• Zajęcia rewalidacyjne - TERAPIA MANUALNA

Dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym realizowany jest program zajęć rewalidacyjnych w zakresie TERAPII MANUALNEJ. Autorem programu jest mgr Urszula Sasak.

Uczniowie do zajęć zostali zakwalifikowani wg zaleceń umieszczonych w orzeczeniu o niepełnosprawności wydanym przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną, po konsultacjach z wychowawcą i rozmowach z rodzicami (opiekunami).

Celem zajęć jest rozwijanie sprawności manualnej w trakcie podejmowania przez dziecko zabawy, wykonywania codziennych czynności oraz działalności plastyczno- konstrukcyjnej. Już od najmłodszych lat powinno się zwracać uwagę na czynności manualne, które zapewniają wykształcenie u dzieci sprawności dłoni i palców. Lepienie z plasteliny, modeliny i masy solnej wspomaga rozwój grafomotoryki dziecka ( ćwiczenia przygotowujące do nauki pisania).

Cele ćwiczeń rozwijających sprawność manualną :

• usprawnienie motoryki ręki,

• rozwijanie analizy i syntezy wzrokowej, orientacji kierunkowo-przestrzennej, koordynacji wzrokowo – słuchowo – ruchowej,

• podniesienie sprawności grafomotorycznej,

• wzmocnienie koncentracji uwagi,

• rozluźnienie napięcia mięśniowego,

• usprawnienie właściwych i korygowanie nieprawidłowych nawyków ruchowych podczas pisania,

• usprawnienie koncentracji uwagi i spostrzegania,

• usprawnianie percepcji wzrokowej.

Zajęcia prowadzone są w grupach zawierających od 2 do 4 osób, osobą prowadząca jest mgr Urszula Sasak.

Realizowane są zgodnie  z indywidualnymi programami edukacyjno - terapeutycznymi, które uwzględniają indywidualne możliwości, potrzeby i zainteresowania uczniów. Metody, treści i rodzaj ćwiczeń są również dobierane indywidualnie.

• zssostrowiec@wp.pl

• 13 STYCZNIA 2019R. - II BIEG "POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ "
    • 13 STYCZNIA 2019R. - 27 FINAŁ WOŚP ZA NAMI
    • 13 STYCZNIA 2019 - ZSS DLA WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2019