• 5 MAJA 2023r. SADZENIE KWIATÓW

• Tego słonecznego dnia nie mogliśmy zmarnować. Pomysł sadzenia kwiatów bardzo spodobał się uczniom, którzy z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem pomagali paniom sadzić rośliny w donicach. Była to idealna okazja, by zainspirować uczniów do troski o środowisko naturalne, a także do dbania o teren wokół naszej placówki.

• 5 MAJA 2023r. HIPOTERAPIA

• 5 maja 2023 r. odbyły się kolejne zajęcia hipoterapii w gospodarstwie Baba Jagna. Tym razem 3 uczestników: Julia, Wiktoria i Mateusz.

• 27 KWIETNIA 2023r. ŚWIĘTA MAJOWE

• Społeczność naszej szkoły uczciła święta majowe: 1 maja - Święto Pracy, 2 maja - Święto Flagi i Polonii, 3 maja - Święto Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z dumą odtańczyli poloneza, wyrecytowali wiersze i odśpiewali piosenki patriotyczne. Szkoła w tym dniu przybrała barwy biało-czerwone.

• 23 KWIETNIA 2023r. NIEDZIELA NA SPORTOWO

• Niedzielne, ciepłe przedpołudnie część naszej społeczności szkolnej spędziła na sportowo. Uczniowie naszej szkoły aktywnie wsparli swoich rówieśników w pozyskaniu środków finansowych na terapie. W słonecznych promieniach i doskonałych humorach pokonali marszem lub biegiem dystans 1 i 5 kilometrów. Na pikniku obecni byli też rodzice uczniów oraz pracownicy ZSS. Wśród osób reprezentujących naszą szkołę nie zabrakło Pani Dyrektor.

• 21 KWIETNIA 2023r. DZIEŃ ZIEMI.

• 21 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie przygotowali występ artystyczny, w którym pokazali jak należy dbać o naszą planetę. Młodzież z klas Przysposabiajacych do Pracy na pokazie mody zaprezentowała oryginalne stroje wykonane z ekologicznych materiałów. Specjalnie na tę okazję został zaproszony Leśniczy Waldemar Wiewióra, który opowiedział naszym uczniom jak należy zachowywać się w lesie oraz przypomniał zasady prawidłowego segregowania odpadów. Na zakończenie spotkania w podziękowaniu za działania na rzecz ekologii każda klasa otrzymała upominki.

• 17 KWIECIEŃ 2023r. "SZKOŁA BEZ PRZEMOCY".

• STOP PRZEMOCY!

Pod takim hasłem odbyło się kolejne z cyklicznych spotkań w ramach "Szkoły bez przemocy". Cała społeczność szkolna miała okazję obejrzeć nakręcony przez naszych uczniów filmik dotyczący przemocy rówieśniczej, który zdobył pierwsze miejsce w powiatowym konkursie "Przemoc to niemoc".Następnie głos zabrały policjantki z Komendy Powiatowej w Ostrowcu Św., które przestrzegały nas przed niewłaściwym zachowaniem i jego konsekwencjami.

• 14 KWIECIEŃ 2023r. SPOTKANIE Z PANIAMI KOSMETOLOG.

• W dniu 14 kwietnia odbyło się spotkanie z Paniami kosmetolog z salonu Kosmetyka Ostrowiec Pani Ilony Borkowskiej. Panie przypomniały naszym uczniom podstawowe zasady dbania o higienę skóry i schludny, czysty wygląd. Opowiedziały o rodzajach cery, środkach i preparatach kosmetycznych dostosowanych do właściwej cery. Spotkanie podsumowane zostało quizem. Uczniowie otrzymali drobne upominki, za które serdecznie dziękujemy.

• 14 KWIECIEŃ 2023r. HIPOTERAPIA.

• Piątkowe przedpołudnie kolejny raz upłynęło na niezwykle ciekawych zajęciach z hipoterapii. Tym razem najmłodsi, z klasy 3b i 1 a mieli okazję spotkać się z niezwykle pięknym i majestatycznym zwierzeciem jakim jest koń. Było mnóstwo wzruszeń i emocji ale równieżbył był to doskonały czas na przełamanie swoich barier i lęków.

• 12 KWIECIEŃ 2023r. WYJŚCIE DO KINA.

• Uczniowie ZSS mieli okazję poznać Mikołajka, który ma dryg do przygód i niekończącą się ciekawość. To właśnie on zakrada się do pracowni swoich twór­ców Renégo Goscinnego i Jean-Jacques'a Sempégo, którzy opowiedzą mu o swojej przyjaźni, dzieciństwie i o tym jak pewnego dnia go wymyślili. Filmowa ekranizacja w formie komiksu dostarczyła nam wielu pozytywnych wrażeń. Mamy nadzieję, że taki sposób spędzania czasu spodoba się naszym wychowankom.

• 5 KWIECIEŃ 2023R. AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.

• Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w Zespole Szkół Specjalnych odbyła się uroczysta akademia. Montaż słowo - muzyczny obrazował zwyczaje i tradycje wielkanocne. Dopełnieniem występu były świąteczne dekoracje z koszyczkiem. Przy symbolicznym śmigusie-dyngusie było śmiechu co niemiara. Na zakończenie przedstawienia Pani Dyrektor złożyła życzenia uczniom oraz pracownikom szkoły zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych

• 4 KWIECIEŃ 2023r. PRZYGOTOWANIA DO "BMW BERLIN MARATON"

• *BMW Berlin Maraton ...*

W naszej szkole rozwijamy pasje, łamiemy bariery oraz spełniamy marzenia.

Rozpoczęliśmy przygotowania do jednych z najbardziej prestiżowych zawodów na świecie w biegach ulicznych. Z królewskim dystansem 42 kilometrów i 195 metrów zmierzy się zawodnik Klubu "Rywal" Kamil Podsiadło.

Trzymamy mocno kciuki ✊✊