBIE NAWZAJEM”.

     Podobnie jak grupa pierwsza, druga grupa realizowała ten sam temat zajęć: „Dekorowanie drewnianych podkładek pod filiżanki”

     Wszyscy uczestnicy z wielkim zapałem malowali drewniane podkładki, wycinali motywy z kolorowych serwetek, po czym układali wzory i przyklejali je do drewnianych podkładek. Niektórzy dodatkowo malowali kontury specjalnymi mazakami do drewna.

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/255

      

     *************

      

     7 września 2015 r. odbyły się pierwsze warsztatowe zajęcia plastyczne metodą Decoupage dla pierwszej grupy uczniów ZSS oraz ich rodziców, w ramach kontynuacji projektu „UCZYMY SIĘ SIEBIE NAWZAJEM”. Zajęcia odbyły się w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Iłżeckiej 31.

     Temat zajęć: „Dekorowanie drewnianych podkładek pod filiżanki”

     Uczestnicy w ramach zajęć malowali drewniane podkładki, wycinali motywy z kolorowych serwetek, układali kompozycje, którymi potem dekorowali podkładki. Zajęcia odbywały się w bardzo wesołej i jeszcze wakacyjnej atmosferze.

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/254

     *************

      

     3 czerwca 2015 r. odbyły się zajęcia florystyczne w ramach projektu „UCZYMY SIĘ SIEBIE NAWZAJEM”. Uczniowie ZSS oraz ich Rodzice wspólnie wykonywali miniaturowy ogródek, według japońskiej sztuki układania kwiatów – ikebana.

          Ikebana opiera się na trzech uzupełniających się elementach, jakimi są: niebo, ziemia i ludzkość. Według jednego podejścia, naczynie symbolizuje ziemię jako podstawę, kwiaty przedstawiają człowieka, zaś niebo to punkt, do którego on dąży – wciąż nowe cele, jakie sobie stawia. Inne podejście mówi, że w ikebanie najdłuższe kwiaty symbolizują niebo jako ideał, krótsze – ziemię, najkrótsze zaś oznaczają słabego, pełnego wad człowieka.

     Dużo emocji dostarczyło wszystkim układanie maleńkich bukiecików z mchu, który zawierał mnóstwo niespodzianek, m.in. mrówki, ślimaczki i inne owady. 

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/241

      

     *************

      

     2 czerwca 2015 r. już po raz czwarty odbyły się zajęcia informatyczne w ramach projektu „UCZYMY SIĘ SIEBIE NAWZAJEM”. Uczniowie ZSS oraz ich Rodzice poznawali zasady bezpiecznego poruszania się w Internecie, zakładali pocztę internetową, uczyli się jak zakładać bezpieczne hasła, a także wysyłali i odbierali wiadomości. Pan Sylwek pokazywał także uczestnikom jak do wysłanej wiadomości można dołączać załączniki oraz zdjęcia.

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/240

      

      

     *************

      

           28 maja 2015r. odbyły się kolejne zajęcia z florystyki  uczestników projektu „UCZYMY SIĘ SIEBIE NAWZAJEM”.  Uczniowie oraz ich Rodzice poznali program Garden composer, z którego pomocą tworzyli wirtualny ogródek na ekranie. Każdy z uczestników miał możliwość stworzenia wymarzonego projektu domku, a wokół niego pięknego ogrodu. Program umożliwia profesjonalne dobieranie kwiatów i roślin ogrodowych, które później można oglądać na podglądzie projektu, widać wtedy jak wygląda dany ogród. Uczestnicy zapisali swoje projekty na komputerze, zostaną one wydrukowane i każdy otrzyma wydruk projektu na pamiątkę.

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/239

      

      

     *************

      

     26 maja 2015 r. uczniowie ZSS oraz ich Rodzice już po raz trzeci wzięli udział w zajęciach informatycznych projektu „UCZYMY SIĘ SIEBIE NAWZAJEM”. Uczestnicy poznawali podstawy poruszania się w systemie operacyjnym Windows, a także tworzyli własne projekty w programie Corel Draw. Poznawali możliwości zmiany kształtów figur, które umożliwia dany program. Uczyli się jak dobierać kolory, jak je rozjaśniać i przyciemniać oraz jak wykorzystywać narzędzia,  danego programu (pędzel, ołówek, gumka, itp.) Każdy tworzył własną tęczę za pomocą mieszania barw.

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/238

      

      

     *************

      

           21 maja 2015r. odbyły się kolejne zajęcia z florystyki uczestników projektu „UCZYMY SIĘ SIEBIE NAWZAJEM”.  Uczniowie oraz ich rodzice wykonywali wianek na drzwi według podanego projektu. Uczyli się jak dobierać kwiaty, liście, kłosy zbóż oraz estetycznie dekorować wianki. Ponadto uczniowie biorący udział w zajęciach malowali farbami wydrukowane kolorowanki wianków.

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/235

     *************

      

      

     19 maja 2015 r. uczniowie ZSS oraz ich Rodzice już po raz drugi wzięli udział w zajęciach informatycznych projektu „UCZYMY SIĘ SIEBIE NAWZAJEM”.  Tematem zajęć był: „Internet jako ocean wiedzy i informacji”, czyli „Co nam wpadnie do sieci?. Pan Sylwester Szostak pokazał uczestnikom jak w bezpieczny sposób poruszać się po stronach internetowych i wyszukiwać różne źródła informacji. Rodzicom zaś przekazał wiedzę, jak mogą sprawdzać historię przeglądania stron internetowych przez ich dzieci.

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/234

     *************

      

          

           14 maja 2015r. odbyły się pierwsze zajęcia z florystyki  uczestników projektu „UCZYMY SIĘ SIEBIE NAWZAJEM”.  Warsztaty odbywają się w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu Św., w profesjonalnie wyposażonej sali florystycznej.  Zajęcia prowadzi pani Ewa Zakowana. Uczniowie oraz ich rodzice stosując się do wskazówek pani prowadzącej, tworzyli piękne bukiety  z niespodzianką, z kryzą z traw na mikrofonie. Oczywiście niespodzianką tą były czekoladowe cukierki.

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/233

     ************

      

     12 maja 2015r. odbyło się pierwsze spotkanie uczestników projektu „UCZYMY SIĘ SIEBIE NAWZAJEM”. Były to zajęcia informatyczne w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu Św., które jest partnerem projektu. Uczniowie oraz ich Rodzice spotkali się z organizatorami i prowadzącymi zajęcia warsztatowe. Zebrani zapoznali się z harmonogramem i tematyką poszczególnych warsztatów i  z zapałem przystąpili do pierwszych zajęć, które poprowadził pan Sylwester Szostak.

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/232

      

     *************

     Stowarzyszenie „Źródło” 
     zaprasza uczniów klas gimnazjalnych i przysposabiających do pracy Zespołu Szkół Specjalnych
     oraz ich Rodziców do udziału w projekcie:

     „UCZYMY SIĘ SIEBIE NAWZAJEM”, który będzie realizowany przy wsparciu

     Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach w terminie
     od 4 maja 2015 r. do 26 czerwca 2015r.
     oraz od 1 września 2015r. do 30 listopada 2015r.

     Partnerem projektu będzie Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu Św.
      przy ul. Sandomierskiej 26.

      

     W ramach projektu zostaną zorganizowane:

     - zajęcia warsztatowe z informatykiem,

     - zajęcia warsztatowe z florystą,

     - warsztaty plastyczne metodą Decoupage,

     - konferencja „Aktywizacja osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin                  

        w przestrzeni powiatu ostrowieckiego”,

     - wystawa prac.

      

     Spotkania odbywać się będą:

     Zajęcia warsztatowe z informatykiem – 7 spotkań, które odbędą się w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu Św.,  w profesjonalnej sali komputerowej z dostępem do Internetu. Udział weźmie – 10 wychowanków ZSS w Ostrowcu Św. i 10 rodziców.

     Zajęcia warsztatowe z florystą - 7 spotkań, które odbędą się w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu Św., w profesjonalnej sali florystycznej. Udział weźmie – 10 wychowanków ZSS w Ostrowcu Św. i 10 rodziców.

     Zajęcia warsztatowe plastyczne – 8 spotkań  2 razy w tygodniu, (grupa 20 beneficjentów podzielona będzie na dwie grupy 10-osobowe), które będą odbywały się w Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. ul. Iłżecka 31

      

     Zapisy prowadzą panie: Justyna Buczałowska i Elżbieta Wypchło.

     Decyduje kolejność zgłoszeń.

     Serdecznie zapraszamy !

      

      

     Stowarzyszenie „Źródło”

     pragnie poinformować, że Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

     pozytywnie rozpatrzył ofertę konkursową

     zatytułowaną „UCZYMY SIĘ SIEBIE NAWZAJEM”.

     Kwota dotacji wynosi 7200 zł.

     Realizacja zadania nastąpi 
     w dniach od 4 maja 2015r do 26 czerwca 2015r.

     oraz od 1 września 2015r. do 30 listopada 2015r.

     Partnerem projektu jest Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu Św.

     Jest to placówka, która umożliwia osobom dorosłym kształcenie, doskonalenie zawodowe
     i przekwalifikowanie w kilku typach szkół.

      
  • Kontakty

   • Zespół Szkół Specjalnych
   • sekretariat@zss.ostrowiec.pl ksiegowosc@zss.ostrowiec.pl dyrektor@zss.ostrowiec.pl wicedyrektor@zss.ostrowiec.pl
   • (41) 263 44 99
   • 27 -400 Ostrowiec Św. ul. Iłżecka 33 Poland
   • Kontakt do Inspektora Ochrony Danych w ZSS: iod@arx.net.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych