• 4 CZERWCA 2018r. PIKNIK - "RODZINNIE ZDROWO KOLOROWO"

     • RODZINNIE, ZDROWO, KOLOROWO

      4 czerwca 2018r. w kąciku ekologicznym leśnictwa Zwierzyniec odbył się piknik „Rodzinnie, zdrowo, kolorowo” zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych ul. Iłżecka 33 i Stowarzyszenie na Rzecz Wychowanków ZSS „Źródło”. Była to kolejna okazja do spotkania, w ramach obchodów 25-lecia ZSS w Ostrowcu Świętokrzyskim.
      Podczas imprezy dokonano podsumowania programu dla szkół Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który miał na celu propagowanie zdrowego odżywiania, kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych, diety uwzględniającej świeże warzywa, owoce, mleko i przetwory mleczne. 
      Dużą atrakcją okazała się atrapa krowy, dzięki której można było samodzielnie spróbować dojenia mleka. Nauczyciele jak zwykle zadbali o szereg atrakcji dla dzieci i ich rodziców. Były zabawy ruchowe przygotowane przez członków Klubu O.S. „Rywal”, działającego w ZSS. Stacja „Eksperyment", zabawy ruchowe przy muzyce: „Śpiewać każdy może" KARAOKE, zabawy z chustą animacyjną. Dodatkowe atrakcje to: malowanie twarzy, wielkie bańki, balonowe stwory, bransoletki z koralików i koło fortuny, gdzie każdy mógł wylosować nagrodę. Oczywiście na pikniku nie mogło zabraknąć zabaw z psem Lordem, który na co dzień wspomaga rozwój dzieci podczas zajęć z dogoterapii. Tym razem do psa, dołączyła koza, która była dodatkowym urozmaiceniem pikniku. Nie zabrakło również chętnych, do samodzielnego jej wydojenia i spróbowania świeżego mleka. Dla wszystkich, którzy zgłodnieli podczas licznych zabaw przygotowany był mini barek w wiejskim stylu, na którym królowały zdrowe przekąski i owoce. Koordynatorem imprezy była p. Elżbieta Wypchło.
      Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Gazeta Ostrowiecka, Wiadomości Świętokrzyskie, Echo Dnia, Lokalna TV oraz Radio Kielce. 
      Ciąg dalszy relacji fotograficznej nastąpi. Aktualne zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Bernarda Kucharskiego. Dziękujemy!

       

     • 3 czerwca 2018r.

     • MISTRZOSTWA POLSKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W JUDO

      W  niedzielę 3 czerwca 2018r. w Luboniu koło Poznania już po raz szósty odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Judo.

      Organizatorem zawodów była Akademia Judo Poznań, która na matach gościła 90 judoków z 15 klubów. Z roku na rok zawody cieszą się  większym zainteresowaniem i przyciągają coraz więcej zawodników z całej Polski, m.in. z Warszawy, Opola, Gdańska, Elbląga i Ostrowca Świętokrzyskiego.

      W tym roku Ostrowiec Świętokrzyski reprezentowało 5 zawodników: dwóch z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Szansa” i trzech z Klubu O.S. „Rywal”  działającego w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Iłżeckiej 33 w Ostrowcu Św.           

      Zawodnicy Klubu O.S. „Rywal”, wywalczyli w odpowiednich dla siebie grupach startowych  następujące miejsca i puchary:

      I miejsce – Łukasz Tyrała.

      I miejsce – Kamil Podsiadło

      II miejsce – Dominik Ślusarz, natomiast zawodnicy WTZ „Szansa” – Artur Żaczek zajął III miejsce, a Daniel Bielecki – IV miejsce.                                                            

      Zawodników do Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Judo przygotował trener Waldemar Wiewióra. Gratulujemy!

       

     • 25/26 maja 2018r.

     • SZKOŁA NOCĄ

      Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy po raz pierwszy mogli przekonać się jak wygląda ich szkoła nocą. Wyposażeni w śpiwory, poduszki, piżamy i przybory toaletowe przybyli o godzinie 18.00 do szkoły, by spędzić w niej noc. Wieczór zaczęliśmy od przygotowania potraw na grillu i kolacji przy świecach. Były też piosenki śpiewane przy gitarze i słuchanie śpiewu ptaków w szkolnym ogrodzie. Po kolacji, kiedy zrobiło się już zupełnie ciemno, a szkoła była tylko dla nas mieliśmy okazję do wspólnej zabawy, integracji i zwiedzania po ciemku zakamarków szkoły. Mnóstwo frajdy sprawiło uczniom przygotowywanie sali do spania, taszczenie materacy i rozkładanie śpiworów. Koło godziny 22 rozpoczął się seans filmowy, obejrzeliśmy film pt: „Vaiana”. Prawie wszyscy wytrwali do końca projekcji. Rano po własnoręcznie przygotowanym posiłku oraz uporządkowaniu świetlicy, rozeszliśmy się do domów. Dla kilku uczniów był to pierwszy samodzielny nocleg poza domem. 
      Nocowanie odbyło się z 25 na 26 maja 2018r.

     • 26 maja 2018r.

     •         WARSZTATY TANECZNO - CHOREOGRAFICZNE "SPOTKANIA Z TERPSYCHORĄ 2018"

           W dniu 26 maja 2018r. w Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św., ul. Iłżecka 33 odbyły się warsztaty taneczno – choreograficzne zrealizowane przez ARTBALE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuk z Legionowa w ramach projektu „Spotkania z Terpsychorą 2018” . Warsztaty dofinansowane były przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz ARTBALE. Wzięli w nich udział nauczyciele i  wychowawcy Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św., Środowiskowego Domu Samopomocy „Przystań”, Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Zielony Krokodyl” oraz Publicznego Przedszkola nr 12 w Ostrowcu Św. Uczestnicy zdobyli podstawowa wiedzę i nabyli umiejętności z zakresu wybranych metod wspierania osób niepełnosprawnych z wykorzystaniem sztuki tańca i programu kształtowania postaw dr Bożeny W. Jakubczak, wzbogacających proces habilitacji społecznej podopiecznych. Program ten umożliwia większą aktywność i zaradność życiową osób niepełnosprawnych oraz ułatwia integrację z najbliższym środowiskiem i społecznością. Podczas 8 godzinnych warsztatów nauczyciele mieli możliwość przećwiczyć układy tańców w kręgu czy poznać choreografię tańców hiszpańskich – flamenco.

     • 25 maja 2018r.

     • DZIEŃ MATKI NA SPORTOWO W ZSS

      W dniu 25 maja 2018 roku w wyjątkowy sposób świętowaliśmy Dzień Matki w naszej szkole. Mamy naszych uczniów wzięły udział w zajęciach aerobikowych, prowadzonych przez zaproszoną instruktorkę - Panią Marią Jaros oraz pogadance z fizjoterapeutką - Panią Małgorzatą Wasilewską.

      Głównym celem spotkania było zachęcenie mam do aktywności fizycznej, pokazanie że pomimo wielu obowiązków można znaleźć czas na kilka prostych ćwiczeń, które można wykonać nawet razem z dzieckiem. Mamy otrzymały także praktyczne wskazówki dotyczące profilaktyki kręgosłupa. Przy okazji można było spędzić czas z innymi mamami, wymienić doświadczenia oraz oderwać się od codzienności. Po treningu na wszystkie panie czekał fit poczęstunek. Spotkanie przebiegało w radosnej i przyjaznej atmosferze.

      Spotkanie zorganizowały Panie: Katarzyna Sobczyk, Joanna Borowska, Agnieszka Bąk-Jaglińska oraz Jolanta Guryniuk.

     • 21 maja 2018r.

     • "MAGICZNE OGRODY"

      21 maja 2018r. nasi uczniowie mieli okazję spędzić kilka wspaniałych chwil w "Magicznych Ogrodach". Bajkowe miejsce pełne niespodzianek, dziwnych istot i mruczących drzew sprawiło, że czas upłynął szybko na beztroskiej zabawie. Tak szybko, że uczestnicy nie odwiedzili wszystkich magicznych zakątków. Zdecydowanie był to udany dzień.

       

     • 19 maja 2018r.

     • "OSTROWIEC BY NIGHT"

      W dniu 19 maja 2018r. uczniowie oddziałów Przysposabiających do pracy wraz z nauczycielami: Justyną Buczałowską i Ernestem Krajewskim wzięli udział w wycieczce pod hasłem „Ostrowiec by night”. W wycieczce wzięły udział także mamy naszych uczniów.

      Celem wycieczki było poznanie ważnych obiektów w mieście i ich architektury  – zwiedziliśmy m.in. Komendę Powiatową Policji, która zajmuje siedzibę dawnego Banku Pfeffera przy Alei 3 Maja, Miejską Bibliotekę Publiczną mieszczącą się w willi Lirszów przy ulicy Wardyńskiego oraz Urząd Stanu Cywilnego w dawnym dworku Saskich przy ulicy Siennieńskiej. Na koniec zwiedziliśmy budynek Zakładowego Domu Kultury, w którym obecnie funkcjonuje kino „Etiuda”.  Nocnym wędrówkom  po mieście towarzyszyła gra miejska „Ghostbusters 2018”: Podczas nocnego zwiedzania budynków uczestnicy wycieczki szukali poszlak dotyczących pojawiającego się ducha w miejscowym kinie. Przechodząc z budynku do budynku, powoli poszlaka po poszlace mogli dowiedzieć się kim jest duch i dlaczego nawiedza akurat budynek kina.  Uczestnicy wycieczki  dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy dotyczących historii Ostrowca, o których opowiadała pani przewodnik. Naszym uczniom najbardziej podobała się sala przesłuchań na Komendzie Policji i lustro weneckie, a także sala ślubów w Urzędzie Stanu Cywilnego.

       

     • 19 maja 2018r.

     • „WSPÓLNIE WĘDRUJEMY” – RAJD DO RUIN ZAMIKU W PODGRODZIU

      W dniu  19.05.2018r. w ramach programu zajęć pozalekcyjnych promujących turystykę pieszą: „Wspólnie wędrujemy” przy współpracy PTTK o/ Świętokrzyski im. Stanisława Jeżewskiego w Ostrowcu Św. odbył się  Rajd do ruin zamku w Podgrodziu. Trasa (12 km) prowadziła z Ćmielowa przez Małachów, Łysowody do Podgrodzia. Tam wspinaliśmy się na szczyt góry by z bliska oglądać ruiny zamku. W ruinach zamku odbył się wspólny piknik. Po zejściu  przeszliśmy kolejne kilometry do Ćmielowa, by tam obejrzeć kolejne ruiny zamku. Był to niezapomniany rajd w bardzo słoneczny dzień. Nasi dwaj kolejni piechurzy otrzymali popularne odznaki turystyki pieszej. Czekamy  na kolejne wyprawy.

       

     • 12 maja 2018r.

     • „WSPÓLNIE WĘDRUJEMY” – XIX RAJD LEGIONOWY SZLAKIEM – KONARY 2018

      W dniu 12.05.2018r. w ramach programu zajęć pozalekcyjnych promujących turystykę pieszą: „Wspólnie wędrujemy” przy współpracy PTTK o/ Świętokrzyski im. Stanisława Jeżewskiego w Ostrowcu Św. odbył się XIX Rajd Legionowym Szlakiem - Konary 2018. Zanim trafiliśmy na szlak zwiedzaliśmy Klimontów - Kolegiatę św. Józefa.Trasa (10 km) prowadziła z Konar (pomnik Legionów przy drodze ufundowany w 85 rocznicy bitwy pod Konarami pod dowództwem Józefa Piłsudskiego) przez Beradz, Płaczkowice do Gór Pęchowskich gdzie odbył się apel na cmentarzu wojennym. Był to niezapomniany rajd w bardzo  słoneczny dzień. Odbyło się wspólne ognisko z konkursami  i nagrodami. Nasi czterej piechurzy otrzymali popularne odznaki turystyki pieszej. Czekamy na kolejne wyprawy.

       

     • 12 maja 2018r.

     • "WYGRAJ Z WOJOWNIKAMI"

      Uczniowie naszej placówki przystąpili do konkursu ogłoszonego przez Echo Dnia i Radio Ostrowiec „Wygraj z Wojownikami”.

      Żeńska grupa kibiców dopingowała w dniu 12 maja 2018r., Ostrowieckich Wojowników w meczu I ligi piłkarzy ręcznych KSZO Odlewnia Ostrowiec - MTS Chrzanów.

      Nie byliśmy liczną grupą ale za to bardzo głośną. Dziękujemy za wsparcie mamom, które tak jak my nie szczędziły swoich gardeł.

      Mamy nadzieję, że na kolejnym meczu - w dniu 26 maja, będzie nas więcej i wspomogą nas także męskie głosy.

      Zapraszamy do wspólnego kibicowania.

     • 10 maja 2018r.

     • 25-lecie ISTNIENIA ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W OSTROWCU ŚWIETOKRZYSKIM - ROK 2018 - ROKIEM JUBILEUSZOWYM 

      W dniach 9 - 10 maja 2018r. Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. przy ul.Iłżeckiej 33 obchodził Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, który w tym roku połączony był z obchodami 25-lecia istnienia Zespołu Szkół Specjalnych.

      Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zainaugurowała w dniu  9 maja 2018 r. w kinie Etiuda, projekcja filmu w reżyserii Marty Dzido i Piotra Śliwowskiego „Downtown - Miasto Downów”, udostępnionego przez Stowarzyszenie „Bardziej Kochani”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się uczniowie szkół średnich wraz z opiekunami z terenu naszego powiatu. Film miał przybliżyć młodym ludziom wiedzę na temat osób niepełnosprawnych, wytworzyć u nich tolerancję dla odmienności i obiektywne postrzeganie osób niepełnosprawnych w społeczeństwie.                                                                                        
      Równolegle z pokazem filmu na holu kina Etiuda w godz. od 10.00 do 12.00 odbywała się wystawa twórczości artystycznej absolwenta Zespołu Szkół Specjalnych, a obecnie uczestnika WTZ-u przy Stowarzyszeniu Szansa Łukasza Pasternaka. O godzinie 16.00 w Galerii Fotografii odbył się wernisaż połączony z aukcją jego prac, a pozyskane środki  przeznaczono na rozwój talentu młodego artysty.

      W dniu 10 maja 2018r. w godzinach od 10.00 do 14.00 na placu przy Domu Parafialnym Michael ul. Słowackiego zorganizowany został piknik integracyjny pod  hasłem „Bądźmy Razem”. Inicjatorami tego szczególnego dnia był Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. oraz Stowarzyszenie na Rzecz Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. „Źródło”. Obchody rozpoczęła  Msza Św. w ostrowieckiej kolegiacie z udziałem ks. Jana Sarwy. Po nabożeństwie  uczestnicy przeszli barwnym korowodem przy akompaniamencie Orkiestry Dętej PSM pod batutą Jerzego Kłonicy na plac przy domu Parafialnym Michael.

      Piknik zorganizowany był z okazji obchodzonego w dniu 05 maja  Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych i miał na celu służyć integracji środowisk skupiających osoby niepełnosprawne, w walce o ich godność, szacunek i akceptację. W pikniku udział wzięli uczestnicy i opiekunowie placówek z terenu powiatu ostrowieckiego, którzy na co dzień stykają się z problemem niepełnosprawności, a także zaproszeni goście. Patronat honorowy nad uroczystością objął Starosta Powiatu Ostrowieckiego, zaś patronat medialny: Wiadomości  Świętokrzyskie, Echo Dnia i Radio Ostrowiec.

       

       

     • 9 maja 2018r.

     • WYSTAWA ŁUKASZA PASTERNAKA - ABSOLWENTA ZSS

      W dniu 9 maja 2018r. dzięki uprzejmości Pana Dyrektora MCK Marka Cichosza w gościnnych progach Galerii Fotografii odbyła się wystawa twórczości artystycznej Łukasza Pasternaka, absolwenta ZSS, obecnie uczestnika WTZ tu na ul. Żabiej połączona z licytacją jego prac. Wystawione prace wykonane zostały różnymi technikami, wszystkie zachwycały bajkową kolorystyką, odzwierciedlały niezwykłe postrzeganie świata przez młodego niepełnosprawnego artystę. Na zaproszenie Łukasza i Dyrektor ZSS Magdaleny Wykroty - Skóry odpowiedziało wielu znakomitych gości, sympatyków talentu absolwenta ZSS. Wiele prac trafiło do przedstawicieli gminy Kunów na czele z Panem Burmistrzem Lechem Łodejem, który aktywnie wspiera rozwój twórczości Łukasza. O stylu wypowiedzi artystycznej autora prac w niezwykle ciekawy sposób wypowiedział się ostrowiecki artysta plastyk Pan Tadeusz Kurek, dzięki czemu licytowane obrazy osiągały coraz wyższe ceny. Podczas licytacji do gości - darczyńców trafiło ponad 20 prac, na rozwój talentu Łukasza pozyskano 2875 zł. Wernisaż przygotowała prowadziła E Wypchło. Ta niezwykła uroczystość była pierwszą w ramach obchodów jubileuszu 25-lecia Zespołu Szkół Specjalnych oraz przypadającego w maju Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

       

     • 27 kwietnia 2018r.

     • DZIEŃ ZIEMI

      „Ratujmy Ziemię”- pod takim hasłem obchodziliśmy 27 kwietnia Dzień Ziemi w Zespole Szkół Specjalnych. Z tej okazji przybyli do nas pszczelarze: p. Wacław Kołodziejczak oraz p. Paweł Kozłowski. Panowie zapoznali uczniów z życiem pszczół, ich rolą w środowisku oraz znaczeniem dla człowieka. Atrakcją spotkania był pokaz sprzętu używanego przez pszczelarzy oraz pszczelich produktów. Uczniowie słuchali bardzo uważnie i z dużym zainteresowaniem.

      Następnie odbyła się część artystyczna  przygotowana  przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych. Była to doskonała okazja, aby jeszcze raz przypomnieć wszystkim jak ważna jest ochrona środowiska, w którym żyjemy. Spotkanie zakończył pokaz mody przygotowanej z surowców wtórnych. Uczniowie i nauczyciele wykazali się dużą pomysłowością. Stroje były bardzo ciekawe i oryginalne. Wszystkie zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz słodkim poczęstunkiem.

      Spotkanie przygotowały: Joanna Borowska, Beata Przydatek, Sylwia Strzelec i  Katarzyna Sobczyk.

       

     • 25 kwietnia 2018r.

     • SPOTKANIE pod hasłem „ SZKOŁA BEZ PRZEMOCY"

      25 kwietnia 2018r. odbyło się w naszej szkole spotkanie  z zakresu profilaktyki pod hasłem „Szkoła bez przemocy”. Tego dnia odwiedziła nas, zaprzyjaźniona z naszą szkołą, funkcjonariuszka Powiatowej Komendy Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim – pani Anna Wasilewska. Pani policjantka przygotowała krótkie filmiki na temat zagrożeń płynących z Internetu. Ponadto opowiadała jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia.

      Na zakończenie spotkania uczniowie klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy zaprezentowali krótki występ artystyczny.

       

     • 23 kwietnia 2018r.

     • ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

                  23 kwietnia odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców uczniów biorących udział w zajęciach rewalidacyjnych z zakresu uspołeczniania i plastykoterapii. Zajęcia przygotowały i prowadziły mgr Marta Hapczyn i mgr Aneta Stawczyk. Uczniowie utrwalili wiadomości o wiośnie przygotowując i grając w grę planszową. Współdziałanie i rywalizacja podczas zajęć wywołały dużo pozytywnych emocji u uczniów i rodziców.

     • 22 kwietnia 2018r.

     • ZSS W ORLEN WARSAW MARATHON 2018

                  Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych już po raz kolejny udowodnili, że w sporcie ograniczenia nie istnieją. Natalia Śmieszek wraz ze swoim kolegą Kamilem Podsiadłym wzięli udział w zawodach biegowych odbywających się w Warszawie w dniu 22 kwietnia 2018r. pod hasłem „ Orlen Warsaw Marathon-Narodowe Święto Biegania”. Zawodnicy w tegorocznej edycji zmierzyli się z dystansem dziesięciu kilometrów. Bieg zakończył się sukcesem, który zaowocował w zdobyte medale. Faktem wartym zaznaczenia jest czas ukończenia wyścigu. Zawodnicy uzyskali o ponad siedem minut lepszy wynik niż w poprzedniej edycji OWM na tym samym dystansie. W tym roku trasę biegu ukończyli z czasem 1:02:46.
      Uczniowie ZSS stali się wzorem do naśladowania nie tylko dla swoich rówieśników. Pomimo niepełnosprawności zawodnicy osiągają wytyczone cele, a w wykonywanych zadaniach daje się zauważyć znaczny progres.

      Zawody Orlen Warsaw Marathon są organizowane od 2013 r. Od pierwszej edycji uczestniczą w nich uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych. Jest to sportowa impreza o renomie ogólnoeuropejskiej, a nawet ogólnoświatowej. Z jednej strony promuje sport wyczynowy,
      a z drugiej strony do rywalizacji może przystąpić osoba uprawiająca sport rekreacyjnie.
      To kształtuje postawę zdrowej rywalizacji. W każdej edycji na linii startu jest obecnych około dziesięciu tysięcy ludzi. Świadczy to o tym, że bieganie jest bardzo popularne i przynosi wiele korzyści. Szczególnie dla osób z niepełnosprawnościami są one niewymierne. Uczestnictwo
      w zawodach jest doskonałą okazją do integracji społecznej. Zaznaczają swą obecność, spełniają potrzeby i ukazują możliwości, jakie się w nich kryją.

      „Jestem pod wrażeniem osiągnięć sportowych Natalii i Kamila. Zdobyte medale są wynikiem ciężkiej pracy. To kolejni uczniowie naszej szkoły, którzy z pomocą wykwalifikowanych oligofrenopedagogów osiągają sukces. Jestem pewna, że to nie ostanie ich duże osiągnięcie
      w życiu. Bardzo się cieszę, że pasja biegania zauważalna jest u coraz większej ilości uczniów. Czekam z niecierpliwością na kolejne sukcesy uczniów ZSS”- mówi Dyrektor szkoły Magdalena Wykrota-Skóra.

      „Natalia i Kamil to doświadczeni sportowcy. W swojej historii mają na koncie zdobyte medale zarówno biegów na dystansie dziesięciu jak również koronnego dystansu czterdziestu dwóch kilometrów, czyli maratonu. Charakteryzuje ich determinacja i upór w drodze do upragnionego celu. Zawsze chętnie uczestniczą w wielogodzinnych przygotowaniach do zawodów. Potrafią poświęcić czas wolny na trening, który często odbywał się w trudnych warunkach atmosferycznych”-dodaje trener Ernest Krajewski.

      Zawodników wspierała grupa kibiców składająca się z uczniów ZSS oraz rodziców, która pod opieką nauczycielki Małgorzaty Stramowskiej dzielnie wspierała biegaczy na trasie wyścigu. Zawodników do biegu przygotowywali trenerzy Elżbieta Wybranowska i Ernest Krajewski. Dyrekcja wraz z uczestnikami wyjazdu do Warszawy serdecznie dziękuje Panu Arturowi Sobierajowi oraz Stowarzyszeniu „Źródło” za wsparcie finansowe, które umożliwiło zorganizowanie transportu na zawody.

       

     • 21 kwietnia 2018r.

     • ZAJĘCIA NA BASENIE

      21 kwietnia 2018r. odbyły się pierwsze zajęcia na basenie „Rawszczyzna” dla I grupy uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych, finansowane ze środków Stowarzyszenia na Rzecz Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych ”Źródło". W zajęciach wzięło udział  7 uczniów, a opiekę sprawowali nauczyciele: Ernest Krajewski, Justyna Buczałowska i Edyta Kopyś. Wszyscy bardzo miło spędzili czas, a główną atrakcję stanowiły zjeżdżalnie.