• 10 GRUDNIA 2022r. RAJD ŚLADAMI BITWY BODZECHOWSKIEJ

Aktywna sobota w zimowej scenerii 10.12.2022 pieszy Rajd Śladami Bitwy Bodzechowskiej 1863r. Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych wraz z przewodnikami PTTK oddziału świętokrzyskiego im. St. JEŻEWSKIEGO w Ostrowcu Św. zaliczyli kolejne 10 km na trasie Piaski Brzóstowskie - Czarna Glina- Piaski Brzóstowskie.

Dziękujemy przewodnikom pani Alicji i Panu Zbyszkowi za cenną lekcję historii walk powstańczych naszych najbliższych okolic.

• 8 GRUDNIA 2022r. WARSZTATY - JAK POWSTAJĄ LIZAKI

Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu państwa Piotrowskich , uczniowie klasy IIa SSPdP wzięli udział w warsztatach pokazujących etapy powstawania lizaków . Pan Stanisław przeprowadził pokaz i szkolenie praktyczne, które było bardzo interesujące i pełne emocji dla uczestników. Wszyscy uczniowie szkoły zostali obdarowani lizakami. Bardzo dziękujemy za ten wyjątkowo piękny gest i wspólnie spędzony czas.

• 7 GRUDNIA 2022r. "MIKOŁAJKOWA" NIESPODZIANKA

7 grudnia z "Mikołajkowa" niespodzianką odwiedzili nas nauczyciele z uczniami klasy I LO nr 3 im.W.Broniewskiego w Ostrowcu.

W podarunku dla nas zaprezentowali ciekawy, barwny program, a na zakończenie częstowali własnoręcznie upieczonymi pierniczkami.

• 6 GRUDNIA 2022r. WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

Najbardziej lubiany i z utęsknieniem wyczekiwany Święty odwiedził uczniów Zespołu Szkół Specjalnych. Mikołaj znalazł czas, by każdego przytulić, zamienić kilka słów, posłuchać piosenek i podarować prezenty, które sprawiły dużo radości.

Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i za radość jaką podarowałeś naszym podopiecznym. Do zobaczenia za rok!

• 5 GRUDNIA 2022r. MIKOŁAJKOWE WARSZTATY

Dnia 5 grudnia kolejna grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w mikołajkowych warsztatach bibliotecznych zorganizowanych przez Panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uczniowie z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach. Wszystkim towarzyszył uśmiech i dobry humor.

• 2 GRUDNIA 2022r. "KAŻDY INNY - WSZYSCY RÓWNI" - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

"KAŻDY INNY - WSZYSCY RÓWNI" to hasło, które towarzyszyło obchodzonemu w naszej szkole Międzynarodowemu  Dniu Osób Niepełnosprawnych. 2 grudnia uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych wraz z nauczycielami przygotowali uroczysty apel z okazji tego święta. Wszyscy zebrani mieli okazję obejrzeć prezentację dotyczącą promowania praw osób niepełnosprawnych we współczesnym świecie oraz obejrzeć ciekawy i barwny program artystyczny. Osobom niepełnosprawnym, ich rodzinom i opiekunom życzymy dużo sił, optymizmu i wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudów.

• 29 LISTOPADA 2022r. ANDRZEJKI

Jak co roku, ostatniego dnia listopada nadchodzi cudowna, magiczna i jedyna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów… oraz wróżb. To noc andrzejkowa, która jest wspaniałą okazją do cudownej zabawy. W dniu 29 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Całą imprezę uświetniła nam muzyka oraz wróżby andrzejkowe. Uczniowie mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości oraz poznać imię swojej przyszłej "drugiej połowy".

Zabawa andrzejkowa sprzyjała integracji dzieci z różnych klas, a wspólny poczęstunek uczył przede wszystkim umiejętności dzielenia się.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę.

• 25 LISTOPADA 2022r. SŁODKI PIĄTEK

• 25 LISTOPADA 2022r. PIERWSZA POMOC

• Dbając o wszechstronny rozwój naszych uczniów, zorganizowaliśmy dn. 25.11.2022r. w naszej szkole spotkanie uczniów z ratownikiem medycznym p. Beatą Barską-Jagiełło. Przybliżyła ona uczniom sposób, w jaki udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Zademonstrowała na fantomie jak należy prawidłowo wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową. Ważną częścią spotkania był pokaz sposobu ułożenia w pozycji bezpiecznej oraz radzenia sobie w sytuacjach zadławienia.

Niezmiernie ważne informacje zdobyte podczas spotkania z pewnością sprawią, iż w przyszłości uczniowie naszej szkoły będą mieli większą odwagę do podjęcia odpowiednich czynności w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego.

Serdecznie dziękujemy Pani Beacie Barskiej-Jagiełło za przyjęcie naszego zaproszenia i za wszystkie przekazane wskazówki z zakresu udzielania pierwszej pomocy!

• 23 LISTOPADA 2022r. SPRZĘT SPORTOWY DLA ZAWODNIKA KOS RYWAL

W dniu 23.11.2022 nasz zawodnik KOS Rywal dobierał sprzęt startowy na Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Berlin 2023 pod okiem fachowca pana Andrzeja Sypytkowskiego - polskiego kolarza szosowego, wicemistrza olimpijskiego oraz wicemistrza świata.

• 23 LISTOPADA 2022r. ANDRZEJKOWE WARSZTATY

• Tematem kolejnej lekcji bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej, były tradycje i wróżby związane z Andrzejkami.

Wykonaliśmy również piękne zakładki do książek z materiałów przyrodniczych.

• 22 LISTOPADA 2022r. DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu dzisiejszym w ZSS w Ostrowcu Św. uczniowie klas I-VI SPS obchodzili "Dzień Pluszowego Misia". Zapoznali się z historią tego święta oraz z postaciami z bajek, w których głównym bohaterem był miś. Odbył się konkurs dotyczący znajomości bajek oraz najciekawszego stroju bajkowego. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki - pluszaki, z którymi świetnie się bawili podczas zabawy przy muzyce.