• 20 sierpnia 2018r.

     • RADA PEDAGOGICZNA PLENARNA

      odbędzie się

      27 sierpnia 2018r. (poniedziałek)

      o godz. 13.30 

       

     • 10 sierpnia 2018r.

     •                 Serdecznie dziękujemy firmie  Kavarito Sp. z o.o. Sp. k za bezinteresowną pomoc i wspieranie działań promocyjnych Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św., w formie ulotek informacyjno-reklamowych prezentujących coraz bogatszą ofertę naszej szkoły.                                               

     • 10 sierpnia 2018r.

     • TERAPIA BIOFEEDBACK 

      Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim „Źródło” planuje zakup sprzętu do terapii BIOFEDBACK. Zachęcamy wszystkich rodziców, uczniów, pracowników i sojuszników szkoły do udostępniania na portalach społecznościowych, wśród znajomych naszej akcji, którą można znaleźć klikając na link https://zrzutka.pl/k2wrpa

      Chcemy  dać szansę dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie na optymalny i wszechstronny rozwój psychofizyczny.

      Trening EEG biofeedback polega na uczeniu się samodzielnej regulacji wybranych fal mózgowych. Zwiększa się generację fal, których jest za mało i jednocześnie tłumi się fale niepotrzebne, których jest za dużo. Przywraca to w efekcie zaburzoną równowagę psychiczną i fizyczną do normy, a tym samym pozbywa się różnych dolegliwości związanych z nieprawidłowymi wzorcami fal mózgowych. Trening działa na zasadzie uczenia się i zdobywania nowych umiejętności.

                                                                                          

     • 22 czerwca 2018r.

     • ZAKOŃCZYLIŚMY ROK SZKOLNY

      I stało się-rok szkolny 2017/2018 stał się wspomnieniem.
      22 czerwca 2018r. uroczyście powitaliśmy wakacje. Radość z wolnych dni przeplatała się ze smutkiem, ponieważ mury naszej szkoły opuścili nasi kolejni  absolwenci. Bardzo trudno rozstawać po tylu latach wspólnych przeżyć dlatego łzy wzruszenia towarzyszyły zarówno uczniom jak i pracownikom szkoły.
      Naszym absolwentom życzymy samych sukcesów w dalszym dorosłym życiu. Nie zapominajcie o nas, drzwi szkoły są zawsze dla Was otwarte. Odwiedzajcie nas i opowiadajcie o swoich sukcesach.  
      Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy - udanych i bezpiecznych wakacji.

       

     • 21 czerwca 2018r.

     • 25 LAT MINĘŁO...

          21 czerwca 2018r. w Hotelu RED odbyło się niezwykle uroczyste spotkanie z okazji obchodów 25-lecia istnienia Zespołu Szkół Specjalnych, ul. Iłżecka 33 w Ostrowcu Św. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście, którzy przyczynili się do powstania placówki: wszyscy dyrektorzy, rodzice, uczniowie, pracownicy ZSS oraz Pan Paweł Walesic przedstawiciel PCPR.  Po serdecznym powitaniu, Pani dyrektor ZSS Magdalena Wykrota - Skóra zaprosiła wszystkich do obejrzenia prezentacji multimedialnej. Film opowiadający o 25 -letniej historii powstania szkoły, a także o jej dniach dzisiejszych. Po prezentacji swoimi wspomnieniami dotyczącymi pierwszych lat istnienia, tworzenia szkoły, modernizacji i rozbudowy budynku podzieliła się Pani dyrektor Bożena Semeniuk. Następnie wszyscy, goście otrzymali kolorowe bukiety kwiatów tj.: p. Jan Jurasz - założyciel i długoletni prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, dzięki którego wrażliwości, inicjatywie, sile przebicia wszystko się zaczęło, p. Renata Szmyd - dyrektor Zakładu Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego na ul. Żabiej w latach 1991 do XII 1993, P.  Bożena Semeniuk dyrektor w latach od 08.12. 1993 do 2001r. powołanej Szkoły Specjalnej przy Zakładzie Opiekuńczo - Rehabilitacyjnym, gdzie pełniła funkcję dyrektora obu placówek, P. Zofia Piętowska dyrektor ZSS 2001-2007,  P. Małgorzata Czyż dyrektor ZSS 2007-2012, P. Elżbieta Rutecka dyrektor ZSS 2012-2017, P. Magdalena Wykrota - Skóra dyrektor ZSS od września 2017 r.

          Po uroczystym obiedzie i smakowitym torcie odbyła się wspólna zabawa taneczna. Do tańca grał zespół Master Team, cieszący się w mieście i wśród naszych wychowanków dużą popularnością. Zabawa była przednia o czym świadczą zdjęcia.

     • 15 czerwca 2018r.

     • WYCIECZKA DO KRAKOWA

      W dniu 15 czerwca 2018r. grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką Marioli Klusek i Teresy Kosek wyruszyła na wycieczkę do Krakowa.

      Dla niektórych uczestników wyjazdu dużą atrakcją  była już podróż pociągiem, gdyż dotychczas nie mieli oni okazji poruszać się takim środkiem transportu. Po 4-godzinnej podróży dotarliśmy do Krakowa, który powitał nas piękną pogodą. Rozpoczęliśmy zwiedzanie tego uroczego miasta od Wzgórza Wawelskiego, gdzie podziwialiśmy wnętrza Katedry Wawelskiej. Odwiedziliśmy   także Groby oraz Krypty Królewskie i Zasłużonych Polaków, a także Kryptę Pary Prezydenckiej.  Udaliśmy się także na wieżę Zygmuntowską, gdzie na ostatniej kondygnacji wisi Dzwon Zygmunta. Zamek Królewski zrobił na nas bardzo duże wrażenie. Po spacerze po dziedzińcu wawelskim i  podziwianiu widoków ze wzgórza, udaliśmy się do Smoczej Jamy. Następnie „Drogą Królewską” przeszliśmy na Rynek Krakowski. W stylowych kramach Sukiennic zakupiliśmy pamiątki z Krakowa, wysłuchaliśmy także hejnału z Wieży Mariackiej.

      Wycieczka była bardzo udana. Do Ostrowca wróciliśmy późnym wieczorem zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.

     • LAUREATKA MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

     • Uczennica klasy II B Publicznego Gimnazjum Specjalnego nr 3 Marta Polit  została laureatką IX edycji Międzynarodowego konkursu Plastycznego ,,Bł. Bolesława – wychowawczyni na nasze czasy”. Marta zajęła III miejsce w grupie placówek specjalnych.

      Wykonała pracę techniką kolażu  inspirowaną działalnością wychowawczą s. B. Lament.

      Tegorocznej edycji przyświecało hasło ,, Bądźmy więc dobrymi , bardzo dobrymi względem wszystkich dusz bez wyjątku’’.

      Zarówno Marta, jak i opiekun plastyczny Małgorzata Jankowska zostały nagrodzone pamiątkowymi książkami.

       

     • 12 czerwca 2018r.

     • AKTYWIZACJA ZAWODOWA W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH

      W dniu 12 czerwca 2018 roku, dla grupy uczniów kończących szkołę w Zespole Szkół Specjalnych
      w Ostrowcu Świętokrzyskim Komisja Egzaminacyjną z Izb Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach przeprowadziła egzamin sprawdzający
      . Uczniowie otrzymali certyfikaty zawodowe.  Uczennica Elżbieta Klusa zdała egzamin w obrębie zawodu kucharz, a dwóch uczniów Grzegorz Dwojak i Rafał Bilewicz zdali egzamin w obrębie zawodu stolarz. Marzenia naszych uczniów o posiadaniu kwalifikacji zawodowych stały się faktem dzięki ogromnemu zaangażowaniu pana Piotra Prędoty – dyrektora Izby Rzemieślników
      i Przedsiębiorców w Kielcach
      , pani Magdaleny Wykroty-Skóry dyrektorowi Zespołu Szkół Specjalnych, pani Ewy Grudniewskiej prezesowi Stowarzyszenia na Rzecz Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim „Źródło”, jak również pani Małgorzaty Łukasik koordynatorowi Powiatowego Punktu Doradztwa Edukacyjno - Zawodowego, który działa w Zespole Szkół Specjalnych. Nasi absolwenci wraz
      z certyfikatem opuszają szkolne mury mając zawód w ręku. Zdobywając kwalifikacje zawodowej młodzież  stanie się pełnoprawnymi członkami społeczności lokalnej na rynku pracy. Młodzieży życzymy powodzenia
      w znalezieniu pracy.

     • 11 czerwca 2018r.

     • WARSZTATY PLASTYCZNE

      W dniu 11.06.2018 r. zostaliśmy zaproszeni przez panie z osiedlowego klubu seniora „Młodzi duchem” na warsztaty tworzenia biżuterii do PSP nr 3. Nasi uczniowie z zapałem przystąpili do pracy, gdyż każda dziewczyna i chłopak wie, że dodatkowa bransoletka zawsze może się przydać.
      Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze a obecność kamer wzbudziła dodatkowe… emocje

       

     • 4 CZERWCA 2018r. PIKNIK - "RODZINNIE ZDROWO KOLOROWO"

     • RODZINNIE, ZDROWO, KOLOROWO

      4 czerwca 2018r. w kąciku ekologicznym leśnictwa Zwierzyniec odbył się piknik „Rodzinnie, zdrowo, kolorowo” zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych ul. Iłżecka 33 i Stowarzyszenie na Rzecz Wychowanków ZSS „Źródło”. Była to kolejna okazja do spotkania, w ramach obchodów 25-lecia ZSS w Ostrowcu Świętokrzyskim.
      Podczas imprezy dokonano podsumowania programu dla szkół Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który miał na celu propagowanie zdrowego odżywiania, kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych, diety uwzględniającej świeże warzywa, owoce, mleko i przetwory mleczne. 
      Dużą atrakcją okazała się atrapa krowy, dzięki której można było samodzielnie spróbować dojenia mleka. Nauczyciele jak zwykle zadbali o szereg atrakcji dla dzieci i ich rodziców. Były zabawy ruchowe przygotowane przez członków Klubu O.S. „Rywal”, działającego w ZSS. Stacja „Eksperyment", zabawy ruchowe przy muzyce: „Śpiewać każdy może" KARAOKE, zabawy z chustą animacyjną. Dodatkowe atrakcje to: malowanie twarzy, wielkie bańki, balonowe stwory, bransoletki z koralików i koło fortuny, gdzie każdy mógł wylosować nagrodę. Oczywiście na pikniku nie mogło zabraknąć zabaw z psem Lordem, który na co dzień wspomaga rozwój dzieci podczas zajęć z dogoterapii. Tym razem do psa, dołączyła koza, która była dodatkowym urozmaiceniem pikniku. Nie zabrakło również chętnych, do samodzielnego jej wydojenia i spróbowania świeżego mleka. Dla wszystkich, którzy zgłodnieli podczas licznych zabaw przygotowany był mini barek w wiejskim stylu, na którym królowały zdrowe przekąski i owoce. Koordynatorem imprezy była p. Elżbieta Wypchło.
      Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Gazeta Ostrowiecka, Wiadomości Świętokrzyskie, Echo Dnia, Lokalna TV oraz Radio Kielce. 
      Ciąg dalszy relacji fotograficznej nastąpi. Aktualne zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Bernarda Kucharskiego. Dziękujemy!

       

     • 3 czerwca 2018r.

     • MISTRZOSTWA POLSKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W JUDO

      W  niedzielę 3 czerwca 2018r. w Luboniu koło Poznania już po raz szósty odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Judo.

      Organizatorem zawodów była Akademia Judo Poznań, która na matach gościła 90 judoków z 15 klubów. Z roku na rok zawody cieszą się  większym zainteresowaniem i przyciągają coraz więcej zawodników z całej Polski, m.in. z Warszawy, Opola, Gdańska, Elbląga i Ostrowca Świętokrzyskiego.

      W tym roku Ostrowiec Świętokrzyski reprezentowało 5 zawodników: dwóch z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Szansa” i trzech z Klubu O.S. „Rywal”  działającego w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Iłżeckiej 33 w Ostrowcu Św.           

      Zawodnicy Klubu O.S. „Rywal”, wywalczyli w odpowiednich dla siebie grupach startowych  następujące miejsca i puchary:

      I miejsce – Łukasz Tyrała.

      I miejsce – Kamil Podsiadło

      II miejsce – Dominik Ślusarz, natomiast zawodnicy WTZ „Szansa” – Artur Żaczek zajął III miejsce, a Daniel Bielecki – IV miejsce.                                                            

      Zawodników do Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Judo przygotował trener Waldemar Wiewióra. Gratulujemy!

       

     • 25/26 maja 2018r.

     • SZKOŁA NOCĄ

      Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy po raz pierwszy mogli przekonać się jak wygląda ich szkoła nocą. Wyposażeni w śpiwory, poduszki, piżamy i przybory toaletowe przybyli o godzinie 18.00 do szkoły, by spędzić w niej noc. Wieczór zaczęliśmy od przygotowania potraw na grillu i kolacji przy świecach. Były też piosenki śpiewane przy gitarze i słuchanie śpiewu ptaków w szkolnym ogrodzie. Po kolacji, kiedy zrobiło się już zupełnie ciemno, a szkoła była tylko dla nas mieliśmy okazję do wspólnej zabawy, integracji i zwiedzania po ciemku zakamarków szkoły. Mnóstwo frajdy sprawiło uczniom przygotowywanie sali do spania, taszczenie materacy i rozkładanie śpiworów. Koło godziny 22 rozpoczął się seans filmowy, obejrzeliśmy film pt: „Vaiana”. Prawie wszyscy wytrwali do końca projekcji. Rano po własnoręcznie przygotowanym posiłku oraz uporządkowaniu świetlicy, rozeszliśmy się do domów. Dla kilku uczniów był to pierwszy samodzielny nocleg poza domem. 
      Nocowanie odbyło się z 25 na 26 maja 2018r.

     • 26 maja 2018r.

     •         WARSZTATY TANECZNO - CHOREOGRAFICZNE "SPOTKANIA Z TERPSYCHORĄ 2018"

           W dniu 26 maja 2018r. w Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św., ul. Iłżecka 33 odbyły się warsztaty taneczno – choreograficzne zrealizowane przez ARTBALE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuk z Legionowa w ramach projektu „Spotkania z Terpsychorą 2018” . Warsztaty dofinansowane były przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz ARTBALE. Wzięli w nich udział nauczyciele i  wychowawcy Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św., Środowiskowego Domu Samopomocy „Przystań”, Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Zielony Krokodyl” oraz Publicznego Przedszkola nr 12 w Ostrowcu Św. Uczestnicy zdobyli podstawowa wiedzę i nabyli umiejętności z zakresu wybranych metod wspierania osób niepełnosprawnych z wykorzystaniem sztuki tańca i programu kształtowania postaw dr Bożeny W. Jakubczak, wzbogacających proces habilitacji społecznej podopiecznych. Program ten umożliwia większą aktywność i zaradność życiową osób niepełnosprawnych oraz ułatwia integrację z najbliższym środowiskiem i społecznością. Podczas 8 godzinnych warsztatów nauczyciele mieli możliwość przećwiczyć układy tańców w kręgu czy poznać choreografię tańców hiszpańskich – flamenco.

     • 25 maja 2018r.

     • DZIEŃ MATKI NA SPORTOWO W ZSS

      W dniu 25 maja 2018 roku w wyjątkowy sposób świętowaliśmy Dzień Matki w naszej szkole. Mamy naszych uczniów wzięły udział w zajęciach aerobikowych, prowadzonych przez zaproszoną instruktorkę - Panią Marią Jaros oraz pogadance z fizjoterapeutką - Panią Małgorzatą Wasilewską.

      Głównym celem spotkania było zachęcenie mam do aktywności fizycznej, pokazanie że pomimo wielu obowiązków można znaleźć czas na kilka prostych ćwiczeń, które można wykonać nawet razem z dzieckiem. Mamy otrzymały także praktyczne wskazówki dotyczące profilaktyki kręgosłupa. Przy okazji można było spędzić czas z innymi mamami, wymienić doświadczenia oraz oderwać się od codzienności. Po treningu na wszystkie panie czekał fit poczęstunek. Spotkanie przebiegało w radosnej i przyjaznej atmosferze.

      Spotkanie zorganizowały Panie: Katarzyna Sobczyk, Joanna Borowska, Agnieszka Bąk-Jaglińska oraz Jolanta Guryniuk.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Specjalnych
   • zssostrowiec@wp.pl
   • (41) 263 44 99
   • 27 -400 Ostrowiec Św. ul. Iłżecka 33
   • INSPEKTOR OCHRONY DANYCH Jerzy Tofel iod@fts.com.pl
 • Galeria zdjęć

  • 6 GRUDNIA 2018R. - WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA
  • 5 GRUDNIA 2018R. - "MIKOŁAJKI Z BRONIEWSKIM"
  • 4 GRUDNIA 2018R. - PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ W JĘDRZEJOWIE
  • 3 GRUDNIA 2018R. - DZIEŃ GÓRNIKA - BARBÓRKA
  • 24 LISTOPADA 2018R. - IV ŚWIĘTOKRZYSKI TURNIEJ JUDO OLIMPIAD SPECJALNYCH
  • 23 LISTOPADA 2018R. - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
  • 21 LISTOPADA 2018R. - SMAKI...KOLORY...ZAPACHY... WYRAWNE GOFRY
  • 19 LISTOPADA 2018R. - ŚWIĄTECZNY KIERMASZ PRAC PLASTYCZNYCH 2018 W ZSS
  • 17 LISOPADA 2018R. - FESTIWAL UMIEJĘTNOŚCI W ZSS
  • 17 LISTOPADA 2018R. - "WSPÓLNIE WĘDRUJEMY"
  • 16 LISTOPADA 2018R. - HIPOTERAPIA - ZAJĘCIA 2
  • 13 LISTOPADA 2018R. - 100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI - OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI W ZSS