• 9 września 2018r.

     •        PIKNIK RODZINNY - POMAGAMY IGORKOWI

      W dniu 9 września 2018r. (niedziela) przy parafii św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się piknik rodzinny, podczas którego zbierano pieniądze na leczenie Igorka Jeża, chłopca z tamtejszej parafii. Była wata cukrowa, pyszne ciasta, kiełbaski z ogniska, grochówka i atrakcje dla dzieci. Nie mogło również zabraknąć dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych Magdaleny Wykroty-Skóry oraz nauczycieli, którzy chętnie przystąpili do zbierania pieniążków dla chorego chłopca. Nasi nauczyciele zrobili zbiórkę w szkole, a podczas kiermaszu sprzedawali rzeczy wykonane przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych i zebrali na rzecz Igorka 430 zł. Oczywiście, jak też przystało na nauczycieli chętnie bawili się z dziećmi. Były zabawy ruchowe, zabawy z chustą Klanza oraz zwierzątka z baloników. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc w tak szczytnym celu.

     • I Wojewódzki Przegląd Twórczości Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

     • DODATKOWE DNI WOLNE OD NAUKI W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

     • 2 listopada 2018r.

      2 stycznia 2019r.

      29 kwietnia 2019r

      30 kwietnia 2019r.

      2 maja 2019r.

      31 maja 2019r.

     • SPOTKANIE Z RODZICAMI

     • 13 września 2018r. (czwartek)

      o godz. 13.00 

      odbędzie się spotkanie

      Dyrektora ZSS z Rodzicami

      w nowym roku szkolnym 2018/2019

                                                   

     • 20 sierpnia 2018r.

     • RADA PEDAGOGICZNA PLENARNA

      odbędzie się

      27 sierpnia 2018r. (poniedziałek)

      o godz. 13.30 

       

     • 10 sierpnia 2018r.

     •                 Serdecznie dziękujemy firmie  Kavarito Sp. z o.o. Sp. k za bezinteresowną pomoc i wspieranie działań promocyjnych Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św., w formie ulotek informacyjno-reklamowych prezentujących coraz bogatszą ofertę naszej szkoły.                                               

     • 10 sierpnia 2018r.

     • TERAPIA BIOFEEDBACK 

      Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim „Źródło” planuje zakup sprzętu do terapii BIOFEDBACK. Zachęcamy wszystkich rodziców, uczniów, pracowników i sojuszników szkoły do udostępniania na portalach społecznościowych, wśród znajomych naszej akcji, którą można znaleźć klikając na link https://zrzutka.pl/k2wrpa

      Chcemy  dać szansę dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie na optymalny i wszechstronny rozwój psychofizyczny.

      Trening EEG biofeedback polega na uczeniu się samodzielnej regulacji wybranych fal mózgowych. Zwiększa się generację fal, których jest za mało i jednocześnie tłumi się fale niepotrzebne, których jest za dużo. Przywraca to w efekcie zaburzoną równowagę psychiczną i fizyczną do normy, a tym samym pozbywa się różnych dolegliwości związanych z nieprawidłowymi wzorcami fal mózgowych. Trening działa na zasadzie uczenia się i zdobywania nowych umiejętności.

                                                                                          

     • 22 czerwca 2018r.

     • ZAKOŃCZYLIŚMY ROK SZKOLNY

      I stało się-rok szkolny 2017/2018 stał się wspomnieniem.
      22 czerwca 2018r. uroczyście powitaliśmy wakacje. Radość z wolnych dni przeplatała się ze smutkiem, ponieważ mury naszej szkoły opuścili nasi kolejni  absolwenci. Bardzo trudno rozstawać po tylu latach wspólnych przeżyć dlatego łzy wzruszenia towarzyszyły zarówno uczniom jak i pracownikom szkoły.
      Naszym absolwentom życzymy samych sukcesów w dalszym dorosłym życiu. Nie zapominajcie o nas, drzwi szkoły są zawsze dla Was otwarte. Odwiedzajcie nas i opowiadajcie o swoich sukcesach.  
      Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy - udanych i bezpiecznych wakacji.

       

     • 21 czerwca 2018r.

     • 25 LAT MINĘŁO...

          21 czerwca 2018r. w Hotelu RED odbyło się niezwykle uroczyste spotkanie z okazji obchodów 25-lecia istnienia Zespołu Szkół Specjalnych, ul. Iłżecka 33 w Ostrowcu Św. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście, którzy przyczynili się do powstania placówki: wszyscy dyrektorzy, rodzice, uczniowie, pracownicy ZSS oraz Pan Paweł Walesic przedstawiciel PCPR.  Po serdecznym powitaniu, Pani dyrektor ZSS Magdalena Wykrota - Skóra zaprosiła wszystkich do obejrzenia prezentacji multimedialnej. Film opowiadający o 25 -letniej historii powstania szkoły, a także o jej dniach dzisiejszych. Po prezentacji swoimi wspomnieniami dotyczącymi pierwszych lat istnienia, tworzenia szkoły, modernizacji i rozbudowy budynku podzieliła się Pani dyrektor Bożena Semeniuk. Następnie wszyscy, goście otrzymali kolorowe bukiety kwiatów tj.: p. Jan Jurasz - założyciel i długoletni prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, dzięki którego wrażliwości, inicjatywie, sile przebicia wszystko się zaczęło, p. Renata Szmyd - dyrektor Zakładu Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego na ul. Żabiej w latach 1991 do XII 1993, P.  Bożena Semeniuk dyrektor w latach od 08.12. 1993 do 2001r. powołanej Szkoły Specjalnej przy Zakładzie Opiekuńczo - Rehabilitacyjnym, gdzie pełniła funkcję dyrektora obu placówek, P. Zofia Piętowska dyrektor ZSS 2001-2007,  P. Małgorzata Czyż dyrektor ZSS 2007-2012, P. Elżbieta Rutecka dyrektor ZSS 2012-2017, P. Magdalena Wykrota - Skóra dyrektor ZSS od września 2017 r.

          Po uroczystym obiedzie i smakowitym torcie odbyła się wspólna zabawa taneczna. Do tańca grał zespół Master Team, cieszący się w mieście i wśród naszych wychowanków dużą popularnością. Zabawa była przednia o czym świadczą zdjęcia.

     • 15 czerwca 2018r.

     • WYCIECZKA DO KRAKOWA

      W dniu 15 czerwca 2018r. grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką Marioli Klusek i Teresy Kosek wyruszyła na wycieczkę do Krakowa.

      Dla niektórych uczestników wyjazdu dużą atrakcją  była już podróż pociągiem, gdyż dotychczas nie mieli oni okazji poruszać się takim środkiem transportu. Po 4-godzinnej podróży dotarliśmy do Krakowa, który powitał nas piękną pogodą. Rozpoczęliśmy zwiedzanie tego uroczego miasta od Wzgórza Wawelskiego, gdzie podziwialiśmy wnętrza Katedry Wawelskiej. Odwiedziliśmy   także Groby oraz Krypty Królewskie i Zasłużonych Polaków, a także Kryptę Pary Prezydenckiej.  Udaliśmy się także na wieżę Zygmuntowską, gdzie na ostatniej kondygnacji wisi Dzwon Zygmunta. Zamek Królewski zrobił na nas bardzo duże wrażenie. Po spacerze po dziedzińcu wawelskim i  podziwianiu widoków ze wzgórza, udaliśmy się do Smoczej Jamy. Następnie „Drogą Królewską” przeszliśmy na Rynek Krakowski. W stylowych kramach Sukiennic zakupiliśmy pamiątki z Krakowa, wysłuchaliśmy także hejnału z Wieży Mariackiej.

      Wycieczka była bardzo udana. Do Ostrowca wróciliśmy późnym wieczorem zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.

     • LAUREATKA MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

     • Uczennica klasy II B Publicznego Gimnazjum Specjalnego nr 3 Marta Polit  została laureatką IX edycji Międzynarodowego konkursu Plastycznego ,,Bł. Bolesława – wychowawczyni na nasze czasy”. Marta zajęła III miejsce w grupie placówek specjalnych.

      Wykonała pracę techniką kolażu  inspirowaną działalnością wychowawczą s. B. Lament.

      Tegorocznej edycji przyświecało hasło ,, Bądźmy więc dobrymi , bardzo dobrymi względem wszystkich dusz bez wyjątku’’.

      Zarówno Marta, jak i opiekun plastyczny Małgorzata Jankowska zostały nagrodzone pamiątkowymi książkami.

       

     • 12 czerwca 2018r.

     • AKTYWIZACJA ZAWODOWA W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH

      W dniu 12 czerwca 2018 roku, dla grupy uczniów kończących szkołę w Zespole Szkół Specjalnych
      w Ostrowcu Świętokrzyskim Komisja Egzaminacyjną z Izb Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach przeprowadziła egzamin sprawdzający
      . Uczniowie otrzymali certyfikaty zawodowe.  Uczennica Elżbieta Klusa zdała egzamin w obrębie zawodu kucharz, a dwóch uczniów Grzegorz Dwojak i Rafał Bilewicz zdali egzamin w obrębie zawodu stolarz. Marzenia naszych uczniów o posiadaniu kwalifikacji zawodowych stały się faktem dzięki ogromnemu zaangażowaniu pana Piotra Prędoty – dyrektora Izby Rzemieślników
      i Przedsiębiorców w Kielcach
      , pani Magdaleny Wykroty-Skóry dyrektorowi Zespołu Szkół Specjalnych, pani Ewy Grudniewskiej prezesowi Stowarzyszenia na Rzecz Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim „Źródło”, jak również pani Małgorzaty Łukasik koordynatorowi Powiatowego Punktu Doradztwa Edukacyjno - Zawodowego, który działa w Zespole Szkół Specjalnych. Nasi absolwenci wraz
      z certyfikatem opuszają szkolne mury mając zawód w ręku. Zdobywając kwalifikacje zawodowej młodzież  stanie się pełnoprawnymi członkami społeczności lokalnej na rynku pracy. Młodzieży życzymy powodzenia
      w znalezieniu pracy.

     • 11 czerwca 2018r.

     • WARSZTATY PLASTYCZNE

      W dniu 11.06.2018 r. zostaliśmy zaproszeni przez panie z osiedlowego klubu seniora „Młodzi duchem” na warsztaty tworzenia biżuterii do PSP nr 3. Nasi uczniowie z zapałem przystąpili do pracy, gdyż każda dziewczyna i chłopak wie, że dodatkowa bransoletka zawsze może się przydać.
      Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze a obecność kamer wzbudziła dodatkowe… emocje