• ROK 2015/2016

I Świętokrzyski Turniej Judo Olimpiad Specjalnych

28.05.2016r.  na hali sportowo-widowiskowej KSZO w Ostrowcu Św. odbył się I Świętokrzyski Turniej Judo Olimpiad Specjalnych, którego byliśmy organizatorami. Naszą szkołę reprezentowało 2 zawodników: Dominik Ślusarz i  Kamil Podsiadło.
          Na turniej zgłosili się zawodnicy z czterech Klubów: gospodarze Klub OS Rywal, Klub OS Szansa, Klub OS TS Wisła, Klub UMKS Ostrowia. Łącznie 12 zawodników z Ostrowca Św. i z Krakowa. Nasi zawodnicy systematycznie ćwiczą pod okiem trenera Waldemara Wiewióra - co zaowocowało bardzo dobrymi wynikami. Zawodnicy Klubu Rywal wywalczyli: Dominik Ślusarz srebrny medal i drugie miejsce w II  grupie sprawnościowej;  III miejsce i brązowy medal Kamil Podsiadło w III grupie sprawnościowej. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała mgr Justyna Wołowiec.

NA PIŁKARSKIEJ OLIMPIADZIE W BUSKU-ZDROJU

13 kwietnia 2016 r. w turnieju, rozgrywanym na Stadionie Miejskim w Busku-Zdroju, wzięło udział ponad 130 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną. Startowało 14 drużyn męskich i trzy kobiece - z Kielc, Sandomierza, Kałkowa-Godowa, Jędrzejowa, Włoszczowy, Ostrowca Świętokrzyskiego, Zgórska, Skarżyska-Kamiennej, Gnojna, Łagiewnik, Niemienic, Sobowa oraz gospodarze. Naszą szkołę reprezentowali zawodnicy klubu Rywal w składzie: Rafał Bilewicz, Łukasz Karbowniczek, Marcin Spyra, Grzegorz Dwojak, Piotr Gierada, Tomasz Tekierka oraz Oliwier Fornalczyk.

Po dwóch rozegranych spotkaniach obserwowanych nasza drużyna została przydzielona do bardzo wyrównanej grupy. Zawodnicy Rywala zmierzyli się z zawodnikami z drużyn Tramp Niemienice i Niepokonani Sandomierz. Po bardzo zaciętej rywalizacji nasi piłkarze w obu spotkaniach musieli uznać wyższość przeciwników. Ulegli w takim samym stosunku bramek 1:3 swoim rywalom. Najwyraźniej piątek trzynastego wpłynął na skuteczność naszych piłkarzy. Nie przeszkodziło to jednak uczestnikom zawodów w świetnej zabawie oraz w zdobyciu cennego doświadczenia. Cała drużyna na zakończenie zawodów odebrała brązowe medale oraz drobne upominki.

Zawodnicy do zawodów przygotowywali się pod opieką trenerów: Mariusza Chamery i Ernesta Krajewskiego.

**************

I Makroregionalny Turniej Judo Olimpiad Specjalnych

W dniach 20-22 listopada 2015 roku w Poznaniu odbył się  I Makroregionalny Turniej Judo Olimpiad Specjalnych.

Udział w nim wzięli zawodnicy Klubu RYWAL działającego przy Zespole Szkół Specjalnych.

Kamil Podsiadło wywalczył w swojej kategorii 5 miejsce. Dominik Ślusarz wywalczył 4 miejsce. Zawodnicy pod okiem trenera Waldemara Wiewióry zdobyli drużynowo jako ekipa ze Świętokrzyskiego złoty medal. W sumie ekipa liczyła 6 zawodników trenujących zaledwie niewiele ponad rok.  Jest to więc niewątpliwie sukces młodych Judoków.

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych

na zawodach w Opatowie

W dniu 20.11.2015 r. w Opatowie odbył Świętokrzyski Turniej Tenisa Stołowego. Klub „Rywal” działający przy Zespole Szkół Specjalnych reprezentowali: Rafał Bilewicz, Krzysztof Wosik, Marcin Spyra oraz Bartek Mroczkowski

Nasi zawodnicy jak zwykle wrócili z medalami:

- Rafał Bilewicz-złoty medal,

- Marcin Spyra – srebrny medal,

- Krzysztof Wosiek – srebrny medal

- Bartosz Mroczkowski - piąte miejsce

Zawodnicy do turnieju przygotowywali się na zajęciach pozalekcyjnych pod opieką nauczycieli: Justyny Buczałowskiej, Mariusza Chamery oraz Ernesta Krajewskiego.

ŚWIĘTOKRZYSKI MITING GIMNASTYCZNY OLIMPIAD SPECJALNYCH

W dniu 23.10.2015 r. w Skarżysku- Kamiennej -   reprezentanci klubu sportowego ,,Rywal” działającego w naszej szkole -  zdobyli medale w swoich konkurencjach startowych.

Srebrny medal - Małgorzata Górczyńska  (szeroka równoważnia ) oraz brązowy medal - Małgorzata Niedbała (równoważnia) .

Gratulujemy zwycięzcom wspaniałego wyniku.