• ROK 2008/2009

23 marca 2009r.

Wyniki sportowe uczniów naszej szkoły zachęciły do powołania oficjalnej drużyny piłkarskiej reprezentującej szkołę. Zawiązana została sekcja Olimpiad Specjalnych „Rywal” dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Trzonem sekcji jest drużyna piłkarska w której skład wchodzą:

• Dybiec Adam
          • Sławiński Stanisław
          • Lewandowski Grzegorz
          • Kasprzyk Arkadiusz
          • Jaguś Krzysztof
          • Karbowniczek Łukasz
          • Przygoda Damian
          • Śliwka Szczepan

Trenerami drużyny piłkarskiej są:

• Chamera Mariusz
          • Krajewski Ernest

Olimpiady Specjalne jako możliwość ruchowego rozwoju oferują dla swych członków/zawodników wiele dyscyplin. Dlatego też do sekcji „Rywal” zapisani są również:

• Owsiak Anna
          • Bielecka Joanna
          • Krawczyk Adam

Wyrazili oni chęć udziału w zawodach lekkoatletycznych.

Podczas zebrania walnego, decyzją członków prezesem sekcji został: Chamera Mariusz, zastępcą: Wołowiec Justyna, skarbnikiem: Krajewski Ernest.

"Pragnę zwyciężyć,

lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć,

niech będę dzielny w swym wysiłku."

*************

W dniu 25.04.2009 roku odbył się Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej Drużyn Olimpiad Specjalnych - Skarżysko-Kamienna podczas Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej w Olimpiadach Specjalnych. Turniej zorganizowała Sekcja Olimpiad Specjalnych "Tornado" Skarżysko-Kamienna.

Zawodnicy sekcji Rywal biorąc udział w Turnieju uzyskali doskonały wynik i wrócili ze srebrnym medalem.

Zawodnicy piłki  nożnej sekcji Rywal systematycznie birą udział w trenigach. Dnia 21. 04. 2009r. odbył się sparing z uczniami Szkoły Podstawowe nr IV.

Nasi zawodnicy doskonale dawali sobie radę z przeciwnikiem. Padło kilka doskonałych goli.