• 29 WRZEŚNIA 2022r. TRENING BOKSERSKI W ZSS

W czwartek 29 września 2022 roku na zaproszenie organizatorów, w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu, do naszej szkoły zawitali zawodnicy Sekcja Bokserska KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, którzy pod bacznym okiem trenera Daniela Surowca przeprowadzili rozgrzewkę i trening bokserski. Uczniowie naszej szkoły mieli sposobność poznać techniki oraz niezbędne elementy treningu bokserskiego, jak również osobiście spróbować swych sił przyłączając się do ćwiczeń.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym na zaproszenie gościom za tak cudownie i owocnie spędzony czas. Dziękujemy również trenerowi Damianowi Faleckiemu za organizację spotkania od strony technicznej.

Pozdrawiamy i życzymy wielu sukcesów na arenie sportowej.

• 29 WRZEŚNIA 2022r. WIZYTA W RADIO OSTROWIEC

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu nasi uczniowie Wiktoria Sięka oraz Marcin Spyra wraz z Dyrektorem Agnieszką Wziatek- Dryjas oraz nauczycielami Panią Martą Hapczyn i Panem Ernestem Krajewskim udali się do Radia Ostrowiec. W studiu opowiedzieli czym właściwie jest i jaki ma cel ETS. Słuchacze dowiedzieli się też o tygodniowym programie ETS czyli o tym co dzieje się w naszej szkole w ramach realizowanego zadania. Z wypowiedzi mogliśmy usłyszeć również o sukcesach naszych uczniów, a przede wszystkim o niecodziennym osiągnięciu Krzysztofa Swata, który uzyskał kwalifikacje do Ogólnoświatowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Berlinie. Igrzysk rozpoczną się w czerwcu 2023 r, ale już teraz trenerzy intensywnie myślą o jak najlepszym przygotowaniu zawodnika do imprezy za naszą zachodnią granicą. Dzięki informacji przedstawionej na antenie Radia Ostrowiec zgłosił się Darczyńca, który przekaże rower dla Krzyska, na którym na pewno solidnie przygotuje się do reprezentowania naszego kraju.

Mocno trzymamy kciuki za wszystkich, którzy podejmują się aktywności fizycznej.

• 29 WRZEŚNIA 2022r. BOWLING

W dniu wczorajszym w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu odbyły się zawody drużynowe w mini kręgle tzw. Bowling. Wystartowali wszyscy uczniowie, którzy w dniu dzisiejszym byli obecni w szkole. Zawodnicy kibicowali sobie na wzajem. Każda drużyna zdobyła medal. Rozdane zostały nagrody specjalne dla zawodników, którzy w jednym rzucie zbili wszystkie kręgle.