• 21 maja 2018r.

     • "MAGICZNE OGRODY"

      21 maja 2018r. nasi uczniowie mieli okazję spędzić kilka wspaniałych chwil w "Magicznych Ogrodach". Bajkowe miejsce pełne niespodzianek, dziwnych istot i mruczących drzew sprawiło, że czas upłynął szybko na beztroskiej zabawie. Tak szybko, że uczestnicy nie odwiedzili wszystkich magicznych zakątków. Zdecydowanie był to udany dzień.

       

     • 19 maja 2018r.

     • "OSTROWIEC BY NIGHT"

      W dniu 19 maja 2018r. uczniowie oddziałów Przysposabiających do pracy wraz z nauczycielami: Justyną Buczałowską i Ernestem Krajewskim wzięli udział w wycieczce pod hasłem „Ostrowiec by night”. W wycieczce wzięły udział także mamy naszych uczniów.

      Celem wycieczki było poznanie ważnych obiektów w mieście i ich architektury  – zwiedziliśmy m.in. Komendę Powiatową Policji, która zajmuje siedzibę dawnego Banku Pfeffera przy Alei 3 Maja, Miejską Bibliotekę Publiczną mieszczącą się w willi Lirszów przy ulicy Wardyńskiego oraz Urząd Stanu Cywilnego w dawnym dworku Saskich przy ulicy Siennieńskiej. Na koniec zwiedziliśmy budynek Zakładowego Domu Kultury, w którym obecnie funkcjonuje kino „Etiuda”.  Nocnym wędrówkom  po mieście towarzyszyła gra miejska „Ghostbusters 2018”: Podczas nocnego zwiedzania budynków uczestnicy wycieczki szukali poszlak dotyczących pojawiającego się ducha w miejscowym kinie. Przechodząc z budynku do budynku, powoli poszlaka po poszlace mogli dowiedzieć się kim jest duch i dlaczego nawiedza akurat budynek kina.  Uczestnicy wycieczki  dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy dotyczących historii Ostrowca, o których opowiadała pani przewodnik. Naszym uczniom najbardziej podobała się sala przesłuchań na Komendzie Policji i lustro weneckie, a także sala ślubów w Urzędzie Stanu Cywilnego.

       

     • 19 maja 2018r.

     • „WSPÓLNIE WĘDRUJEMY” – RAJD DO RUIN ZAMIKU W PODGRODZIU

      W dniu  19.05.2018r. w ramach programu zajęć pozalekcyjnych promujących turystykę pieszą: „Wspólnie wędrujemy” przy współpracy PTTK o/ Świętokrzyski im. Stanisława Jeżewskiego w Ostrowcu Św. odbył się  Rajd do ruin zamku w Podgrodziu. Trasa (12 km) prowadziła z Ćmielowa przez Małachów, Łysowody do Podgrodzia. Tam wspinaliśmy się na szczyt góry by z bliska oglądać ruiny zamku. W ruinach zamku odbył się wspólny piknik. Po zejściu  przeszliśmy kolejne kilometry do Ćmielowa, by tam obejrzeć kolejne ruiny zamku. Był to niezapomniany rajd w bardzo słoneczny dzień. Nasi dwaj kolejni piechurzy otrzymali popularne odznaki turystyki pieszej. Czekamy  na kolejne wyprawy.

       

     • 12 maja 2018r.

     • „WSPÓLNIE WĘDRUJEMY” – XIX RAJD LEGIONOWY SZLAKIEM – KONARY 2018

      W dniu 12.05.2018r. w ramach programu zajęć pozalekcyjnych promujących turystykę pieszą: „Wspólnie wędrujemy” przy współpracy PTTK o/ Świętokrzyski im. Stanisława Jeżewskiego w Ostrowcu Św. odbył się XIX Rajd Legionowym Szlakiem - Konary 2018. Zanim trafiliśmy na szlak zwiedzaliśmy Klimontów - Kolegiatę św. Józefa.Trasa (10 km) prowadziła z Konar (pomnik Legionów przy drodze ufundowany w 85 rocznicy bitwy pod Konarami pod dowództwem Józefa Piłsudskiego) przez Beradz, Płaczkowice do Gór Pęchowskich gdzie odbył się apel na cmentarzu wojennym. Był to niezapomniany rajd w bardzo  słoneczny dzień. Odbyło się wspólne ognisko z konkursami  i nagrodami. Nasi czterej piechurzy otrzymali popularne odznaki turystyki pieszej. Czekamy na kolejne wyprawy.

       

     • 12 maja 2018r.

     • "WYGRAJ Z WOJOWNIKAMI"

      Uczniowie naszej placówki przystąpili do konkursu ogłoszonego przez Echo Dnia i Radio Ostrowiec „Wygraj z Wojownikami”.

      Żeńska grupa kibiców dopingowała w dniu 12 maja 2018r., Ostrowieckich Wojowników w meczu I ligi piłkarzy ręcznych KSZO Odlewnia Ostrowiec - MTS Chrzanów.

      Nie byliśmy liczną grupą ale za to bardzo głośną. Dziękujemy za wsparcie mamom, które tak jak my nie szczędziły swoich gardeł.

      Mamy nadzieję, że na kolejnym meczu - w dniu 26 maja, będzie nas więcej i wspomogą nas także męskie głosy.

      Zapraszamy do wspólnego kibicowania.

     • 10 maja 2018r.

     • 25-lecie ISTNIENIA ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W OSTROWCU ŚWIETOKRZYSKIM - ROK 2018 - ROKIEM JUBILEUSZOWYM 

      W dniach 9 - 10 maja 2018r. Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. przy ul.Iłżeckiej 33 obchodził Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, który w tym roku połączony był z obchodami 25-lecia istnienia Zespołu Szkół Specjalnych.

      Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zainaugurowała w dniu  9 maja 2018 r. w kinie Etiuda, projekcja filmu w reżyserii Marty Dzido i Piotra Śliwowskiego „Downtown - Miasto Downów”, udostępnionego przez Stowarzyszenie „Bardziej Kochani”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się uczniowie szkół średnich wraz z opiekunami z terenu naszego powiatu. Film miał przybliżyć młodym ludziom wiedzę na temat osób niepełnosprawnych, wytworzyć u nich tolerancję dla odmienności i obiektywne postrzeganie osób niepełnosprawnych w społeczeństwie.                                                                                        
      Równolegle z pokazem filmu na holu kina Etiuda w godz. od 10.00 do 12.00 odbywała się wystawa twórczości artystycznej absolwenta Zespołu Szkół Specjalnych, a obecnie uczestnika WTZ-u przy Stowarzyszeniu Szansa Łukasza Pasternaka. O godzinie 16.00 w Galerii Fotografii odbył się wernisaż połączony z aukcją jego prac, a pozyskane środki  przeznaczono na rozwój talentu młodego artysty.

      W dniu 10 maja 2018r. w godzinach od 10.00 do 14.00 na placu przy Domu Parafialnym Michael ul. Słowackiego zorganizowany został piknik integracyjny pod  hasłem „Bądźmy Razem”. Inicjatorami tego szczególnego dnia był Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. oraz Stowarzyszenie na Rzecz Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. „Źródło”. Obchody rozpoczęła  Msza Św. w ostrowieckiej kolegiacie z udziałem ks. Jana Sarwy. Po nabożeństwie  uczestnicy przeszli barwnym korowodem przy akompaniamencie Orkiestry Dętej PSM pod batutą Jerzego Kłonicy na plac przy domu Parafialnym Michael.

      Piknik zorganizowany był z okazji obchodzonego w dniu 05 maja  Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych i miał na celu służyć integracji środowisk skupiających osoby niepełnosprawne, w walce o ich godność, szacunek i akceptację. W pikniku udział wzięli uczestnicy i opiekunowie placówek z terenu powiatu ostrowieckiego, którzy na co dzień stykają się z problemem niepełnosprawności, a także zaproszeni goście. Patronat honorowy nad uroczystością objął Starosta Powiatu Ostrowieckiego, zaś patronat medialny: Wiadomości  Świętokrzyskie, Echo Dnia i Radio Ostrowiec.

       

       

     • 9 maja 2018r.

     • WYSTAWA ŁUKASZA PASTERNAKA - ABSOLWENTA ZSS

      W dniu 9 maja 2018r. dzięki uprzejmości Pana Dyrektora MCK Marka Cichosza w gościnnych progach Galerii Fotografii odbyła się wystawa twórczości artystycznej Łukasza Pasternaka, absolwenta ZSS, obecnie uczestnika WTZ tu na ul. Żabiej połączona z licytacją jego prac. Wystawione prace wykonane zostały różnymi technikami, wszystkie zachwycały bajkową kolorystyką, odzwierciedlały niezwykłe postrzeganie świata przez młodego niepełnosprawnego artystę. Na zaproszenie Łukasza i Dyrektor ZSS Magdaleny Wykroty - Skóry odpowiedziało wielu znakomitych gości, sympatyków talentu absolwenta ZSS. Wiele prac trafiło do przedstawicieli gminy Kunów na czele z Panem Burmistrzem Lechem Łodejem, który aktywnie wspiera rozwój twórczości Łukasza. O stylu wypowiedzi artystycznej autora prac w niezwykle ciekawy sposób wypowiedział się ostrowiecki artysta plastyk Pan Tadeusz Kurek, dzięki czemu licytowane obrazy osiągały coraz wyższe ceny. Podczas licytacji do gości - darczyńców trafiło ponad 20 prac, na rozwój talentu Łukasza pozyskano 2875 zł. Wernisaż przygotowała prowadziła E Wypchło. Ta niezwykła uroczystość była pierwszą w ramach obchodów jubileuszu 25-lecia Zespołu Szkół Specjalnych oraz przypadającego w maju Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

       

     • 27 kwietnia 2018r.

     • DZIEŃ ZIEMI

      „Ratujmy Ziemię”- pod takim hasłem obchodziliśmy 27 kwietnia Dzień Ziemi w Zespole Szkół Specjalnych. Z tej okazji przybyli do nas pszczelarze: p. Wacław Kołodziejczak oraz p. Paweł Kozłowski. Panowie zapoznali uczniów z życiem pszczół, ich rolą w środowisku oraz znaczeniem dla człowieka. Atrakcją spotkania był pokaz sprzętu używanego przez pszczelarzy oraz pszczelich produktów. Uczniowie słuchali bardzo uważnie i z dużym zainteresowaniem.

      Następnie odbyła się część artystyczna  przygotowana  przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych. Była to doskonała okazja, aby jeszcze raz przypomnieć wszystkim jak ważna jest ochrona środowiska, w którym żyjemy. Spotkanie zakończył pokaz mody przygotowanej z surowców wtórnych. Uczniowie i nauczyciele wykazali się dużą pomysłowością. Stroje były bardzo ciekawe i oryginalne. Wszystkie zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz słodkim poczęstunkiem.

      Spotkanie przygotowały: Joanna Borowska, Beata Przydatek, Sylwia Strzelec i  Katarzyna Sobczyk.

       

     • 25 kwietnia 2018r.

     • SPOTKANIE pod hasłem „ SZKOŁA BEZ PRZEMOCY"

      25 kwietnia 2018r. odbyło się w naszej szkole spotkanie  z zakresu profilaktyki pod hasłem „Szkoła bez przemocy”. Tego dnia odwiedziła nas, zaprzyjaźniona z naszą szkołą, funkcjonariuszka Powiatowej Komendy Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim – pani Anna Wasilewska. Pani policjantka przygotowała krótkie filmiki na temat zagrożeń płynących z Internetu. Ponadto opowiadała jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia.

      Na zakończenie spotkania uczniowie klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy zaprezentowali krótki występ artystyczny.

       

     • 23 kwietnia 2018r.

     • ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

                  23 kwietnia odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców uczniów biorących udział w zajęciach rewalidacyjnych z zakresu uspołeczniania i plastykoterapii. Zajęcia przygotowały i prowadziły mgr Marta Hapczyn i mgr Aneta Stawczyk. Uczniowie utrwalili wiadomości o wiośnie przygotowując i grając w grę planszową. Współdziałanie i rywalizacja podczas zajęć wywołały dużo pozytywnych emocji u uczniów i rodziców.

     • 22 kwietnia 2018r.

     • ZSS W ORLEN WARSAW MARATHON 2018

                  Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych już po raz kolejny udowodnili, że w sporcie ograniczenia nie istnieją. Natalia Śmieszek wraz ze swoim kolegą Kamilem Podsiadłym wzięli udział w zawodach biegowych odbywających się w Warszawie w dniu 22 kwietnia 2018r. pod hasłem „ Orlen Warsaw Marathon-Narodowe Święto Biegania”. Zawodnicy w tegorocznej edycji zmierzyli się z dystansem dziesięciu kilometrów. Bieg zakończył się sukcesem, który zaowocował w zdobyte medale. Faktem wartym zaznaczenia jest czas ukończenia wyścigu. Zawodnicy uzyskali o ponad siedem minut lepszy wynik niż w poprzedniej edycji OWM na tym samym dystansie. W tym roku trasę biegu ukończyli z czasem 1:02:46.
      Uczniowie ZSS stali się wzorem do naśladowania nie tylko dla swoich rówieśników. Pomimo niepełnosprawności zawodnicy osiągają wytyczone cele, a w wykonywanych zadaniach daje się zauważyć znaczny progres.

      Zawody Orlen Warsaw Marathon są organizowane od 2013 r. Od pierwszej edycji uczestniczą w nich uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych. Jest to sportowa impreza o renomie ogólnoeuropejskiej, a nawet ogólnoświatowej. Z jednej strony promuje sport wyczynowy,
      a z drugiej strony do rywalizacji może przystąpić osoba uprawiająca sport rekreacyjnie.
      To kształtuje postawę zdrowej rywalizacji. W każdej edycji na linii startu jest obecnych około dziesięciu tysięcy ludzi. Świadczy to o tym, że bieganie jest bardzo popularne i przynosi wiele korzyści. Szczególnie dla osób z niepełnosprawnościami są one niewymierne. Uczestnictwo
      w zawodach jest doskonałą okazją do integracji społecznej. Zaznaczają swą obecność, spełniają potrzeby i ukazują możliwości, jakie się w nich kryją.

      „Jestem pod wrażeniem osiągnięć sportowych Natalii i Kamila. Zdobyte medale są wynikiem ciężkiej pracy. To kolejni uczniowie naszej szkoły, którzy z pomocą wykwalifikowanych oligofrenopedagogów osiągają sukces. Jestem pewna, że to nie ostanie ich duże osiągnięcie
      w życiu. Bardzo się cieszę, że pasja biegania zauważalna jest u coraz większej ilości uczniów. Czekam z niecierpliwością na kolejne sukcesy uczniów ZSS”- mówi Dyrektor szkoły Magdalena Wykrota-Skóra.

      „Natalia i Kamil to doświadczeni sportowcy. W swojej historii mają na koncie zdobyte medale zarówno biegów na dystansie dziesięciu jak również koronnego dystansu czterdziestu dwóch kilometrów, czyli maratonu. Charakteryzuje ich determinacja i upór w drodze do upragnionego celu. Zawsze chętnie uczestniczą w wielogodzinnych przygotowaniach do zawodów. Potrafią poświęcić czas wolny na trening, który często odbywał się w trudnych warunkach atmosferycznych”-dodaje trener Ernest Krajewski.

      Zawodników wspierała grupa kibiców składająca się z uczniów ZSS oraz rodziców, która pod opieką nauczycielki Małgorzaty Stramowskiej dzielnie wspierała biegaczy na trasie wyścigu. Zawodników do biegu przygotowywali trenerzy Elżbieta Wybranowska i Ernest Krajewski. Dyrekcja wraz z uczestnikami wyjazdu do Warszawy serdecznie dziękuje Panu Arturowi Sobierajowi oraz Stowarzyszeniu „Źródło” za wsparcie finansowe, które umożliwiło zorganizowanie transportu na zawody.

       

     • 21 kwietnia 2018r.

     • ZAJĘCIA NA BASENIE

      21 kwietnia 2018r. odbyły się pierwsze zajęcia na basenie „Rawszczyzna” dla I grupy uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych, finansowane ze środków Stowarzyszenia na Rzecz Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych ”Źródło". W zajęciach wzięło udział  7 uczniów, a opiekę sprawowali nauczyciele: Ernest Krajewski, Justyna Buczałowska i Edyta Kopyś. Wszyscy bardzo miło spędzili czas, a główną atrakcję stanowiły zjeżdżalnie.

     • 19 kwietnia 2018r.

     • ZAJĘCIA OTWARTE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ 

      Świetlica szkolna to miejsce, które wspomaga rozwój dziecka, jego zdolności, zainteresowania i umiejętności, miejsce które zapewnia wypoczynek, stwarza warunki do działań w grupie, w klimacie radości i twórczego działania.

      W dniu 19 kwietnia 2018 roku w naszej świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia otwarte dla dzieci z klasy IV i ich rodziców. Myślą przewodnią zajęć było zapoznanie rodziców z ofertą zajęć odbywających się w świetlicy szkolnej oraz integracja rodziców i uczniów podczas zajęć. Uczestnicy wspólnie bawili się przy muzyce, pokonywali tory przeszkód, uczestniczyli w różnorodnych zabawach ruchowych oraz plastycznych. Wiele  emocji dostarczyły dzieciom wspólne zabawy z rodzicami. Zajęcia zakończyły się wspólnym poczęstunkiem.

      Zajęcia otwarte na świetlicy szkolnej dały rodzicom możliwość poznania różnych form zabawy z dzieckiem oraz sposobów spędzania wolnego czasu. Takie zajęcia służą wzbogacaniu więzi rodzinnych, w dzieciach budzą wiarę we własne siły i dumę z osiągnięć. Dzieci czują się dowartościowane, a ich praca ważna i potrzebna. Zajęcia zorganizowały: mgr Katarzyna Sobczyk i mgr Jolanta Guryniuk.  

     • 15 kwietnia 2018r.

     • NASI SPORTOWCY W "BIEGU DLA OLESIA"

      15 kwietnia 2018r. uczniowie naszej szkoły wsparli swoim udziałem akcję charytatywną na rzecz chorego Olesia Patera. Tego dnia w ośrodku wypoczynkowym Gutwin, Natalia Śmieszek i Kamil Podsiadło wybiegali w towarzystwie swoich mam oraz licznych biegaczy ponad 6.200 zł! Uczniowie ZSS pokonali dystans 1 kilometra. Był to bieg wspólny wszystkich osób wrażliwych na potrzeby drugiego człowieka, początek Biegu Charytatywnego zorganizowanego przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy „OstroBiec”.

     • 13 kwietnia 2018r.

     • XVI WIOSENNA PARA-OLIMPIADA

      Już po raz XVI odbyła się Wiosenna Para- Olimpiada ,w której świetnie bawili się uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych wraz z młodzieżą z III LO im. Wł. Broniewskiego.

      Ten dzień na długo pozostanie uczniom ZSS w pamięci było w nim mnóstwo atrakcji powiązanych z  rywalizacją,  a w tym m.in. przeciąganie liny,  rzuty do celu, pokonywanie slalomu, mecz w piłkę nożną urozmaicone: rozgrzewką, pokazem tańca przez licealistki i malowaniem twarzy.

      Działania te zostały zapoczątkowane już XVI lat temu dzięki Programowi Integracji Społecznej dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych i młodzieży z III LO im. WŁ. Broniewskiego, którego autorkami są Małgorzata Łukasik i Anna Wieczerzak .

      Przez te wszystkie lata działania wspierają Dyrekcja, nauczyciele z III LO Małgorzata Turek, Beata Bocheńska i Paweł Kochański i młodzież z liceum, która bardzo mocno angażuje się  w pomoc na rzecz dzieci niepełnosprawnych.

       

     • 11 kwietnia 2018r.

     •        KONFERENCJA W ZSS

      W bieżącym roku szkolnym w Zespole Szkół Specjalnych został utworzony Powiatowy Punkt Doradztwa Edukacyjno - Zawodowego, którego koordynatorem jest p. Małgorzata Łukasik. W ramach działalności punktu, w dniu 11.04.2018r. odbyła się konferencja dla wychowawców i rodziców dotycząca możliwości poruszania się po rynku pracy uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanymi znacznym.                                   
           Konferencję poprowadził p. Piotr Prędota – dyrektor Izby Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach, który przedstawił ogólne zasady działalności Izby oraz jej główne cele. Opowiedział także o rodzajach egzaminów realizowanych przez Izbę i zawodach w których Izba nadaje kwalifikacje. W konferencji uczestniczyła także p. Marianna Poddębniak, przedstawicielka  Izby Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach oraz przedstawiciel Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu Św.

      Celem spotkania było ustalenie współpracy z Izbą, omówienie potrzeb i możliwości jakie stwarza rynek pracy dla osób z niepełnosprawnością oraz ustalenie wniosków do dalszych działań. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony rodziców, jak również wychowawców i opiekunów z różnych placówek zajmujących się osobami z niepełnosprawnością intelektualną.

     • WAŻNE OGŁOSZENIE!

     • W dniu 24 kwietnia 2018r. (wtorek) w godz.14.00-15.00 w Zespole Szkół Specjalnych na holu szkoły ( I piętro) odbędą się bezpłatne konsultacje z lekarzem pediatrą Krzysztofem Dorobkiem, pracownikiem Szpitala Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim Oddziału Neonatologii oraz Hospicjum Domowego dla Dzieci „Gomed”.

      Temat spotkania: „Opieka nad dzieckiem niepełnosprawnym"                                                                                  Serdecznie zapraszamy.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Specjalnych
   • zssostrowiec@wp.pl
   • (41) 263 44 99
   • 27 -400 Ostrowiec Św. ul. Iłżecka 33
   • INSPEKTOR OCHRONY DANYCH Jerzy Tofel iod@fts.com.pl
 • Galeria zdjęć

  • 6 GRUDNIA 2018R. - WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA
  • 5 GRUDNIA 2018R. - "MIKOŁAJKI Z BRONIEWSKIM"
  • 4 GRUDNIA 2018R. - PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ W JĘDRZEJOWIE
  • 3 GRUDNIA 2018R. - DZIEŃ GÓRNIKA - BARBÓRKA
  • 24 LISTOPADA 2018R. - IV ŚWIĘTOKRZYSKI TURNIEJ JUDO OLIMPIAD SPECJALNYCH
  • 23 LISTOPADA 2018R. - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
  • 21 LISTOPADA 2018R. - SMAKI...KOLORY...ZAPACHY... WYRAWNE GOFRY
  • 19 LISTOPADA 2018R. - ŚWIĄTECZNY KIERMASZ PRAC PLASTYCZNYCH 2018 W ZSS
  • 17 LISOPADA 2018R. - FESTIWAL UMIEJĘTNOŚCI W ZSS
  • 17 LISTOPADA 2018R. - "WSPÓLNIE WĘDRUJEMY"
  • 16 LISTOPADA 2018R. - HIPOTERAPIA - ZAJĘCIA 2
  • 13 LISTOPADA 2018R. - 100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI - OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI W ZSS