• 1 marca 2018r.

     • KONCERT "MOJA NIEPODLEGŁA" W KIELECKIM CENTRUM KULTURY  

      1 marca 2018 r. uczniowie oddziałów Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz  z nauczycielkami Justyną Buczałowską, Ewą Grudniewska i Mariolą Klusek wzięli udział w koncercie pt. „Moja Niepodległa” w Kieleckim Centrum Kultury, którego organizatorem była Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach we współpracy ze Stowarzyszeniem PASSIONART.

      Koncert był doskonałą propozycją uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pozwolił w ciekawy i przystępny sposób przyswoić wiedzę o bohaterach  i ważnych wydarzeniach. Dzięki nawiązaniu do takich wydarzeń jak Konfederacja Barska, Legiony Polskie, Powstania Listopadowe i Styczniowe, I i II Wojna Światowa, ukazał fenomen Armii Krajowej i Żołnierzy Niezłomnych oraz Solidarności. Uczniowie  mieli możliwość odbyć muzyczną podróż przez blisko 250 lat nieprzerwanych polskich zmagań prowadzonych w imię odzyskania wolności i niepodległości Polski.

      W koncercie wzięli udział finaliści II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej im. Henryka Rasiewicza „KIMA” z terenu województwa świętokrzyskiego.

       

     • 8 lutego 2018r.

     •       I GALA SPORTU ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH 

      W dniu 8 lutego 2018 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. odbyła się I Gala Sportu Zespołu Szkół Specjalnych pod honorowym patronatem Starosty Ostrowieckiego, Zbigniewa Dudy. Była to pierwsza impreza, z cyklu imprez związanych  z obchodami 25 - lecia istnienia Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim. W gali wzięło udział 30 zawodników Klubu O. S. „Rywal” działającego w Zespole Szkół Specjalnych    przy ul. Iłżeckiej 33, ich Rodzice, trenerzy i zaproszeni goście. Spośród 30 zawodników Klubu O.S. „Rywal” trenerzy wybrali 8 osób, którzy wzięli udział w plebiscycie na najlepszego zawodnika i najlepszą zawodniczkę roku 2017. Nominowani zawodnicy, to: Natalia Czuba, Patrycja Łojek, Małgorzata Górczyńska, Grzegorz Dwojak, Piotr Gierada, Krzysztof Wosiek, Marcin Spyra i Tomasz Tekierka. Wszyscy uczniowie w szkole, otrzymali karty do głosowania i mieli możliwość  wybrania przez siebie 2 zawodników spośród 8 nominowanych osób. Komisja w  składzie 3 trenerów i uczeń policzyła głosy, wybierając dwójkę zwycięzców. Zawodniczką roku 2017 została Natalia Czuba, natomiast zawodnikiem roku 2017 Grzegorz DwojakNagrody dla rodzin sportowców w ramach trwającego w Powiecie Ostrowieckim Roku Rodziny w imieniu starosty Zbigniewa Dudy wręczyli: skarbnik powiatu Magdalena Zieleń oraz p.o. Naczelnika Wydziału Edukacji, Opieki Zdrowotnej i Spraw Społecznych starostwa, Antoni Maciejko.

      W tym szczególnym dniu wszyscy zawodnicy Klubu O.S.”Rywal” i ich Rodzice otrzymali również gratulacje i upominki z rąk  p. Magdaleny Wykroty-Skóra, dyrektora ZSS i pana wicedyrektora Ernesta Krajewskiego.  

      Po części oficjalnej odbyło się spotkanie przy słodkim poczęstunku. Piękna oprawa imprezy była możliwa dzięki sponsorowi Polskiej Fabryce Porcelany Ćmielów i Chodzież S. A., która z tej okazji ufundowała porcelanę dla placówki.   

      Koordynatorem I Gali Sportu ZSS była nauczycielka: Justyna Buczałowska oraz przewodnicząca Klubu O.S „Rywal”  Justyna Wołowiec we współpracy z dyrekcją ZSS p. Magdaleną Wykrotą-Skóra i p. wicedyrektorem Ernestem Krajewskim. W organizacji uroczystości pomagali nauczyciele – trenerzy: Agnieszka Przybysławska, Katarzyna Sobczyk, Anna Wieczerzak, Ewa Lenart, Elżbieta Wybranowska i Mariusz Chamera.                                                         

       

     • OGŁOSZENIE DYREKTORA

     •  

      W dniach

      26, 27, 28 marca 2018r.

      w naszej szkole odbędą się

      Rekolekcje Wielkanocne

      Nauki rekolekcyjne poprowadzą księża

      z parafii św. Michała Archanioła

       

     • 2 lutego 2018r.

     •   

      WYSTAWA I WARSZTATY W BWA

      2 lutego 2018r. klasy  I, IIIa i IIIc  SSPdP oraz IIb i IIc Gimnazjum wybrały się do Biura Wystaw Artystycznych  w Ostrowcu Św. na wystawę malarstwa Karoliny M. Kowalskiej „Pożyczone”.  Uczniowie wzięli również udział w warsztatach plastycznych pt. „Drewniana fotografia”. Podczas warsztatów dowiedzieli się jak przenieść fotografię na nietypowe podłoże jakim jest drewno. Każdy z uczniów własnoręcznie wykonał unikatowy foto-obraz. Wyjście zorganizowała nauczycielka Justyna Buczałowska.

       

     • 31 stycznia 2018r.

     • KINO "ETIUDA" - PRZEGLĄD SZKOLNYCH GRUP TEATRALNYCH 

      W dniu 31.01.2018r. uczniowie kl. I i IIIc  SSPdP oraz IIc Gimnazjum wraz nauczycielkami: M. Stramowską, E. Grudniewską i J. Buczałowską wybrali się do kina Etiuda na  Przegląd Szkolnych Grup Teatralnych pt.: „Święta – co Ty na to?”. Obejrzeli Jasełka wystawione przez SPS nr 4 w Ostrowcu Św. Korzystając z pięknej pogody, w drodze powrotnej do szkoły zrobili sobie krótki spacer, a także pamiątkowe zdjęcia na Rynku miasta.

       

     • 30 stycznia 2018r.

     •      

           TRENUJEMY Z "BRONKIEM"

      30 stycznia 2018 roku klasa VI A i VII  wraz opiekunami,  odwiedziła   zaprzyjaźnione liceum - III LO im. W. Broniewskiego. Uczniowie mieli okazje potrenować grę w badmintona i rzuty do kosza pod czujnym okiem nauczycielki  P. M. Turek, która  nie szczędziła rad i wskazówek, dotyczących prawidłowej techniki gry. Serdecznie dziękujemy.

      Wyjście zorganizowały Panie: M. Łukasik i A. Wieczerzak

     • 27 stycznia 2018r.

     •  

       „Wspólnie wędrujemy”

      XXVI Rajd Zimowy- Sudół 2018 Szlakiem Powstania Styczniowego

      W dniu 27.01.2018r. w ramach programu zajęć pozalekcyjnych promujących turystykę pieszą: „Wspólnie wędrujemy”  przy współpracy PTTK o/ Świętokrzyski im. Stanisława  Jeżewskiego
      w Ostrowcu Św.  odbył się  XXVI Rajd Zimowy- Sudół 2018 Szlakiem Powstania Styczniowego.  To już po raz  piąty  uczniowie z nauczycielami  ZSS przemierzyli   szlak turystyczny   (9 km )zdobywając kolejne punkty  do odznaki.  Trasa z Dębowej Woli  poprzez  Sudół- Polanę Czachowskiego ( miejsce walk Powstania Styczniowego) doprowadziła uczestników do Krzemionek Opatowskich gdzie odbyło się wspólne ognisko oraz konkurs  z nagrodami . Zwiedziliśmy kopalnię krzemienia pasiastego.  Przy sprzyjającej pogodzie nie mogło zabraknąć bitwy na śnieżki. Czekamy  na kolejne wyprawy.

       

       

     • 24 stycznia 2018r.

     • WYSTAWY W MUZEUM HISTORYCZNO-ARCHEOLOGICZNYM

      W CZĘSTOCICACH

            W dniu 24.01.2018r. uczniowie klas II, IIIa i IIIc SSPdP oraz klas IIb i IIc Gimnazjum obejrzeli dwie wystawy czasowe  w  Muzeum Historyczno – Archeologicznym w Częstocicach.  Jedna z nich to: „Józef Piłsudski na pomnikach II Rzeczypospolitej”, przybliżyła ona uczniom m.in. historię pomnika w naszym mieście. Druga wystawa: „Świąteczni Goście. Tradycje i obrzędy bożonarodzeniowe”  pokazała historię wystawiania szopek w Polsce.  Uczniowie zapoznali się z tradycją kolędowania. Dowiedzieli się również jakie postacie przedstawiają kukiełki kolędnicze, kim był Turoń, po co koza po kolędzie i wielu innych ciekawych rzeczy. Wyjście zorganizowała nauczycielka: Justyna Buczałowska.                                                                       

     • 20 stycznia 2018r.

     •  

      "WSPÓLNIE WĘDRUJEMY"

      W dniu 20.01.2018r. w ramach programu zajęć pozalekcyjnych promujących turystykę pieszą: „Wspólnie wędrujemy”  przy współpracy PTTK o/ Świętokrzyski im. Stanisława  Jeżewskiego w Ostrowcu Św.  odbył się  XXXV Złaz na Polanie Langiewicza w rocznicę Powstania Styczniowego, w którym uczniowie ZSS wzięli udział wraz z opiekunami Edytą Kopyś , Małgorzatą Łukasik i Anną Wieczerzak .Trasę rozpoczęliśmy w miejscowości   Wąchock, w piękny zimowy dzień. Na rynku przy  pomniku z sołtysem zrobiliśmy sobie fotki. Zwiedziliśmy klasztor pocysterski, w którym pochowany jest partyzant Jan Piwnik „Ponury”. Dalej pomaszerowaliśmy  na  Polanę Langiewicza  gdzie przy pomniku  odbyła się krótka modlitwa  oraz zostały złożone kwiaty i zapalono znicze .  Po wspólnym integracyjnym  ognisku  wszyscy wyruszyli na swoje szlaki . My udaliśmy się w kierunku Starachowic . W drodze powrotnej dołączył do nas niespodziewany gość w postaci motyla-Latoliskta- Czyżby już nadchodziła wiosna? Zdobyliśmy kolejne punkty do  odznaki OTP.  Czekamy na kolejne wyprawy.

       

    • 20 stycznia 2018r.
     • 20 stycznia 2018r.

     •  

      III OSTROWIECKA GALA SPORTU

      20 stycznia 2018R. odbyło się uroczyste podsumowanie działań sportowych roku 2017 . Na Hali widowiskowo- sportowej KSZO mieszkańcy Ostrowca gościli na III Ostrowieckiej Gali Sportu. W plebiscycie mogliśmy również głosować na nominowanych przez Kapitułę, sportowców i trenerów Olimpiad Specjalnych. Nominowani należą do Klubu „RYWAL” działającym przy Zespole Szkół Specjalnych ul. Iłżecka 33; oraz Klubu „SZANSA” działającym przy Stowarzyszeniu na rzecz WTZ ul. Żabia 31. Głosami czytelników Gazety Ostrowieckiej oraz Wiadomości Świętokrzyskich wyróżnieni spośród dziesiątki nominowanych zostali
      Rafał Bielewicz (RYWAL); Paweł Dunal (SZANSA); Paweł Menducki (SZANSA); Wioleta Pych (SZANSA) ; Milena Szwagierczak (SZANSA) ; Katarzyna Wójcicka (SZANSA) ; Dominika Grześkiewicz (SZANSA)

      Natomiast III miejsce zdobył Marcin Dunal (SZANSA) ; II miejsce Kamil Podsiadło (RYWAL); I miejsce zdobył Paweł Kwiecień ( SZANSA) i tytuł Sportowca Roku 2017 Olimpiad Specjalnych
      Wśród trenerów nominowano dwie osoby:
      - Justyna Wołowiec ( RYWAL)
      - Remigiusz Woźniak (SZANSA)
      W tym przypadku Kapituła przyznała dwie równorzędne nagrody i Trenera 2017 roku Olimpiad Specjalnych.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:433

       

    • 14 stycznia 2018r.
     • 14 stycznia 2018r.

     •  

      26 FINAŁ WOŚP


      Już po raz siódmy 14 stycznia 2018r. uczniowie naszej szkoły kwestowali na rzecz WOŚP. Tegoroczny dochód Orkiestry przeznaczony został „dla wyrównywania szans noworodków”.
      Nowością był 1-szy BIEG POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ I UCZ SIĘ PIERWSZEJ POMOCY zorganizowany przez Ostrowieckie Stowarzyszenie biegaczy OstroBiec, w którym to nasi uczniowie, sportowcy Klubu OS „Rywal” również wzięli udział. Natalia Śmieszek i Kamil Podsiadło dzielnie stawili się na starcie aby dołożyć swoją cegiełkę na zakup pomp insulinowych po okiem trenerów E. Wybranowskiej I. Rusinowicz.
      Do kwestowania zgłosiło się 15 wolontariuszy z naszej szkoły:
      Izabela Śmigas, Klaudia Janus,Joanna Mazurowska,Natalia Śmieszek,Dominik Ślusarz,Wiktoria Wańdoch,Kamil Piec, Pamela Bruszewska,Łukasz Tyrała, Longina Lipka,Marcin Spyra,Kamil Szczepański, Grzegorz Dwojak, Iwona Gajowik, Magdalena Gajowik.
      Uśmiech i entuzjazm młodzieży sprawił,iż mieszkańcy Ostrowca bardzo chętnie wrzucali datki do puszek. Rekordową kwotę 415 zł zebrała Izabela Śmigas. Łącznie 2176,69 zł zasiliło WOŚP.
      Uczniowie byli dumni i szczęśliwi, że choć w niewielkim stopniu mogli wspomóc szczytny cel jaki przyświecał 26 Finałowi WOŚP.
      Nad organizacją czuwały nauczycielki Elżbieta Wypchło i Joanna Gałka. zaś wolontariuszom podczas akcji towarzyszyły panie: M. Piotrowska, M.Wasilewska,K.Sobczyk,J.Guryniuk,J.Borowska,J.Gałka, U.Sasak,M.Jankowska.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:432

       

       

    • 12 stycznia 2018r.
     • 12 stycznia 2018r.

     •  

      PODRÓŻE DALEKIE I BLISKIE...

      ...INSTYTUT DIZAJNU W KIELCACH

      Instytut Dizajnu w Kielcach to wyjątkowe miejsce gdzie mogliśmy gościć w ramach zajęć „Papier czerpany w praktyce” . Instytut rozwija swoją działalność na czterech płaszczyznach: produkcja, edukacja, informacja. Jest to również nowoczesne centrum wystawiennicze gdzie mogliśmy przybliżyć działalność znanego artysty i projektanta Oskara Ziętę przedstawianego również jako architekta. Wystawa ukazała nam przedmioty codziennego użytku takie jak krzesła, stoły, lustra, widziane okiem artysty i przez niego wykonane. Warsztaty natomiast nauczyły nas techniki wyrabiania papieru czerpanego z pulpy sosnowej, czyli jednego z najdroższych i najdelikatniejszych papierów. Przepiękny papier będziemy wykorzystywać do prac plastycznych. Nasi uczniowie byli pierwszy raz w takim miejscu i warsztaty spotkały się z wielkim zainteresowaniem. Organizatorami wycieczki były Justyna Wołowiec , Ewa Lenart i Anna Wieczerzak.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:430

       

       

    • 10 stycznia 2018r.
     • 10 stycznia 2018r.

     •  

      CIEKAWI  LUDZIE -

      INTERESUJĄCE  ZAWODY - AKTOR

      O tym, jak spełniać swoje marzenia, opowiadał 10 stycznia 2018r. w ZSS pan Patrice Nieckowski - francuski aktor serialu TVN ,,Szkoła". Pan Patrice spotkał się z uczniami SSPdP. Mówił o swoich pasjach, jakimi są podróże i aktorstwo, a także zdradzał kulisy pracy na planie filmowym. Patrice chętnie rozdawał autografy i pozował do wspólnych fotografii. Wpisał się też do naszej szkolnej kroniki. Spotkanie zorganizowała Agnieszka Wziątek-Dryjas.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:429

       

       

    • 21 grudnia 2017r.
     • 21 grudnia 2017r.

     •  

      W ŚWIĄTECZNEJ GOŚCINIE

      U "CHREPTUSÓW"

      W dniu 21.12.2017r grupa uczniów Zespołu Szkół Specjalnych miała zaszczyt i przyjemność obejrzeć niezwykłe Jasełka przygotowane przez młodzież II LO im. J. Chreptowicza. Nasi uczniowie byli zachwyceni ciekawą formą przedstawienia, grą młodych aktorów, a wspólne śpiewanie kolęd wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. Uczniowie naszej szkoły podziękowali Panu Dyrektorowi Sławomirowi Miszczukowi za zaproszenie na uroczystość oraz Pani Marcie Kalicie nauczycielce języka polskiego za zorganizowanie kilka dni wcześniej na terenie liceum wystawy prac plastycznych wykonanych w ZSS. Opiekę nad uczniami podczas wyjścia sprawowała Elżbieta Wypchło i Magdalena Płatek.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:427

       

    • 21 grudnia 2017r.
     • 21 grudnia 2017r.

     •  

      NAJPIĘKNIEJSZA  KARTKA BOŻONARODZENIOWA

          W dniu 21 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyło się rozwiązanie konkursu przeznaczonego dla uczniów klas gimnazjalnych pt.: „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa”.  Konkurs jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem,   w tym roku wpłynęło 11 kartek. Pierwsze miejsce zajął uczeń kl. II c Krzysztof  Swat, drugie miejsce  Daria Świątek z kl. III, a trzecie Katarzyna Ulikowska również z klasy III. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki. Konkurs zorganizowały nauczycielki: Mariola Klusek i Justyna Buczałowska.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:426

       

    • 8 grudnia 2017r.
     • 8 grudnia 2017r.

     •  

      „Spotkanie mikołajkowe”z „Bronkiem”

      8 grudnia 2017  roku odbyło się wyczekiwane przez uczniów naszej szkoły – „Spotkanie mikołajkowe” z młodzieżą licealną, której towarzyszyły nauczyciele: Beata Bocheńska, Małgorzata Turek.               

      Jak co roku młodzież przygotowała wspaniałe przedstawienie połączone ze śpiewem kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych - wprowadzając nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Mikołaj przyniósł dzieciom słodkie upominki i nie tylko.  W tym roku młodzież zorganizowała na terenie swojej placówki zbiórkę zabawek, gier, książek dla dzieci. Wszystkie zebrane  przedmioty trafiły do naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy.   

        Takie spotkania odbywają się cyklicznie w ramach współpracy obu placówek realizując ,,Program Integracji Społecznej uczniów ZSS i młodzieży z III LO im. Wł. Broniewskiego”, którego autorkami są Małgorzata Łukasik i Anna Wieczerzak.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:424

       

    • 7 grudnia 2017r.
     • 7 grudnia 2017r.

     •  

      INTEGRACYJNE 

      ZAJĘCIA PLASTYCZNE 

      W dniu 7 grudnia uczniowie ZSS wzięli udział w integracyjnych zajęciach plastycznych z uczniami klasy II SP nr 3 w Ostrowcu Św. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonały bombki techniką decoupage, które jak zadeklarowały będą świątecznymi prezentami dla bliskich sercu osób. Zajęcia przygotowały prowadziły Elżbieta Wypchło, Urszula Sasak , Magdalena Płatek (ZSS), Bożena Glanda (SP 3).

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:428

       

    • 6 grudnia 2017r.
     • 6 grudnia 2017r.

     •  

      NAJPRAWDZIWSZY MIKOŁAJ...

      6 grudnia uczniów ZSS odwiedził najprawdziwszy z prawdziwych św. Mikołaj. Przybył z workiem pełnym prezentów i z pomocą Śniezynek rozdał je naszym podopiecznym. Każdy miał okazję przysiąść na kolanach świetego i opowiedzieć mu o swoich marzeniach.
      Gorąco dziękujemy św. Mikołajowi za jego wielkie, wrażliwe serce i za to, że mimo wielu obowiązków poświęcił czas naszym uczniom. 
      Dziękujemy za wszystkie ufundowane przez niego podarki.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:423