• 28 GRUDNIA 2023r. SŁODKIE WARSZTATY

W czwartek uczestnicy pilotażowego programu Rehabilitacja 25 Plus wybrali się na wycieczkę do Opatowa. W planach słodkie warsztaty w fabryce krówek i poznawanie zasad savoir-vivre w hotelu.

Wizyta w fabryce Krówki Opatowskiej zapewniła uczestnikom pilotażowego programu Rehabilitacja 25 Plus słodkie doznania. Własnoręczne zapakowanie słodyczy stanowiło nie lada wyzwanie. Po wykonaniu zadania na twarzach zagościły słodkie uśmiechy.

• 28 grudnia 2023r. MIODOWY MŁYN - WARSZTATY

Kolejnym przystankiem podczas czwartkowej wycieczki do Opatowa był dla uczestników pilotażowego programu Rehabilitacja 25 Plus hotel Miodowy Młyn. Młodzież brała udział w warsztatach nakrywania do stołu, poznawała pracę kelnera i recepcjonisty. Niezwykle ekscytujące okazało się rezerwowanie pokoju i przygotowanie pizzy. Bogatsi w nowe doświadczenia, nieco zmeczeni ale zadowoleni powrócili do domu.

• 22 GRUDNIA 2023r. WIGILIJNE SPOTKANIE W KLASIE VI

• 20 GRUDNIA 2023r. "BETLEJEMSKA OPOWIEŚĆ" - JASEŁKA

• Boże Narodzenie to pachnąca choinka, opłatek, rodzinne spotkania. W naszej szkole to okres szczególny z jeszcze jednego powodu. Jak zwykle, niezmiennie od wielu lat, uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Specjalnych przygotowują jasełka. Tak też stało się w tym roku. "Betlejemska opowieść", bo taki tytuł nosiło przedstawienie, wystawiliśmy w Domu Społecznym "Malwa" 20 grudnia. Na scenie nie mogło zabraknąć Maryi z Józefem, pastuszków, Mędrców, aniołków. Piękne kolędy zabrzmiały  w wykonaniu chóru oraz zespołu muzycznego.  Aby tradycji stało się zadość, w przedstawieniu wzięli udział uczniowie wspólnie ze swoimi nauczycielami. Trema i zdenerwowanie szybko przerodziły się w radość i satysfakcję. Teraz pozostały wspomnienia, a za rok... kolejne jasełka.Boże Narodzenie to pachnąca choinka, opłatek, rodzinne spotkania. W naszej szkole to okres szczególny z jeszcze jednego powodu. Jak zwykle, niezmiennie od wielu lat, uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Specjalnych przygotowują jasełka. Tak też stało się w tym roku. "Betlejemska opowieść", bo taki tytuł nosiło przedstawienie, wystawiliśmy w Domu Społecznym "Malwa" 20 grudnia. Na scenie nie mogło zabraknąć Maryi z Józefem, pastuszków, Mędrców, aniołków. Piękne kolędy zabrzmiały  w wykonaniu chóru oraz zespołu muzycznego.  Aby tradycji stało się zadość, w przedstawieniu wzięli udział uczniowie wspólnie ze swoimi nauczycielami. Trema i zdenerwowanie szybko przerodziły się w radość i satysfakcję. Teraz pozostały wspomnienia, a za rok... kolejne jasełka.

• 14 GRUDNIA 2023r. I INTEGRACYJNY TURNIEJ TAŃCA DZIECI I MŁODZIEŻY "TANIEC Z MARZENIAMI"

14 grudnia uczniowie  Zespołu Szkół Specjalnych wzięli udział w I Integracyjnym Turnieju Tańca Dzieci i Młodzieży pod hasłem "Taniec z marzeniami", który odbył się w Opatowie. Organizatorem turnirnieju był Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Jałowęsach. Nasi artyści wspaniale zaprezentowali się wśród innych formacji tanecznych oraz solistów z województwa świętokrzyskiego. Swoim energetycznym wykonaniem układów tanecznych w rytmie twista wprowadzili uczestników Turnieju w doskonały nastrój , a publiczność porwali do radosnego kibicowania.

• 12 GRUDNIA 2023r. WIZYTA NA POCZCIE

• Uczniowie klasy 1ap wybrali się do oddziału poczty aby wysłać własnoręcznie przygotowane kartki świąteczne swoim bliskim. Miejmy nadzieję, że dotrą na czas.

• 6 GRUDNIA 2023r. ŚWIĄTECZNY KONCERT ORAZ WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

Każdy dzień, w ten przedświateczny czas, przynosi wiele wrażeń, radości, wzruszeń i poruszeń. Dzisiaj nasi uczniowie wysluchali, a właściwie uczestniczyli w pięknym koncercie kolęd, w wykonaniu zespołu Inula. Były dzwonki, piszczałki, grzechotki, janczary, gitara... i przepiękne aranżacje znanych kolęd. A potem..., potem przyszedł św. Mikołaj i rozdał wszystkim prezenty, i tym małym i tym już trochę większym.

• 5 GRUDNIA 2023r. "CHREPTUSOWE BAJECZKI DO PODUSZECZKI"

We wtorek 5 grudnia odwiedziła nas młodzież wraz z opiekunami ze Szkolnego Koła Wolontariatu w II LO . "Chreptusowe bajeczki do poduszeczki" były powodem odwiedzin. Uczniowie liceum przeczytali utwory własnego autorstwa. Nie zapomnieli także o zbliżających się Mikołajkach. Dziękujemy

• 5 GRUDNIA 2023r. KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 🎄🎁🍀

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY TRWA !!!

(część 5)

Nowa, świeżutka porcja przepięknych świątecznych prac. Każda ozdoba jest niepowtarzalna! Drugiej takiej samej nie znajdziecie Ucieszą oko i ozdobią świąteczny stół, drzwi, okno. Nie zwlekajcie! Kto pierwszy, ten lepszy Zapraszamy do oglądania i kupowania Kontakt telefoniczny lub sms w sprawie nabycia rękodzieła pod nr 505256998