• ROK 2013/2014

    • Debiut naszych rolkarzy

     Klub Olimpiad Specjalnych RYWAL dnia 06.06.2014r. debiutował na Świętokrzyskim Mityngu Wrotkarskim w Skarżysku - Kamiennej wystawiając do jazdy trzech zawodników: Piotra Gieradę, Grzegorza Lewandowskiego i Szczepana Śliwkę. Zawodnikami opiekowała się trener Justyna Wołowiec.                 
     Najmłodszy zawodnik na mityngu - Piotr Gierada w swojej grupie sprawnościowej uzyskał następujące wyniki:
     - jazda na rolkach na dystansie 100m – pierwsze miejsce i złoty medal                                                                      
     - jazda na rolkach na dystansie 300m – drugie miejsce i srebrny medal.

     Grzegorz Lewandowski w swojej grupie sprawnościowej na dystansach 100 i 300 metrów po wyrównanej walce uzyskał dwa czwarte miejsca.

     Szczepan Śliwka wywalczył sobie w swoich grupach :
     - jazda na rolkach na dystansie 100m – trzecie miejsce i brązowy medal                                
     - jazda na rolkach na dystansie 300m – trzecie miejsce i
     brązowy medal.

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/173

      

     *******************************

      

     Sukcesy naszych sportowców

     23 maja 2014r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych wzięli udział w Świętokrzyskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, który odbył się w Skarżysku - Kamiennej.

     Męska drużyna Klubu RYWAL wystąpiła w składzie: Grzegorz Lewandowski, Łukasz Karbowniczek, Damian PrzygodaRafał Bilewicz, Szczepan Śliwka, Oliwier Fornalczyk, Szymon Wątroba, Damian Adamczyk. Drużyna chłopców w swojej grupie sprawnościowej zajęła drugie miejsce zdobywając srebrny medal. 

     Wystawiona została do gry również drużyna żeńska w osobach: Patrycja Łojek, Małgorzata Skoros, Małgorzata Niedbała  -  która połączona została z dziewczętami  z Klubu Tornado ze Skarżyska. Drużyna żeńska wywalczyła złoty medal. 

     Zawodnicy byli pod opieką trenerów: Justyny BuczałowskiejJustyny Wołowiec, Ernesta Krajewskiego i Mariusza Chamery.Gratulujemy zawodnikom oraz trenerom.

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/168

      

     ***************************

      

     "RYWAL" NA ORLEN WARSAW MARATHON

      

     13 kwietnia 2014r. w Warszawie odbył się Orlen Warsaw Marathon.

     Z Klubu Rywal wystartował zawodnik Grzegorz Lewandowski wraz z trenerem Ernestem Krajewskim. Towarzyszyła im przewodnicząca Klubu Justyna Wołowiec - organizator wyjazdu.

     Trasa maratonu liczyła 42, 195 km. Grzegorz razem z Ernestem zmierzyli się z wysiłkiem przekraczającym możliwości przeciętnego człowieka. Bardzo wielkie zmęczenie, ale i szczęście z powodu ukończenia biegu z bardzo dobrym czasem 04:19,00 !!!  

     Dziękujemy: Dyrektorowi Olimpiad Specjalnych OR - Świętokrzyskie p. Dariuszowi Stachurze, Radzie Rodziców Zespołu Szkół Specjalnych, Waldemarowi Markowi Paluchowi, dr Jackowi Burdzie, Elżbiecie Bimek oraz Łukaszowi Rodzeniowi.

     Bez zaangażowania i wsparcia tych osób marzenia nie mogły by się spełnić.

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/163

      

     *******************************

      

     "Niepełnosprawni sprawni sportowo - 

     aktywizacja i integracja osób niepełnosprawnych poprzez sport"

      

     8 marca 2014r. na  Rawszczyźnie odbyło się oficjalne otwarcie projektu: "Niepełnosprawni sprawni sportowo - aktywizacja i integracja osób niepełnosprawnych poprzez sport" realizowanym przez Stowarzyszenie Forum Młodego Ostrowca. Do udziału w projekcie zakwalifikowała się grupa zawodników Klubu Rywal. Dzięki czemu będą mieć możliwość nauki pływania na poziomie rekreacyjnym. Na spotkaniu mieliśmy możliwość poznać koordynatorkę projektu Annę Adamską, prezesa FMO Pawła Celebańskiego oraz  honorowego prezesa -  posła Zbigniewa Pacelta.       Projekt finansowany jest z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/157

      

     *****************************

      

     PRZYGOTOWANIA DO MARATONU

      

     Zapaleni biegacze!! Zaproszenie trenera Ernesta Krajewskiego do biegania odniosło skutek w postaci miłego gościa na treningu  Pan Jarosław Stawczyk postanowił pobiegać z naszymi maratończykami  Okazuje się, że łączy ich wspólna pasja do sportu. Wspólny trening jest zachętą dla wszystkich do podjęcia trudu biegania.

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/158

      

      

     ******************************

     Sukcesy sportowców z Zespołu Szkół Specjalnych.

     Niesprzyjająca aura nie powstrzymała zawodników i 17 stycznia 2014r. w Skarżysku -Kamiennej wystartowali w Świętokrzyskich Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych. Był to debiut zawodników Klubu RYWAL, który działa w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Iłżeckiej 31. Zawodnicy wystąpili w składzie : Łukasz Karbowniczek, Kamil Podsiadło, Tomasz Tekierka pod opieka trenerów Justyny Wołowiec i Ernesta Krajewskiego.

     Zawodnicy startowali w konkurencji ,,bieg na rakietach śnieżnych” na różnych dystansach. Niepełnosprawni zawodnicy Klubu RYWAL w swoich grupach wiekowych i sprawnościowych kolejno uzyskali wspaniałe wyniki:

     • Łukasz Karbowniczek w biegu na dystansie 200m wywalczył II miejsce i srebrny medal; na dystansie 400m pokonał wszystkich zawodników wysuwając się na prowadzenie wywalczył złoty medal.
     • Kamil Podsiadło na dystansie 50m z doskonałym wynikiem wywalczył srebrny medal; na dystansie 100m uplasował się na IV miejscu.
     • Tomasz Tekierka najmłodszy zawodnik z grupy wywalczył na dystansie 200m - srebrny medal; na dystansie 400m wysuwając się od początku na prowadzenie utrzymał pozycje i wywalczył złoty medal.

     Sport osób niepełnosprawnych zasługuje na szczególna uwagę. Zawodnicy pokonując własne słabości osiągają doskonałe wyniki. Z dnia na dzień uczestniczą w treningach nie poddając się własnym słabościom, bardzo dobre wyniki są potwierdzeniem i uwieńczeniem ciężkiej, systematycznej pracy.

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/152

      
     *************************

      

     Debiut na zawodach Gimnastycznych w Skarżysku-Kamiennej.

      

     22 listopada 2013 w Skarżysku - Kamiennej odbył się Świętokrzyski Mityng Gimnastyczny Olimpiad Specjalnych.
     Z całego województwa rywalizowało 30 niepełnosprawnych sportowców.

     Z Ostrowca Świętokrzyskiego wystąpiła zawodniczka Klubu RYWAL działającego w Zespole Szkół Specjalnych.  Do zawodów przygotowana została przez przewodniczącą Klubu Justynę Wołowiec. Małgosia zdecydowała się wystąpić ćwicząc na równoważni. Układ ćwiczyła już od dawna i zakwalifikowała się do I poziomu trudności uzyskując brązowy medal w swojej grupie startowej. Debiutancki występ okazał się dla Małgosi wielkim sukcesem - podkreśla Elżbieta Rutecka - dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych. Nasza zawodniczka wytrwale uczestniczyła w treningach. Takie sukcesy pokazują jak ważna i przynosząca efekty jest systematyczna praca.

     Mityngi Olimpiad Specjalnych odbywają się w taki sposób, by każdy zawodnik miał możliwość konkurowania z osobami o podobnych umiejętnościach. Widowiskowe konkurencje takie jak –ćwiczenia na drążku, ćwiczenia równoważne czy układy wolne w gimnastyce artystycznej, dają możliwość każdemu zawodnikowi, nawet temu mniej sprawnemu fizycznie, na rywalizację sportową, walkę o medal. Gimnastyka to sport pełen wdzięku , harmonii, płynności ruchów. Kolorowe stroje, subtelne makijaże podkreślają wyjątkowość takich zawodów.

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/140

      

     ***************************************

      

     Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych … znowu z medalami

     W dniach 15 - 16.11.2013 r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych przy  ul. Iłżeckiej 31 -  wzięli udział  w  Świętokrzyskim Mityngu Olimpiad Specjalnych w Trójboju Siłowym, który odbył się w Jędrzejowie. Reprezentowali oni klub Olimpiad Specjalnych „RYWAL” działającą w naszej placówce. Do turnieju nasi zawodnicy przygotowywali się w szkole pod okiem trenerki Justyny Wołowiec oraz Mariusza Chamery i  Ernesta Krajewskiego

     Zawodnicy naszej szkoły - zrzeszeni w klubie Olimpiad Specjalnych „RYWAL”- startowali w następujących konkurencjach: przysiad, wyciskanie sztangi na ławeczce poziomej i martwy ciąg, zajmując odpowiednio miejsca w swoich grupach sprawnościowych; przysiad:  Grzegorz Lewandowski I miejsce,  wyciskanie sztangi na ławce poziomej: Grzegorz Lewandowski II miejsce, Przygoda Damian II miejsce, Karbowniczek Łukasz III miejsce. Konkurencja martwy ciąg : Grzegorz Lewandowski II miejsce,  Przygoda Damian I miejsce, Karbowniczek Łukasz II miejsce.

     W trójboju Grzegorz Lewandowski zajął I miejsce, w dwuboju Damian Przygoda II a Łukasz Karbowniczek III miejsce.

     Wysiłek na treningach nie poszedł na marne, przyczynił się do sukcesu jaki niewątpliwie odnieśli nasi uczniowie w tych zawodach zdobywając ogółem  8 medali w tym 2 złote, 4 srebrne oraz 2 brązowe.

      

     Serdecznie dziękujemy Zarządowi Powiatu Ostrowieckiego za pomoc i wsparcie w organizacji wyjazdu na zawody.  

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/143

      

      

     ***************************************

      

     Sukces w Opatowie

     W dniu 25.10.2013 w Opatowie odbył się Świętokrzyski Turniej Tenisa Stołowego  Olimpiad Specjalnych. W turnieju wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim: Agnieszka Baran, Anna Owsiak, Grzegorz Lewandowski i Rafał Bilewicz. Reprezentowali oni Klub Olimpiad Specjalnych „RYWAL” działający w naszej placówce.

     Wszyscy nasi zawodnicy zostali zakwalifikowani do różnych  grup sprawnościowych, dzięki czemu nie rywalizowali ze sobą.  Największy sukces osiągnął Rafał Bilewicz, który zajął I miejsce i ma szanse na reprezentowanie Oddziału Świętokrzyskiego Olimpiad Specjalnych w zawodach ogólnopolskich. Dziewczęta w swoich grupach zajęły III miejsca a Grzegorz Lewandowski miejsce IV. Największym jednak sukcesem jest sam start niepełnosprawnych uczniów w zawodach          i zaangażowanie, z jakim podchodzą do każdych zmagań sportowych.

     Olimpiady Specjalne dają nie tylko możliwość wykazania się umiejętnościami sportowymi na tle kolegów i koleżanek z innych placówek województwa i kraju ale także pozwalają na wyrabianie zdrowej  sportowej rywalizacji, zdobywania nowych doświadczeń, znajomości i przyjaźni. Do zawodów - naszych sportowców przygotowywali nauczyciele ZSS Justyna Buczałowska i Mariusz Chamera.

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/142

      

     *****************************************    
      
      Sukces w Bydgoszczy

      

     W dniach 26-29 września w Bydgoszczy odbył się XIV Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Turniej rozpoczął się Ceremonią Otwarcia w CWZS „Zawisza” w Bydgoszczy w czwartek 26 września a zakończył w niedzielę 29 września.

      Z Województwa Świętokrzyskiego na te zawody pojechały trzy drużyny: dwie męskie i jedna żeńska. Do ekipy żeńskiej dzięki swoim wynikom, wypracowanym na zawodach regionalnych- srebrny medal- zakwalifikowały się  Patrycja Łojek, Małgorzata Niedbała, Małgorzata Skoros z Klubu RYWAL działającego przy Zespole Szkół Specjalnych Iłżecka 31. Zawodniczki uzupełniały skład drużyny z Jędrzejowa i grały w grupach 7-osobowych. Dziewczęta wyjechały na zawody wraz z trenerką Justyną Wołowiec - przewodniczącą Klubu RYWAL. W swojej grupie sprawnościowej drużyna żeńska wywalczyła brązowy medal. Jest to niewątpliwie ogromny sukces naszych zawodniczek. Z powodu kontuzji dwóch zawodniczek dziewczyny grały bez zmiany- podkreśla trener Justyna Wołowiec. Drużyny męskie w swoich grupach sprawnościowych wywalczyły srebro i czwarte miejsce. Celem imprezy jest popularyzacja piłki nożnej jako dyscypliny dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, stworzenie możliwości rywalizacji, podsumowania efektów szkoleniowych oraz sprawdzenia umiejętności zawodników z różnych regionów, w tym z województwa świętokrzyskiego. Dyrektor Szkoły Elżbieta Rutecka podkreślając rolę sportu w życiu osób niepełnosprawnych, gratulowała zawodnikom tak dużego sukcesu. Sport osób niepełnosprawnych jest bardzo ważna częścią ich życia, przynosi bowiem wiele korzyści. Oprócz zmagań sportowych ma funkcje społeczną i rehabilitacyjną. Zawodnicy rozwijają swoje zdolności, nabierają pewności siebie, zdobywają przyjaciół, kolegów. 

      
     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/132

      

     *****************************************************************

      

      W dniu 13.09.2013 uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych z ul. Iłżeckiej wzięli udział w I Świętokrzyskim Mityngu Kolarskim Olimpiad Specjalnych, który odbył się w Jędrzejowie. Reprezentowali oni klub Olimpiad Specjalnych RYWAL działający w naszej placówce. Do turnieju nasi zawodnicy przygotowywali się pod okiem nauczycieli ZSS, Mariusza Chamery i Justyny Wołowiec. 

     Klub „Rywal” reprezentowała drużyna składzie: Lewandowski Grzegorz, Bilewicz Rafał i Agnieszka Baran. Nasi zawodnicy startując w konkurencjach 1000m i 5000m osiągnęli bardzo dobre wyniki. Rafał Bilewicz i Agnieszka Baran w obydwu konkurencjach zdobyli złote medale. Grzegorz Lewandowski w konkurencji na 1000m w swojej grupie sprawnościowej zdobył złoty medal, natomiast w konkurencji na 5000m zajął III miejsce. Jest to niewątpliwie sukces naszych niepełnosprawnych sportowców, którzy trenują kolarstwo od bieżącego roku. Największym jednak sukcesem jest sam start niepełnosprawnych uczniów w zawodach i zaangażowanie z jakim podchodzą do każdych zmagań sportowych. 

     Zawody Olimpiad Specjalnych dają nie tylko możliwość wykazania się umiejętnościami sportowymi na tle kolegów i koleżanek z innych placówek województwa i kraju ale także pozwalają na wyrabianie zdrowej sportowej rywalizacji, zdobywania nowych doświadczeń, znajomości i przyjaźni. 

     Członkowie i zawodnicy klubu oraz dyrekcja szkoły pragnie podziękować dyrekcji Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu na zawody do Jędrzejowa.

      

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/128

      
     ****************************************************************************************
      
     IX Ogólnopolski
     Dzień Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych

     W Mielcu w dniach 20-22.09.2013 odbył się IX Ogólnopolski Dzień Treningu aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. Dzień Treningowy skupił na zawodach 100 uczestników i 100 trenerów z całego kraju. 
     Świętokrzyską ekipę reprezentowali Agnieszka Pęczak wraz z trenerem Justyną Wołowiec (Klub Rywal Ostrowiec Św.); Agnieszka Pierścińska i Joanna Stępień z trenerem Agnieszką Jewiarz (Busko Zdrój); Ewelina Gawlik, Jerzy Wesołowski, Adam Bęben wraz z trenerkami Renata Foremniak i Bernadetą Maj (Niemienice). 
     Program Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych został opracowany z myślą o osobach niepełnosprawnych nie mogących z powodu współwystępujących schorzeń uczestniczyć w innych dyscyplinach sportowych. Olimpiady Specjalne powstały w przekonaniu, iż osoby z niepełnosprawnością intelektualna potrafią przy odpowiedniej zachęcie i instrukcji trenować, cieszyć się i czerpać korzyści z uczestnictwa w sportach indywidualnych i zespołowych, dostosowanych do ich możliwości. Olimpiady Specjalne dają każdemu uczestnikowi równe szanse sportowej rywalizacji w każdych zawodach w każdej konkurencji. 
     Program Treningu Aktywności Motorycznej (MATP) jest oficjalnym programem sportowo-rehabilitacyjnym Olimpiad Specjalnych. 
     Jak donosi trener Justyna Wołowiec Agnieszka Pęczak przywiozła złoty medal z Mielca pokonując konkurencję na wyższym poziomie niż podczas treningów. 

     Aga dała z siebie wszystko przynosząc chlubę naszemu Klubowi Rywal działającemu przy Zespole Szkół Specjalnych- podkreśla Elżbieta Rutecka dyrektor szkoły. 

     Życzymy dalszych sukcesów na gruncie sportowym.

      

     http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/130

      
      
      

      

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Specjalnych
   • sekretariat@zss.ostrowiec.pl ksiegowosc@zss.ostrowiec.pl dyrektor@zss.ostrowiec.pl wicedyrektor@zss.ostrowiec.pl
   • (41) 263 44 99
   • 27 -400 Ostrowiec Św. ul. Iłżecka 33 Poland
   • Kontakt do Inspektora Ochrony Danych w ZSS: iod@arx.net.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych