• ROK 2012/2013

    •  

      Klubu RYWAL na Orlen Warsaw Marathon

     Zawodnicy z klubu RYWAL działającym przy Zespole Szkół Specjalnych na ul. Iłżeckiej 31 wzięli udział 
     w Narodowym Święcie Biegania 21 i 22 kwietnia w Warszawie. Zaproszeni przez Biuro Narodowe Olimpiad Specjalnych wzięli udział w biegach na dwóch dystansach:  3,33km „Biegam bo Lubię – Pomagam” oraz  10 km sprawdzając swoja wytrzymałość. Dystans 3,33 km odbył się 21 kwietnia, uczestniczyli w nim Damian Lipka, Justyna Wołowiec, Grzegorz Lewandowski , Ernest Krajewski. Biegacze zmierzyli się z trasą w jednym szeregu z  Panią Minister Joanna Muchą, Justyną Kowalczyk, Adamem Małyszem oraz wieloma innymi osobistościami świata sportu i życia publicznego. Bieg miał charakter charytatywny, bowiem główny sponsor Orlen przekazał za każdego biegacza który ukończył  trasę, określona sumę pieniędzy na  rzecz programu „Na Podium", wspierającego młodych sportowców. Był to więc nasz wkład w pomoc innym. 21 kwietnia to dzień zmagania się z wysiłkiem na dystansie 10 km które podjęli: zawodnik Grzegorz Lewandowski i trener  Ernest Krajewski. Naszym wspaniałym biegaczom udało się ukończyć bieg ustalając rekordy życiowe. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała, więc pomimo trudu i zmęczenia uzyskali odpowiednio czasy G. Lewandowski (00:57:46), E. Krajewski (00:57:40). Na starcie na 10 km i 42,195 km ustawiło się ponad 20 tyś osób. Organizatorzy biegu zapewnili niezapomniany klimat i świetne warunki do uprawiania sportu.

      

     zapraszamy do obejrzenia Galerii Fotograficznej:

     http://zssostrowiec.edupage.org/photos/?gallery=121&photo=album

     *************************************************************************************************************************************************************************************************

      

      

     Świętokrzyski Turniej Bowlingu Olimpiad Specjalnych
      
     16 kwietnia 2013r.  w Skarżysku Kamiennej

     Z ostrowieckiego Klubu Olimpiad Specjalnych RYWAL wyłoniono dwóch zawodników: Agnieszkę Baran i Szczepana Śliwkę, którzy wzięli udział w zmaganiach sportowych na kręgielni pod opieką trener Justyny Wołowiec. Zawodnicy dzielnie reprezentowali Klub Sportowy działającą przy Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. ul. Iłżecka 31.
     Po preeliminacjach  zawodnicy zakwalifikowali się do : drugiej – Agnieszka Baran i czwartej - Szczepan Śliwka; grupy startowej. Grupy startowe według przepisów Olimpiad Specjalnych są jednocześnie podzielone ze względu na poziom umiejętności i wiek zawodników. W swojej grupie startowej Agnieszka Baran uzyskała
     4 miejsce. Szczepan Śliwka wywalczył w Skarżysku złoty medal

      

     zapraszamy do Galerii Fotografii:

     http://zssostrowiec.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=122

      

     *************************************************************************************************************************************************************************************************

     Jestem tylko jeden, ale przecież jestem jeden. Nie mogę zrobić wszystkiego, ale przecież mogę zrobić coś niecoś. A ponieważ nie mogę zrobić wszystkiego nie odmówię zrobienia tego co potrafię” (E.E. Hale)

      Pod tym hasałem w Zespole Szkół Specjalnych na Iłżeckiej 31 odbywały się treningi przygotowujcie zawodników o najniższej sprawności motorycznej do Świętokrzyskiego Dnia Treningowego Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. Dzień Treningowy odbył się w piątek 19.10.2012 r. w Opatowie. Z Sekcji RYWAL działającej przy ZSS zawodniczką biorącą udział w konkurencjach była Agnieszka Pęczak.

      Dzień Treningowy pozwala wrócić każdemu zawodnikowi ze złotym medalem zawieszonym na szyi. Konkurencje są tak dobrane by osoby o najniższej sprawności motorycznej miały szanse na przeżywanie smaku zwycięstwa- mówi trener Justyna Wołowiec. Zawodnicy zmagali się w takich konkurencjach jak: -obroty z pozycji leżenia tyłem; -rzut piłeczką palantową w dowolnej pozycji; -zbieranie przedmiotów do pojemnika o różnym kształcie i wielkości; -nakładanie kółek na stojak; -pokonanie dystansu 5m na wózku, balkoniku, kuli itp.

     Przeżywane emocje, medale zawieszone na szyi zostaną zawsze w pamięci zawodników, opiekunów i ich rodziców.

      

      

     ****************************************************************************************************************************************************************************************************************I

     XXI OGÓLNOPOLSKI MITYNG

     W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH OLIMPIAD SPECJALNYCH

      

      

     W dniach 11-14 października 2012 roku w Drzonkowie - Zielonej Górze na terenie WOSIR-u odbył się XII Ogólnopolski Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych.

                 Były to kolejne zawody ogólnopolskie, w których mocno zaakcentowany był Ostrowiec Świętokrzyski. Na zawody udało się pięciu ostrowczan, a Sekcję Olimpiad Specjalnych RYWAL  reprezentował Damian Lipka.

     Reprezentacja Oddziału Regionalnego Świętokrzyskie została wyłoniona po Regionalnym Mityngu w Biegach Przełajowych w Busku-Zdroju w 2011 roku. Ze złotych medalistów z Buska-Zdroju zostali wylosowani: Paweł Dunal (Sekcja „SZANSA” Ostrowiec), Marcin Dunal (Sekcja „SZANSA” Ostrowiec), Damian Lipka (Sekcja „RYWAL” Ostrowiec), Łukasz Zawidzki (Sekcja „NIEPOKONANI” Sandomierz) oraz Wiesław Biskup (Sekcja „ŚWIATŁO i CIENIE” Gnojno).

     Dodatkowo nasze miasto reprezentowali Remigiusz Woźniak jako Kierownik Ekipy oraz Przemysław Walczyk jako trener.

     Podczas uroczystej ceremonii otwarcia oprócz obowiązkowego wciągnięcia flagi Olimpiad Specjalnych oraz Przysięgi można było obejrzeć fantastyczny pokaz laserów.

     Zawodnicy mieli do pokonania dystans 800, 1600 lub 2400 metrów. Wszyscy zawodnicy dali z siebie wszystko i ostatecznie Łukasz Zawidzki na 800 metrów zajął piąte miejsce, Wiesław Biskup na 800 metrów zajął drugie miejsce i zdobył srebrny medal, Paweł Dunal na 1600 metrów zajął pierwsze miejsce i zdobył złoty medal, Marcin Dunal na 2400 metrów zajął drugie miejsce i zdobył srebrny medal, natomiast Damian Lipka na 2400 metrów zajął czwarte miejsce.

     ****************************************************************************************************************************************************************************************************************

     Kolejne sukcesy niepełnosprawnych sportowców,

      tym razem w Koninie

      

      

     W dniach 27-30 września w Koninie odbył się VI Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych pod Hasłem „Wyżej, szybciej, dalej- zawsze razem”. Wzięło w nim udział 300 niepełnosprawnych sportowców z całej Polski. Ekipa ze świętokrzyskiego liczyła 14 zawodników. Z Ostrowca Świętokrzyskiego zakwalifikowali się Partycja Łojek z Sekcji „RYWAL”(działającej przy Zespole Szkół Specjalnych, Iłżecka 31) i Marcin Dunal z Sekcji „SZANSA”(Warsztaty Terapii Zajęciowej, Iłżecka 31). Z Sekcji „RYWAL” jako trener czuwała nad ekipą Justyna Wołowiec . Zawodnicy ze świętokrzyskiego łącznie zdobyli 17 medali: 4 złote, 7 srebrnych, 6 brązowych. W tym Partycja Łojek jeden złoty w sztafecie 4x100m, Marcin Dunal srebrny medal na dystansie 200m, brązowy medal na dystansie 400m i brązowy medal w sztafecie 4x100m.

     Jednak w ruchu Olimpiad Specjalnych nie tylko medale są najważniejsze. Już sam udział w zawodach na szczeblu ogólnopolskim to ogromny sukces-podkreśla trener Justyna Wołowiec (nauczyciel z ZSS). Nasi zawodnicy mają okazję poznać ciekawych ludzi, zwiedzić ciekawe miejsca. Podczas ceremonii otwarcia przysięgę zawodników „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć niech będę dzielny w swym wysiłku” wygłosił Marcin Lewandowski polski biegacz 800m na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Zawodnicy mogli również poznać Zygmunta Chajzera który prowadził Ceremonię Otwarcia. Atrakcją Ceremonii był zespół „Sumptuastic”.Po zmaganiach sportowych mieliśmy okazję zwiedzić Licheń. Takie wrażenia pozostają w pamięci na zawsze. Ruch Olimpiad Specjalnych to międzynarodowa organizacja zapewniająca osobom z niepełnosprawnością intelektualną całoroczny cykl treningów i zawodów w różnych dyscyplinach sportowych. W Ostrowcu Św. zawodnicy poza lekkoatletyką  trenują między innymi: pływanie, piłkę nożną trójbój siłowy, narciarstwo, przełaje. W związku z tym tej jesieni nie kończymy jeszcze emocji związanych z występami na arenach ogólnopolskich, bo już w dniach 11-14 października kolejni zawodnicy i trenerzy z Ostrowca Świętokrzyskiego będą reprezentowali województwo świętokrzyskie na XII Ogólnopolskich Zawodach Olimpiad Specjalnych w Biegach Przełajowych. Tym razem zmagania sportowe zawodników z niepełnosprawnością intelektualną odbędą się w Zielonej Górze/Drzonków.

      

      

      

     ****************************************************************************************************************************************************************************************************************

                            

      

        W dniach 30.11-01.12.2012 r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych z ul. Iłżeckiej wzięli udział  w  Świętokrzyskim Mityngu Olimpiad Specjalnych w Trójboju Siłowym, który odbył się w Jędrzejowie. Reprezentowali oni sekcję Olimpiad Specjalnych „RYWAL” działającą w naszej placówce.

     Do turnieju nasi zawodnicy przygotowywali się w szkole oraz w klubie sportowym „BLACK&WHITE” pod okiem trenerów Ernesta Krajewskiego i Mariusza Chamery.  Wysiłek na treningach nie poszedł na marne, przyczynił się on na pewno do sukcesu jaki niewątpliwie odnieśli nasi uczniowie w tych zawodach zdobywając ogółem  12 medali w tym 4 złote,7 srebrnych oraz 1 brązowy.

     Największym jednak sukcesem jest sam start niepełnosprawnych uczniów w zawodach i zaangażowanie z jakim podchodzą do każdych zmagań sportowych. Nie sposób opisać emocji jakie towarzyszyły zawodnikom w czasie całych zawodów i poza nimi. Zawody Olimpiad Specjalnych dają nie tylko możliwość wykazania się umiejętnościami sportowymi na tle kolegów i koleżanek z innych placówek województwa i kraju ale także pozwalają na wyrabianie zdrowej  sportowej rywalizacji, zdobywania nowych doświadczeń, znajomości i przyjaźni. Zawodnicy naszej szkoły zrzeszeni w sekcji Olimpiad Specjalnych „RYWAL” startowali w następujących konkurencjach: przysiad, wyciskanie sztangi na ławeczce poziomej i martwy ciąg, zajmując odpowiednio miejsca w klasyfikacji końcowej; przysiad: Szczepan Śliwka I miejsce i złoty medal z wynikiem 55kg, Grzegorz Lewandowski po heroicznej walce z ciężarem 70kg niestety nie zaliczył żadnej z trzech prób i następnego dnia walczył o medale w wyciskaniu sztangi na ławce poziomej oraz martwym ciągu, co jak się okazało zrobił na najwyższym poziomie bijąc w obu konkurencjach swoje rekordy życiowe;  wyciskanie: Grzegorz Lewandowski II miejsce i srebrny medal z wynikiem 55kg, Marcin Wojton II miejsce i srebrny medal z wynikiem 45kg, Damian Przygoda II miejsce z wynikiem 35kg, Szczepan Śliwka II miejsce z wynikiem 45kg;martwy ciąg: Grzegorz Lewandowski I miejsce i złoty  medal z wynikiem 117,5kg, Wojton Marcin III miejsce i brązowy medal z wynikiem 100kg, Damian Przygoda I miejsce i złoty medal z wynikiem 75kg, Szczepan Śliwka II miejsce z wynikiem 97,5kg; trójbój: Szczepan Śliwka II miejsce i srebrny medal, Grzegorz Lewandowski - niesklasyfikowany; dwubój: Wojton Marcin II miejsce i srebrny medal, Przygoda Damian I miejsce i złoty medal.

                 Zawodnicy oraz trenerzy serdecznie dziękują panu Grzegorzowi Kępie , właścicielowi  klubu sportowego „BLACK&WHITE” oraz Warsztatom Terapii Zajęciowej za wszelką pomoc w przygotowaniach do zawodów sportowych.

      

      

      

      

     ****************************************************************************************************************************************************************************************************************

      

      

     ZMIANY  W  "RYWALU" - 

      TERAZ ...  KLUB  SPORTOWY

      

      

     W klubie sportowym Olimpiad Specjalnych RYWAL działającym przy Zespole Szkół Specjalnych ul. Iłżecka 31, 1.02.2013 odbyło się zebranie walno-wyborcze. Od stycznia 2013 roku wprowadzone zostały zmiany w statucie Stowarzyszenia Olimpiad Specjalnych. Zmiany te wprowadzają, zamiast dotychczasowych Sekcji Sportowych Kluby Sportowe.

     Zmiany nastąpił również w zarządzie Klubu RYWAL– przewodniczącym Klubu została Justyna Wołowiec, sekretarzem Ernest Krajewski a skarbnikiem Mariusz Chamera. Nad prawidłowym przebiegiem zebrania czuwał Delegat Komitetu Regionalnego Remigiusz Woźniak. Przypomnieć należy że Klub OS RYWAL działa od 2009 roku i zawodnicy w nim zrzeszeni mają na swym koncie liczne sukcesy regionalne i ogólnopolskie. Wśród naszej kadry są medaliści miedzy innymi w trójboju siłowym (Grzegorz Lewandowski), pływaniu (Szczepan Śliwka), lekkiej atletyce (Patrycja Łojek), biegach przełajowych (Damian Lipka), piłce nożnej. Kluby Sportowe Olimpiad Specjalnych zrzeszają zawodników niepełnosprawnych intelektualnie oferując im uprawianie dostępnej na ich możliwości dyscypliny. Wspierają rozwój i aktywność fizyczną osób z niepełnosprawnością intelektualną. Poprzez swoje działania umożliwiają całoroczny udział w cyklu treningów w całym szeregu dyscyplin olimpijskich. 

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Specjalnych
   • sekretariat@zss.ostrowiec.pl ksiegowosc@zss.ostrowiec.pl dyrektor@zss.ostrowiec.pl wicedyrektor@zss.ostrowiec.pl
   • (41) 263 44 99
   • 27 -400 Ostrowiec Św. ul. Iłżecka 33 Poland
   • Kontakt do Inspektora Ochrony Danych w ZSS: iod@arx.net.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych