• ROK 2016/2017

    •  

     ŚWIĘTOKRZYSKI  TURNIEJ  PIŁKI  NOŻNEJ

     W STARACHOWICACH

     W dniu 31.05.2017 zawodnicy klubu Olimpiad Specjalnych „RYWAL” działający przy Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim brali udział w Świętokrzyskim Turnieju Piłki Nożnej drużyn zunifikowanych w Starachowicach. Nasza drużyna po trzech meczach w grupie, z których dwa przegrała a jeden wygrała zajęła trzecie miejsce. Jedynego gola dla naszej drużyny strzelił Arkadiusz Kasprzyk absolwent naszej szkoły, który nadał jest zawodnikiem klubu „RYWAL”.

     Drużyna wystąpiła w składzie: Arkadiusz Kasprzyk, Grzegorz Dwojak, Tomasz Tekierka, Grzegorz Zugaj, Piotr Gierada, Krzysztof Swat, Marcin Spyra, Damian Adamczyk. Trenerami prowadzącymi byli nauczyciele ZSS Mariusz Chamera i Ernest Krajewski. Zawody były kolejną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności nabytych w toku treningów na tle innych drużyn z województwa.

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/366

      

     *************

      

      ŚWIĘTOKRZYSKI  MITYNG  LEKKOATLETYCZNY

     OLIMPIAD SPECJALNYCH W SANDOMIERZU

                 W dniach 12 - 13.05.2017r. pięcioro zawodników Klubu O.S. Rywal działającego w naszej szkole -  brało udział w Świętokrzyskim Mityngu Lekkoatletycznym Olimpiad Specjalnych  w Sandomierzu.  Zawodnicy brali udział w następujących dyscyplinach lekkiej atletyki: bieg na 100 m,  bieg na 200 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal z miejsca, pchnięcie kulą oraz w sztafecie 4 x 100m i uzyskali następujące wyniki:

     Górczyńska Małgorzata – rzut piłeczką tenisową – 1 miejsce (złoto), skok w dal z miejsca – 2 miejsce (srebro)

     Łojek Patrycja -  bieg na 100 m – 1 miejsce (złoto), sztafeta – 3 miejsce (brąz)

     Dwojak  Grzegorz – skok w dal z miejsca – 1 miejsce (złoto), pchnięcie kulą – 3 miejsce (brąz), sztafeta – 3 miejsce (brąz)

     Swat Krzysztof - bieg na 100 m – 1 miejsce (złoto), sztafeta – 3 miejsce (brąz)

     Zugaj Grzegorz - bieg na 100 m – 2 miejsce (srebro), sztafeta – 3 miejsce (brąz), pchnięcie kulą – 4 miejsce.

      Uczniów do zawodów przygotowywali nauczyciele: Justyna Buczałowska,  Elżbieta Wypchło, Ernest Krajewski i Mariusz Chamera.

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/363

      

     *************

      

     Występ młodych pływaków

     W dniu 09.05.2017 r. na krytej pływalni w Pińczowie odbyła się Wojewódzka Specjalna Olimpiada w pływaniu. W rywalizacji sportowej zaprezentowali się nasi najmłodsi pływacy ze szkoły podstawowej: Bianka Rzechowicz (6 miejsce) i  Dominik Nowak (5 miejsce). Popłynęli na miarę swoich możliwości otrzymując pamiątkowe medale uczestnictwa oraz nagrody rzeczowe. Startowali w kategorii szkół podstawowych kl. I-VI  na dystansie 25 metrów stylem dowolnym. Młodym pływakom towarzyszyli kibice: Małgorzata Górczyńska, Piotr Gierada, Grzegorz Zugaj, którzy dopingowali swoim kolegom jak również nowym znajomym z innych placówek. Po zawodach odbyły się zajęcia dogoterapii, oraz zabawa integracyjna połączoną z  grilem. Nasi uczniowie spędzili miło dzień na rywalizacji oraz zabawie, na której nawiązały się nowe znajomości.

     Opiekunowie: Edyta Kopyś, Anna Wieczerzak, Magdalena Wiączek.

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/364

      

     *************

      

     DZIEŃ FLAGI

     I BIEG ULICZNY W KUNOWIE

     2 maja już kolejny raz uczniowie waz z opiekunami z naszej szkoły uczestniczyli w Dniu Flagi i Biegu Ulicznym w Kunowie na zaproszenie burmistrza Lecha Łodeja . Specjalnie dla naszych uczniów zorganizowany został Marsz Osób Niepełnosprawnych; udział w nim wzięli Aldona Gadomska , Natalia Śmieszek, Marta Korpikiewicz, Piotr Gierada, Kamil Podsiadło, Łukasz Tyrała, wraz z rodzicami i nauczycielami z Zespołu Szkół Specjalnych. Nasz uczeń Kamil Podsiadło zmierzył się również z dystansem 4000 m;  towarzyszyli mu trenerzy Ernest Krajewski i Elżbieta Wybranowska . Zawodnicy otrzymali upominkowe Dyplomy i medale . Nad grupą czuwała przewodnicząca przyszkolnego klubu sportowego Justyna Wołowiec

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/362

      

     *************

     ŚWIĘTOKRZYSKI MITYNG PŁYWACKI

     OLIMPIAD SPECJALNYCH

     W dniu 7 kwietnia 2017 roku na pływalni w Końskich odbył się Świętokrzyski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych, w którym wzięli udział zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych „Rywal” działający przy Zespole Szkół Specjalnych.

     Zawodniczki : Małgorzata Górczyńska  i Amelia Krajewska  pod czujnym okiem  trenerek Edyty Kopyś i Justyny Wołowiec  walczyły dzielnie na pływalni uzyskując bardzo dobre czasy na torze. Małgorzata Górczyńska na dystansach:  15 m wywalczyła 4 miejsce ; 25 m – 5 miejsce w swojej grupie sprawnościowej. Amelia Krajewska na dystansie 25 m wywalczyła  miejsce a co za tym idzie brązowy medal , a na dystansie 15 m 4 miejsce . Wspaniała atmosfera , dobra zabawa i sportowe emocje towarzyszyły całej zabawie.

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/354

      

     *************

     Sukces w bowlingu

     W dniu 30.03.2017 w Skarżysku – Kamiennej odbył się Świętokrzyski Turniej  Bowlingowy Olimpiad Specjalnych.

     Naszą szkołę w zawodach reprezentował zawodnik klubu Olimpiad Specjalnych RYWAL -  Piotr Gierada. Nasz zawodnik wystartował w grze podwójnej tworząc duet z koleżanką z klubu OS MAAG z Kielc.

     W tej konkurencji zdobyli złoty medal. Piotr odniósł także sukces w grze pojedynczej zajmując drugie miejsce. Udział w imprezie jak zwykle pozwolił przeżyć wiele emocji oraz sprawdzić swoje umiejętności na tle innych zawodników.  

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/350

      

     *************

     My  też  tam byliśmy!!!

     W sobotę 21 stycznia na hali   MOSiR odbyła się II  Ostrowiecka Gala Sportu. Świetna muzyka, piękna gra świateł, licytacje, pokazy sportowe i oczywiście sportowcy, trenerzy oraz mecenasi sportu. Tak wyglądała II Ostrowiecka Gala Sportu zorganizowana pod patronatem prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego.

     Po raz pierwszy wyróżnieni zostali również niepełnosprawni zawodnicy Olimpiad Specjalnych.

     Z naszego klubu wyróżnieni zostali:Kamil Podsiadło i Natalia Śmieszek, którzy są podopiecznymi trenerów Justyny Wołowiec i Ernesta Krajewskiego.

     Brawa dla zawodnikow i trenerów, jesteśmy z was dumni.

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/342

      

     *************

      

     I Turniej Tenisa Stołowego

     o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych

      

     W dniach 14.11.16 i  18.11.2016 roku w naszej szkole odbył się I Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora ZSS. W rozgrywkach wzięło udział dwunastu zawodników trenujących w Klubie Olimpiad Specjalnych. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe.

     Zwycięzcą turnieju w grupie pierwszej został Piotr Gierada zaś następne miejsca zajęli kolejno: T.Tekierka, K.Swat, P. Łojek, G. Zugaj i K.Szczepański.

     Zwycięzcą turnieju w grupie drugiej został Rafał Bilewicz a następne miejsca zajęli kolejno: D. Adamczyk, G. Dwojak, L.Lipka, K. Wosiek i B. Mroczkowski.

     Po zakończeniu zawodów dyrektor ZSS- Elżbieta Rutecka dokonała uroczystej dekoracji zawodników  wręczając  puchary, medale oraz  pamiątkowe dyplomy i upominki.

     Nad całością turnieju czuwali nauczyciele: Chamera Mariusz, Krajewski Ernest, Wołowiec Justyna i Buczałowska Justyna.

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/328

     http://www.lokalnatelewizja.pl/wiadomosci/12458,integracja-przez-sport

      

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Specjalnych
   • sekretariat@zss.ostrowiec.pl ksiegowosc@zss.ostrowiec.pl dyrektor@zss.ostrowiec.pl wicedyrektor@zss.ostrowiec.pl
   • (41) 263 44 99
   • 27 -400 Ostrowiec Św. ul. Iłżecka 33 Poland
   • Kontakt do Inspektora Ochrony Danych w ZSS: iod@arx.net.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych